Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

Tanulin

Vezmu-li v potaz název a Disneye, pak ano.Splnilo to to, co se očekávalo.S.Sarandon byla skvělá a P.Dempsey kouzelný...nejlepší byla ale stejně zvířátka - muck :o) ()

zero_zelo

beru to jako parádní pohádku, kdy sám pohádkář dělá prdel ze sebe samýho :) pac takovejdle bombonek nemohl nikdo myslet vazne :) ()

Ajka13

Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Zbožňuju Disneyovky a ve spojení s Patrickem Dempseym úžasná podívaná. Nasmála jsem se fakt hodně a soundtrack je skvělej, ještě teď mám některý melodie v uchu. Možná klasická pohádka s Happy Endem, ale tak je to Disneyovky, ne? Ta MÁ mít happy end. Zvlášť když je to z poloviny kreslený. Takže spokojený 4*. ()

Linsang

Vlastně to byla pořádná blbost, ale musím přiznat, že jsem se docela pobavila. Typická oddychovka, kde se po vás nežádá absolutně žádné přemýšlení. Díky animovanému začátku jsme se v kině dost lekli, že jsme si spletli sál a vlezli na nějaký animák pro děti a ono se to vlastně ani moc nelišilo. Jednoduchý děj, písničky, mluvící zvířátka a jak jinak než happy end. Vzhledem k tomu, že mám pro Patricka Dempseyho slabost a Amy Adams je skutečně roztomilá naivka, dávám za tři. ()

juvelinokivi

Roztomilá parodie, možná ke konci trochu ztrácí dech, ale už za princeznin úklid domácnosti s pomocí obtížného hmyzu a potkanů si čtyři hvězdy určitě zaslouží. ()

Pastelka..

Pohádkový příběh o krásné dívce, která sní o svém princi a potká ho, ale překazí jim to zlá ježibaba... Začalo to animovaně a toho jsme se zprvu docela lekla, ale když se dostala do světa lidí, tak už to bylo v pohodě, i tady ji pomáhali zvířátka, což u teda nebylo tak kouzelné vidět běhat myši po bytě. Těch krásných šatů, co ušila ze záclon, muzikálově laděná pohádka s trochu praštěným princem, ale hezkým právníkem... a žili štastně až do smrti... ()

mentos.

Potrhlá pohádka, která je humorná hlavně tím, že se princezna objeví v opravdovém světě, musí si na všechno zvyknout a všechno je pro ni nové. To je ale asi všechno. Dál už je to jako každý jiný průměrný americký snímek- jen další klišovitý příběh o pravé lásce. Jinak já osobně nemám rád filmy, ve kterých se zpívá. Ale tady je to tak opravdové. Každý den se mi stává, že jdu po ulici, začnu si zpívat a přidá se ke mě celé město.. náhodou tančíme všichni stejnou choreografii a známe text právě vymyšlené písně. Navíc ta "animace" draka na konci už to zabíjí úplně. Když ale nemyslím na všechny ty zápory filmu, jde o pohodovou odpočinkovou komedii. 50% [naposledy viděno 24.12.2012- TV] ()

Pythonator

Moc pěkná pohádka pro děcka. Amy Adams hraje naivní pipku od Disneyho fakt skvěle, ale kdyby byla aspoň trochu sexy, tak si to užijí i tatínci. Na začátku filmu jsem si uvědomil, jak je škoda, že dnešní děti jsou ochuzeny o pohádky v klasické 2D animaci. To Disneyovské kouzlo je prostě spjato s 2D animací, tak by se na to nové 3D mohli vysrat a natočit aspoň sem tam něco postaru jako v tomto filmu. ()

opiumka

Zapnu televizi a dávají kreslenou pohádku! Hodně zpívanou, ale kreslenou...no a najednou je hraná! To jsem byla dost zklamaná, ale nakonec to nebylo nic tak hrozného. Dokoukala jsem a naprosto to splnilo to, co mělo. Byla jsem pobavená, dojatá a i ve svých 25 letech jsem zatoužila být princeznou... ano jsem infantilní a nestydím se za to :) Prolnutí s dnešním až příliš racionálním světem bylo zábavné, takže 4 hvězdičky :) ()

Chlo0opek

Ano, příběhem to nic světoborného nebylo, ale přesto to bylo zajímavé propojení kresleného a reálného světa, nebylo to ani přespříliš přitažené za vlasy a i ta romantika se jakžtakž dala strávit. Navíc po grafické stránce to bylo také dobře udělané. Že bych si na to teda příště vyloženě rezervoval čas, to zas ne, ale celkově to holt ušlo. Lepší 3*. ()

Axl.K

Když se nepříliš originální a ne zrovna nejlépe animovaný úvod po krátké době přehoupl do hraného filmu ze současné Anglie, tak mě samotného překapilo, že jsem se začal velice dobře bavit. To vše především díky skvělé Amy Adams, která předvedla herecký koncert a velice dobře bavila .. Její herecké i pěvecké kreace byly fantastické a zaručovaly dobrou zábavu po celý zbytek filmu. Její poněkud toporný protějšek - Patrik Dempsey - byl ve filmovém ději její celkem snadnou kořistí a celkově zmatený princ, vypadající jako by si dal dávku extáze se naštěstí neobjevoval příliš často, tak vše spělo ke zdárnému konci .. Nemám moc v oblibě současné parafráze na klasickou filmovou klasiku - v tomto případě na Sněhurku, ale myslím, že tento film se překvapivě řadí k vyjímkám, které se vydařily a dle mého patří k té lepší kategorii rodinných filmů. ()

Mistr119

Pohádku jsem viděl poněkolikáté, je to pěkné zpracování kontrastu animované pohádky a reality a je zajímavé pozorovat, jak věci, které v pohádce fungují v realitě najednou působí komicky. Je moc dobře, že si ze sebe Disney byl schopen tuhle srandu udělat. :) Jen teda z původních 4* jednu stahuji za nelogičnost konce (SPOILER!!!), kde královna neměla důvod útočit na zamilovaný pár, který se do pohádky vracet nechtěl a spíš se měla vzepřít svému nevlastnímu synovi... ()

as-minor

Ach jaj, a nech! Ja som len naivný rojko, fantasta, dešperát so sklonom k dereizmu. Keď sa zobúdzam slnko zapadá, keď zaspávam mesačnému svitu podlieham. Tvár neodhalím, krídla neodstrihnem, lež lietam v príboji fosforeskujúcich vĺn nocí. A tieto slová klišoidné, vetché sa nonšalantne usadia v bezčasovej večnosti ako nárazový príval šťastia, ktorý mi spôsobil tento snímok. Bolo, nebolo, v ríši romantických rozprávok chradol beznádejný pohľad beznádejneho života. Až v jeden deň to prišlo ... A presne o tom je táto možno naivná, ale za to feel-good rozprávka. ()

DavidDizzer

Za nápad 4*, i když dějově to asi nikdy nemůže dosáhnout 5*, právě proto dám 4 i přesto, že jinak za samotný děj bych dal 3. Nápad předčí vše ostatní. ()

soukyd33

Začátek je divný, když koukáte na animovaný příběh, v malém kresleném okně. Pak ale začne hraný film, a obraz se zvětší. Hezká pohádka, v moderním světě. 👍 Já se bavil dobře, takže účel splněn. Princezna sympatická. Princ na hlavu. Veverka se snaží také přispět. Královna je zlá. Láska i zlo, jsou tu ruku v ruce. Ale nechybí tu ani humor. Zkrátka pohádka. Hvězdiček 4 ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný