Stupeň 7: Konec světa (TV film)

Category 7: The End of the World

• Německo

Category 7 – Das Ende der Welt

Dni skazy: Koniec sveta

Akční / Sci-Fi / Thriller / Katastrofický

USA / Německo / Kanada, 2005, 2x96 min

• Allien.9

Když si to srovnám s jinými (rádoby) katastrofickými filmy kategorie B-C, musím chtě nechtě dát alespoň dvě hvězdy. Proč? Zas tak hrozné to totiž není... Děj zkousnu, efekty a herce podezřele také (Randy Quaid je prostě sympaťák), ale za tu klepající se kameru, která docílí nanejvýš toho, že vás rozbolí hlava, bych vážně zabíjela.(9.6.2010)

No tenhle film stojí tak maximálně za **, jednu navrch dávám za moji oblíbenou Ginu Gershon a za námět. První část je relativně dobrá, druhá o třídu horší. Docela příjemně mě překvapila Shannen Doherty, hrála docela přijatelně, snad poprvé mně ve filmu nevadila. Do filmu absolutně nezapadá linie s teroristy, která je do filmu dost násilně našroubovaná, spíše jak kdyby patřila do jiného filmu. Ostatně i důvod teroristického činu je dost přitažený za vlasy a samotní teroristé, kteří ostatně vypadají a jednají jako pěkní idioti, by mu asi sami nevěřili. Je to hodně průměrný televizní film určený spíše pro víkendové odpoledne. Stačí vidět jednou. Moje hodnocení 5/10.(9.2.2010)

• tatka

Nie je to zlý film, má len niekoľko nedostatkov. . Keď si odmyslíte trúchlivé herecké výkony, deravý scenár, podivné od pohľadu lacné triky, rodinnú a vlasteneckú linku, čo sa tiahne celým filmom ako zápach z úst, tornádam odolné obrovské okná, fungujúce mobilné siete.......Ale keď si to odmyslíte, tak zas zostanú len titulky, a nebude sa na čo pozerať.(16.5.2012)

• st.verka

Je tu namícháno příliš problémů dohromady. Náboženský fanatik, únos dětí, obětaví bez pudu sebezáchovy, zločinci bez skrupulí a k tomu dvě tornáda, která hrozí, že se nad městem spojí. A opět - jeden ví jak pomoci a mocní tohoto světa, kteří nevěří, dokud není téměř pozdě. K tomu ne zrovna zářivé herecké výkony. Kolikrát jsme tohle už viděli. Kdo vydrží, uvidí hned několik šťastných konců.(29.6.2009)

• profeek05

Další z filmů, pro které může být hodnocení "odpad" stále lichotivé. Tohle je totální hnus. Filmů o "katastrofách" je už takhle dost a ve všech vidíte stále to samé - namátkou: bývalí manželé, které svede varování před možnou katastrofou znovu dohromady ; jejich či cizí ratolesti, které nedbají rad rodičů a ženou se přímo do středu tornáda či kdejaké další hovadiny, stejně tak ignorují apokalypsu za nejbližsím kopcem hlavouni měst, organizací apod. ; zničení nejznámějších světových staveb, měst a turistických atrakcí ; a hlavně - až na pár výjimek přímo úchylně HNUSNÉ a UMĚLÉ efekty a Himaláje nelogických děr v prostředí i scénáři.. V tomto případě bych ještě přidal příliš rychlé přeskakování z místa na místo, celý děj působí jako dort pejska a kočičky. Ze všeho, ale na nic. USA a Německo spojily svou tvorbu a vznikl přímo výjimečně špatný rádobykatastrofický film, kde Vám stihnou během prvních pěti minut násilně vysvětlit, že je polovina světa již v troskách (rozumějte USA a Německo, ale kde se tu k čertu vzala Francie?) a na druhou polovinu (zbytek USA, Německa a ty další nepodstatné země světa) se to řítí. FUJ, fuj a ještě jednou fuj. Jdu si spravit chuť trochou fernetu, nebo se televize nedožije rána :-D (P.S.: a to jsem to ani neviděl celé, nejsem sebevrah!)(7.2.2010)

• - Natáčelo se ve městech Winnipeg a Selkirk v Kanadě. (willy1)