Sú zelené a dostali sa do kontaktu s rádioaktívnym odpadom, ale je s nimi sranda, ako s máloktorými živočíchmi. O kom je reč? No predsa o Ninja Korytnačkách. Máloktorý animák Vás sprevádzal detstvom, ako tento. Už prvé zábery z teaseru hovoria, že pôjde naozaj o veľký projekt, ktorý má pod palcom trikový mág Kevin Munroe. Film je vyrábaný CGI technológiou, ktorá zaručuje naozajstnú kvalitu. (oficiální text distributora)

raelz

Pět hvězdiček za želvy, tři hvězdičky za film. Je to chvílema trapné, celou dobu naprosto průhledné, ale přesto je to prostě fajn film :) ()

Jeand´Boa

A je tu zase něco jiného ... něco jiného mezi animovanými filmy a zároveň něco jiného v oblasti "Želv" ... chybí zede starý známý Trhač a jeho "zologická" - s ním by to as udělalo ještě větší dojem... ()

Étienne

Neviem, prečo sa to málokomu páčilo, osobne si myslím, že scenáristicky a tiež vizuálne je to na veľmi vysokej úrovni. Prepracované postavy, prepracovaná psychologizácia osobnosti podľa vyzretejšej a dospelejšej verzie japonského komisku, ešteže Donatello nemá podpornú protézu. ()

smrtacik

Atmosféra je typický New Yorská a pochmúrna, ak aj sú naši hrdinovia mimo kanála, tak sa ponevierajú tmavými uličkami, prípadne strechami, bašta hlavného zlosyna tiež poskytuje jemne mrazivú atmosféru, i samotné dialógy poväčšine vyznievajú viac poučne ako odľahčene. Našťastie tvorcovia presne vystihli minutáž filmu na únosnú mieru 87 minút a zbytočne nenaťahujú tieto vážne pôsobiace momentu filmu a zasahujú do nich už spomínanými vtipnými epizódkami, poväčšine v Michaelangelovom prevedení. Aj preto film rýchlo plynie a nemá hluché momenty, čo je jeho plusom, len ľuďom čakajúcu čistú zábavu by mohli práve tieto odbočky do psychiky postáv trochu vadiť, i keď to tvorcovia neťahajú do extrémov. Priestor okrem korytnačiek dostáva aj April so svojim priateľom, na rozdiel od seriálu však miesto reportérky je archeologička neváhajúca sa chytiť zbrane a tiež priložiť ruku k dielu. Jej účasť je ale skôr v symbolickej rovine, viac si užijeme jej priateľa Caseyho. Korytnačky určite oveľa viac zaujmú dospelejšieho diváka ako malé deti. Pre fanúšikov by malo byť vzhliadnutie povinnosťou, pre nezainteresovaného veľmi dobre stráveným časom pri kvalitne odvedenom spracovaní legendy. Hodnotenie: 70% ()

pepa3rd

Žádné velké překvapení se nekonalo, ale rozdhodně nejsem zklamaný. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. V podstatě pokračování kdysi velmi oblíbeného seriálu v 3D kabátku, který želvákům náramně sluší, tedy rozhodně více, než pokusy o předešlé hrané filmy. Klidně bych dal želvákům více prostoru a třeba i nějaký ten další díl. 60 % ()

Cryptkeeper

Tak tohle bych radsi nevidel. S predeslou tvorbou zelv jsem nadmiru spokojen,ale tohle je moc. Postavy hrozne,zpracovani a dej nudny. Chybi tomu to kouzlo,ktere me vzdy dostalo. Pro me spatnej pokus o zneuziti stary skoly v neco noveho.. ()

Kingjiri

Mám několik výtek ke scénáři (jeho velká jednoduchost nebo "stručný" finále). Je však otázkou, zda je tahle kritika, vzhledem k cílový skupině, relevantní. Ale myslim, že zařazení trhače do příběhu by určitě potěšilo i malý diváky, který případně znaj i uplně původní seriál. Po technický stránce slušná práce a potěší taky dostatek akčních scén. Jako animák pro děti rozhodně nadprůměr, jako animák "pro všechny" spíš průměrná záležitost. ()

marshall

Výkvět animátorské dílny, která se ani v nejmenším nemůže rovnat s technologiemi průkopníků z DreamWorks či Pixaru, dokáže kupodivu bravurně držet krok s jinými, známějšímí kreslenými ikonami. To, co nemohli živí představitelé vyvinutých želv nabídnout, ani kdyby se stavěli na hlavu, hltá divák v plných doušcích. Adrenalinová jízda na skateboardu NewYorkského podzemí, honičky a bitky na střechách výškových budov, či nesmrtelní kamenní záporáci shromažďující třináctero oblud prohánějících se po ulicích amerického velkoměsta, to vše je doprovázeno peprným humorem Michellangela na jedné a důstojnými ponaučeními Třisky na straně druhé. Kolem a dokola jsem se moc a moc bavil a náznaky na možné pokračování ve mě zanechávají špetku naděje. ()

