Tom Lone a John Crawford pracují pro FBI. Oba se účastní akce, při které se jim podaří zneškodnit zabijáka z organizace jakuza – Sólistu. Poté oba muži s rodinami chystají party. Někdo jim však jde po krku. Tomův dům je přepaden a Tom s celou rodinou nemilosrdně zastřelen. Nakonec je zapálen i dům. John poznává, že je to práce Sólisty, o kterém si mysleli, že ho při akci zastřelili... Po třech letech má John případ, při kterém opět narazí na tohoto zabijáka. Tentokrát Sólista navštívil přímo jakuzu a zabil spoustu jejích členů. Odešel totiž od jejich vůdce Shiroa a nyní pracuje pro jeho protivníka – mafiána Changa. Získává pro něj drahé sošky koní, které patřily právě Shiroovi. John při pátrání poznává, že šlo o loupež a určitě v ní jeli i policisté. Do města přijíždí Shiroova dcera, chce v jakuze udělat pořádek. Mezitím se John setkává přímo se Sólistou. Má sice změněný obličej, ale poznává ho. Bohužel na něj nic nemá, tak ho nemůže zatknout.... Sólista vyprovokuje rvačku a zabíjení mezi Shiroovou jakuzou a gangem Changa. Je jasné, že něco chystá. Mezi gangy dojde k velké přestřelce, které se účastní i policie. John pronásleduje Sólistu, ale ten mu uniká. Teď už je ale vše jasné: Sólista stále pracuje pro Shiroa a má za úkol úplně zlikvidovat Changovu rodinu... John se svými lidmi zatím najde plastického chirurga, který Sólistovi zhotovil poslední podobu a identifikuje ho. Sólista mezitím likviduje Changa, ale jeho ženu s dcerou zabít nedokáže. Proto musí zabít několik Shiroových mužů, aby o tom nemluvili. Do města přilétá sám Shiro. John ho navštíví a informuje ho o tom, co se stalo v Changově domě i o tom, že Sólista, který pro něj pracuje, zabil i jeho muže a nechal odejít Changovu ženu. Shiro se Sólisty hodlá zbavit... (TV Prima)

Eawy

Snažím sa nájsť miesto, kam by som tento film zaradila. Bola to vecička s veľmi dobrým nápadom, atraktívnym dosadením hlavných postáv. Bolo to nadpriemerrné, nie silno nad priemerom, ale aj tak dobré. Určite je to film, pri ktorom dokážete vypnúť. Príbeh bol veľmi dobre stavaný, no na niektorých miestach bol dosť nudný. Neviem, či sa to zdalo iba mne ale tie chvíle, kedy išlo o rozhovory, v ktorých neboli hlavný hrdinovia, ma unavovali. snažila som sa dávať pozor, ale niektoré momenty som si musela pustiť dvakrát. Rovnako ako aj u väčšiny akčných filmov, ťažko sa mi sledovali boje. Ten úplne prvý boj, bol veľkým chaosom, ktorý kým som pochopila,. kto na koho strieľa som si musela pustiť 3x. Ale inak veľmi dobrý nepredvídateľný(aspoň teda u mňa) film. Asi 60% ()

PetrPan

No jo no, ten překvapivý konec udělá z každého trošku myslícího diváka naprostýho debila, ale mně to naštěstí nehrozí:), čili u mě Li vs. Statham za lidovku. ()

klerik

Po zlých recenziách som tento film ani nechcel videť. Ale napokon sa stalo. A bolo to pre mňa jedno z najväčších prekvapení moderného akčného filmu... Uvedomujem si, že kamera nevyužíva pohybový talent oboch hlavných aktérov a dej trochu zmätený, ale sála z toho úžasná atmosféra 90-tych rokov (naháňačky, prestrelky, bitky, opustené sklady). Nejde o prvoligovku, ale pripomenulo mi to atmosféru SMRTONOSNÝCH ZBRANÍ či prvých policajných seagaloviek (podobne to bolo s neuznávaným Dieslovým OSAMELÝM POMSTITEĽOM...). Li je po prvý krát od LW 4 prijateľný aj ako kamenoksichtý záporák a Statham je skrátka cool vždy. Keď si spomeniem na CHAOS, kde sa stretli Snipes a Statham, toto je značne lepšie... O biednom JEDINOM či KOLÍSKE DO HROBU ani nehovorím. Takto si skrátka predstavujem normálny akčný film... ()

