Alison Scott (Katherine Heigl) je krásná a chytrá novopečená televizní reportérka. Ben (Seth Rogen) je oplácaný a líný povaleč, jehož jedinou ambicí je pokračovat ve sladkém nicnedělání, jak jen to půjde. Ti dva se setkali v baru, společně se opili, vyspali a jen tak mimochodem počali nového člověka. Bez vědomí téhle důležité informace se ráno jako rozumní dospělí lidé zastyděli a rozloučili. Navždy. Pak se ale Alison udělalo špatně a Ben přijal telefonát, který jeho dosavadní sladký život pořádně opepřil. Před budoucími rodiči se vynoří zcela zásadní otázka: Je jejich jediné pojítko – společné dítě – natolik pevné, že je navzdory tomu, že jsou natolik odlišní a vůbec se neznají, udrží pohromadě? Odpověď naneštěstí nehledají sami, ale s pomocí řady vedlejších postav, z nichž za zmínku stojí Benovi blázniví spolubydlící nebo Alisonina přemoudřelá starší sestra. (Bontonfilm)

Martrix

Lehounce nadprůměrná komedie. Pokud vás nijak zvlášť neiritují týpci jako je Seth Rogen a nebude vám dělat problém oprostit se od pindů o odpovědnosti a klasické šablony podobných příběhů, nejspíš se dobře pobavíte. Pro mě to bylo trochu ode zdi, ke zdi. Místy správně ujeté a místy debilně moralizující. ()

pakobylka

Komedie, kde se vyskytují dva zcela nesourodé druhy humoru: Kultivovaný ... a buranský. K mému neskonalému údivu spolu nesoupeří, ale velice nezištně a ohleduplně se doplňují, v případě potřeby si navzájem zdvořile ustupují nebo za sebe ochotně zaskakují ... přičemž společně snaživě zahlazují veškeré své přešlapy - a zbytečně nezkoumají, kdo je zavinil. Zkrátka jim jde O FILM, nikoli o vlastní ega. Výsledek jejich práce sice není ani zdaleka dokonalý, ale představuje příjemný relax s několika hlubšími myšlenkami ... a s několika scénkami, které stojí za zapamatování ... 3,5* ()

Sammya

Ale tak jo, bylo to celkem fajn. Rozhodně jsem nečekala, že mě ústřední dvojice bude spolu až tak bavit a nakonec budu ráda za to, že spolu kodrcaj životem dál. Jeho nechutnou partičku jsem ze začátku poměrně odsoudila, ale pak se ukázalo, že jsou to aspoň fakt kámoši, naopak sestra hrdinky byla fakt protiva, ačkoliv se tvářila jako správňačka, a rozhodně jsem v celé manželské hádce stála za chlapy a jejich názory. Docela jsem se i zasmála a rozhodně mi to nepřišlo tak stupidní, jak jsem se obávala. Celkem slušná komedie to byla. ()

Juto

Judd Apatow to výborné nápeckoval. Dialógy sú výborné a celý čas som sa usmieval nad výbornými hláškami. Seth Rogen a Katherine Heigl si skvelo rozumejú. 9/10 ()

c.tucker

Doopravdy inteligentně vtipná komedie, žádné přehnané prasečinky. Apatow se opět vytáhl. Nasazení celkem neznámích herců pro mě bylo velkým plus. ()

BoXBe

Nikdy jsem nevyhledával filmy jako Prci, prci, prcičky. Zbouchnutá má oproti nim tu výhodu, že se dotýká zodpovědnějších témat (než jak rychle a snadno zasunout vyhulený a opilý) a přese všechny "fuck" vtipy je v ní hodně humoru inteligentního. Čtyři hvězdičky namísto tří nakonec dávám, protože nejsem pokrytec. Film vůbec není špatný, naopak, celou dobu jsem se usmíval a nejednou hodně upřímně zasmál. Je to jedna z nejlepších komedií za rok 2007, ale s přihlédnutím k faktu, že konkurence nebyla kdovíjak silná. ()

O´Hara

Ještě pořád nechápu, jak jsem se dokázal dívat víc jak dvě hodiny na takovou kravinu! No to byla panečku síla, ani pomalu nevím, za co jsem dal tu jednu * ()

emo

Veľmi milá komédia pre tých, ktorí sa idú do kina zabaviť a nie sa zamýšľať nad nesmrteľnosťou chrústa ;-))) ()

Deverant

When geeks meet pro-lifers. Po trochu nahodilém druhém zhlédnutí ještě větší rozčarování než napoprvé. Začnu u jedné nevhodné paralely. Tou je srovnávání Apatowa s Kevinem Smithem. Jestliže Smith začínal točit Clerks v New Jersey za pár šupů a s partou kamarádů, Apatow už byl v době svého režijního debutu (The 40 Year Old Virgin) zkušený hollywoodský harcovník. A jestli Smith se od víceméně nestandartních vztahů (nejilustrativnější je v tomhle směru Chasing Amy) postupně posouval k přijetí rodinných hodnot střední třídy vyšperkovaném ještě šukáním oslů (Clerks 2) a nakonec k naprosto schematické romantické komedii proložené popkulturním dirty language (Zack and Miri...), Apatow už s tímhle formátem začal (a ano, Smithovi vděčí za mnohé). Co mě na Knocked Up opravdu vytáčí je, jak cool a nonkoformně se snaží působit (a zásáhnout nerdí cílovku) a jak konfomně je přitom vystavěn. Potrat nadhazuje jen matka Alison, která ale pak patrně za trest mizí do pekla, protože se kupodivu v dalších scénách neobjeví (Alison odvolává sestru z legolandu, ale matce nezavolá?), samozřejmost nutnosti ustavit standardní heterosexuální rodinnou jednotku (a v případě vedlejší storyline s Petem a Debbie ji potvrdit) žene postavy nesmyslně do vztahu, o kterém si sice opakovaně vyznávají, že nemá smysl a je absurdní, ale hodnotová konformita zdá se překoná všechny rozdíly. Zkuřkovský geek je socializován na ideálního otce, kariéristická bloncka neuvažuje ani minutu o potratu, nixonovská "mlčící většina" může spát klidným spánkem. ()

