poster

Holka jako já - příběh Gwen Araujo (TV film)

 • USA

  A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story

 • Slovensko

  Dievča ako ja

Drama

USA, 2006, 88 min

 • morfas
  *****

  Když narazím na transgender dokument nebo film, vzpomenu si na pořad České televize „LeGaTo“, ve kterém byly rozhovory s transgender lidmi. Tenkrát to na mě tak silně zapůsobilo, že jsem vděčný, za každý film na toto téma. Nedokážeme si ani představit, jaké to je, být uvězněn ve vlastním těle.(6.8.2010)

 • JANARYBA
  ****

  Když je kluk chlap a holka ženská od narození, je to terno, ale mezitím je bohužel spousta odchylek, na které si společnost a především rodina, těžko zvyká. U tohoto přesvědčivého televizního filmu (jak jinak, když ho natočila jedna z mých nejoblíbenějších režisérek) mě stejně pořád svádí srovnání s http://www.csfd.cz/film/29419-kluci-neplacou-boys-dont-cry/. Všichni máme v toleranci jakýchkoli odchylek proti normálu ještě velké rezervy.... Ale když přijde kluk první den do školy s namalovanou pusou, to je bez komentáře...(17.11.2009)

 • pakobylka
  ****

  ----- "Kromě tohoto byl úplně normální.“ … "Normální kluk ?“ ... "Normální dívka.“ ----- Od první minuty budete vědět, jak skončila dívka, která si říkala Gwen … a měla tu smůlu, že se narodila v nesprávném těle. Dostanete možnost nahlédnout do jejího života - a zároveň sledovat soudní proces s jejími vrahy. Je to příběh plný emocí - vyprávěný s citem ... a s pochopením, s jakým se za svého krátkého života Gwen až tak často nesetkávala. Závěrečná řeč její matky v soudní síni mě odrovnala - o to víc, že snímek vznikl na základě skutečných událostí.(6.1.2011)

 • XR
  *****

  Život je takový, jaký si ho uděláme“.Aj napriek tomu, že už od prvej minúty filmu vieme ako sa to skončí, ma film držal celú dobu v napätí. Je to jednoznačne útok na city. Neviem, či je to tou témou, ale film ma skutočne dojal. Pri zrovnaní s filmom Boys Don't Cry na mňa Girl Like Me zapôsobil viacej (teda okrem Hilary Swank, tá bola neprekonateľná)(10.1.2010)

 • pufina
  *****

  Příběh o odlišnosti, o ztrátě sexuální identity. O životě člověka, jenž se narodil jako chlapec a cítil se od dětství jako dívka. Společnost nikdy odlišnost nepřijme, stejně jako nikdy nepřijala úchvatnou a krásnou Gwen, jenž pohlavně nikdy nebyla stoprocentní žena. A našla se banda idiotů, kteří museli zjistit, jestli je skutečně žena a díky tomu ji následně utlučou k smrti. To jsou lidské zrůdy, né lidi jako Gwen! (Jejich právník to chtěl hodit na společnost, to byl vrchol!) „Život je takový, jaký si ho uděláme.“ JD Pardo byl neuvěřitelný..(24.7.2012)

 • - Eddie Araujo se ve skutečnosti přejmenoval na Gwen podle jeho oblíbené zpěvačky Gwen Stefani. (zuza99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace