Stupeň 7: Konec světa (TV film)

Category 7: The End of the World

• Německo

Category 7 – Das Ende der Welt

Dni skazy: Koniec sveta

Akční / Sci-Fi / Thriller / Katastrofický

USA / Německo / Kanada, 2005, 2x96 min

• Rodriguez

Hold někdo další se vždycky najde a jako bl*ec opakuje furt stejný děj dokola jako mlýnské kolo. Jenže ono se toho člověk nasytí a pak už mu to nechutná. Některé scény si tu tvůrci mohli odpustit, scénář mohl být daleko lepší, herecké výkony ucházející a efekty v průměru. Bohužel tohle k úspěchu filmu nestačí...(30.6.2008)

• st.verka

Je tu namícháno příliš problémů dohromady. Náboženský fanatik, únos dětí, obětaví bez pudu sebezáchovy, zločinci bez skrupulí a k tomu dvě tornáda, která hrozí, že se nad městem spojí. A opět - jeden ví jak pomoci a mocní tohoto světa, kteří nevěří, dokud není téměř pozdě. K tomu ne zrovna zářivé herecké výkony. Kolikrát jsme tohle už viděli. Kdo vydrží, uvidí hned několik šťastných konců.(29.6.2009)

No tenhle film stojí tak maximálně za **, jednu navrch dávám za moji oblíbenou Ginu Gershon a za námět. První část je relativně dobrá, druhá o třídu horší. Docela příjemně mě překvapila Shannen Doherty, hrála docela přijatelně, snad poprvé mně ve filmu nevadila. Do filmu absolutně nezapadá linie s teroristy, která je do filmu dost násilně našroubovaná, spíše jak kdyby patřila do jiného filmu. Ostatně i důvod teroristického činu je dost přitažený za vlasy a samotní teroristé, kteří ostatně vypadají a jednají jako pěkní idioti, by mu asi sami nevěřili. Je to hodně průměrný televizní film určený spíše pro víkendové odpoledne. Stačí vidět jednou. Moje hodnocení 5/10.(9.2.2010)

• Aluska88

No tak toto byla opravdu dobrá sranda. První část jsem jakžtakž překousla. Druhou část jsem lehce prosmála, protože při takovém scénáři, dialozích, do očí bijících nedostatků a chyb, to prostě nešlo jinak. Namátkou jmenuji například skutečnost, že venku zuřilo tornádu stupně 6, nebo kolik, okolo létaly kusy budov, betonu, byla převrácená auta, vše zdemolované, ale naši hrdinové se pořád vesele vozili v autech sem a tam, svítili ostošest a počítačová, internetová i telefonní síť stále pořád spolehlivě fungovala. A v centru tohoto nejvyššího stupně postávala Shannen Doherty a lehký větřík jí jemně cuchal vlasy:) Katastrofické filmy mám docela v oblibě a musím říct, že toto je jeden z nejhorších (ne-li nejhorší), jaký jsem viděla. Přijdou-li ještě horší, doufám, že se jim vyhnu.(27.6.2008)

• Z0oMb3E

Koment po prvej časti: Ono tieto twisterovité béčka sú všetky na jedno kopyto. Vykrádajú sa navzájom, likvidujú jednu milovanú ikonu za druhou, spoja dokopy dvoch bývalých a hrá v nich Tom Skerritt. Jediná zmena spočíva vo vedľajších rozšíreniach deja. A tu v nich tvorcovia zaradili na 7 stupeň. Dosiahli však jedine natiahnutie filmu na dva diely a nutnosť snímania bezhlavo pobehujúcich neštastníkov. Ešteže rýchly strih a roztrasená kamera dodá o 30% akčnosti. Čo na tom, keď sa aktuálna scéna odohráva počas kľudného rozhovoru. Pravdepodobne je kľudný pretože monotónna intonácia a rozvážne pohyby všetkých zúčastnených tomu len nahrávajú...a vlastne ups práve im okolo hlavy preletel karavan.(4.6.2012)

• - Natáčelo se ve městech Winnipeg a Selkirk v Kanadě. (willy1)