Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

jarabacek

Cornillac vypadající jako sumec, Obelix špatně vycpaný a posledních deset minut filmu tam snad dali jenom kvůli tomu, aby film mohl být vysokorozpočtový. Depardieu bez Claviera... to je k pláči. Člověk neví, komu to dávat za vinu, jestli hercům, režisérovi nebo scénaristovi a nebo Uderzovi, že jim prodal práva. Chudák Goscinny, takhle zneuctít jeho dílo. Dvě hvězdičky jenom proto, že Delon je třída. ()

Unterschleif

Akokoľvek infantílne a stupídne boli vtipy v predošlých dvoch dieloch, predsa len to boli vtipy a dokázal som sa pri ich sledovaní pobaviť. O tomto diele to však povedať nemôžem. ak tu aj nejaký pokus o vtip je, buď vyznieva nadarmo alebo je trápny a ani cameo Michaela Schumachera to nezachráni... ()

benny159

Jedna hviezdička za Schumachera a za Jeana Todta a nápad s Ferrari. Toto jedno ma dokázalo naozaj pobaviť. Inak film o ničom. ()

keyzar

Děs a hrůza. Výměna hlavní role Asterixe filmu rozhodně nepomohla. Snaha o vtipnost se povedla v minimálních úsecích, ale ve výsledku to byl jen velmi trapný pokus o cosi. Astarixe jako komiks mám velice rád, i první dva filmy byly povedené, ale tohle... Můžu dát hvězdy jen za hudbu, kameru a Depardieua. ()

Moni33

No už to není to, co kdysi, ale přece jsem se celkem dobře pobavila. Hlavně teda s Brutem a jeho pokusy zabít svého tatíčka Césara :) A že Asterixe hraje jiný herec, tak na to jsem přišla až teď, takže podle mně to zahrál Cornillac dobře (i když mi přišel trochu jiný) ()

Stanmi

Film Asterix a olympijské hry se nebere tak vážně jako první díl, ani neni tak vtipný jako druhé pokračování, v jehož duchu chtěli nejspíš tvůrci pokračovat, ale úplně se jim to nepovedlo. Zatímco Asterix a Kleopatra se poměrně zdatně držel předlohy a jen změnil dialogy a přidal popkulturní narážky, tak Olympijské hry jsou prakticky celé přepracované a zůstalo nám jen místo děje, většina postav a konečně rozuzlení. Jinak zde máme nové hlavní postavy a nový příběh, který v konečném důsledku není zas tak špatný, ale Asterix s Obelixem jsou zde pasováni do role pomocníků či průvodců dějem, hlavní postavou se tak de facto stal Lovestorix (Stephane Rousseau), který se zamiluje do řecké princezny Iriny (Vanessa Hessler), ale o její ruku žádá také Caesarův syn Brutus (Benoit Poelvoorde) a tak se princezna rozhodne, že její ruku získá ten kdo zvítězí v olympijských hrách. A je na Asterixovi a Obelixovi, aby pomohli Lovestorixovi vyhrát. Asterixe si tentokrát zahrál Clovis Cornillac, ke kterému jsem nechoval moc důvěru, ale nakonec to tak hrozné nebylo. Ovšem velkou hereckou hvězdu si tvůrci připravili pro Caesara, není jím nikdo menší než Alain Delon, který sice nepodává žádný velký herecký výkon, ale je určitě dobře, že se zde objevil. Potěší také různá camea (Nathan Jones, Michael Schumacher, Jean Todt, Zinedine Zidane nebo Tony Parker). Vtípky tady jsou skoro na každém kroku, ale jejich úroveň velmi kolísá. V konečném důsledku jsou Olympijské hry celkem povedená taškařice, která kvalit originálu, ale zdaleka nedosahuje. ()

Don Maty

Kde je Christian Clavier?! Kde? :(. Katastrofálne kostímy a vôbec to bola veľká bieda. Jediné čo tam bolo vtipné boli schumacher a Alain Delon. Je pravda, že niekedy som sa pousmial ale prečo sa tvorcovia musia spoliehať na demenciu diváka, tomu neporozumiem. Bieda...2* ()

martins

Tak dvě hvězdičky se zavřenýma očima a z důvodu, že dvě třetiny filmu jsou ještě docela slušné. Bohužel klasická chyba pokračování, větší rozpočet, více rvaček atd.. každé pokračování Asterixe je bohužel horší než to předešlé, film bych zkrátil o závěrečné scény oslav, která byla naprosto zbytečná a navíc nechala vydělat hvězdám typu Zidaneho. Pozitiva filmu: hlavně Benoît Poelvoorde v roli Bruta s bezvadním dabingem Josefa Cardy, docela pěkná Vanessa Hessler, účast Michaela Schumachera a Ferrari týmu, scény s pokusy zabít Césara a slušné dekorace. Tím výčet pozitiv končí. Cornillac jako Asterix?vůbec ne, Cristian Clavier o dvě třídy výš, není divu, že vy čtyřce už není, navíc stejně Gerard Depardieu se ve filmu skoro jen mihne, největší hvězda filmu Alain Delon po deseti letech pauzy před filmovou kamerou, mělo to asi být důstojné rozloučení s filmem, navíc v postavě Césara, bohužel dopadlo to hrozně:, stále opakující hlášky typu Ave já, parafráze na filmy typu Rocco nebo Sicilský klan, navíc pod silným alkoholickým opojením filmu také nepřidají, navíc věk Césara oproti filmu Kleopatra více než dvojnásobné, to tvůrcům určitě také nedošlo. Další hvězda v roli Panoramixe Jean-Pierre Cassel, též pouze jen epizodně. Rozpočet 78mil.€ , návštěvnost: 6 817 803 diváků. Suma sumárum, film nic moc, ale dá se vidět. ()

Sakulnikov

Pár povedených vtipů by se našlo. Obelix napovídající Idefixovi, Schumacher, Zidane, ... Ale nahrazení herce Asterixe moc nepomohlo. ()

ZHODNOTITEL

Já bych teda jako Asterixe viděl Claviera, na kterého jsme byli zvyklí z předchozích dvou dílů. Nahrazovat Asterixe mi přišlo zbytečné. Caesar ala Delon? To taky moc nefunguje. Ale jinak je to dobrá komedie, která je jistě dobře natočená a neurazí. ()

Nadirah

To že je to kravina, je snad všem jasné, už před puštěním ne? Ale proč být tak přísní? Jsou tam dobré hlody, je to příjemná oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet, jen nechává děj běžet. Pokud chcete bádat nad nesmrtelností chrousta, tak si pusťte dokument, ne Asterixe. Dávám 3 hvězdičky, za výpravu, fórky a fajn oddech. ()

Bossi123

I přes to, že mám Asterixe moc rád, vyrůstal jsem na něm, tak tento film nemohu ohodnotit lépe, než dvěma hvězdami a nějakými 40%. A to už jen kvůli tomu, že dějová linka je jedno velké klišé - mladý pohledný muž ze zapadlé galské vesničky se zamiluje do samotné princezny Řecka, Iriny. Král, otec Iriny o tom nechce pochopitelně ani slyšet, oba milenci jsou zklamaní a Alafonix musí bojovat o přízeň krále a ruku své milované. Dalším klišé je milostný trojúhelník mezi Irinou, Alafonixem a Brutem. Alafonix ve výsledku vyhrává celé olympijské hry na plné čáře i přes nástrahy, které mu klade do cesty Brutus. Asterix s Obelixem jsou pak ti dva, bez kterých by se pár nemohl dát dohromady. Humor byl místy velmi trapný. Hodně mě také mrzela výměna Claviera za Cornillaca. Viděl jsem to jednou a podruhé už vůbec nemusím. ()

Elio

Možná můj smysl pro humor dosáhl píku totální debility, ale já si tuhle absurdní parodickou šílenost jednoduše užívám pokaždé, když na ni narazím v televizi. Je to hloupé, ano, protože to hloupé být má. Ale je to mimo jiné i neskutečně originální a chytré vzhledem k tomu, jak se film snaží moderní prvky z dnešní doby zasazovat do onoho relativně historického světa franšízy Asterixe. Pokud by ovšem k přesvědčení, že se jedná o neskutečně geniální blbost, nestačily tyto poznatky, stačí přihodit samotného antagonistu děje, Bruta, spolu s jeho nepodařenými pokusy zavraždit svého otce, a každý další argument proti upadá v zapomnění. Tato postava totiž celé tohle třetí pokračování Asterixových dobrodružství (i když samotná postava Asterixe je zde po Clavierově podání přeci jen krokem zpět) kvalitou pozvedá do takové míry, že se jednoduše jedná o můj nejoblíbenější díl z této série. A ano, myslím to zcela vážně. Ave já. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč