pepo

typický hollywoodsky thriller, sem tam prekvapí, občas zblbne ale je to stále svižné a neurážajúce ale bohužial miestami televízne pôsobiace.celkovo 3,5, na dvd za 4* ()

Ony odpad!

Tak on už námět je napytel, ale bylo hned jasné, že tady jde o vyprávění an sich. A byla jsem připravená si to vyprávění užít opravdu ze všech úhlů pohledu, se všemi poletujícími auty, rozstřílenými lebkami i padajícími sanitkami. Jenže ono rozmáchnout se kamerou a pak film rozstříhat na cucky samo o sobě nestačí. Co vám budu povídat. Demence. Tohle na mě nemohlo zafungovat. Chování a dialogy lidí jsou tak strašně hloupé, až to bolí. O spoustě postav jsem vůbec netušila, o co jim jde. Jejich angažovanost v dané situaci, vzájemné vztahy, náhodná setkání, kontakt s rodinou atd. atd. jako by se snažily být klišé. Ale dokonce ani to nevychází. A hlavně je to tak zoufale jednotvárné! Škoda je tu některých scén se slušným potenciálem parodie. Kdybych viděla jen ten hláškovací konec, neuvěřím, že nejde o komedii. Nejdřív jsem se smála jen, když někoho zabili (a vůbec mi to nebylo blbý), ale v závěru už mi smíchy tekly slzy. Doprčic to ani nebyl patos, to byl zas jen pokus o patos. „You´re welcome.“ ()

Reiniš

Dobré obsazení, slibný rozjezd, hloupý amerikanismus, pitomý konec...Další tuctový thriller, který působí spíš jako prodloužený díl 24. Kolikátý už? ()

Xmilden

Zajimavě pojaté zpracování. Nejvíce se mi líbila postava Foresta Whitakera. Jinak musím uznat, že to celé měli teroristi velmi dobře promyšleno, takže 3/4 snímku jsou určitě zajímavě pojaté, ale jak už to tak bývá... tvůrcům jen tohle nestačí a tak na scénu mají potřebu přivést Supermana, který vše a všechny vyřeší (podobné rozuzlení si tenhle film nezasloužil). Takže nastupuje Dennis Quaid ... a to je problém. Posledních 20 minut se nese v pěkně debilním akčním duchu. 55% ()

Real Tom Hardy

"NOT EVERYONE LOVES US." ------- Táto bezvýznamná udalosť si nezaslúžila mať pohľad zo všetkých uhlov. Venovať sa totiž 90 minút repetetívne takejto sračke, to je zabijak. 11:59:57 ()

lesumir

Vantage Point je laciná podívaná, která svým stálým opakováním některých scén totálně nudí. Aspoň, že to vydělalo. ()

Hrabka

Přál bych si, aby se točilo víc podobně zajímavých a netradičních thrillerů. Ze začátku jsem si opravdu liboval, ukázání jedné události z různých pohledů, tzn. z pozic různých lidí, bylo velmi zajímavé. Takovéto filmy, kdy se děj vrací znovu a znovu na začátek a příběh není vyprávěn v jedné příběhové linii, mám hodně rád. Navíc tady se jedná i o zajímavé téma. Takže jak říkám, ze začátku to bylo parádní, napínavé a naprosto nepředvídatelné. Těšil jsem se co příjde dál. Bohužel závěrečné dění mě dost zklamalo, protože se z toho jednak stal typický americký akční film s hodnými, zlými a těmi neutrálními, kteří se dostanou mezi obě strany (příběh malé holčičky a její maminky si mohli odpustit) a jednak se to na můj vkus až moc zamotalo. O náhodnosti setkávání jednotlivých postav a o štěstí a nebojácnosti černocha a jeho kamery ani nemluvím. Když opomenu nějaké divné momenty, tak jsem se bavil velmi dobře a napětí bylo velice slušné. 75% ()

cheyene

Čtyři hvězdičky dávám z několika málo důvodů - evropské prostředí, zajímavá forma filmu a ideální stopáž. Jinak se mi potvrdilo mé osobní pravidlo, že filmy, v nichž vystupuje postava amerického (ale i jakéhokoliv jiného) prezidenta, bývají to vesměs snímky patřičně hloupé. Úhel pohledu není přímo hloupý, ale rozhodně nejde o počin, který bych si pustil víckrát. Závěrečná naháněčka byla sice výborně zpracovaná, ale v jinak poměrně realisticky pojatém dramatu dosti ujetá. ()

Jamal

Solidní rozjezd režiséra Peta Travise, který doposud natáčel jen filmy a seriály určené pro TV (I když dobré). Matthew Fox dobrý, ale měl na víc. Stále v něm vidím Jacka. Dennis Quaid zahrál dobře. Automobilová honička, která je jak z Bonda či Bourna, situace kolem výbuchu, která se stále dokolečka opakuje z různých pohledů, to vše je dobré, ale na mě stejně nejvíc udělal dojem situace jak Weavrová přesvědčuje reportérku, aby se vzchopila a pak.... ()

lamps

O hodnocení jsem dlouho přemýšlel, ale nakonec budu opět hodnej a filmu přiepším. Úhel pohledu si totiž nezaslouží nikterak shazovat. Je sice pravda, že z filmařského hlediska nic moc nového nepřináší a vážný námět je nepříjemně narušován americkou přehnaností a vlastenectvím za každou cenu, ale pro obyčejného popkornového diváka představuje tenhle film takové žně, pro které se určitě vyplatí vymezit si prostor a čas. Velkým kladem je dobře zvolená stopáž, která šlape režisérovi neustále na paty a nutí ho udržovat obrátky na té nejvyšší frekvenci, a pak samozřejmě herci kolem Quaida a Whitakera, jejichž role sice žádnou velkou hloubku nemají, ale každý divák se při pohledu do jejich tváří cítí hned příjemněji. Já ale můžu říci, že bych se cítil stejně spokojeně možná i s partou neznámých herců, protože Travisovi se povedlo stvořit opravdu nenáročný a maximálně zábavný thriller, po jehož zhlédnutí si asi jeden rozmyslí, jestli chce být ještě prezidentem.. ()

Pepinec

Můj úhel pohledu č.1 je takový, že Willisovi utekla role šitá na míru. Úhel pohledu č.2 říká, že to celé nějak moc rychle uteklo. Úhel pohledu č.3 si zase chrochtá blahem nad parádní automobilovou naháněčku, kterou jsem podobně vykutálenou dlouho neviděl. Úhel pohledu č.4 by si pro změnu dovolil krapet spekulovat nad tím, jak přiopáleným soudruhům všechno tak hladce prošlo a vyšlo. Úhel pohledu č.5 však spekulace rázně utíná tvrzením, že ať to třeba zpere ďas, protože podstatné je, že film nepostrádal šťávu, napětí, ba ani zábavu. A konečně, můj úhel pohledu č.6 by zajímalo, jestli jsou Forest Whitaker s Denzelem Washingtonem v utajovaném příbuzenském vztahu, a kdy bude Zoe Saldana znovu vysílat? ()

Big Bear

Někdy od něčeho hodně čekáte a pak když ta bublina splaskne si říkáte ... no to zase byla blbost.  Přetáčení jedné události z pohledu mnoha osob vždy na dvanáctou hodinu, kdy se ona událost začala natvrdo rozjíždět se zprvu zdálo zajímavé, byť už to tu bylo. Ježe po osmém či kolikátém přetočení stále té samé události jen viděné někým jiným jeho očima si začnete říkat ach jo, kolikrát to ještě bude? Kouknete se na čas co zbývá do konce filmu a zaúpíte, protože zjistíte, že jste v půlce. To také může znamenat ještě osm přetáčení na dvanáctou... Děsíte se kdo to bude? Pouliční prodavač gyrosu, paní z obchodu s pohledy? Japonský turista bloudící Evropou? Španělský bezdomovec? Bohudík to přetáčení od půlky skončí a začne docela svižná akční honička ničím nepřerušovaná. A ta honička mne z toho filmu bavila asi nejvíce. Až do jejího tupého závěru. Jinak šílené. Statečný USA prezident co nechce být stejný jako teroristé a se stojánkem na kapačku sám málem překazí teroristický útok a únos. Americký tůrista Whitaker, který by možná na závodech předehnal i Usain Bolta a to prosím pozor, stále zírající do kamery natáčející vídeo v HD ! To setkání všech v závěru pod mostem už byla čirá fraška zakončená Whitakerovými slzičkami při telefonátu domů. Cyhbělo mi tam už jen tleskající a objímajícíc se NASA osazenstvo řídící stanice v Houstonu.  Jak říkám, čekal jsem mnohé, hodnocení napovídalo, že by to mohlo i být dobré, ale nechápu...  Jediné co bylo slušně uděláno byl výbuch, následná spoušť a ty ulice plné projíždějící záchránářské techniky a zpanikařených lidiček, To bylo velmi autentické a člověk měl pocit při té honičce, že se tak děje v celém městě a ne jen na onom náměstíčku. Dávám za dva závany ventilátoru. * * ()

