Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

figliar

Ďalšia originálna jednohubka od Farrellyových so skvelým Stillerom a talentovanou Akerman. Niektoré scény mi prídu tak reálne a pritom absurdné, že sa sám seba pýtam, koho zo svojich známych vôbec dobre poznám. Nikdy nevieme, kto a čo nás kde čaká. Proste ,,Najskorej sa to zdá ako zlá správa, ale do budúcna je určite dobrá. " ()

Rathalos

Ben Stiller opat nesklamal,dalsia komedia,ktora ma rozosmiala a zahriala na dusi a po boku mal velmi sympaticku Michelle Monaghan...:-) ()

Merggie

Tento druh humoru ja príliš nepapám. Dosť nepodarený pokus o romantickú komédiu. Alebo to nebola romantická komédia? Čo to vlastne bolo? Najhorší film s Benom Stillerom, ktorý som kedy videl. Predvídateľné, miestami nechutné a neskutočne dlhé. Ale dajme tie dve hviezdičky, lebo párkrát som sa naozaj nečakane zasmial... ()

frbulka

Přiznávám se, že mám pro většinu komedií s Benem Stillerem slabost a tahle mě dokázala rozesmát a zlepšit náladu. A to je podle mě hlavní úkol žánru komedie, intelektuální úroveň vtipů vem čert. 69%. ()

PEZ

Bratov Farrellyovych mam rad uz od cias "Blby a blbsi" a to aj napriek tomu, ze zaver ich filmov je vzdy rovnaky - happyend. Vedia byt ale vtipni (niekedy viac, niekedy menej), obcas nadmieru vulgarni (niekedy az prilis, niekedy tak akurat), ale hlavne kopec scen maju "ako zo zivota". Tato vecicka sice nepatri medzi ich najlepsie, ale pobavila. Ben Stiller bol standartny (cize fajn), Michelle Monaghan bola klasicky vyborna (a nadmieru sympaticka:)). Keby to bolo malinko kratsie a trosku originalnejsie, dal by som aj viac. Takto 6/10. PS: vcelku zaujimave je, ze otca postavy Bena Stillera hra skutocny otec Bena Stillera. :) ()

bolf!k

Třeba ten konec mě vážně pobavil, jenom škoda těch fekálních vtípků, na který začínám být alergický. 60% ()

Torgal

Farrellyovci vymäkli. Tušil som že toto nebude žiadna inteligentná zábava, ale že to aspoň zábava bude, i keď dementná. Absurdných nechutností je tu ale strašne málo, dalo (a malo) sa pritlačiť na pílu oveľa viac. Všetko, vrátane hereckých výkonov a klišoidného scenára, mi prišlo jednoducho nedopečené a fádne. Zopár podarených humorných situácii sa tu nájde, no v tej hromade hlušiny sa to stratí. 4+/10 ()

Jeand´Boa

Prostě taková normální komedie, kterých jsme (nejen) se Stillerem viděli již více...průměr, u kterého se však člověk tak nějak odreaguje...a o nic víc asi ani nejde...samotný závěr byl vtipný, celkem i uvěřitelný... ()

cerbygerby

Ben Stiller zase jako chudák nemá štěstí na lásku až najednou se před ním zjeví ta "pravá" nečeká na nic a ihned bez jakéhokoliv čekání do toho vlítne po hlavě, ale co se pak stane na svatební cestě to tedy fakt musí pěkně naštvat.. ale aspoń že je na obzoru nový objev .)) Mě to pobavilo a dávám 4* a 75% ()

PavelZava

Je ulítlý film jednou se to snad dá vydržet, ale nebrat, pár hlášek jsem však zaznamenal : Mám lepší nápad, půjdeme si zaš….. Tadle mě taky pobavila : Ahoj Martine ! Ahoj hajzle ! Taky tě rád vidím ()

frype

Aj napriek zlym ohlasom je podla mna tato komedia velmi ale velmi sviezim sprijemnenim vsedneho nedelneho dna. Ben Stiller to rozbalil vo velkom style a zbural niektore romanticke mosty. Tesne vedla je vystizna komedia o tom ako do toho (ne)skocit a vyviaznut v plnom zdravi. Osobne ma tato komedia so Stillerom bavila skoro ako jeho „Nieco na tej Marry je" . Naozaj velmi prijemna a zabavna komedia, ktora v ziadnom pripade neurazi. Videl som ju asi 4 krat a stale posluzi rovnako prijemne. Majster trapasov Ben Stiller funguje. Darmo od toho cakat viac. ()

anitae

Ben Stiller s tátou to docela rozjeli, i když pár trapných okamžiků tam bylo - trapný mi přišlo snad vše, co řekl Stiller senior. Jinak naprostá oddychovka o tom jak se může žena změnit po svatbě :) ()

nwx

Ne, nestydím se dát pět hvězd. Dnešní komedie totiž stojí za houby. Ben Stiller s taťkou mě maximálně pobavili, tak proč ne? ()

turbou

Vtipu a humoru je tu velmi málo...tak málo, že to dobré můžete snadno přehlídnout. Ben Stiller přelezl s věkem čtyřicítku a na tohle se už opravdu nehodí. Zkus něco serioznějšího Bene... ()

vovarano

no neviem či som pri pozeraní tejto skvelej komédie bol na práškoch ale počas pozerania som sa nasmial naozaj preveľakrát a pre mňa je to kus dobre urobenej komédie doťahujúcej sa dokonca na "Zoolandera" . preto je pre mňa prekvapenie vidieť ju v svetlomodrej a nie v červenej farbe ... možno aj preto som sa rozhodol pre 1oo % a nie ako som pôvodne zamýšlal 8o %. Ben Stiller je vo forme. Len tak ďalej. BRAVO ! ()

bakeero

Eddie (Ben Stiller) se rozhodl, že konečně vstoupí do skutečného života. Po vzoru kamarádů a na naléhání svého otce se ožení. Jeho vyvolenou se stane půvabná blondýnka, které ne/pomůže během přepadení na ulici San Francisca. Na romantickou svatební cestu si společně vyrazí do Mexika. Jenže už cestou se nad jejich idilickým soužitím začnou stahovat mračna a v cíli jejich cesty se pak dějí věci ještě podivnější a šílenější, než svého času na titulní straně Hromu. Místa kdy se budete za břicho popadat se tu střídají s klišovitými scénami rozchodů a udobřování, které jsou v ranku romantické komedie nezbytné. Navíc jsou tu ale situace natolik vyhnané do absurdity, že i ty dvě hodiny, které nejsou pro stopáž komedie příliš vhodné, utečou jako voda a vy se budete dobře bavit. ()

E lan

Vtipná, drsná komedie přesně ve farrellovském stilu:-) Stojí za to jí vidět, ikdyž se nevyhne vcelku hluchým místům. Některé scény jsou ale vynikající:-) ()