55 % - Mohla to být celkem dobrá komedie, nebýt toho, že se u řady vtipů strašně tlačilo na pilu. V těch momentech je z toho trapná křeč, která sráží jiné, lepší momenty do celkového průměru. Na konci nechybí tradiční sandlerovské moralizování a je vymalováno. Průměr všech hollywoodských průměrů, byť je pod tím podepsaný "bokovkářský" Alexandre Payne.(20.8.2007)

Přátelé si mají pomáhat v jakékoliv situaci. Od toho je přece máme, podají nám pomocnou ruku, poradí nám, vyslechnou nás a také se od nás nechají přesvědčit k nejrůznějším věcem. Larry se stále nedokáže vzpamatovat se smrti své ženy. Ta mu nechala na krku děti a taky je tu problém s pojistkou. Musí ji přepsat na někoho dalšího. Jako nejlepší možnost si zvolí sňátek, ale to nebude tak jednoduché. Proto Larry přesvědčí svého nejlepšího kamaráda Chucka, aby si zahráli na gaye a uzavřeli registrované partnerství. Začnou se objevovat problémy, se kterými se musí oba poprat. Chuck se zamiluje do právničky. Město je sleduje, jestli náhodou jejich sňatek nebyl fraška pro oblbnutí. Pak se objeví problémy, se kterými se musí homosexuálové vypořádat, když výjdou se svou orientací na světlo. Spousta věcí poukazuje i na to, že většina lidí se tváří tolerantně k menšinám, ale když se někdo takový objeví v jejich blízkém okolí, tak ukážou svou pravou tvář. Přesto všechno jde o velmi příjemnou komedii, která častokrát vykouzlí úsměv na rtech a pobaví. Larryho hospodyně byla pěkné číslo.(24.8.2009)

Že to bude takto vydařená komedie jsem tedy opravdu nečekal! Docela jsem se děsil stopáže, protože teměř dvě hodiny na komedie je poněkud moc ale tato délka mi utekla rychle jak voda a já jsem se parádně bavil. Adam Sandler je dobrý herec a jeho komedie jsou vždy zárukou dobré zábavy (kromně Vodonoše) a tento film to jen a jen potvrzuje. Velmi mně zaujal v roli Larryho Kevin James. Jeho jsem doposud neviděl hrát a jeho výkon byl vskutku dobrý. Jesicce Biel to strašně moc sluší v roli právničky. Nikdy nezapomenu na roli Roba Schneidera díky němuž jsem se smál nahlas a při vzpomínce na něj se směju ještě teď. Zrovna tak role Steve Buscemiho a " teplého " Vinga Rhamese a Dana Aykroyda jsou skvělé a skvěle zahrané. Jsem moc rád, že jsem tuto komedi viděl, protože to byla výborná zábava!(2.1.2008)

Tak Sandler opet nezklamal, dalsi paradni komedie. Pribeh vcelku originalni, na to ze ma film 110 minut docela slusne odsejpa a nejaky vaznejsi kecy jsou jen ke konci a v prubehu filmu jen sem tam vykoukne myslenka, jako ze teplousi jsou vlastne fajn a lidi nemaj pravo je prudit a podobne. Navic tu jsou porad nejaky paradni vtipy a sem tam nakej naprosto brutalni. No a krome perfektni hlavni dvojky Sandler - James, ktery k sobe fakt sednou, tu je spousta vedlejsich zabavnejch postav. Za vsechny zminim naprosto giganticky teplyho Vinga Rhamese a ultra brutalni spomalovacku ve sprse s dvema mejdlama, pak tu je Schneider v roli cinskyho oddavajiciho a ani ne tak vtipna, jako sexy Jessica Biel, obzvlast ve scene s testovanim silikonu. Naopak treba takovej Aykroyd nebo Buscemi nejsou dvakrat vyuzity, minimalne Buscemi by zaslouzil vic prostoru. Celkove jsem se proste perfektne bavil, ale na uplnejch 5* bych to zas nevidel, tak jen lepsi 4*.(7.10.2008)

Zprvu jsem se tomuto snímku tak nějak vyhýbal, a říkal jsem si, že to bude další nesmysl jako I love you, Phillip Morris, který měl v hlavní roli skvělého a mnou oblíbeného herce. Bohudík to tak nebylo. Když si Chuck bral Lerryho (aneb kvalitní český překlad) je náhodou hodně dobrá záležitost, u které jsem se ne jednou za břicho popadal. A ty dvě hodiny utekly jako voda. A k tomu super herci, s kterými jsem se "s předstihem" seznámil v Machrech. A samozřejmě nesmím zapomenout překrásnou Jessicu Biel.(29.3.2011)