Boogeyman

Efektně a pekelně dynamicky natočená jízda. Tak to by bylo vše ohledně kladných stránek a nyní se zaměřme na nedostatky. Všechny vyskytující se postavy jsou ukázkou scénáristického kýče! Na začátek jedno megaklišé, chrabrý bodyguard Dennis Quaid má trauma z minulosti, kdy při ochraně prezidenta skočil do cesty kulce. Dále se nám v příběhu vyskytuje bodyguard číslo 2, ztracený Mathew Fox, který když poprvé promluví, i autistickému šimpanzovi dojde jak se jeho postava vyvrbí. Režisérka televizního přenosu Sigourney Weawer, tady musím tvůrce pochválit za nepředvídatelnost, nikdy bych nečekel, že postava ztvárněná takto slavnou herečkou bude zcela bezvýznamná. Americký turista Forrest Whitaker, jeho postava je z celého filmu asi nejlepší, škoda jen že trpí tzv. syndromem Svatého Ježíše, to znamená, že je absolutně, ale úplně absoabsoabsolutně hodný a obětavý. No a jako posledního hrdinu bych zmínil Williama Hurta jako skvělého a úžasného amerického prezidenta, který má tu smůlu, že všichni jeho ministři a nejvyšší představitelé Států jsou válkychtivé svině a vůbec jim nejde o světový mír a obecný blahobyt. No a už vůbec se nebudu zmiňovat malé holčičce se zmrzlinou v ohrožení, superzlém záporákovi a hodném záporákovi, který sice dělá špinavou práci, ale jen proto, že mu zlý záporák unesl bráchu, no a podobně, prostě charakterově je Úhel pohledu totální béčko. Další výtku bych měl k tomu, že film je točený stylem, aby ho pochopil i ten největší debil. Postavy mluví nahlas samy pro sebe o tom, co jim přijde podezřelé, nebo co mají v plánu udělat a jak, to aby se divák neztratil. Nebo neustále zdlouhavé vracení záběrů vždy, když se příběh přenese na vyprávění další postavy, holt by to někdo nemusel poznat a pak by byl chudák zmaten. Konec je typický, taková „překvapivá“ třešnička na dortu. Možná jsem moc kritický a hledám v akčňáku to co v něm hledat nemůžu, ale tenhle film se tváří seriózněji než obyčejný akční nářez, přitom není! To že jde vykradené Hadí oči už vůbec vytahovat nebudu!:-) ()

playboxguest

Od prvních minut svižný akční thriller, kde se všechno děje takovou rychlostí, že má divák co dělat, aby to všechno stíhal, natož aby se nudil. Přesně můj šálek kávy, který mě nutí být aktivním divákem a nahlas fandit a rozčilovat se, kdykoli dojde k dalšímu zvratu (a že jich bylo) a kamera se začne přetáčet zase na začátek... Z mého úhlu pohledu parádní jízda, která napumpuje adrenalin do žil, aniž byste se hnuli z křesla. ()

Madsbender

Nápaditý thriller v čele s vynikajúcim obsadením, ktorého jedinou chybičkou na kráse je nezničiteľný agent Thomas Barnes. ()

hippyman

uhněteme famózní, nápadem a herecky okořeněný začátek, ke kterému se ale budeme pořád vracet, takže tempo trochu zbrzdíme, rozjedeme ho zas až scénou v hotelu a nic moc provedenou automobilovou honičkou... za trapný závěr ještě něco strhneme a vyjde nám tak 70%... ()

Ruut

On to je fakt dobrý kousek. Když už začíná nudit sedmá variace Na hromnice o den více, vyvede to režiser z konceptu brutálně překombinovanou výměnou, aby pak získal zase plusové body skvělou honičkou napříč Madridem. Skoro jako spin off agenta Jasona Bourna. ()

Allien.9

Na první zhlédnutí zajímavá akční jízda (se spoustou nesmyslů), na druhé zhlédnutí poměrně nudné a těžko dokoukatelné. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“