Pitva mimozemšťana

• Velká Británie Alien Autopsy (více)

Od režiséra Shameless a Phoenix Nights (Jonny Campbell) přichází pravda o jednom z největších podvodů v dějinách. Roku 1995 oběhl svět černobílý film, pořízený údajně během incidentu v americkém Roswellu v roce 1947, obsahující záběry pitvy mimozemské bytosti. Za jeho zveřejněním stáli dva kamarádi Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin), kteří se okamžitě stali miláčky médií. Oba dva však skrývají mnohem větší tajemství. Co se s nimi stane, až bude pravda odhalena? Motivováno nejdiskutovanějším případem UFO z 2. července 1947 z města Roswellu v USA. Na obloze byl tehdy pozorován předmět ve tvaru disku a místní farmář prý poté našel na svém pozemku vzdáleném asi 110 km od Roswellu vrak létajícího talíře, avšak americká armáda dodnes celou záležitost kategoricky popírá a prohlašuje ji za výmysl senzacechtivých novinářů. Ovšem, co když lžou? (oficiální text distributora)

mirec88

Tá pitva mimozemšťana a babka ponúkajúca koláčiky priamo nad telom mimozemšťana ma dostala do kolien. Výborná nenáročná komédia, ktorej dávam väčšie hodnotenie aj kvôli odvahe poňať takúto podľa mňa veľmi vážnu tému ako takmer bláznivú komédiu :) Na jednorazovku určite výborné pobaví. Hviezda naviac za perfektnú hudbu. ()

Kosmik 1

Příjemný a pohodový film. Avšak názor o pravdivosti nebo nepravdivosti si udělejte sami (tím nemyslím nahrávku samotnou). :-) ()

BuryGol

Snímek podle pravdivý události, kdy dva týpci oblafli celej svět falešnym videem pitvy jednoho emzáka. Sice mi to někdy přišlo přitažený za vlasy a bylo tam hodně náhod, ale originalita se tomu upřít nedá. Hodina a půl příjemně utekla a já si zase jednou užil trochu britský produkce. ()

Antimana

A dnes máme rok 2013 a stále existujú ľudia, čo sa s vami budú do krvi hádať, že tá pitva je pravá. Áno, aj v dobe internetu :) ()

DeLaMorte

Celkem lehká komedie o tom jak to bylo tankrát s tou kazetou co jsme viděli v našich půčovnách a doma pak valili oči a říkali..tak nejsme sami :-) ()

civrss

Tento film je pro mě celkem zklamání. Filmařsky to je natočené dobře, angličani stále dokazují že režírovat umí. Teď však ten zásadná problém. Film je natočený jako komedie a já se nebavil vůbec. Rozhovory mezi dvěma hlavními hrdiny jsou nudné a předvídatelné. Plusem tohoto filmu je nápad. Na toto téma jich natočeno mnoho nebylo ale škoda že diváka moc nepobaví. ()

chmíří

Pohodový filmeček, který využívá pro většinu známá fakta a vytváří z nich směs komedialních scének a zajímavých obrazů. Nápad je to skvělý, herci mi nevadili (žádná extra třída), a příběh je vskutku dobře vymyšlený, bohůžel pro mě jako pro člověk, který tomu nevěřil v roce 1995 a něvěří tomu ani teď to trochu ztrácí na síle, ale jako komedie to stojí za skouknutí...70% ()

cab

Nedochazi mi zdejsi nadseni z dokumentarne pojateho patrani po osudech dvou mladiku, kteri se udajne v roce 1995 dostali ke kopii filmu zachycujiciho pitvu mimozemstena ze 40. let minuleho stoleti. Jeho nasledne poskozeni je dovedlo k napadu natocit znovu zminenou pitvu a vydelat na ni penize. Jedine plus vidim, ze film se stava pro mnohe obohacujicim materialem o skutecne udalosti o ktere jsem nemel ani poneti. 40% ()

dopita

Komedie která není žádná řachanda u který bych se svíjel smíchy, nicméně po celou dobu jsem se usmíval. To stačí ne? ()

Crackonosc

Nevim, jak moc je tento snímek komedie - já jsem se moc nesmál. Je fakt, že nadsázka z toho filmu doslova stříká na všechny strany, ale přímo komediální scénu aby člověk pohledal. Hlavně konec způsobil to, že nevim, co přesně si o pitvě myslet... ()

ThomasCrown

Kľudne by som za námet a hlavne nápad dal aj päť hviezdičiek, ale budem objektívny. Samotné video pitvy som videl už dávno a vždy vo mne vyvolávalo zmiešané pocity. Po pozretí tohto filmu som sa konečne priklonil na jednu stranu. Ústredná dvojka filmu bola vybratá výborne, skvele si sekundujú a je až na neuverenie, že niečo takéto sa mohlo stať dvom týpkom. Či už je pravda taká, alebo onaká, tento filmík vám ponúkne jasnú odpoveď. ()

Landauer

Jako dítko školou povinné jsem v polovině devadesátých let hltal všechno, co jen trochu s UFO a dalšími parajevy souviselo a samozřejmě pitva mimozemšťana byla pro mě pecka! Nejdřív jsem viděl obrázky, pak i ukázky onoho filmu a nakonec, po takovém tom největším opadnutí zájmu se mi do rukou z Levných knih dostal záznam celý necenzurovaný na CD. Proto přidávám tomuhle svěžímu a vtipnému snímku hvězdičku navíc. To, jak tvůrci dokázali perfektně napodobit figurínu i prostředí pitvy a nebo atmosféru onoho šílenství je prostě dokonalé a ocení to hlavně diváci, které stejně jako mě strhla tehdejší Alien-autopsy-vlna. ()

Paldiny

Zo začiatku sympatická komédia o pošukoch z Británie čo sa rozhodli zbohatnúť na podomácky vyrobenom zázname o pitvaní ufóna. Ako sa ale dostávajú viac a viac do reči začína film pôsobiť stále naivnejšie. Všetka tá popularita, klamstvá médiám, spory s mafiou sú vykreslené príliš absurdne, aby som len na moment uveril, že sa niečo podobné v skutočnosti stalo. Minimálne pre nakrúcanie pitvy v kuchyni za prítomnosti štedrej babičky s cukrovinkami na tácke ale za videnie stojí. ()