Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Frajer42

Jsem docela zvědavý, jaká bude konečná podoba tohoto komentáře, když už jsem viděl film tak dávno a samozřejmě si z něj skoro nic nepamatuji. Nepamatuji si nic hlavně z toho důvodu, že nějakých zapamatovatelných scének moc rozhodně nemá. Kdybych to měl upřesnit, tak bych napsat, že nemá vůbec žádné zapamatovatelné scénky. Ti diváci s lepším pamatovákem film vlastně zapomenou přibližně za rok. Od zhlédnutí v mém případě uplynuly už roky 4. Místní galerie mi film trošku oživila, takže bych dokázal shrnout vše, co si z filmu pamatuji. Byli tam mamuti, šavlozubí tygři a na samotném konci pyramidy. V té době jsem však nebyl zrovna náročný divák, takže mě film docela uspokojil. Těch zdejších 51 % považuji za hromadné spiknutí. Za sebe dávám 3*. ()

AppleCore odpad!

Ó můj Bože, já ani nevim kde začít, začnu tim, že ani nechápu kde se celej tehle zbytečnej film odehrával, chvíli to vypadá jak v Hymalájích, pak najednou skočí někam do deštného pralesa v Peru, no a aby toho nebylo málo tak ještě kamsi do Egypta pod nadvládou Indů, zkrátka za prvních 20 minut vystřídaj všechny podnebný pásy. Je zřetelně znát, že tvůrci asi nemaj svojí fatazii, kdyby jí měli tak se nevopičí po Gibsonovo Apocaliptu. Všichni dozajista používají kvalitní žiletky, jinak si fakt neumim vysvětlit jejich hladké oholení, jistě proběhla také depilace. Dál je mi podezřelí jejich až dost lidské chování, chápu, že v té době už byli lidé na úrovni, ale až na tak vysoký zas ne. A třešničkou na dortu je to, že všichni žvaní anglicky, což dělalo z toho filmu jenom úmělou lacinou kravinu se špatnou kamerou a ještě horšim střihem, nemluvě o scénáři. ()

teutates

Nenechal som sa zmiasť"stádom"a snímok som sledoval s chladnou hlavou a samozrejme bez očakávani,avšak čo sa nestalo?milé prekvapenie v podaní Rolanda..!Milujem znalcov histórie,ktorý popísali pozoruhodné komenty štylu moje vedomosti ma nepustia ďalej(nesúhlas!)Polovica hollywoodskej produkcie nedáva zmysel a častokrát nemá čo ponúknuť..,ale 10,000 B.C.by som definoval ako príjemne strávených 109minút bez nejakej silnej myšlienky a hlbšieho premýšľania..!Hľadanie záporov na tomto filme je neopodstatnené,pretože kinematografia USA je postavená na celom tom"humbuku!"Klasicko poňatý scénar(povrchný),digitálne-vizuálno dobre spracovaný,hudobno "podmitý"priemerný snímok,ktorý sa nelíši od tradičných blockbusterov!Chápem Emmericha,nechápem dejepisných znalcov!?Celkový dojem 3* ()

predators

Dorobrodružný příběh lovce a jeho unesené milované dívky, odehrávající se před 12-ti tísíci lety:-) Dobrodružství plné velkolepých scenérií, odvahy, přátelství a lásky. Nehledejte v tom historický podtext, tohle zde hraje páté kolo u vozu a já jsem se perfektně bavil. Hrdinské činy a dobré skutky mezi přáteli, to je moje:-) Nevím, co se komu na tomto filmu nelíbí, ale podle mě je to to lepší tohoto žánru. A příště prosím více šavlozubých tygrů:-) 80% ()

PetrPan odpad!

