Stupeň 7: Konec světa (TV film)

Category 7: The End of the World

• Německo

Category 7 – Das Ende der Welt

Dni skazy: Koniec sveta

Akční / Sci-Fi / Thriller / Katastrofický

USA / Německo / Kanada, 2005, 2x96 min

• Z0oMb3E

Koment po prvej časti: Ono tieto twisterovité béčka sú všetky na jedno kopyto. Vykrádajú sa navzájom, likvidujú jednu milovanú ikonu za druhou, spoja dokopy dvoch bývalých a hrá v nich Tom Skerritt. Jediná zmena spočíva vo vedľajších rozšíreniach deja. A tu v nich tvorcovia zaradili na 7 stupeň. Dosiahli však jedine natiahnutie filmu na dva diely a nutnosť snímania bezhlavo pobehujúcich neštastníkov. Ešteže rýchly strih a roztrasená kamera dodá o 30% akčnosti. Čo na tom, keď sa aktuálna scéna odohráva počas kľudného rozhovoru. Pravdepodobne je kľudný pretože monotónna intonácia a rozvážne pohyby všetkých zúčastnených tomu len nahrávajú...a vlastne ups práve im okolo hlavy preletel karavan.(4.6.2012)

No tenhle film stojí tak maximálně za **, jednu navrch dávám za moji oblíbenou Ginu Gershon a za námět. První část je relativně dobrá, druhá o třídu horší. Docela příjemně mě překvapila Shannen Doherty, hrála docela přijatelně, snad poprvé mně ve filmu nevadila. Do filmu absolutně nezapadá linie s teroristy, která je do filmu dost násilně našroubovaná, spíše jak kdyby patřila do jiného filmu. Ostatně i důvod teroristického činu je dost přitažený za vlasy a samotní teroristé, kteří ostatně vypadají a jednají jako pěkní idioti, by mu asi sami nevěřili. Je to hodně průměrný televizní film určený spíše pro víkendové odpoledne. Stačí vidět jednou. Moje hodnocení 5/10.(9.2.2010)

• profeek05

Další z filmů, pro které může být hodnocení "odpad" stále lichotivé. Tohle je totální hnus. Filmů o "katastrofách" je už takhle dost a ve všech vidíte stále to samé - namátkou: bývalí manželé, které svede varování před možnou katastrofou znovu dohromady ; jejich či cizí ratolesti, které nedbají rad rodičů a ženou se přímo do středu tornáda či kdejaké další hovadiny, stejně tak ignorují apokalypsu za nejbližsím kopcem hlavouni měst, organizací apod. ; zničení nejznámějších světových staveb, měst a turistických atrakcí ; a hlavně - až na pár výjimek přímo úchylně HNUSNÉ a UMĚLÉ efekty a Himaláje nelogických děr v prostředí i scénáři.. V tomto případě bych ještě přidal příliš rychlé přeskakování z místa na místo, celý děj působí jako dort pejska a kočičky. Ze všeho, ale na nic. USA a Německo spojily svou tvorbu a vznikl přímo výjimečně špatný rádobykatastrofický film, kde Vám stihnou během prvních pěti minut násilně vysvětlit, že je polovina světa již v troskách (rozumějte USA a Německo, ale kde se tu k čertu vzala Francie?) a na druhou polovinu (zbytek USA, Německa a ty další nepodstatné země světa) se to řítí. FUJ, fuj a ještě jednou fuj. Jdu si spravit chuť trochou fernetu, nebo se televize nedožije rána :-D (P.S.: a to jsem to ani neviděl celé, nejsem sebevrah!)(7.2.2010)

• Rochester

Dlouho jsem se tak nenasmála jako u této "stupidní parodie" (nic jiného to být nemohlo)....na katastrofické filmy. Druhý největší vynález lidstva po objevu kola - byla asi amecká CHEWING GUM, když zprovozní zkratovanou elektrotechniku super letadla. V dešti létajících trosek, jezdí hrdinové v autech s vysokým leskem laku a nikde ani škrábaneček. Ale jedno v tomto škváru tvůrcům chybí - záchrana pejska, nebo kočičky.(13.9.2013)

• st.verka

Je tu namícháno příliš problémů dohromady. Náboženský fanatik, únos dětí, obětaví bez pudu sebezáchovy, zločinci bez skrupulí a k tomu dvě tornáda, která hrozí, že se nad městem spojí. A opět - jeden ví jak pomoci a mocní tohoto světa, kteří nevěří, dokud není téměř pozdě. K tomu ne zrovna zářivé herecké výkony. Kolikrát jsme tohle už viděli. Kdo vydrží, uvidí hned několik šťastných konců.(29.6.2009)

• - Natáčelo se ve městech Winnipeg a Selkirk v Kanadě. (willy1)