Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

Trailer 1

SallyZen

Další celkem vtipná komedie, kterou má na svědomí známý Denis Dugan se docela povedla. Po scénaristické stránce to bylo tak kolem průměru. Najednu stranu povedené vtípky na téma sex či homosexualita. Bohužel často film měl výkyvy v podobě zbytečných nebo nezábavných scén. Sandler měl lepší komedie, ale jeho parťák James byl výbornej. Další obrovské pozitivum je Jessica Biel ve spodním prádle a celkově v tomto snímku. Ta byla skvělá. Pak už bych jen zmínil vedlejší postavy jako Jessicy gayský brácha a hasič, kterýho hrál Nick Turturro. Ti byli taky hodně povedení. Jako celek to na první pohled působí docela rozpačitě, ale zábava je zaručena. Já se pobavil a kdyby ten konec byl ještě lepší možná bych to ještě o hvězdu vytáhl. 70% ()

claudel

Kdykoli se rád podívám na pořádnou "sandlerovku", protože pro mě znamená příslib kvalitní zábavu, i když občas protkané nějakým nechutným vtípkem. Když si Chuck bral Larryho se dobře rozjíždí a vydrží mu to až do druhé poloviny, poté se už uchýlí ke klišé a sálá z něj příliš američnosti. Přesto zůstávám příznivcem Adama Sandlera, Klik a Kurs sebeovládání u mě navždy zůstane v těch nejvyšších patrech. ()

genetique

Bláznivá komédia, ktorá si drží má svoj rámec inteligentnosti. Homosexuálna zábava a vtipy sa však striktne držali neurážlivého stupňa narážok, čo ja osobne, v dnešnej dobe a úrovni lacných vtipov na tieto témy, veľmi kvitujem. Odvážna minutáž príjemne prekvapí, náznak nudnejšej časti rýchlo osvieži nejaký vtipný moment, či príjemne a vkusne obohrané klišé, ktoré od Sandlera asi vždy znesiem. Spolu s Jamesom vytvorili naozaj vkusný pár k popukaniu a Kevin má ako komik celkom sľubnú budúcnosť. Neskutočne nápomocné a filmu percentuálne pridávajúce boli aj podporné vedľajšie role (Buscemi, Aykroyd a najmä Rhames boli parádni), no a samozrejme Jessica fyzicky, ktorú však svojou údernosťou vtipu (v českom dabingu) predbehol čínsky svadobný šéf. 75%. ()

corpsy

Občas aj z prvoplánovane buranskej hollywoodskej komédie cítiť zápal pre spravodlivosť a zmysel pre úctu. Ja som to tak videl a čo je pre mňa hlavné, bol som dojatý a zároveň sa zabával, ako pri komédii už dlho nie. Sandlerovský humor má svoje dno, ale svoje vrcholy. Takže predstavujem Chucka a Larryho. ()

numi

Tenhle film není třeba blíže škatulkovat. Stačí si přečíst obsazení - Adam Sandler. To mluví za vše. Pokud jste viděli se Sandlerem jeden film, jako byste je viděli všechny (vzpomínáte na Zpívání v dešti?). Místy se válíte smíchy po podlaze (výjimečně), čas od času se dobře bavíte (hlavně v úvodu, později spíše dobrý humor jen vykukuje), ale po většinu času koukáte ze setrvačnosti a sem tam obrátíte oči vzhůru nad nevhodnými a nepovedenými úlety. Klasika. Filmová jednohubka na kdykoli, za jakéhokoli počasí a nálady, po které dostanete chuť na něco lepšího. Neodradí, neodpudí a nenadchne. Potěší účast Stevea Buscemiho, nepotěší rozdíl mezi počátečním bagatelizováním ústředního tématu a závěrečnými dramatickými a těžkými myšlenkami. V kontextu působí směšně, ale v tom špatném slova smyslu. [listopad 2007] ()

• Náklady na výrobu byly zhruba 85 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Knížka, ze které čte Chuck (Adam Sandler) dětem před spaním se jmenuje „The Puppy Who Lost His Way“. Ze stejné knihy čte učitel Billa ve filmu Billy Madison (1995). V obou filmech hraje v hlavní roli Adam Sandler. (don corleone)