Panebože, Emmerich byl vždycky typický tupý Američan, ale tohle už vážně přehnal, totálně šokovaný jsem si pustil po zhlédnutí téhle debility i dokument o filmu, s tím, že se dozvím, že to celý je jen blbý vtip, že to má divák brát s nadsázkou apod., ovšem dozvěděl jsem se, že pan režisér chtěl natočit trikově vyspělý film o zahádně ztracené civilizaci s odkazem na Atlantidu apod. Emmerichu, neděkuju, vypadni z kinematografie ! Když chceš natočit film, při kterým člověk může vypnout mozek, udělej tam aspoň lepší triky a lepší výpravu a třeba se to trošku schová, ikdyž o tom silně pochybuju, problém totiž není v logickejch kiksech děje či trapných hereckých výkonech, ikdyž obojího se nám dostane vrchovatou měrou, ale v naprosté snad typicky americké ignoranci a tuposti, kterou na vás v kýblech v tomhle filmu pan Emmerich vychrstne. Mamuti stavící pyramidy, lidé doby kamenné versus lidé vyspělého starověku (to jsou ti Atlantiďané !!!) ovládající lodě, ocelové zbraně, jezdící na koních,ale pozor teď to přijde: Pobíhají tu pro efekt třetihorní obří ptáci a na konci dostanou lovci a sběrači dar od vyspělejší civilizace ---celé se to odehrává asi někde v Egyptě či Blízkém Východě---ikdyž kdo ví třeba i v Americe..(cha, cha) , tím darem jsou evidentně zrna KUKUŘICE !!!!! To už jsem šel fakt do kolen..... Když točím film o střetu kultur, které by se normálně nemohly potkat, musím udělat nějakou sci-fi obezličku, aby to dávalo smysl, ale takhle...Emmericha už nikdy ()

nash.

Vezme se Osada Havranů a Hvězdná brána, přidá se hromada mamutích pixelů a pak se to jen tak zlehka zamíchá. Člověk se slzou v oku zavzpomíná na Havranpírka, potěší se digitálními mamuty, kteří na druhou stranu zdaleka nevypadají tak majestátně jako v pravěku Karla Zemana a nakonec neodchází nijak moc zklamán, protože zkrátka Emmerich. A kdo čekal něco jiného, dostal co zasloužil. ()

Pedestrian

Nevadí mi nelogičnosti mamutích rozměrů, ale fakt, že film není ani trošku zábavný, což Den poté, Den nezávislosti a Godzilla byly, a proto je mám tak rád. Takže proč chodit na nového Emmericha, když se vám nedostane ani ohromujících triků a ani slušné porce zábavy? Zkrátka není důvod.. ()

Slarque

Primitivní doba asi žádala primitivní dialogy. Ale co omluví ten příšerný komentář? Pitomost příběhu byla zjevná, takže to ještě v polovině vypadalo zhruba na jednu hvězdičku za pár slušných efektů, kameru a hudbu. Jenže pak jsem zjistil, že dementnost scénáře překročila kritickou hodnotu, a já se začal bavit. Jistě, na účet tvůrců tohoto velkofilmu, ale bavil jsem se, takže hodnocení o hvězdičku zvedám. ()

Bachy

I špatná reklama je reklamou. Všichni mě odrazovali a já to přesto musel vidět, abych se ujistil, že Emmerich blbne stále více. Těšil jsem se na nový výklad zeměpisu a dějepisu a dostalo se mi ho. Ale pozor, nekritizuju to. Mně by bylo naprosto jedno, i kdyby tam běhali kovbojové a tučňáci. Ať tam třeba lenochodi válčí s národem paprik, ale hlavně ať to není nudné. Což tenhle příběh je. Hloupé dialogy v čele, a bažina nudy všude kolem. Jasně, že to má krásné scenérie a skvělé triky, ale raději kouknu na chytrý dialog dvou lidí v jedné místnosti než tohle. Tak už jsem se také poučil a můžu jít varovat ostatní. ()

Chrustyn

Tak se nám Emmerich po 4 letech opět vrací s filmem u kterého jak jsme od režiséra zvyklý je zakázano přemýšlet. Tentokrát však ani vypnutý mozek nezaručuje dobrou zábavu. Režisér se vydal do pravěku a přináší nám příběh o mladém lovci, který zachraňuje svojí snoubenku, která je unesena dříve než si s ní vůbec stačí užít. Režisér se vůbec nepokouší o nějaké reálné vyznění příběhu a pocit domorodých obyvatel se snaží vyvoat jen tím, že všichni zúčastnění nosí dredy. To, že hlavní hrdinové vypadají jako z obálek časopisů pro teenagery už je vedlejší. Rozhodně by mi na filmu nevadilo, že realita je pro něj cizí slovo ale to by mě musel bavit ale to nedokázal. Na podívanou Emmerichova formátu je celý film překvapivě chudý a nezáživný a chvílemi vypadá jako by byl spíchnutý hodně narychlo jako např. ve scéně kdy hrdina během pár minut přesvědčí jiné domorodé kmeny aby se k němu přidali v boji. Akčních scén je naprosté minimum a když už se na nějakou těšíte nakonec vás zklame. Za vše mluví úvodní lov mamutů, který patří mezi jednu z nejnudnějších akčních trikových sekvencí jakou jsem za poslední dobu viděl. Na tricích překvapí jen to, že jich je na takový film hodně málo. Jediné za co bych Emmericha pochválil je nepřepálená stopáž filmu, která i tak šíleně nudí. Už podle recenzí bylo vidět, že film nebude žádná sláva ale, že se u něj budu nudit po celou dobu jsem opravdu nečekal. Jako takovu třešničku bych ještě vyzdvihl český dabing kdy hrdinové vyfasovaly hlasy, které byly nejspíše pořízené na základní škole. ()