Aquarius

Dobrý príklad toho, ako dokáže nesprávne rozpoloženie pokaziť zážitok z filmu. Pri prvom "pozretí" som to po 20 minútach otrávene vypol. ()

wendelin9

Spojení krásné, úspěšné a inteligentní Alison a nevyzrálého a trochu úchylného Bena mi zkrátka nejde dohromady... Občas se objeví nějaká dobrá hláška, ale cca to nebylo tak dobré jak jsem čekala... Myslim že 3* jsou tak akorat ()

Radiq

Takhle dobře jsem se u americké komedie už dlouho nepobavil. Naposledy při Něco na té Mary je. Tohle je plný jak laskavejch fórků, tak těch ujetejch, nechutnejch a skvěle vymyšlenejch. A hlavně k zasmátí!!! Seth Rogen se okamžitě stal mým oblíbeným hercem a to nejen kvůli té skvělé roli. Na druhou stranu vnitřně cítím, že na plnej počet bodů to není. A taky tak vnitřně cítím, že asi taky brzo něco porodím, asi hovínko, chch... ()

otík

Příjemný snímeček o nevyrovnaném vztahu seriózní slečny a huliče trávy a kdoví čeho dalšího, který se však chce a dokáže změnit v starostlivého partnera a pak i taťku. Nenásilná moralitka pro náctileté potěší i ty staršího věku. ()

SoolenJV

Film, který je velmi pečlivě okouknutý ze života poněkud kazí děsivá délka a zbytečný výstupy party přiblblých zhulenců, kteří mají představovat kamarády. Ale jinak překvapivě dobré. ()

SeanLSD

Apatow po 40-ROČNOM PANICOVI pokračuje v triumfálnej plavbe vodami inteligentnej "ľudskej" komédie s priehrštím fantasticky napísaných sympaťákov. Človek má skoro až hneď chuť spraviť si decko s nejakým náhodným degenom z baru, z ktorého sa pravdepodobne vykľuje úžasný človek. Na danú tému v podstate dokonalá komédia, nebyť tej jedinej veci - kresťanského ideálu, ktorý vládne už a priori, o ktorom sa už nediskutuje. Aj napriek nefalšovanému humoru však predsa presvitá oná skepsa v zmysle "Áno, sme svoji, milujeme sa, zostaneme spolu, keď už nás tak osud vybral, ale pritom si uvedomujeme, že to vlastne vôbec nebolo tak úžasné." Tradičný mýtus filmovej romantiky o vyvolenej, ideálnej, osudom vybratej láske tu dostáva celkom na držku, lebo NABÚCHANÁ vlastne hovorí, že dobrý môže byť hocikto, kto sa pripletie do cesty. keď som zrovna opitá, povoľná a neracionálna - hoci - nie je aj to zas ten osud ? Pokúsiť sa uzavrieť toto nekonečné kolo je však podobné ako riešiť, že keď by John Connor sám nevyslal svojho otca do minulosti, tak by sa ani nikdy nenarodil... ()

Triple H

Tvorivá dvojka Judd Apatow a Seth Rogen (plus ich obvyklí kolaboranti) opäť pripravila výbornú komédiu. Predchádzajúci 40 rokov panic tuzemskom len prešumel bez väčšieho záujmu, ale Nabúchaná hádam bude mať väčšie šťastie. Apatow má zvláštny talent na to točiť komédie, ktoré sú strašne vulgárne, ale nikdy nie takým spôsobom, aby ste znechutení odchádzali z kina (prípadne prepli kanál, alebo zavreli Media Player). V nánose celej tej hromady sprostých (ale zároveň aj naozaj vtipných) scén sa totiž ukrýva zreteľná inteligencia a príjemne ľudské jadro, ku ktorému môže mať vzťah skutočne každý druhý človek. A to aj preto, lebo Nabúchaná sa nebojí byť mierne nonkonformná a svojím spôsobom zostáva ako komédia sama sebou (t.j.- neprispôsobuje sa štúdiami predpísanému vkusu a morálke). V tomto Apatow trochu pripomína tvorbu Kevina Smitha, ale na moje prekvapenie, tú prirodzenú ľudskosť som z Nabúchanej cítil predsa len viac. A ten vtip so Stephenom Hawkingom nemal chybu. :-))) ()

Jaňo

O sklamaní sa hovoriť rozhodne nemôže, ale s hodnotením som dosť na nože. Pravdu-povediac, čakal som od toho omnoho viac. Film je však pre radosť, tak tri hviezdičky budú (určite) dosť :-) ()

Cedr

Tenhle žánr jde mimo mě, ale musím přiznat, že místy to byla slušná zábava. Neuškodila by ale kratší stopáž, protože ke konci to byla celkem nuda. ()

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii