Shakugan no Shana

• Japonsko Šakugan no Šana (více)
Japonsko, (2005–2012), 30 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Jašičiro Takahaši (kniha), Jašičiro Takahaši (komiks)

Hudba:

Kó Ótani

Rie Kugimija, Satoši Hino, Ajako Kawasumi, Kendži Nodžima, Micuo Iwata, Akeno Watanabe, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nanae Kató, Šizuka Itó, Hitomi Nabatame (více)

Série(3) / Epizody(72)

Příběh se odehrává v japonském městě Misaki. Hlavním hrdinou je čerstvý středoškolský student Sakai Yuuji, chlapec, který si myslí, že jeho život je a bude stejný jako životy milionů dalších teenagerů. Ještě ale neví, že se stane součástí dimenze, jež pokrývá náš svět, Guzy. Při zpáteční cestě ze školy se zrovna ne moc příjemně seznámí s příšerami zvanými Rinne a další hlavní postavou Shanou, která ho zachrání. Ta mu vysvětlí krutou současnost ohledně našeho světa a navždy změní život nejen jemu, ale i jeho dalším spolužákům a především sobě. (Kaori)

Recenze uživatele DExUS k tomuto seriálu (2)

Shakugan no Shana (2005)

Niekto by povedal že ide o štandardné "supernatural" anime zo školského prostredia, a mal by pravdu, avšak "Shakugan no Shana" nepatrí do do tohoto vreca. Animácia a detaily sú veľmi detailné a prepracované. Táto prvá séria nemá žiadnu chybu a neobsahuje žiaden filler čo býva u populárnych anime časté. Sem tam sa udeje niečo čo nikto ani nečakal poprípade niečo čo sa divákovi zdá ako "oft" out of topic, ale ako tomu je zvykom v anime sa všetko vysvetlí neskôr a všetko do seba skvelo zapadne. Mínusom a zároveň plusom sú veľmi dobre prepracované ale krátke súboje. Druhú Sériu nieje nutné vidieť po zhliadnutí tej prvej, ale plne to odporúčam, nemá síce tie isté dejové kvality ale stále to pokračuje v rovnakom duchu. ()

Final (2011) (S03)

Wow, vzkriesenie veľmi dobrého anime ktoré malo snáď úplne zbytočnú druhú sériu. Nečakal som žiadne zázraky, pretože druhá séria bola poslabšia. Po zhliadnutí prvej epizódy ma to okamžite upútalo, no prišlo sucho a nuda, ktorá však bola nutná pre niekoho kto starú Shanu nevidel, niečo ako znova zoznámenie sa z postavami. Od piatej epizódy to prišlo, kvalitný zaujímavý dej plný skvelých súbojov. No a potom zasa nuda a trocha neopchopiteľný dej. Potom zasa wooow a úžasné súboje. Celkom zaujímavo sa pohybujú ako váhy raz shit raz super. V tomto momente je vonku 10ep ktoré som videl. Zatiaľ to ma u mňa *** , ale ma to potenciál dokonca aj na ***** . Rozhodne pokračujú v starom dobrom duchu v akom bola druhá polovica prvej série. Zatiaľ nehodnotím, akonáhle táto posledná séria skončí ohodnotím. ()