klerik

Tak príbeh lovca mamutov... Ďalší film, ktorý dokazuje genialitu Mela Gibsona a jeho APOCALYPTA. Príliš neuveriteľný vizuál (herci, prostredie, hudba, megalomanské triky), aby si divák uvedomil zaujímavý základ. Takýto živočíšny druh filmov, by sa nemal točiť v rovnakom štýle ako 300(ehm) či HVIEZDNA BRÁNA. Zlaté BOJISKO ZEM... ()

Crocuta

Jistou zábavnost této - typicky emmerichovksy megalomanské - báchorce nelze upřít, ale proč, proboha, nesituovali tvůrci děj na jinou planetu a hrají si na historický film? Třetihorní zvířena tu v pohodě žije vedle vyspělých civilizací a "pravěcí" lovci nemají na práci nic jiného, než si vytvářet na palici dredy. Jen tak na okraj - diskuze typu "přírodní či vyholená" šly vždycky úplně mimo mne, ale aby měla hlavní hrdinka (toho času unesená lovkyně mamutů) 10 000 let př. n. l. vyholená podpaždí a vytrhané obočí - to už je trochu moc. ()

korbitch22 odpad!

Nemůžu uvěřit,že jsem ztratil 2 hodiny svýho života,u tohohle blábolu.Odporně primitivní,spíš až dementní scénář.Za dva dny se dá vyšlápnout z hor,přes prales v amazonce až k pyramidám do Egypta,okupovaného jakýmsi všemocným dědečkem s rádoby démonickým hlasem.Nejodpornější český dabing,který jsem kdy slyšel tomu taky dvakrát nepřidal a finální oživení Evolet,filmu ubralo i tu jednu hvězdičku,kterou jsem měl přichystanou za vizuál,mamuty,šavlozubáka a město bohů.Hlavní hrdina se sice jmenoval Dele,ale mě byl těžce u prdele.Opravdu strašné,nechat Emmericha šukat s historickými fakty,nebyl nejlepší nápad,děj je opravdu jedno velké WTF.5%.Tenhle režisér měl u mě vždycky šanci a vždycky jí využil na 4*,proto nechápu jak mohl natočit tak příšerný nesmysl.Scénář je opravdu strašný,herecké výkony komické,dobré sou jen efekty a to ještě s odřenýma ušima,Emmerichův krok hodně,hodně vedle. ()

Marze

Lovci mamutů mají smůlu, že o nich bylo natočeno příliš málo filmů na to, aby měli vlastní soubor klišé, pomocí nichž by mohli pomrkávat na diváka. Zbývají klišé z jiných druhů filmů - a ta jsou dost nesnesitelná. ()

Rimmer100

Efekty a relativně dobrá výprava, toť asi vše co se mi na 10 000 př. n. l. líbilo. Jinak naprosto nezáživná podívaná. ()

Yardak

Krásná to pravěká legenda, které asi nikdo neuvěří:)). Obrazová stránka nádherná, ale příběh je typicky americký, kde hlavní hrdina všechny zblbne k záchraně své milé divošky. Konečná bitva měla být trochu lepší (masakrovitá), z toho se dalo víc vymlátit. Zvířata velké plus, škoda že tygr nedostal větší prostor. A třeba kámošovi vadilo, že tam netekla vůbec krev (njn, rating je rating)...no tak příště Rolande..ještě jsi tam měl dát odkaz na Stargate - jak stavějí kruh :o). 65 % ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický