V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

sharky

Nevím, co je to teďka za módu točit všechny filmy roztřesenou ruční kamerou, ale střihy a koncepce záběrů (byť působí nebývale autenticky) jsou hrozně chaotické, což je dobré u scnény zmatku při útoku teroristů, ale v pozdějších scénách vůbec není poznat, co se vlastně na plátně děje. scénář je tuctový a tisíckrát viděný. Komando z FBI je nejprve vydáváno za experty na ohledávání stop a soudní lékařství, v zápětí ale zjístíte, že tahle "FBI kriminálka Las Vegas", umí i stejně dobře střílet, vyhýbat se všem nepřátelským kulkám a nidky neminout cíl, což už je vyloženě trapné. Třetí hvězdička je za poslední dvě věty filmu, které ho pozvedají z béčkového krimi-akčňáku o třídu výš a možná přimějí i na chvilku k zamyšlení... ()

anais

Sympaticky to vypadá, ale nic nového nepřináší. Z filmu mi asi nejzajímavější přišel vztah amerického policajta s arabským. Mezi Foxxem a jeho hereckým partnerem to příjemně jiskřilo, a kdyby se to odehrávalo v jiné době, v jiné zemi a jednalo se o komedii, mohl by to být skvělý buddy movie:) Jenže Peter Berg se rozhodl natočit vážný film o střetu americké a arabské kultury, tak mu to tak snadno neprojde. Film má pár vedlejších postav (Garnerová, Cooper), které by zasloužili mnohem větší prostor, takhle se z nich stávají pouhé figurky. A největší výtku bych měl asi k samotné formě. Film mi přišel až příliš natočený na efekt. Jako by hlavním tématem nebylo natočení filmu o střetu dvou kultur, ale ale zápletka z holywoodského běžícího pásu, pro změnu pod rouškou v současnosti "módní" arabské problematiky. Nic proti, jak píši na začátku, vypadá to sympaticky. Jen by se to nemuselo tvářit jako něco víc. ()

Roman.Ticka

Filmy podobného ražení jsou vždycky na hraně, viz úvodní titulky. Někdo je vidí jako zábavu, jiný jako politiku, já jako byznys. Jeden velký hnusný byznys, který zhodnotila první věta ne poslední, jak tu hromadně dle zvyku většina papouškuje. "Saudská Arábie je největší dodavatel ropy. Amerika je největší odběratel ropy." Hrdinové, kteří jsou doma chytří na hubě a při akci dostanou po ní a definitivně, mě nikdy moc nezaujmou už proto, že si nedají říct a nedají. Myslím, že tento žánr je z hlediska přijetí divákem jeden z nejsložitějších a nejtěžších. Uchopit problém, aby příliš neklouzal na už tak tenkém ledě a ještě vypadal věrohodně, chce opravdové mistry ve svém oboru. Jinak hrozí, že se diváci rozdělí na dvě strany bariéry anebo celý projekt odpískají. Já raději nebudu kritizovat ani hodnotit děj, akce s SUV a sapíky měla drajv, hudba ušla i pár emocí přišlo. Fandila jsem spíš té druhé (jiné) straně, tady v postavě plk. Fárise al-Gházího, kterému jsem přála mnohem lepší osud. ()

rikitiki

Skvostně natočená nacionalistická propaganda. S tímhle snímkem je potíž, že má napínavý scénář, dobré herce, do děje velmi vtahující kameru, ale taky nesnesitelnou dávku arogance a přehlíživosti ke všemu, co je odlišné od Západu. ______ Skupina specialistů přijíždí do Saudské Arábie najít organizátory atentátu a už od začátku se vůči všemu arabskému vymezuje s nepřátelstvím. Arabové jsou předvedeni jako barbaři mučící nevinné (pamatujete ještě na to, co dělali vyslanci západní civilizace ve věznici Abú Ghrajb?) nebo jako méněcenní spojenci určení jen k posluhování například v postavě přiděleného arabského důstojníka, jehož podřadnost je zdůrazněna nedokonalou angličtinou i předvídatelným koncem. ____ Přes nesporné kvality jsem zvažovala, že dám snímku s šovinistickým pohledem na svět odpad. Drobná tečka v závěru ale celkové vyznění aspoň zmírnila a zrelativizovala postoje obou stran konfliktu. /17. 2. 15./ ()

Pítrs85

Chtěl jsem si pustit nějakej válečnej film, když je ten Den osvobození, ale The Kingdom válečnej film rozhodně není, toto je čistě politická okecávačka (čti nuda). Jo a nezapomeňte- Američani jsou ti hodní a Arabové ti zlí, ono se to někdy lehko plete ;-) Tak nic, jdu si zahrát Modern Warfare... :-) ()

Ivoshek

Nebavilo. Strašně primitivní, strašně. Neni problém, když je primitivní film jako je třeba Komando, kde má chlap kulomet a kosí stovky chlapů krytej jenom živým plotem. Ale je to blbý, když to je ve filmu, který má být jakože "politicko-teroristický chytrý thriller". Všechna ta klišé o FBI agentech a teda hlavně agentkách, co svýma schopnostma přesvědčí poctivé policisty ze Saudské Arábie... jedinej dobrej fór je konverzace US policajta s málo anglicky rozumícím místním kolegou. "Fakt to tak bylo? No to se poseru." "Potřebujete na velkou? Já zastavím." ()

Sofia

Jak už jsem tady několikrát poznamenala, nemám ráda třesoucí se ruční kameru, točí se mi z toho hlava, což bohužel snížilo i můj zážitek z Království. Zajímavý příběh (ze všech těch muslimů mě úplně mrazilo), hooooooodně zajímavá úvodní retrospektiva, dobré akční scény (závěrečná střílečka, nehoda na dálnici), dech beroucí dvě poslední věty. Dala bych určitě za 4, jen kdyby to bylo natočeno jinak. ()

Jenda

prvních padesát minut, v kterých se nic moc neděje a okoukaný klišé závěr degraduje jinak velmi dobře technicky a nepateticky zpracovaný film na úroveň průměru. ()

Bauer

Království se tváří jako film, který si na nic nehraje. A to je velice dobře, protože o to víc je símek sympatičtější!!! První půlka byla jednoznačně politická avšak zajímavá, jelikož se v ní řešili důležité věci. No a potom přišla druhá půlka, která nabrala až smrtelně rychlé tempo. A závěrečná akce je naprosto luxuxní. Výtečně natočené. Trošku mi připomínala Black Hawk Down. Dobré herecké obsazení. V čele s frajerem Jamiem Foxxem, který hraje výborně a navíc je to sympaťák, že není možný. Ani Chris Cooper nebyl špatný. Kdo mi tedy vadil, tak byla Jennifer Garner, jejíž role je zcela zbytečná a měla málo prostoru. Myslím si, že film by se hravě bez ní obešel. Původně jsem chtěl dát 3* ale za tu závěrečnou akci z které jsem byl naprosto unešen davám o hvězdu víc! ()

becki_tu

Další Black Hawk Down to sice není, ale jako poctivý akčňák na aktuální a ožehavé téma se to brát dá. Nejsem sice se vším úpně spokojen ( nepříliš důležitá role Jennifer Garner, některé menší nedomyšlenosti, trochu tuctový závěr...), ale bavil jsem se a Peter Berg potvrzuje, že v akci se umí pohybovat opravdu bravurně. Poslední věty ve filmu mě ale nakonec poslaly na čtyřhvězdičkové hodnocení. 70% ()

prome

Dobre herecke obsazeni zakrylo par klise a chyb a nakonec je z toho dobra akcni jizda, ktera mi ubehla celkem rychle a behem ktere jsem se ani chvili nenudil. ()

Sprite

S neposednou digitální kamerou v zádech a partou postav, se kterými se rychle skamarádíte, vás čeká drsný výlet do Saúdské Arábie. Království nabízí adrenalinové vložky, ale ty fungují pouze jako ozdoby sloužící chytře vystavěnému příběhu, který se snaží dát šanci oběma stranám konfliktu. I když film režíroval Peter Berg (Vítejte v džungli) tak se producentská ruka Michaela Manna nezapře. ()

ScarPoul

Peter Berg ma v poslednej dobe prekvapuje. Je vidno že dokáže spraviť dobrý film ktorý má všetko čo má správny film obsahovať. Po neskutočne hlúpm filme šest pohrebov a jedna svatba prišlo vitajte v džungli na ktorom som sa skvele pobavil a týmto filmom mi priblížil situáciu omnoho lepšie ako trebárs nedávna syriana. aj keď je pravda že v každom filme z krajín muslimov sa zaoberajú američania niečim iným. Veľmi dôležité je podotknúť že Jamie foxx ktorého vôbec nemám rád ma neštval a to preto lebo mu rola sadla ako uliata. takisto aj ostatný s ktorým najviac ale musím poukázať na bezchybné herectvo ako obvykle chrisa coopera a ashrafa Barhona pretože koniec je neskutočne silný , tak isto ako je posledných tridsať minút skvele akčných takže sa nemáme kedy nudiť a aj keď je prvá polovica skôr viacej o vyšetrovaní Berg nám v tejto časti hlavne ukazuje zvyky muslimov. Mannov scénar je veľmi dobrý a takisto aj kamera ktorá strieda digitálnu a normálnu kameru takže miestami je film veľmi realistický. koniec je pekne otvorený a hudba dannyho elfmena veľmi pôsobivá a až na akčné scény dokonca aj nežná. Jediné čo tomuto filmu chýba je nejáka pamätná scéna ktorá by vám zostala v pamäti viac ako týždeň, každopádne som ale týmto výletom do kráľovstva spokojný. Garner je bohovská. štastlivec affleck ()

Genero

Jednou mi jedna cikánka prorokovala, že chcípnu na mor, tripl mě sežere a čurák uhnije, což vylučuje možnost, že bych někdy během života zahynul rukou bláznivého perského sebeodpalovače. Ne každého potká takové štěstí a tak se musí pátrači od EfBíÁj vypravit až na prostřední Východ pokaždé, když se tam americkým okupantům stane nějaká špatnost nebo ošklivé příkoří. Film obsahuje hodně pátrání, Al Kaidu, horko, mokré koláče v podpaží a slečnu Gardnerovou jako samici v hodnotě zhruba osmi velbloudů. Závěrečné akční finále bylo napínavé, protože se tenoristé ne a ne z pěti centimetrů trefit pancrfaustem do negra a tak se dlouho střílelo. Pěkná byla i komediální scéna, kdy se tři nešikové chystají Batemanovi uříznout hlavu a pořád jim u toho padá kamera, ztrácí mačetu, legračně o sebe zakopávají a tak. Naštěstí se opět ukázalo, že je artritida na arabského dědečka krátká, dokud udrží v ruce kalašnikov, což těm muslimským prosťáčkům trochu zachraňuje reputaci. Jen jsem nedostal uspokojivou odpověď na palčivou otázku, zda každý šejk, který má dredy zahalené ručníkem, u sebe nosí i mýdlo. ()

Lacike

Skvely vybusny zaciatok a uchvatna zaverecna megaprestrelka. Vypln medzi tym tvori rutinna detektivka odohravajuca sa v exotickom prostredi. Pripad ani nie je prilis komplikovany. Cele sa to neustale zadrhava len na povoleniach, ktore si musi banda amikov neustale vybavovat, aby sa mohli trochu pohnut v patrani. Hlavnym prinosom filmu ma byt vykreslenie situacie v Saudskej Arábii a poukazanie na to, ze tam nie su vsetci dhihadisti, kedze tu mame jednu lokalnu čestnu postavu, ktora si ziska srdce kazdeho. No a dockame sa aj posolstva na zamyslenie, ze obidvom stranam ide o to iste, kedze im je uz uplne jedno ako sa cely konflikt zacal a kto za to môze. Skoda len, ze to je podane tak jednoducho. Obsiahnut celu situaciu by asi jeden film nedokazal, ale ani postavam sa prilis nevenuje a su to len jednoduche akcne figurky. No a mna prilis nenadchli ani amici, ktori sa spravaju ako klasicki namysleni kovboji, ktori prisli ukazat miestnym chudakom ako sa ma vysporiadat s tou hnusnou Al Kaidou. Skoda, ze ked uz zvolili tak povrchny priamociary pristup k teme, tak film neobsahuje aspon dostatok akcnych scen, kore by zahnali nudu v prostrednej casti. Ale ta zaverecna prestrelka stoji za to a uz len kvôli nej sa film oplati vidiet. Akurat ma srala scena v ktorej ti tupi dhihadisti mali tolko zbytocnych kecov jak bondov zaporak namiesto toho, aby konecne pouzili macetu. 6/10. ()

PROROK14

Má to podľa mňa pomalší rozjazd ale na konci je to masaker. Inak celkom slušná akčná oddychovka, patrony su, Jamie Foxx tam je tak isto čiže u mňa dosť dobre. ()

Tommassi3

"Na ropu jsme narazili náhodou, když jsme hledali vodu.." Jó, svět je plný paradoxů !! Stejně jako tenhle Bergův veskrze výborný film.. ()

Silence

Peter Berg se postavil proti proudu a v jednoduchém lineárním příběhu bez nepředvídatelných zvratů odvážně a chytře ukazuje paradoxy dvou rozdílných světů. Paradoxy podobnosti. Bohužel ale právě díky tomu, že si je vědom, čím se tento film liší, strká některé myšlenky až příliš okatě do popředí. Možná chce pomoci divákům, kteří by si hned nedali dvě a dvě dohromady a režiséra by tak mrzelo, že podstata námětu nebyla vymačkána do poslední kapky. Toto, řekněme přílišné podcenění obecenstva pak místy citelně škodí skoro až sugestivní dokumentárnosti, kterou je film vyprávěn. Promyšlený příběh si musí například při opakovaných "rozmluvách" Jamieho Foxxe s dětmi klepat na čelo. Nebylo by to jasné i bez té okatosti? Bylo. Faktem ovšem zůstává, že Království je napsáno velmi chytře a díky fungujícím vztahům i uvěřitelně. Těsně před koncem sice zamrzí, jak uměle a předvídatelně se děj přepne do akční pasáže, ta ovšem chvilkové pochybnosti rychle smete a přiková vás k sedačce nikoliv "Rambo" stylem, ale koordinovaným a úchvatným postupem vycvičeného týmu F.B.I. Když pak Jennifer Garner za naprostého ticha předává holčičce lízátko, předvádí Království vyvrcholení podle mého gusta. Peter Berg mne mile překvapil, jedinou slabinou tohoto atraktivně servírovaného příběhu je tak jen jeho nekonvenčnost respektive to, že na ní Berg přespříliš upozorňuje. 8/10 ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)