Když si Chuck bral Larryho

• Nový Zéland

• Nizozemsko

Komedie / Romantický

USA, 2007, 115 min

Komedie s poselstvím o tom, že ať už člověk souloží s kýmkoliv a čímkoliv, není to měřítko hodnoty člověka? Zní to šíleně, a když je v hlavní roli Adam Sandler, tak má člověk jisté obavy, než zapne play. Ale ono to kupodivu bylo docela koukatelné, nebylo to nijak trapné, prostě taková trochu ostřejší, ale ne tupá komedie.(6.12.2010)

Předvídatelný syžet, pár dobrých fórků, spousta krásných ženských a neúnosné chvilky hrající na vážnější notu. Tohle jsou ingredience k nové komedii Adama Sandlera, kterému zde zdatně sekunduje jeho „partner“ Kevin James, jehož přednes je daleko přirozenější než oh(ř)rátý Sandlerovic humor. Najdou se však chvilky k zasmání, ale všechno stejně působí jako hrozně natahovaná a ke konci i značně trapná nuda, kterou okoření jen málokdy máloco. Z daného tématu se dal vytřískat daleko vtipnější kousek než je tento patvar, který se zastavil někde na půlce cesty a ne a ne se rozjet dál. [Přesná stopáž: 115 min](22.11.2007)

Sandlarovky jsou vždycky zárukou kvality a dobré zábavy. I když mám poslední dobou pocit, že Adam Sandler hraje pořád jednu a tu samou postavu, kterou hází do čím dál podivnějších situací. A samozřejmě k sobě vybírá protějšky na které je slast se dívat (ehm myslím Jessicu Biel ne Kevina Jamese ;). Tentokrát se vrhl do světa gayů a zákona o registrovaném partnerství a vyšla z toho zase prohláškovaná, jemná satira na lidskou povahu. No a na ty se vždycky rád podívám.(16.11.2007)

Tak Sandler opet nezklamal, dalsi paradni komedie. Pribeh vcelku originalni, na to ze ma film 110 minut docela slusne odsejpa a nejaky vaznejsi kecy jsou jen ke konci a v prubehu filmu jen sem tam vykoukne myslenka, jako ze teplousi jsou vlastne fajn a lidi nemaj pravo je prudit a podobne. Navic tu jsou porad nejaky paradni vtipy a sem tam nakej naprosto brutalni. No a krome perfektni hlavni dvojky Sandler - James, ktery k sobe fakt sednou, tu je spousta vedlejsich zabavnejch postav. Za vsechny zminim naprosto giganticky teplyho Vinga Rhamese a ultra brutalni spomalovacku ve sprse s dvema mejdlama, pak tu je Schneider v roli cinskyho oddavajiciho a ani ne tak vtipna, jako sexy Jessica Biel, obzvlast ve scene s testovanim silikonu. Naopak treba takovej Aykroyd nebo Buscemi nejsou dvakrat vyuzity, minimalne Buscemi by zaslouzil vic prostoru. Celkove jsem se proste perfektne bavil, ale na uplnejch 5* bych to zas nevidel, tak jen lepsi 4*.(7.10.2008)

Jeden z mála Sandlerovych filmov, kde počet trápnych momentov nejako extra neprevyšuje počet tých vtipných. Bol som prekvapený, že sa to držalo na celkom solídnej úrovni a nezmenilo sa to na typickú Sandlerovskú taškařicu. Za Roba Schneidera opäť palec dole, no za Vinga Rhamesa palec hore a samozrejme aj za Jessicu. Na Buscemiho si už pomaly začínam zvykať v takýchto blbých úlohách. Páčil sa mi aj ten výchovný motív, pretože zadubenosť niektorých ľudí nepozná hraníc, snáď to padne na úrodnú pôdu.(20.7.2014)

• - Adam Sandler sám o sobě tvrdí, že před natáčením strávil s Kevinem Jamesem noc, a dokonce měli pohlavní styk, aby byl v roli homosexuála přesvědčivý. (jonyyy)

• - Během pochodu, když si Chuck a Larry vyměňují informace z osobního života, udají Sandler i James své opravdové datumy narození (don corleone)

• - Steve Buscemi, který ve filmu hraje, byl ve skutečnosti hasičem v New Yorku, než se stal hercem. (don corleone)