Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

vojo

Ako bývalý(?) metlák som sa na tomto filme nasmial viac než dosť. Záverečný súboj s trojkopákom na ktorom svieti magickéčíslo 666 sa zaradil u mňa medzi tie nezabudnuteľné. A nemožno vysoko nehodnotiť aj hudobnú a textovú zložku kapely Tenacious D. ()

merigieren

Prvních 10 minut bylo božských, pak to šlo s parodiemi na Clockwork Orange, teletubies, a něco, kde se leze přes lasery do kelu. Dalo by se to nazvat jako uhozená ptákovina. Písně v okamžicích, kdy ze sebe zkoušeli dělat neschopný blby také za nic nestály. Na druhou stranu, když se o nic nesnažili (pár písní vprostředku) a ke konci po opuštění bran muzea to zase ožilo i hudebně. Z 90 minut asi tak 22 5* a ten zbytek je docela nuda za 2*. Pro neanglicky mluvící posluchče musel být český dubing docela zvláštní, když se část děje odehrává v písních bez titulků :-) ()

CrazyLom

Jeden z rozhodně lepších Blackových filmů se silně muzikálovými prvky, takoví jsou Králové Ro(c)ku. Nenáročný humor, který vám vhodně osvěží pár tahů s masivního brčka, dokáže člověku spestřit večer, při němž nechcete moc přemýšlet, ale hlavně se pohodově bavit. ()

mala_kea

Dalo by se říct, že je to jen pouze další tuctová ujetá rádoby komedie. Jenže za tu neuvěřitelnou snahu Jacka Blacka, který ze sebe vymačkal vše co se dalo, dále za skvělou hudbu a nakonec Stiller a Robbins, kteří tomu dodali ještě víc šťávy dělá z tohoto snímku víc. Za závěrečnou scénu s ďáblem, jasné 4 ()

char_t

Takhle pošahanej film jsem už dlouho neviděl. Nevkusnej humor, pořádnej rock pěkně od podlahy, super minirole Meat Loafa, Robbinse, Stillera a samotného satana Dave Grohla :) Pokud vám připadaly Prcičky příliš vulgární, ruce pryč, v opačném případě se ale dobře pobavíte. ()

Puol

Riadne ujeté, občas riadne trapne a v podstate o ničom. Slušná hudba a sympatické cameá Tima Robbinsa i Ben Stillera. ()

CyriC

Poprvé jsem se velice bavil, podruhé jsem byl pod vlivem a to byla teprve jízda. Geniální absurdní šílenost! A Dave Grohl jako Satan? Bomba! ()

tuwanakha

Filmový scénář je vcelku ubohost, ale když začnou zpívat, tak to je jiné (hlavně úvodní píseň s otcem Meat Loafem). ()

Hapretor

"Škola ro(c)ku" - to ještě jo. Ale tohle je fakt nepovedený trapas. Jack Black se sice snaží, ale má to opačný efekt. ()

HDeer

Množstvo výborných dialógov, zábavných hudobných textov a samotných vtipov robí film jedným s najzábavnejších filmov všetkých čias. Z oblasti trikov možno lacnejšia záležitosť, ale po hudobnej stránke naozaj konečne kvalitný kúsok. Miestami mi prišlo s tými vulgarizmami až prehnané, ale myslím že v rockovej brandži to vyzerá podobne. Jack Black ako stvorený pre svoju úlohu. ()

Wolvie

Skvostná hudební čísla mi ve výsledku nedokázala nahradit fakt,že do skutečně plnohodnotného filmového zážitku mají Králové ro(c)ku zatraceně daleko.Jack Black ale jede! ()

BOURQUE

Začalo sa to veľmi sľubne. Úvodná rocková opera, hlavne kvôli Meat Loaf a Ronnie James Dio, je veľmi dobrá, aj napriek tomu, že obsahuje veľa vulgárnych výrazov. No po tejto scény je už vlastne hlavne len J. Black (a niekedy K. Gass), ktorý tu Bohužiaľ je len tieňom toho rockera, ktorého sme mohli vidieť vo filme School of Rock . Prítomnosť B. Stillera a T. Robbinsa má len štatistický význam. A to je všetko. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Toka

Wtf??? Ale jo, koukat se na to dalo. Některý riffy zpříjemnili koukání. Nemá smysl film vidět za jiným, než hudebním účelem. ()

GMVajgl

Jack Black se v tomhle filmu pro stonery dokonale prodává. Spolu s KG si to sami napsali, nemusí nic hrát, stačí být jen přirození. Je to lidský, pochopitelný příběh s pár přehnanými, ale 100% sedícími zápletkami, a fajn hudbou. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf