Pitva mimozemšťana

• Velká Británie Alien Autopsy (více)

Od režiséra Shameless a Phoenix Nights (Jonny Campbell) přichází pravda o jednom z největších podvodů v dějinách. Roku 1995 oběhl svět černobílý film, pořízený údajně během incidentu v americkém Roswellu v roce 1947, obsahující záběry pitvy mimozemské bytosti. Za jeho zveřejněním stáli dva kamarádi Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin), kteří se okamžitě stali miláčky médií. Oba dva však skrývají mnohem větší tajemství. Co se s nimi stane, až bude pravda odhalena? Motivováno nejdiskutovanějším případem UFO z 2. července 1947 z města Roswellu v USA. Na obloze byl tehdy pozorován předmět ve tvaru disku a místní farmář prý poté našel na svém pozemku vzdáleném asi 110 km od Roswellu vrak létajícího talíře, avšak americká armáda dodnes celou záležitost kategoricky popírá a prohlašuje ji za výmysl senzacechtivých novinářů. Ovšem, co když lžou? (oficiální text distributora)

Wenca888

Skvělá komedie. Ke konci bych si ještě představil, aby tvůrci přidali situaci, kdy bylo odhaleno, že jde o podvod. Ve skutečnosti totiž zjistili, že jde o podvod pouze tím, že v pozadí byl telefon, který měl kroucený kabel, který byl vynalezen až o několik let později... Smůla, no... ()

sona123

Docela vtipné a svižné, hodně kvůli dobré muzice, která vždy skvěle podtrhne to, co se zrovna na obrazovce děje. Je to vlastně takový remake, že? ()

mosnak

Příjemné překvapení...ovšem,že by se jednalo o nějakou moooc vtipnou komedii,tak to bych neřekl.Ale originální příběh založen na skutečném snímku mi udělal radost :-) ()

Mr.Mick

Pozeral som to o pol druhej ráno v telke už dosť otupený spánkom ale nemôžem zaprieť že som sa nebavil. Nepochopím prečo ho dávali tak neskoro a v primetime dávajú hlúposti z turecka. Ak by aspoň na tejto úrovni sa držal program televízií možno by som ich začal aj pozerať. (áno viem k filmu som toho veľa nepovedal no musíte ma ospravedlniť lebo som už napol oka spal :D) ()

Ole92

Velmi povedený film u kterého jsem se bavil. Jak je jednoduché oklamat lidi a namluvit jim něc co vůbec není pravda. A ta poslední a opravdová náhrávka?? Udělejte si názor každý sám. ()

RomeroIsGod

V nadšení z Paula jsem rovnou zkouknul i Alien Autopsy a nezklamaj jsem se. Perfektní mystifikace a jeden velmi známej vojenskej filmeček (kdo zná, má výhodu - já se při tom jejich natáčení bavil jako pán), maďarskej mafián a Bill Pulman! 75% ()

Dogmeat

Krásná ukázka toho, co všechno se dá natočit doma v obýváku. Spád to má dobrý a zábava spadá do kategorie odpočinková. ()

johnymdoe

Málokdy si tu někoho beru do pusy ale tentokrát musím. Souhlasím s uživatelem Djkoma(první v komentářích) protože jsem měl stejný problém. Já ještě horší protože jsem u filmu usnul odpoledne ačkoliv v tyto hodiny nikdy nespím. Nebýt herců tak film nestál za nic a to jak scénářem(velmi chabý "humor") tak i způsob samotného natočení. Místní hodnocení filmu k 7.6.2011 70% nechápu..já dal 2 hvězdy jen proto že je to lepší než film který jsem nasledoval před tím. Max 50% za mě.Ps.: Hodnocení na Imdb.com odpovídá více. ()

jamesjimbo

a já říkám: "geniální!" bavil jsem se, navíc když vezmu v potaz, že se to opravdu stalo, tak si zas říkám "bomba!" :) ()

alambert

Skutečně velmi kvalitní film o tom, jak je možné dělat z lidí blbce :-D. Vřele doporučuji!!! (Vadila mi jen jedna věc. To, že jako divák původně vlastně nevidíte originální nahrávku, takže nevíte jestli ti "tvůrci" kopírují původní film nebo jestli si to cucají z prstu. Prostě si myslím, že divák by měl vždycky vidět aspoň to co postavy, ne míň.) ()

Luk Skywalker

Není to špatný film, jen nevím kolik je tam té pravdivé události (protože dokument se stejným názvem jsem neviděl). Ale snímku se nedá upřít vtip a jistý nadhled. Je to dobře koukatelné, ale nic excelentního. ()

agassi68

Pozrel som to len kvôli originálu pitvy s Roswellu, o ktorom som ako mladý človek chcel veriť, že je pravdivý. Vtipné mi to neprišlo, ale na druhej strane som to v pohode dopozeral vďaka sympatickej dvojici hlavných hrdinov. Priemerná oddychovka s originálnym námetom. ()

Miki68

Příjemný, pohodový film, bez velkých hvězd, s dobře napsaným scénářem, vypointovanými dialogy a příběhem, který zaujme. Prima. ()

Kingjiri

Podle hodnocení jsem teda čekal větší srandu. Nějaký scény mě dost pobavily (nápadník babičky, samotná zinscenovaná pitva mimozemšťana), ale hluchých míst nebylo zrovna málo (skákání vypravěčů do příběhu atd.). Potenciál falešný pitvy mimozemšťana zustal hodně nevyužit, a to mě docela mrzí. Z části mi to připadalo jako hranej dokument, což mi moc nesedělo. Jeden z těch filmů, kterej mi v hlavě nezůstane dýl než pár chvil po zkouknutí a rozhodně nemám sebeměnší důvod ho vidět znova. Jednorázová oddychovka za tři slabší hvězdy. ()

ecis

Nepripadalo mi to ani ako komedia a ani ako dokument. Jednoduche, priamociare, odlahcene, odpocinkove rozpravanie o kontroverznom amaterskom videu z pitvy mimozemstana z roku 1995. Nic vynimocne, dokonca ani anglicky par komikov mi nejako neucaroval na filmovom platne. Skor vynikajuci napad ako kvalitny film. P.S: Hity 90.rokov oprasili hudobne spomienky :) ()