LordMysti

Nemohu si pomoc, ale film mě až překvapivě zaujal. Možná to bylo tím že jsem od podobného animáku nic moc neočekával, možná proto že jsem potřeboval jen zabýt večer ve všední den a s TMNT se to povedlo výborně. Povedená animace, zajímavá choreografie, příjemný pohádkový příběh, zajímavé emoční prvky v želví partě, šťastný konec a ryzí akce, to vše dělá z tohoto filmu pro mě zajímavou a zábavnou podívanou u které jsem se nenudil, protože akce střídala akci a film nikde dlouho nepřešlapoval na místě. Po delší době opravdu zajímavej animák. ()

sonoluca

Trhač je mrtvej (prý) a s ním i veškerá zábavnost. Jestli si Weinsteini myslím, že mi zamáznou hubu prázdným příběhem (ztěží by vystačil na jednou epizodu), průměrnou nepřehlednou akcí (úvod je naprosto tragickej), filipínskou animací, vystelou to slámou a zažehlej partičkou vojaků z klanu Foot, tak se mýlí. Druhá hvězda čistě z nostalgie. ()

elshish

Kvalita zpracovani a povahy jednotlivych ninja teenageru se mi moooc libilo :) Neni divu kdyz jsem je jako 8mi lety hltal a s partou nejlepsich spoluzaku z Prostejova jsme si na ne hrali :) Jo to byli casy .. ()

RajAthen

Ty želvy z dob dětství už to nejsou, celé je to krapet infaltilněji laděno se snahou o "hlubší" přesah. Na druhou stranu je otázka za parta zmutovaných želv není infantilní až dost. April byla každopádně v originále větší kočka... ()

Claude Speed

Dosti jsem se těšil na nové filmové zpracování mých oblíbených hrdinů dětských let. Místo toho mi však želvy naservírovaly větší zklamání než potěšení. Příběh není až tak špatný ale ta rodinná atmosféra, která se během původního seriálu budovala je ta tam. Celý film působí velmi zvláštním, spíše umělým dojmem. Překvapila mě animace. Perfektní, vymakaná do nejmenších detailů, a pro tento film absolutně nehodící. Pravda, uznávám prácí grafiků, kteří si s ní bezpochyby museli dlouho pohrávat, ale u tohoto filmu je to nejspíš hlavní mínus. Hořké zklamání. 40%. ()

mickmage

Napriek tomu, že korytnačky sú štyri, najväčšiu váha v príbehu je kladená na Leonarda a Raphaela (k tomu sa dokonca viaže i imho najlepšia scéna z filmu). Tí su stredobodom celého príbehu, a odsúvajú tak ostatné postavy trocha do pozadia – čo je trocha škoda. Letmo je tu naznačený i vzťah medzi Caseyom a April. Pravda, film má trošku pomalší rozbeh, ale akonáhle sa na scéne objaví prvá príšerka všetko dostane ten správny nindža spád :-). Myslím si, že je to príjemný návrat zelených tvorov na plátna kín. Nikoho neurazí (nespokojný snáď budú len zástancovia tvrdej línie originálneho komixu, ale kto ho v našich končinách poriadne pozná :-) ), nešokuje, príjemne rýchlo odsýpa, a ja si ho s kľudným svedomím pozriem ešte raz. Okrem toho je zo štvorice korytnačích filmov asi ten najlepší! Pri jeho sledovaní som pociťoval tú detskú radosť z toho, že sa na ten film pozerám – možno to boli ozveny nejakej nostalgie, ale rozhodne to bol príjemný pocit. ()

Threepwood

Želvám třetí rozměr sluší ze všeho nejvíc!Akční pasáže jsou pěkně elegantní,tak jak to v hraném filmu udělat nejde a v kreslené formě to není tak sexy a cool.Zápletka soustředěná na konflikt Leo a Raphaela mě zaujala a celkový děj byl komplikovaně přiblblý a ke konci tak zmateně nelogický a zbrklý,až jsem se musel smát.A April byla sexy. ()

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith