Tak Sandler opet nezklamal, dalsi paradni komedie. Pribeh vcelku originalni, na to ze ma film 110 minut docela slusne odsejpa a nejaky vaznejsi kecy jsou jen ke konci a v prubehu filmu jen sem tam vykoukne myslenka, jako ze teplousi jsou vlastne fajn a lidi nemaj pravo je prudit a podobne. Navic tu jsou porad nejaky paradni vtipy a sem tam nakej naprosto brutalni. No a krome perfektni hlavni dvojky Sandler - James, ktery k sobe fakt sednou, tu je spousta vedlejsich zabavnejch postav. Za vsechny zminim naprosto giganticky teplyho Vinga Rhamese a ultra brutalni spomalovacku ve sprse s dvema mejdlama, pak tu je Schneider v roli cinskyho oddavajiciho a ani ne tak vtipna, jako sexy Jessica Biel, obzvlast ve scene s testovanim silikonu. Naopak treba takovej Aykroyd nebo Buscemi nejsou dvakrat vyuzity, minimalne Buscemi by zaslouzil vic prostoru. Celkove jsem se proste perfektne bavil, ale na uplnejch 5* bych to zas nevidel, tak jen lepsi 4*.(7.10.2008)

• Houbiczska

Taková neurážející oddychovka na zahnání nudy, Sandler a James si střihli film spolu už po několikáté a spolu jim to prostě sedí. Na “sandlerovku” mi to přišlo moc krotké a s humorem se drželi až moc při zemi, což je velké mínus, místy trochu přihlouplé, ale když není do čeho píchnout, tak to postačí. Nic intelektuálního od toho nečekejte, prostě jenom vypnout a bavit se. Btw číňan při svatebním obřadu byl úžasný, vtipný a český dabing byl bezchybný, povinně pustit!:D(11.2.2020)

Chovají se jako gayové, uredně jsou gayové , dělají vše jako gayové , ale gayové nejsou. Sandler je tu , aby nám vtipnou formou dokazal , že gayové jsou normální, vzít si kamaráda kůli pojistce je normální a že Steve Buscemi je vždy (ne)normální. Sandler snad vyzrává? Jelikož jeho role je frajírek co nenechá žádnou sukni na pokoji a tak se chová stále i jako gay a i do konce filmu. Ale nepředbíhejme! Dvojice Kevin James + Adam Sandler má velké kouzlo a báječně se doplní jako Táta s Mámou (Proč musím bát pořád holka já?!). Do malých rolí se vtěsnali (není malých rolí...) Steve Buscemi (sakra takovýto úředníky na magistráty!!!) , Dave Aykroyd ( proč jen mi to sjiždění po hasičkých trubkách a sirény připomněli Ghost Busthers ) a podle nepsané dohody i Rob Schneider ( že jste nepoznali činana neustále opakující slovo Kruh ). Známé vtipy o gayích fungují celkem dobře , i když prostě nepřekvapí . Snad jen urostlý černoch , který si ve sprše tančí a zpívá bourá branice :D. Konec začne skřípat a pořad nechápu proč je nutné , aby se líbáním dokázalo , že je někdo gay. Morální ponaučení neni ani natolik morální jako spíše takové , že celý film se chová jako komedie a najednou se tam "chrstne kapka serioznosti". Na komedii málo blaznivé a na komedii o gayich málo "teplé". Plnou parou vzad u mě vede více :D. Slušných 70 procent si , ale další Sandlerovka zasluhuje. Proč jsem vždy ženská já? Piješ pivo brčkem. To , abych si nesmyl rtěnku!(26.10.2007)

Dva hasiči Adam Sandler a Kevin James jsou nuceni předstírat, že jsou gayové kvůli výhodné pojistce jednoho z nich, ale jde o to, jestli jim to schlamstnou podezíravé úřady a navrch ještě budou muset snášet posměšky okolí i čelit řadě předsudků. Musím napsat, že jsem se kombinaci hrubozrnných gagů střídající se s dojemnými scénami celkem zasmál, a ačkoliv většina dobrých vtipů vycházela ze situací, že ti dva jsou pro ostatní gayové, tak to vůbec nevadilo. Horší to bylo se snahou křečovitě moralizovat v samotném závěru filmu, a to se sice dalo s přimhouřením oka skousnout, ale konec filmu zase nijak originální není na rozdíl od většiny filmu, která celkem originální je, dá se u ní dobře pobavit a známí herci ve vedlejších rolích v čele s Jessicou Biel stáli za to. Ostatně i na celou tuhle taškařici se dá dobře dívat. A nemusí se u ní nikdo cítit pohoršeně.(23.6.2010)

V tomto případě jde h(t)umor dalece přes hranici únosnosti, přesto je pro fanouška Sandlera povinnost. Jelikož bylo dost scén k tupému nekontrolovatelnému zasmání a výběr hudby odpovídal mému vkusu, níž nepudu, ani kdyby byli oba pánové skutečně přihřátí, až by se jim za ušima kouřilo a museli by zasahovat hasiči.☺(21.7.2014)

• - Když se v čase 19:02 jedna s dívek ptá Chucka (Adam Sandler), zda má něco k pití, že má žízeň, můžeme vidět, že z pokoje vychází 5 dívek, ale o pár sekund později, když jsou dívky u lednice, jsou jen 4. V dalším záběru je však zase dívek 5. (DanielW94cz)

• - Původně měl film režíroval David Dobkin. (don corleone)

• - Během pochodu, když si Chuck a Larry vyměňují informace z osobního života, udají Sandler i James své opravdové datumy narození (don corleone)