• Chrustyn

V rámci Duganovi respektive Sandlerovi filmografie docela snesitelné, přesto jen stěží průměrná a nepříliš zábavná komedie, o dvou přátelích, kteří se rozhodnout pro (na oko) registrované partnerství k výpomoci jednoho z nich. Čas od času se divák pousměje, ale na dvě hodiny to je opravdu málo a nezachrání to ani Paynův scénář, který se vzhledem k podivnému tématu, dá nazvat inteligentním.(19.4.2014)

Dva typičtí hasiči (hobby: odvaha, přátelství, sport, ženy) spolu shodou podivných pojišťovacích okolností tajně uzavřou registrované partnerství. A zatímco Larry (který to vymyslel) je z toho čím dál zoufalejší, tak Chuck (který byl zásadně proti) si svou novou roli náležitě užívá. Příjemně se na to kouká a naštěstí ani moc moralit nenarušuje děj.(18.2.2009)

Může to fungovat když dva dlouholetí nejlepší kamarádi a především heterosexuálové uzavřou registrované partnerství kvůli tomu, aby jeden z nich měl na koho přepsat své životní pojištění? Fungovat to může jako výborná komedie a jako perfektní základ pro gejzír super hlášech a vtipných scének, ale rozhodně to nemůže fungovat jako seriózní fyzický a milostný vztah. Ale protože zde jde o tu komediální část společného soužití Chucka a Larryho, tak je vše v naprostém pořádku a film rozhodně směřuje tím správným směrem a já jsem se u toho opravdu hodně dobře bavil. Na to, že jsem příliš netušil, co od toho mám očekávat, jsem se dokonce bavil přímo královsky, nápad to byl vynikající a není zde prakticky žádné hluché místo, při kterém bych se neměl čemu smát, pokaždé se něco vtipného našlo. Ať už to je bitka ve škole během rodičovského dne (jak se v těchhle situacích může hodit, když člověk umí udělat rozštěp) nebo například svatební obřad v Kanadě, tak pokaždé jsem se hodně bavil. A to je u komedie to hlavní, takže v tomto směru byl účel splněn na sto procent. Adam Sandler byl možná až překvapivě příjemný, Kevin James mě pobavil už v Policajtovi ze sámošky a i tady byl okouzlující, a vůbec všichni herci měli něco do sebe. Tohle je hodně příjemná komedie, která utekla až neuvěřitelně rychle a na kterou budu asi ještě hodně dlouho vzpomínat, a z toho důvodu vyzdvihuji tenhle film do nadprůměru a uděluji čtyři hvězdy.(18.6.2010)

Zprvu jsem se tomuto snímku tak nějak vyhýbal, a říkal jsem si, že to bude další nesmysl jako I love you, Phillip Morris, který měl v hlavní roli skvělého a mnou oblíbeného herce. Bohudík to tak nebylo. Když si Chuck bral Lerryho (aneb kvalitní český překlad) je náhodou hodně dobrá záležitost, u které jsem se ne jednou za břicho popadal. A ty dvě hodiny utekly jako voda. A k tomu super herci, s kterými jsem se "s předstihem" seznámil v Machrech. A samozřejmě nesmím zapomenout překrásnou Jessicu Biel.(29.3.2011)

Dva hasiči Adam Sandler a Kevin James jsou nuceni předstírat, že jsou gayové kvůli výhodné pojistce jednoho z nich, ale jde o to, jestli jim to schlamstnou podezíravé úřady a navrch ještě budou muset snášet posměšky okolí i čelit řadě předsudků. Musím napsat, že jsem se kombinaci hrubozrnných gagů střídající se s dojemnými scénami celkem zasmál, a ačkoliv většina dobrých vtipů vycházela ze situací, že ti dva jsou pro ostatní gayové, tak to vůbec nevadilo. Horší to bylo se snahou křečovitě moralizovat v samotném závěru filmu, a to se sice dalo s přimhouřením oka skousnout, ale konec filmu zase nijak originální není na rozdíl od většiny filmu, která celkem originální je, dá se u ní dobře pobavit a známí herci ve vedlejších rolích v čele s Jessicou Biel stáli za to. Ostatně i na celou tuhle taškařici se dá dobře dívat. a nemusí se u ní nikdo cítit pohoršeně.(23.6.2010)

• - Během pochodu, když si Chuck a Larry vyměňují informace z osobního života, udají Sandler i James své opravdové datumy narození (don corleone)

• - Postava Kevina Jamese se jmenuje Larry Valentine, jeho reálný bratr se jmenuje Gary Valentine. (don corleone)

• - Steve Buscemi, který ve filmu hraje, byl ve skutečnosti hasičem v New Yorku, než se stal hercem. (don corleone)