Pitva mimozemšťana

• Velká Británie Alien Autopsy (více)

Od režiséra Shameless a Phoenix Nights (Jonny Campbell) přichází pravda o jednom z největších podvodů v dějinách. Roku 1995 oběhl svět černobílý film, pořízený údajně během incidentu v americkém Roswellu v roce 1947, obsahující záběry pitvy mimozemské bytosti. Za jeho zveřejněním stáli dva kamarádi Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin), kteří se okamžitě stali miláčky médií. Oba dva však skrývají mnohem větší tajemství. Co se s nimi stane, až bude pravda odhalena? Motivováno nejdiskutovanějším případem UFO z 2. července 1947 z města Roswellu v USA. Na obloze byl tehdy pozorován předmět ve tvaru disku a místní farmář prý poté našel na svém pozemku vzdáleném asi 110 km od Roswellu vrak létajícího talíře, avšak americká armáda dodnes celou záležitost kategoricky popírá a prohlašuje ji za výmysl senzacechtivých novinářů. Ovšem, co když lžou? (oficiální text distributora)

honajz2

Celkem dobrá komedie, která sice nepůsobí britsky, zato i tak dokáže docela pobavit. Obzvlášť se mi líbila ta část natáčení pitvy, ta byla asi nejzábavnější. Jenže i tak je Pitva mimozemšťana poměrně průměrný film, kterému chybí něco, po čem by z něj byl zapamatovatelnější zážitek. Tohle je prostě ten film z kategorie "neurazí, nenadchne". Film na jedno zhlédnutí. Ale aspoň se to vyhnulo fekálnímu humoru a ani to moc nenudilo. 3* ()

Jino

Docela zábavný film kterému vládnou sympatičtí herci v hlavních rolích. Bavil jsem se výborně a párkrát tam byla fakt skvělá hláška - jako třeba s tím remakem... 70% ()

Petoss1

To video som videl na nete a bol som v rozpakoch je to skutočnosť či nie, teraz už viem že nieje ale film je dobrý možno keby tam bolo viac vtipu tak by bol ešte lepší. 75% ()

BUD-SFIS

Velmi povedene ztvarneny pribeh o tajne pitve mimozemstana v Roswellu v roce 1947. Kdyz ma nekdo podnikaveho ducha, tak to stoji opravdu za to. ()

Juto

Je to príjemný film a dobrá rodinná zábava. Odvíjajúci sa príbeh veľkolepého britského podvodu je rozprávaný s nadšením a vítaným humorom. V tomto šikovne napísanom filme sa zisťuje, či je film o pitve mimozemšťanov súčasťou sprisahania vlády USA, falošného činu alebo niečoho iného. 7/10 ()

Martrix

Vše se odvíjí od toho, jestli patříte k příznivcům konspiračních teorií, používáte selský rozum, nebo jste spíš stadní lid. Ovečkini se asi moc bavit nebudou, resp. odbéknou, že je to průměrný film o dvou podvodnících, kteří napálili miliony tupounů, věřících na UFO. Ti, co se trochu o šedou zónu zajímají, ocení nejen britský humor, ale i pár vtipných odkazů a narážek. Tento film je jednou z mnoha teorií, která vás pravdě nepřiblíží ani o píď blíž. Protože dnes už je vše pouze otázkou víry. 70 let se tolik lidí snažilo pravdu zamaskovat, nebo naopak stvořit Příběh, že kdo nevěří, toho nepřesvědčí ani vypitvanej ufon ve vlastní vaně. Všechno se dá zfejkovat. A v tom tkví podstata lživých kampaní a polopravd, či pololží. Velká skupina lidí nakonec uvěří všemu a ta menší ničemu, co řekne vláda. Pravda trůní uprostřed, nebo úplně bokem. Tento film pomáhá tu mlhu míchat. Ale jako zábava ok. ()

Radiq

Haha, originální komedie, která by klidně mohla být pravda. Ostatně o tom, jestli je to fikce nebo opravdu podle skutečné události, jak je uvedeno na začátku, by se mohly vést diskuze. Už jsem si i během filmu říkal, že skutečná nahrávka pitvy mimozemšťana je třeba pravá a film o tom, že není pravá, chce zakrýt, že je pravá. Ale protože většina lidí si myslí, že není pravá a obecný názor je taky takovej, tak to někdo může pokládat za pravdivé. Ale myslím si, že si z toho klidně každej může dělat srandu, jako tvůrci tohohle filmu. Po filmu doporučuju kouknout se na originální film - já se u toho musel culit úsměvem... ()

ecceHOMMO

Tento filmík je jasným príkladom toho, že film sa dá urobiť aj inak...a dobre. Je to svieže, pohodové, úsmevné....a iné. Taká pohodička ......... :o).............a ešte k tomu to dáva zaujímavý pohľad na tému : Sme na svete sami? ()

LiborGondek

Film se mi v podstatě velmi líbil. Sice bych čekal, že bude víc komický, když je zařazen k žánru komedií, ale dobře. Tohle téma mi přijde prostě zajímavé a je neuvěřitelné, kolik lidí se jim na to podařilo nachytat. Na druhou stranu, kdybych to tehdá viděl, věřil bych zřejmě taky. Mírně mě znepokojuje "natočeno podle skutečné události". Opravdu tomuto podfuku předcházel záznam, který byl autentický? No, doufám že nikoliv. 75% ()

Nutrička

Vtipně inteligentní. Nebo inteligentně vtipné? Humor mi zkrátka a dobře seděl. Líbily se mi různé vizuální techniky (nekvalitní obraz při pohledu na televizi v televizi, zrychlené záběry, poetická telefonní budka v zapadákově...). Forma dokumentu má taky něco do sebe a námět je neokoukaný a originální. ()

July

Skvělá vtipná story o kolosálním podvodu, který možná - to už je na vašem uvážení - nemusel být tak úplně podvodem. ()

lennyd

Dvěma kámošům, amatérským překupníkům s Elvisovsky zaměřeným zbožím se podaří parádní kauf. Ve velké Americe jim jeden divnej chlápek prodá starý film, který zachycuje pitvu mimozemšťana, kterou provedla armáda USA před 50 lety. Bohužel se ale snímek díky působení ovzduší začne rozpadat, a tak se oba kámoši rozhodnou natočit jeho kopii (za pomoc přátel - jeden dodá figurínu, řezník zase vnitřnosti, atd) - a tuto kopii publikovat. Rázem se stanou slavnými po celém světě, ale dokáží tlak veřejnosti ustát ? ... Film jako celej je podáván jako dokument, nicméně kdyby všechny dokumenty byly takto zábavné, hnedka by svět byl veselejší. Film je natočen dle skutečné události, i když se musím přiznat, že si tyto události vůbec nepamatuju (nemyslím tím pitvu z roku 47, ale skandál z roku 1995). Dávkování humoru je velmi vkusné, a obejde se bez jakéhokoliv fekálního humoru (prostě Angláni komedie umí). Hlavní role si střihli Declan Donnelly a Ant McPartlin, ve filmovém světě relativně neznámá jména, ale v Británii je to docela známé duo moderátorů (mimochodem dělali i interview s princi Harrym a Williamem). Super... ()

Bobik9

Ten příběh je sám o sobě super. O tom žádná. Ovšem to není zásluha tvůrců, takže na nich bylo, aby z dobrého nápadu udělali zábavnou podívanou. To se zas tolik nepovedlo. Herci jsou naprosto o ničem, kromě naprosto šíleného mafiánského Maďara (nebo co to bylo), kamera nestojí za nic a ty vtípky nic moc. Z podobného námětu se toho dalo tolik vytřískat, ovšem to se Johnnymu Campbellovi nepodařilo ani v nejmenším. Ještě, že délka filmu je slabých 90 minut. Víc by to nesneslo. ()

Danny F.

Zase Britové. Taky to tak potom vypadá. Pitva samotná mě zaujala i částečně pobavila. Z celého filmu je to jediné co si pamatuji. 50% ()

cross

Velmi příjmná komedie zachycující největší mimozemský podvod všech dob... Film sice rozhodně vtipy nepřetéká, nicméně nabízí opravdu pohodovou zábavu okořeněnou navíc tajemným hábitem, kdy si budete říkat, co že je sakra vlastně pravda a co ne... Krom velmi solidního zpracování a nahlédnutí pod pokličku jak se tahle taškařice s rozpitvaným ufonem vlastně dostala na svět nabízí Alien Autopsy 90 minut velmi slušné zábavy.. ()