poster

Stupeň 7: Konec světa (TV film)

 • USA

  Category 7: The End of the World

 • Německo

  Category 7 – Das Ende der Welt

 • Slovensko

  Dni skazy: Koniec sveta

Akční / Sci-Fi / Thriller / Katastrofický

USA / Německo / Kanada, 2005, 2x96 min

 • blackrain
  ****

  Klimatické změny způsobující bouře po celém světě. Příroda se asi pomátla. Banda teroristů, která vyhrožuje. Zajímavá kombinace. Na dva díly to bylo moc roztahané, stačil by jeden. Ujíždím na katastrofických filmech, pořád mě přitahujou. Řekněme, že jsem znovu objevila Ginu Gershon, kterou jsem na čas ztratila z dohledu.(11.7.2008)

 • lennyd
  **

  Klimatické změny způsobují velké bouře po celém světě. Nejdříve to odnese Paříž (Eiffelovka se tváří jako by byla z gumy) a pak už šup do U.S.A. Judith Carr (Gina Gershon) byla zrovna zvolena šéfkou agentury FEMA (něco jako systém včasného varování před přírodními katastrofami), což ji zrovna v této době (kdy se blíží výše zmíněné bouře) dvakrát netěší. Bouře se "inteligentně" soustředí na velká města, a devastují jedno za druhým. A právě se blíží dvě velké bouře přímo na Washington, a pokud se tam spojí, Bílý dům bude zničen, což znamená ... Konec světa, ehm. ... A jelikož je pouhý konec světa jako zápletka docela málo, takže je potřeba ještě přihodit náboženského fanatika, který unese skupinu "privilegovaných" odvážených do evakuace, ministra přes průmysl (Keneth Welsh se v těchto rolích vyžívá, úplně stejnou měl i ve Dni poté), který radši zničí svět než by si nechal ujít nějaký ty dolary, šílenýho lovce tornád flirtujícího s Brendou Walshovou (Shannen Doherty), útok jedovatých žab, zničení egyptských pyramid, atd Jako ekologická agitka docela cool, jen bych to zkrátil na jeden díl, vystřílel nepodstatný části (náboženský fanatiky, únos děcek či milostnou zápletku mezi hlavní hrdinkou a jejím bejvalým) a mohl by to být docela trhák ...(27.6.2008)

 • Rodriguez
  **

  Hold někdo další se vždycky najde a jako bl*ec opakuje furt stejný děj dokola jako mlýnské kolo. Jenže ono se toho člověk nasytí a pak už mu to nechutná. Některé scény si tu tvůrci mohli odpustit, scénář mohl být daleko lepší, herecké výkony ucházející a efekty v průměru. Bohužel tohle k úspěchu filmu nestačí...(30.6.2008)

 • tatka
  *

  Nie je to zlý film, má len niekoľko nedostatkov. . Keď si odmyslíte trúchlivé herecké výkony, deravý scenár, podivné od pohľadu lacné triky, rodinnú a vlasteneckú linku, čo sa tiahne celým filmom ako zápach z úst, tornádam odolné obrovské okná, fungujúce mobilné siete.......Ale keď si to odmyslíte, tak zas zostanú len titulky, a nebude sa na čo pozerať.(16.5.2012)

 • Z0oMb3E
  *

  Koment po prvej časti: Ono tieto twisterovité béčka sú všetky na jedno kopyto. Vykrádajú sa navzájom, likvidujú jednu milovanú ikonu za druhou, spoja dokopy dvoch bývalých a hrá v nich Tom Skerritt. Jediná zmena spočíva vo vedľajších rozšíreniach deja. A tu v nich tvorcovia zaradili na 7 stupeň. Dosiahli však jedine natiahnutie filmu na dva diely a nutnosť snímania bezhlavo pobehujúcich neštastníkov. Ešteže rýchly strih a roztrasená kamera dodá o 30% akčnosti. Čo na tom, keď sa aktuálna scéna odohráva počas kľudného rozhovoru. Pravdepodobne je kľudný pretože monotónna intonácia a rozvážne pohyby všetkých zúčastnených tomu len nahrávajú...a vlastne ups práve im okolo hlavy preletel karavan.(4.6.2012)

 • - Natáčelo se ve městech Winnipeg a Selkirk v Kanadě. (willy1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace