Pitva mimozemšťana

• Velká Británie Alien Autopsy (více)

Od režiséra Shameless a Phoenix Nights (Jonny Campbell) přichází pravda o jednom z největších podvodů v dějinách. Roku 1995 oběhl svět černobílý film, pořízený údajně během incidentu v americkém Roswellu v roce 1947, obsahující záběry pitvy mimozemské bytosti. Za jeho zveřejněním stáli dva kamarádi Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin), kteří se okamžitě stali miláčky médií. Oba dva však skrývají mnohem větší tajemství. Co se s nimi stane, až bude pravda odhalena? Motivováno nejdiskutovanějším případem UFO z 2. července 1947 z města Roswellu v USA. Na obloze byl tehdy pozorován předmět ve tvaru disku a místní farmář prý poté našel na svém pozemku vzdáleném asi 110 km od Roswellu vrak létajícího talíře, avšak americká armáda dodnes celou záležitost kategoricky popírá a prohlašuje ji za výmysl senzacechtivých novinářů. Ovšem, co když lžou? (oficiální text distributora)

macetoma

Film na zajímavé téma, který neurazí a párkrát se docela zasmějete. Příjemná stopáž, žádná nastavovaná kaše. Tři hvězdy jak vyšité. ()

Sylvin

Asi úplně nechápu, v čem mají všichni problém. A&D jsou především moderátoři, ne herci, a tohle i přesto zvládli velmi dobře. Je to tak hezky připitoměle vtipný, takový ten nikoho neurážející britský standard, při kterém se sice nebudete nikde válet v křečích smíchu, ale náladu vám to tak mile zvedne, a že je to blbý prostě říct nemůžete. Filmů, které vás uvrhnou do nejtemnějších hlubin vaší mysli a nechají vás se týden plácat ve filozofii je víc než dost. Já jsem ráda, když se naopak někde vyklube takovéhle "neurazí-dílo", u kterého se sympaticky ušklíbnete, oddychnete si, ale zároveň vám nezpůsobí degeneraci mysli. Tahle 'skutečná událost' je takový blázinec, že film natočený podle ní prostě nemůže být trhák oplývající tajemnem, ale přesně takováhle lehká záležitost. Já nemám námitek. Filmy, jako je tenhle, potřebuju k životu. U tohohle se dá na chvíli vypnout. Inteligentně vypnout. ()

Guran

Lákal mě jen námět a její komediální zpracování, jinak to ostatní je bída, včetně herců, kteří jsou nejen nevýrazní, ale i trpaní. Zbytečný film, kde marně čekáte až se začne něco dít. Děj se příšerně táhne, ikdyž je film hodně krátký (91 minut), tak je zde problém ho vůbec dokoukat. ()

Brano

Sympatická oddychovka o jednom (ne)skutočnom podvode, kedy si hŕstka ľudí vystrelí z celého sveta tým, že odvysielajú fiktívnu pitvu mimozemšťana. Ako komédia to až také zábavné nebolo, ale celkovo príbeh zaujal. Občas som sa aj zasmial a takisto sa mi páčila hudba, ktorá bola výborná. Moje hodnotenie je na prelome 3/4*, ale za originalitu sa prikloním k lepšiemu. ()

Santek

Určitě to bylo svým způsobem zajímavé, ale vtipné vůbec. Podíval jsem se na to jen kvůli již zmíněnému dokumentu o pitvě mimozemšťana. Postrádá to větší spád a nějaký lepší moment překvapení. Děj filmu je nutné spíš přetrpět. To zakončení je taky dost tragické. Bylo by lepší to pojmout jako situační komedii, ale tohle bylo spíš jako film o filmu a ještě to vypadalo jako nějaký studentský debut mladého režiséra. Hlavní dvojka "herců" taky nebyla zrovna sympatická. Vůbec jsem jim nevěřil že by byli schopni toho to udělat. Vypadali jak dva rozmazlení maminčin synáčci a uplakánci. Dávam dvě za nápad netočit něco o tom tématu. ()

chainer

Chtěl jsem dát vyšší hodnocení, ale nenapadl mě žádný důvod. Zábavné to zase až tak není a z hlavy se vám to vykouří dřív než vyndáte dévédéčko. ()

hwnd

Luxusní šťouchnutí do tématu, které se vždycky jednou za čas mocně probírá. Trošku jsem čekal, že autor snímku nakonec přizná, že ten původní mimozemšťan byl taky napěchovanej uzeninama, ale ani tahkle to nemělo chybu. ()

BigBrother

Pobaví a neurazí. Pozor! Obsahuje "aha_tak_takhle_to_bylo" efekt! Vynikající soundtrack - volba hudby je sama o sobě důvodem film vidět, zvlášť pokud dosud mentálně kotvíte v 90. letech. ()

pierre9

Veľké prekvapenie. Už len pri samotnom názve som si pomyslel, že toto jednoducho musí byť sprostosť, navyše sci-fi komédia?! Ani neviem čo k tomu povedať, ale malo to švih, dobrú hudbu a super fóry... Stará pani nosiaca počas pitvy "patológom" sušienky a pod., určite super vec na zlepšenie nálady. Po filmárskej stránke to na 5* asi nie je, ale ja som ti to užil... 4.5* ()

jaqubko

Nie, toto nieje klasická komédia. Neni plná gagov ale skôr len pár komických situácií. Celé sa to nesie skôr v komickom podtóne. Sci-fi v kolonke žáner je taktiež klamlivé. A teraz nie že by to filmu škodilo, práve naopak, drží sa to výdatného a zaujímavého deja, v ktorom si len myslíte, že viete čo sa stane. Najlepšie na filme je ale ako dokáže neskutočn graciózne meniť atmosféru, výrazne tomu dopomáha i fantastická hudba. (napr. spočiatku temná a fakt sci-fi atmosféra, ktorá vedie k danému videozáznamu, následne príprava akcie ála Dannyho parťáci...) Už z komentárov ľudí, ktorých to nebavilo a napriek tomu daju aj 3 * je jasné že to až taká blbústka neni. Samozrejme aj mojich 5* je hodne nadhodnotených ale prečo nie?? Palec hore pre každú neamerickú nestupídnu komédiu ktorá zaujme. Áno hippyman, zrovna pri tomto filme sa oko dá přihmouřit! V podstate je to o videu, ktoré všetci z mobilovej generácie poznáme. 90/100 Videné v slovenskom dabingu o jednej ráno! ()

kacer4

Ja som čakal buď komédiu alebo že tvorcovia prinesú trocha nového svetla na túto tému. Neviem aký bol ich hlavný zámer. Videl som niekoľko dokumentov o tom slávnom filme a tie mali väčšiu hodnotu ako tento snímok. Netvrdím, že to je úplna blbosť, ale predsa som čakal viac. Ale dobrá správa je, že som pri ňom nezaspal aj keď som ho pozeral v postely. ()

Dr.Abe

Vtipné mi nejvíc přišel záběr, kdy se armádní důstojníci fejkovanému videu při promítání od srdce smějí.... ()

ludovit14

Čo k tomu povedať, ťažko uveriteľný príbeh ale takto nejako to bolo.Rozhodne toto dielo je príbehovo zaujímavé ako aj slušne podané a herecky je to tiež dostačujúce. HOD:65%.PS: V celku stráviteľný filmík! ()

Lucky74

Mě to teda jako komedie nepřišlo. A nedochází mi to nadšení z toho filmu jak tady vidím.Nuda , nuda a ještě jednou nuda !!!! 1 hvězdička za to že jsem viděl i horší filmy. ()

parabella

nuz pekneee len co je pravda. chlapci to na nas v tomto filme usili :D strasni betari ale som sa zabavila a prekvapila. tak co viac mi bolo treba :D ()

dawexx

Tuhle slušnou bžundu s pár výbornými vtipy dávali v noci na HBO a rozhodně mně teda nejdříve zaujal název (a překvapivě to tentokrát nebyla demence distributora, protože je to skutečně překlad anglického názvu). No, o co tady kráčí? Dva mamlasové a ztroskotalci (jinak prý docela úspěšní britští moderátoři, mihli se i v Lásce nebeské) nutně potřebujou sehnat prachy, hodně prachů, jak to obvykle bývá a vsadí vše na pomoc jejich "kamaráda", který jim pomůže nafilmovat největší blamáž v dějinách audiovideo. Námět je tedy prudce originální, samotné provedení už poměrně kolísá od "ujde" vtipů, přes "nechápu" vtipy až po trhání bránice zaživa. Suma sumárum čtyři hvězdy, ale asi mi to stačilo vidět jen jednou. ()