Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Foglis

Od doby co Pán prstenů spustil vlnu fantasy filmů, je tahle pohádka asi nejlepší co jsem daném žánru viděl. Kam se hrabou všechny ti eragonové, narnie a jiní, kteří se na zájmu o fantasy žánr chtěli svézt. ()

Ant@nio

Tento film si určitě zaslouží plný počet. Vydrží u něho nejen větší, ale určitě i menší diváci. Děj má určitý spád, řítící se tempo. Celý film provází vynikající atmosféra, která musí pohltit i ty největší odpůrce podobných fantasy příběhů. Místo kde se natáčelo, bylo rovněž vybráno dokonale. Do jisté míry nám může připomínat i Pána prstenů, mě osobně se ale tento film líbil daleko. ()

sun.eagle

Překrásný film. Směle mužu říct že ho stavím hned vedle nejkrásnější pohádky meho dětství a sice Nekonečného příběhu. Žánr fantasy mě vždy bavil, máme Pána prstenů, Haryho Pottera, Grimmy a ted i Hvězdný prach. A na rozdíl od výše zminovaných neměl tak bombastický rozpočet a přesto je v mnohém předčil. Umím si představit kdyby Hvězdný prach dávali každý rok na Štědrý den stejně jako Popelku a jiné evergreeny. ()

Tlemen

Fantasy, které není jen pohádkou pro děti ale i pro dospělé. Ve filmu je občas poznat krásný britský humor a není to jen romantická slátanina.. Jo a abych nezapomněl.. Claire Danes je opravdu krásná hvězda ;-) ()

annevelyn

Po dlouhé době velice vydařený pohádkový příběh s přiměřeně komplikovaným dějem a skvělými triky, který prolomil řadu přitroublých pohádek bez vkusu a děje. Vcelku inteligentní humor (Hlavně Robert De Niro v doslova dechberoucně nečekané roli) dokáže pobavit a přiměřená dávka dobrodružství ještě pořád stačí i dětskému divákovi aniž by ho tím odsunovala na druhou kolej. Skvělé efekty a pohádkový děj je doplněn skvostnou hudbou(včetně malé ochutnávky z Dvořáka, což českého diváka musí alespoň trochu zahřát u srdce) Závěr: I když se film nezapíše do dějin jako průlomový snímek, co se týče efektů, hereckých výkonů, či děje, patři rozhodně mezi snímky, které stojí za to vidět. Ať už je vám 10 nebo si chcete jen zpříjemnit večer dobrodružnou pohádkou. ()

JoudaCZ

Svěží a vtipná fantasy/pohádka s výborným obsazením a citlivou režií. Byly tam sice sekvence, u nichž jsem si vzhledem k výpravě a hudbě nebyl jist, jestli na mě vyskočí Frodo Baggins nebo Jack Sparrow, ale jinak to bylo velmi, velmi příjemné. ()

Leela's

V mých očích perfektní. Fantasy pohádka, která po dlouhé době BYLA o něčem a vynechala rozličné úděsné dětské hrdiny... Skvělá výprava, efekty, promyšlený scénář, dokonalé charaktery a herci, kteří hrát prostě umí. Pořád se bylo na co koukat. Trhlý humor, který se tentokrát obešel bez popkulturních narážek a zanášením moderního do tradičního prostředí pohádky je jedním slovem osvěžující. Tenhle film mě dostal jako už dlouho žádný. ()

BMAXX

Ať už De Niro v růžových šatech, plešatá Michelle Pfeiffer nebo drsoň Mark Strong, mě opravdu překvapili v téhle "nadupané" pohádce pro malé i velké plné černého humoru. Výborná podívaná. ()

Quick888

Pěkná pohádka zasazena do pěkné krajiny. Po dlouhé době, za co stálo jít před víc jak rokem do kina. 5 hvězdiček proto, jelikož nevěřím, že by se podařilo natočit něco podobnýho za dalších 10 let. ()

Svratkin

Zpočátku děj místy skřípal, vrzal a zadrhával, chvilkama mi film přišel přehrávaný nebo zase nedotažený. Poté, co jsem si však uvědomil, že tohle dílko je z továrny pana Gaimana mi bylo všechno jasné. Ač jsem se na film díval sám, u některých scén jsem se přistihl jak se se smíchem hlasitě ptám, co to má sakra znamenat? Gradující příběh plný vtipu, inspirace a pohádkové naivity v osobitém stylu jeho tvůrce. Krásně zvrácená a bezostyšně se vysmívající do očí jak filmům minulosti, tak snad celému světu. ()

Vilda

Nádherný pohádkový, romantický, dobrodružný, fantazy příběh. Je tam všechno co film má mít. A navíc skvělé hercké obsazení a máme tu film na který nikdo nezapomene. Nevím jak ho popsat. Ale to ani není třeba. Přečtěte si komentář od Djkoma, který myslím vystihl vše. Děkuji mu za něj. Jen bych podotknul že tento film je pro všechny. Děti vše nepochopí, ale budou jistě unešeny a dospělý divák má stejně v sobě kousek dítěte takže to opravdu ocení každý. 98% ()

Toja34

PROSTĚ SKVĚLÉ. Výborné obsazení, skvělé vtípky, příběh není 100x ohraný (třeba Avatar, který ale má jiné klady) Po skončení filmu se budete usmívat a vyzpěvovat závěrečnou píseň. Filmová upoutávka( zde na csfd )Hvězdný prach podle mě vůbec nevystihuje, podle ní bych na film určitě nešla. Je spíš jako antireklama. Podívejte se na http://www.youtube.com/watch?v=8zh_tav5vEE&feature=related Už jsem ho viděla snad 20x, když nemůžeme spát, tak si pustíme pohádku na usnutí. Zatím jsem nečetla chválu na hlavního hrdinu, to nechápu, byl strašně milý a po vylízání i moc,moc hezký. ()

Mirrabel

Na pohádku trošku drsné, ale výborné. Skvělé obsazení není jen tak... Michelle Pfeiffer je výborná čarodejnice, na které se maskéři vyřádili a Robert De Niro je prostě hvězda:) ()

Tionois

Krásná pohádka pro dospělé, kterou si zatím zamilovali všichni, kterým jsem ji pustila nebo doporučila. Zde se prolíná romantika, zákeřné vraždění uchazečů o trůn, hodně černý humor a kouzelný svět, který o nás nestojí. Z technického hlediska skvělá režie a střih kombinovaná se skvělou hudbou. A třešničkou na dortu je Robert De Niro v jedné ze svých nejlepších rolí. ()

Berris

Pro mne nejpříjemnější překvapení roku. Knižní předlohu jsem neznal a trochu jsem očekával infantilní pohádku. Zajímavý děj v kombinaci s místy až černým humorem mě nadchli. Ústřední dvojice působí mile a sympaticky, Michelle Pfeiffer je správně démonická, scény s princi jsou vskutku zábavné a Robert De Niro je ve své roli k nepoznání. ()

DonGiovann

Opravdu nádherný film, který má velkou atmosféru a výborný příběh. Je až s podivem, že jsem tento film nezaregistroval při uvedení do kin, protože je to opravdu super film... ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora