Seriova vystavba deja prehnana az na n-ntu postmodernu definiciu. Je dobre byt dobrym, je dobre dodrziavat pravidla, ale zaroven si treba vyskusat najprv vsetko opacne. Ved, ide len o komediu, v skutocnom zivote to takto nie je, zabavame sa na opakoch nas samych, na tych oapkoch, akymi by sme chceli byt, akymi by sme chceli, aby boli nasi susedia. Inac, ako trapne to nevieme?(2.11.2007)

Předvídatelný syžet, pár dobrých fórků, spousta krásných ženských a neúnosné chvilky hrající na vážnější notu. Tohle jsou ingredience k nové komedii Adama Sandlera, kterému zde zdatně sekunduje jeho „partner“ Kevin James, jehož přednes je daleko přirozenější než oh(ř)rátý Sandlerovic humor. Najdou se však chvilky k zasmání, ale všechno stejně působí jako hrozně natahovaná a ke konci i značně trapná nuda, kterou okoření jen málokdy máloco. Z daného tématu se dal vytřískat daleko vtipnější kousek než je tento patvar, který se zastavil někde na půlce cesty a ne a ne se rozjet dál. [Přesná stopáž: 115 min](22.11.2007)

Může to fungovat když dva dlouholetí nejlepší kamarádi a především heterosexuálové uzavřou registrované partnerství kvůli tomu, aby jeden z nich měl na koho přepsat své životní pojištění? Fungovat to může jako výborná komedie a jako perfektní základ pro gejzír super hlášech a vtipných scének, ale rozhodně to nemůže fungovat jako seriózní fyzický a milostný vztah. Ale protože zde jde o tu komediální část společného soužití Chucka a Larryho, tak je vše v naprostém pořádku a film rozhodně směřuje tím správným směrem a já jsem se u toho opravdu hodně dobře bavil. Na to, že jsem příliš netušil, co od toho mám očekávat, jsem se dokonce bavil přímo královsky, nápad to byl vynikající a není zde prakticky žádné hluché místo, při kterém bych se neměl čemu smát, pokaždé se něco vtipného našlo. Ať už to je bitka ve škole během rodičovského dne (jak se v těchhle situacích může hodit, když člověk umí udělat rozštěp) nebo například svatební obřad v Kanadě, tak pokaždé jsem se hodně bavil. A to je u komedie to hlavní, takže v tomto směru byl účel splněn na sto procent. Adam Sandler byl možná až překvapivě příjemný, Kevin James mě pobavil už v Policajtovi ze sámošky a i tady byl okouzlující, a vůbec všichni herci měli něco do sebe. Tohle je hodně příjemná komedie, která utekla až neuvěřitelně rychle a na kterou budu asi ještě hodně dlouho vzpomínat, a z toho důvodu vyzdvihuji tenhle film do nadprůměru a uděluji čtyři hvězdy.(18.6.2010)

Soundtrack Rupert Gregson-Williams: 1. Seven One Eight - Fannypack (3:29 ,2. For One Night Only - Bodyrockers (3:00) ,3. There's A Fire - Longwave (3:22) ,4. The Air That I Breathe - The Hollies (4:04) ,5. L O V E - Nat King Cole (2:33) ,6. Can't Help Falling In Love - Elvis Presley[*] (3:01) ,7. Anything You Can Do (I Can Do Better) - Doris Day & Robert Goulet[*] (3:33) ,8. Always On My Mind - The Pet Shop Boys (3:55) ,9. Dancing Queen - ABBA (3:52) ,10. The Rejection (Disco Mix) - Dangerous Muse (3:50) ,11. Groove Is In The Heart (3:53) ,12. Open Arms - Journey (3:19) ,13. Girls Just Want To Have Fun - Cyndi Lauper (3:50) ,14. Too Much Passion - The Smithereens (4:33)(22.5.2011)

Tenhle film není třeba blíže škatulkovat. Stačí si přečíst obsazení - Adam Sandler. To mluví za vše. Pokud jste viděli se Sandlerem jeden film, jako byste je viděli všechny (vzpomínáte na Zpívání v dešti?). Místy se válíte smíchy po podlaze (výjimečně), čas od času se dobře bavíte (hlavně v úvodu, později spíše dobrý humor jen vykukuje), ale po většinu času koukáte ze setrvačnosti a sem tam obrátíte oči vzhůru nad nevhodnými a nepovedenými úlety. Klasika. Filmová jednohubka na kdykoli, za jakéhokoli počasí a nálady, po které dostanete chuť na něco lepšího. Neodradí, neodpudí a nenadchne. Potěší účast Stevea Buscemiho, nepotěší rozdíl mezi počátečním bagatelizováním ústředního tématu a závěrečnými dramatickými a těžkými myšlenkami. V kontextu působí směšně, ale v tom špatném slova smyslu. [listopad 2007](12.11.2007)

• - Během pochodu, když si Chuck a Larry vyměňují informace z osobního života, udají Sandler i James své opravdové datumy narození (don corleone)

• - Steve Buscemi, který ve filmu hraje, byl ve skutečnosti hasičem v New Yorku, než se stal hercem. (don corleone)

• - První velký film Adama Sandlera, který nevyšel u společnosti Columbia Pictures. (don corleone)