Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

Trailer 2

tron

„Tento pán prišiel z penisového pardon penzijného úradu.“ Len 40% dávam nie preto, že je to drsná komédia, ale preto, že je MÁLO drsná. Mám Adama Sandlera rád, ale toto bolo skrátka nudné a takmer dvojhodinová minutáž to prizabila. Zasmial som sa len občas (odzemok s bezdomovcom, zženštilý syn, sexuálne VEĽMI JEDNOZNAČNÉ návrhy od poštára, všetko s Vingom Rhamesom... najvtipnejšia bola scéna s mydlom), čo ma mrzí, lebo som mal chuť na vulgárnu komédiu. ()

Figu

Standartní klasickej málo vtipnej humor dvou blbů, Sandlera a Jamese, kterej né každej může. Já s tím nemám problém, nicméně je to vždy jen na jedno pokoukání. Ostatně to, že se člověk musí vymanit z problému jen tak, že si vezme svýho nejlepšího kámoše a musí s ním neustále někde dokazovat jejich bukva teplotu, to se snad nedá vidět ani víckrát. Za mě pro tuhle komediální hódně odlehčenou Zkrocenou horu průměrná známka! 50% ()

Aiax

Celou dobu jsem váhal mezi třemi a čtyřmi, nakonec dávám čtyři, protože Chuck a Larry si IMO zaslouží přelézt alespoň tu červenou hranici. Nejde rozhodně o žádnou bláznivou komedii, jak by mohla napovídat účast Adama Sandlera, je to spíš tradiční, příjemná, poměrně vtipná a poměrně laskavá komedie s lehounce otravným moralizujícím podtónem, ačkoli je vidět, jak se Sandler krotí, aby nezačal řádit :)) Zkrátka nic, co by se člověk styděl pustit rodičům nebo co by pokazilo hezký večer nebo deštivé odpoledne s lepší polovičkou. ()

Handle

Přiznávám, že komedie pro mě nemusí mít za každou cenu kdo ví jakou úroveň, když POBAVÍ. Není nic horšího než nudná, trapná nebo nevtipná komedie. Takže k čertu s úrovní. Nač si hrát na kritika, když mě tenhle film jednoduše pobavil a má velmi mnoho vtipných scén. A můžu tu sice vytknout i pár trapností, předvídatelnost, ale stejně... Může se někdo zlobit na morální ponaučení v typicky americké scéně v soudní síni? :) Jako celek se mi to prostě líbilo a Adam Sandler si ke mně na konto opět přidal další skvělou komedii, kde kašlu na recenze... ()

depony

Některé momenty byly vážně vtipné a i když se jednalo o prvoplánové situačky, měly něco do sebe. Každopádně, jako hromada podobného materiálu, i zde jsou zbytečné trapné scénky, při kterých je lepší přepnout na jiný kanál, a mentorující postavy, které apelují na svědomí všech ... amerických diváků. Bůh chraň Ameriku! :))) ()

• Scéna ve škole, kde jeden chlapec udělá roznožku a praští druhého do rozkroku, je odkazem na film Krvavý sport (1988). (Nathaniell)
  • Když se v čase 19:02 jedna s dívek ptá Chucka (Adam Sandler), zda má něco k pití, že má žízeň, můžeme vidět, že z pokoje vychází 5 dívek, ale o pár sekund později, když jsou dívky u lednice, jsou jen 4. V dalším záběru je však zase dívek 5. (DanielW94cz)
  • Knížka, ze které čte Chuck (Adam Sandler) dětem před spaním se jmenuje „The Puppy Who Lost His Way“. Ze stejné knihy čte učitel Billa ve filmu Billy Madison (1995). V obou filmech hraje v hlavní roli Adam Sandler. (don corleone)