SeBig

Průběh filmu fajn. Opět na půl krimi a na půl akční. Fighty, přestřelky a tohle všechno tam tedy neměli chybu ale příběh je trochu zamotaný a Jason Statham je pokryt Jetem Lim a ostatníma takže mi tam přišel trochu zbytečný. Co se týče konce hrozně střihlý a nedodělaný. Proto ty tři. ()

korbitch22

Tak to je hodně špatný,od dvou největších hvězd akčího žánru sem teda čeka víc,chvílema nevíte na co vlastně čumíte,no ten konec je opravdu shitovej.dva mínus. ()

Chrustyn

Když se proti sobě postaví dvě současné ikony akčního filmu musí to zákonitě dopadnout dobře, avšak pokud je proti sobě postavý nezkušený amatér dopadne to takhle. Nemá cenu kritizovat režiséra za zápletku, která je stará stejně jako akční žánr ani za to, že na film neměl moc peněz ale rozhodně si zaslouží kritiku za to jak promarnil takovou příležitost. Film nemá jedinou pořádnou akční scénu a děj ubíhá dost pomalu. Jet Li opět hraje jako vždycky, takže nehraje ale horší to je v tom, že on ani pořádně nebojuje a to je to co od něj divák očekává. Statham má po celý film tentýž výraz jako na přebalu DVD, takže to později celkem otravuje. 2* dostává film za celkem vydařenou a překvapivou pointu a také za fakt, že stále existují "herci" jako Lundgren nebo Seagal, kteří nás neustále bombardují "akčními" filmy vedle kterých tento vypadá jako trhák. ()

Yardak

Asi jsem koukal na jiný film než vy ostatní nebo fakt nevím, kde se stala chyba...:)). Hodně dobře našlapaný akční filmek z ulic San Francisca o vymlácení čínské mafie. Jedna z těch lepších rolí Jet Liho v USA. Možná i kvůli tomu, že jsem osobně byl v SF, tak se mi scény ve městě opravdu líbily na maximum. Spoiler: Na konci Vás ale ten Statham pěkně vytočí... ()

hrona

Opět se opakuje stále stejné klišé. Naštvaný rozvedený policista, toužící po pomstě za bývalého kolegu, který jak jinak zapomíná pro svoji zapálenost na synův první zápas. A pak je k tomu zamíchána ukázka asijského života, gangů a bojů Jet-li ani Statham nepředstavují nic vyjímečného, jde opravdu o obyčejnou béčkovou záležitost. Na vypnutí a relax by to chtělo přeci jen trošku něco více. ()

eraserhead666

Jako velkého fandu Jeta Li mě hrozně mrzí, že něco pořádného ukázal až kdesi po hodině. Jinak to ale není zase tak špatný film, docela mě to i bavilo a posledních 20-25 minut je to i akční a Jet, i když toho zase moc neukáže, je prostě machr. ()

claudel

Nesouhlasím s místní většinou. Potřeboval jsem se ve vypjatém období odreagovat, na akční filmy se příliš nedívám, ale když v nich hraje Jason Statham, udělám výjimku. A tenhle film mě vůbec nezklamal, mělo to hlavu a patu, žádná bezduchá vyvražďovačka, Jet Li byl Stathamovi skvělým protihráčem, hudba byla našlapaná a závěrečný zvrat mě dostal. Je mi líto tolika negativních ohlasů. ()

ARI50

Boj je výborný akční film který se mi líbil ano pořad se to opakuje a slova jsou stejná ale prostě když to tak má byt a film je fakt bomba tak proč ne. ()

becki_tu

Souboj akčních ikon v scénáristické frašce, za kterou by sice byli vděčni snad jen producenti "seagalovek". Jason (který je ve slušné formě) a Jet by si rozhodně zasloužili víc. Závěrečná pointa (prosil bych připsat k žánrům i sci-fi) je sice zajímavá, ale konečný dodatek pár sekund před koncem byl už naprosto zbytečný. ()

Bauer

V roce 2002 Kurýr. V roce 2005 Kurýr 2. V roce 2006 Zastav a nepřežiješ. Tyto tři filmy spojuje jméno sympatického drsňáka Jasona Stathama a hlavně je tam adrenalinová spojitost, protože každyý ze tří uvedených filmů, které jsem s ním viděl, byli neobyčejně originální a zběsile akční filmy. No a v roce 2007 je to film Boj, který úplně vybočuje z řady těchto akčních adrenalinovek. Sakra, čekal jsem nějakou nehoráznou akční jízdu, kde bude Jet Li předvádět jeho výborné bojové umění. Něco podobného jsem čekal i od Stathama. Ale nic takového se nekonalo. Jet Li předvedl pouze asi tak 3% z jeho bojového umění. Statham je stále sympaťák, ale tady vypadá nesmírně znuděně. Při sledování Boje jsem měl znuděný výraz i já. Během filmu byli asi tak 3-4 akce. Z toho 2 přestřelky, tak šíleně sestříhány, že jsem nevěděl kde a kdo je. Šílený guláš v tom byl. Scénář filmu je taky docela dobře nepovedený. Rádoby šokování ze závěrečného rozuzlení mně donutilo akorát tak si zívnout a říct, že to byla solidní ptákovina. Jason Statham a Jet Li se sešli po druhé ve filmu. První byl Jedinečný a druhý je boj. Pokud bych si měl nějaký vybrat, tak určitě Jedinečného, jelikož Boj je akční film, který mi nerozporudil pořadné krev v těle a silně mně nudil! ()

prome

Co se deje ? Co se stalo ? Co to proboha je ? ... Tak takove otazky se mi honili hlavou behem sledovani tehle jedne velke NUDY ! Ano je to nuda. Jason X Jet... tahle dvojka mela vytvorit narez, akcnak se vsim vsudy, zbesilou jizdu. Ale ejhle opak je pravdou. Rezie je mizerna, chvilemi jsem si rikal jestli tohle vubec jde zkazit a ono to prece jen jde, kamera zmatena, pribeh tak divny a nezazivny s tak blbym koncem, ze jsem se divil ze tohle vubec mohlo nekde projit. Tesil jsem se, opravdu jsem se tesil (The One se mi opravdu celkem libil). Skoda, jedna velika skoda... ()

Morholt

Průměrná akčňárna, která nedokázala naplno využít potenciál jak Jeta Liho, tak Jasona Stathama či Devon Aoki. Nicméně dalo se na to koukat a dokonce jsem si udržel i vážnou tvář, dokud nepřišel dějový zvrat, po němž jsem vyprskl smíchy a obrátil oči v sloup. 40% ()

PROROK14

Noo ja fakt neviem. Je to dobré a zároveň je to blbé. Tak akcie je tam požehnane. Nemôžem tvrdiť, že by som sa nudil. To v žiadnom prípade. Takýto akčný nárez som už asi aj potreboval. Súboje boli dobré a to či už s mečmi alebo rukami. A prestrelky tak isto. To sa mi páčilo. Na druhej strane sa mi vôbec nepáčil ten prejav Jet Li-ho. To akoby mal kamennú tvár. Slovkami šetril, nič nehovoril len blbé pohľady a ksichty hádzal. A tiež úškrny. To by zvládol asi každý. Potom ten príbeh. Je plný nelogickostí a nereálností. Tvár by sa aj dala zmeniť ale zmeniť hlas??? A keby sa len zmenil výzor. Ono sa náš hrdina naučil všeliaké bojové umenia a také srandy. Tak to fakt neviem neviem. Ale ak sa na to pozerám z pohľadu akčného oka tak to stojí za to. 70% ()

Lacike odpad!

Akcny film na urovni videoSeagaloviek z tej doby. Cize technicka stranka vyzera celkom profesionalne, ale akcie je minimum. Tak maximalne 5 minut na cely film. Jedna prestrelka, jedna autonahanacka, jedna nahanacka po budovach a konecne na konci aj trochu bitiek. Na tu medzi Stathamom a Lim musime cakat skoro az do konca. Trva 30 sekund a za vela nestoji. Nielen bitky ale vsetky akcne sceny kazi bleskovy strih v style megababraka Megatona. Takze nielenze tu je malo akcie, ale ani za nic nestoji. Co vzhladom na obsadenie dvoch akcnych borcov v stale dobrej forme a angazovaniu spickoveho choreografa, dost naserie. Zapletka o supereni japonskej yakuzy a cinskej triady je neskutocne nezazivna a ako bonus tu mame imbecilnu pointu, ktora nedava zmysel. Vysledkom je najhorsi Jetov film aky dodnes natocil. To Statham si podobnu sracku strihol aj s Megatonom alebo s Uwe Bollom. 1/10. ()

Johny_fork

Koukám, že Boj je na csfd hodně podceněný film, po nějaké době jsem mohl vidět pořádné béčko s drsným poldou, kterému se rozpadá manželství, tridáda, jakuza, přestřelky, katamy, devon aoki jako zákeřná mafiánská dcerka, poslední půlhodina má neuvěřitelnej spád, Jet Li dokonale slizský jako onehdá ve čtvrtý Smrtonostný zbrani a Statham drsný jako obvykle, navíc výborný střih i kamera, exploze a přestřelky vypadají hodně slušně, u mě rozhodně spokojenost a slušné 4*. ()