Shakugan no Shana

• Japonsko Šakugan no Šana (více)
Japonsko, (2005–2012), 30 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Jašičiro Takahaši (kniha), Jašičiro Takahaši (komiks)

Hudba:

Kó Ótani

Rie Kugimija, Satoši Hino, Ajako Kawasumi, Kendži Nodžima, Micuo Iwata, Akeno Watanabe, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nanae Kató, Šizuka Itó, Hitomi Nabatame (více)

Série(3) / Epizody(72)

Příběh se odehrává v japonském městě Misaki. Hlavním hrdinou je čerstvý středoškolský student Sakai Yuuji, chlapec, který si myslí, že jeho život je a bude stejný jako životy milionů dalších teenagerů. Ještě ale neví, že se stane součástí dimenze, jež pokrývá náš svět, Guzy. Při zpáteční cestě ze školy se zrovna ne moc příjemně seznámí s příšerami zvanými Rinne a další hlavní postavou Shanou, která ho zachrání. Ta mu vysvětlí krutou současnost ohledně našeho světa a navždy změní život nejen jemu, ale i jeho dalším spolužákům a především sobě. (Kaori)

Recenze uživatele JohnyTrava k tomuto seriálu (3)

Shakugan no Shana (2005)

No komentár píšem po druhom zhliadnutí, kedže nám vyšla posledná séria a ja si ... no veľa nepamätám. Takže ako to povedať, Shana si zachovala svoje kvality aj na po druhé, i keď počas sledovania sa mi mnohé vybavilo, takže takéto prekvapenie, že viem ako to bude ale čo keď sa autori vyšantili sa nekoná, ale stále ma to bavilo. Navyše v tomto horku to sledovať je už dosť. Plusom je, že som si dosť všímal OST čo som kedysi nerobil, a miestami ma zaujal. Brať v úvahu, že na po prvé sa mi to veľmi ľúbilo a teraz tiež dosť tak dáme za 8. ()

Second (2007) (S02)

Tak za mnou je opätovné zhliadnutie druhej série, pamätal som si ešte menej ako s prvej ale bol som aj menej nadšený. Vlastne až na druhý krát som si uvedomil aká bola táto séria slabá. Snáď na 2-3 boje sa nedialo nič, len sa preťahovalo, a pôsobilo to miestami ako fanservice. Aj tých dobrých songov z prvej série miestami ubudlo. Nuž robím to nerád ale na podruhé musím znížiť na 4* a teda za 7,5. (Neviem možno na prvý krát sa mi to ľúbilo, ale to, to tentokrát nevytiahne, kto vie možno to lepšie spracovať, ale autori zrejme vsadili na značku) ()

Final (2011) (S03)

Keď som dávnejšie dopozeral Shanu (I,II +S), bol som nahnevaný a túžil som po 3sérií. Dnes keď som ju dopozeral prijal som názor, že to malo prvou, max druhou (ako fanservice) skončiť. Pri pozeraní tretej série totiž často ani neviete načo sa pozeráte. Postav viac ako v nekonečných seriáloch, a tá LOGIKA, to jednoducho... áno zvykol som si, že u anime ide niekedy logika bokom... ale keď oni to všetko vysvetľovali a každú minútu to bolo o niečom inom (wtf?, kto tam bol vlastne záporák) SPOILER: Tomogary idú do nového sveta ale ešte predtým sa musia ísť rozbiť útokom na flame haze, flame haze bojujú proti vytvoreniu nového sveta ale potom tam nadšene odídu, tomogary si sami príjimu podmienku od flame haze.... a mohol by som pokračovať v tejto zbierke absurdností /KONIEC SPOILERU, nehovoriac, že miestami to pripomínalo miž-maž rôznych iných anime a farebnosťou... Priznám sa, že som sa miestami pohrával s myšlienkou odpadu, ja čo i tomu zlému dám 3 hviezdy. Nato ako som sa na toto anime tešil mi nedá inak ako 6 a to z veľmi dobrou vôľou a s prihliadnutím na celú sériu. PS. Ak si takto viedla novela, divím sa, že ju ešte verejne nespálili ako to robili náckovia. ()