Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Dexter1

Po tomto filme mám pocit, že James Bond je zabitý, mŕtvy. Nech už s ním nikto nič nerobí ak to bude takto. Čaro Jamesa Bonda umrelo a miesto toho je tu nadupaný akčný film. Nie som presvedčený o tom, že práve toto som od Bonda potreboval vidieť. Ale aj napriek tomuto dávam 3* lebo akcia je fakt slušná a Casino Royale sa mi páčilo (tie dva filmy pre mňa fungujú ako jeden celok). ()

higuain

Quantum of Solace je třeba shlédnout, máte-li v živé paměti Casino Royale, protože jedině pak vám ten příběh může dávat smysl. Napoprvé jsem to viděl bez znalosti Casina a dělalo mi velké problémy orientovat se v tom, proč Bond dělá tohle a tamto. Napodruhé je pocit přece jen lepší. Bohužel Forster absolutně nezvládl akční scény, které jsou roztřesený a příšerně sestříhaný, že z nich člověk nic nemá a tím Quantum of Solace jako akční film hodně shazují. ()

Vědma

Nejsem znalec ani milovník bondovek, ale jedno vím jistě - Daniel Craig není - opakuji, NENÍ Bond, James Bond. ()

marleyy

60% Obrovské zklamání. Kvalitní režisér udělal bondovku bez koulí. Slabý Bond. Ani výborný Craig nezachránil.. ()

Dont

Spojitost a oslí můstky s Casino Royale filmu více uškodily, než pomohly, např. postavu Mathise jsem považoval za nevýrazný článek už v jinak velmi vydařené předchozí bondovce. Nebylo nutné ho na scénu přivést znovu. Úlisný záporák Mathieu Amalric na mě žádný extra velký dojem neudělal, chybělo mu charizma předchůdce Madse Mikkelsena nebo úchylné „kouzlo osobnosti“ následovníka Javiera Bardema. Tempo se nedařilo udržet po celou dobu a ani pointa celého toho jihoamerického miliardového byznysu mě nepřesvědčila. Takže na poli akčních filmů jen obyčejný průměr se zajímavým obsazením ženských rolí, jak už to tak u bondovek bývá zvykem (Judi Dench, Olga Kurylenko i Gemma Arterton palec nahoru). ()

kajas

Bezpochyby nejhorší Craigova bondovka, jelikož ta předchozí měla alespoň pokerové turnaje a krásu Evy Green. Dost o ničem. ()

Dubro

Do strižne posadili šialeného Maxa a pri akčných scénach (hlavne loďko naháňačka) sa divák nevie zbaviť pocitu, že scény patria do testovacieho programu NASA, kde sa na záver budúcich astronautov opýtajú, kto koho vlastne naháňal a kto strieľal. Bond ostáva naďalej drsný drsňák, nie nepodobný ultimátnemu Bourneovi a laťku po Kasíne udržal. Ako vyzerá Olga, to si spomenie každý, čo má dieru v zadku, no keby som si spomenul, ako vyzeral záporák, určite by som dal za plnohodnotné 4 hviezdy. 3,89 palcov. ()

Huntelaar

Po pročtení místních komentářů mi nezbývá nic jiného, než nevyplodit nic vlartního, tím myslím když už to za mě do puntíku udělal Renton. Slabý, ukrutně slabý. ()

kalap

Daniel Craig v tejto akčnej víchrici ťahal všetko a všetkých bol s týmto filmom úplne zrastený a ja som nadšený , čo som videl no a ked niekto dá tomuto filmu len dve hviezdičky tak asi ich špori na vianočný strom , alebo nech si pozrie Princeznu zo zlatou hviezdou , ktorá bude asi ich správnou parketou. ()

Genryuusai

Rozhodně lepší než Casino Royale a i přes to, že Bond se tu nepředstaví jako Bond, že ani neví co pije a Q má dovolenou... Po tomhle si umim představit i další Bondy s Craigem v hlavní roli. ()

Kopik

Pomstou hnaný James Bond byl dobrý, ale na víc než čtyři hvězdičky to není. Je to v pohodě , Olga byla sympatická, ale čekal jsem od toho jako od celku více. ()

Fanucci

Forster toto nezvládl. Quantum není tak stylový jako Casino Royal, film nemá spád a příběh je zbytečně komplikovaný. Nepomáhá ani hl. představitel 007 - Craig prostě NENÍ typ herce pro Bonda. Záporák v podání Amalrica je nevýrazný jako nikdy předtím. O Bondgirl Olze Kuryleko se ani raději nebudu vyjadřovat obšírněji. Stačí jedno slovo - hrůza. Celkově velmi průměrná záležitost a zklamání. ()

Lennnnna

Jsem tak zklamaná, že mám jen kousíček od toho, abych ronila krokodýlí slzy. Akce výrazně přitvrdila, ale bohužel je to spíš na škodu, protože jedna střídá druhou v tak rychlém sledu, až se vám z toho budou protáčet panenky, navíc když základní linie příběhu je tak trochu obehraná a s prominutím "blbá" až hrůza. Kam se podělo napětí netlačící na pilu z pokeru z Černé Hory? Daniel Craig je stále živočišnej tvrďák, z kterého se vám rozproudí krev žilách, ale kde není příběh, tam nemá hlavní postava, co hrát. Mašinu na mlácení dneska dokážete udělat z kdekoho. Z Bond girl jsem byla na větvi, motaly se mi tam dvě slečny, obě poměrně dosti si podobné. Do kalhotek se však Bondovi podařilo dostat pouze jedné z nich, která jak se nakonec ukázalo nebyla tou hlavní, tak to mi hlava už vůbec nebere:o) Je to pak správná Bond Girl? O kráse a charizmatu Evy Green( která nasadila laťku tak šíleně vysoko, že výrazně hrozí, že si další dámy do budoucna budou pouze vylamovat zuby ) si navíc Olga Kurylenko může nechat pouze zdát, stejně tak jako o duchaplnosti své postavy, která se žene za vendetou (už zase!copak scénáristům nestačil mstící se Bond?!). Slátanina na entou, při které budu zlostí skřípat zubama a zatínat pěsti do sedačky, tak takhle jsem si důstojné pokračování skutečně nepředstavovala. Quantum of Solace nepřipomíná bondovku ani z rychlíku! A ty tři hvězdičky patří jen a jen tobě, Dane. ()

Eldrick

Zajímavě zvolená cesta dosazením art režiséra, která nám ale ukázala, že tímhle směrem opravdu NE. Nejhorší Craigovka. ()

Sheldra

Marc Foster je dle mého názoru opravdu výborný režisér, ale asi by se měl držet komorních dramat a obloukem se vyhýbat akčím filmům. Tahle cesta do hlubin Bondovy duše se totiž moc nepovedla - na Bondovku je to moc rozvleklé, akční scény působí jako vystřižené z Bournea (poslední dobou dost oblíbený zdroj inspirace, že?) a fakt, že se Bond ani nevyspal s hlavní hrdinkou, je v tomto případě prostě divné. Snad to příště vyjde líp, Craig je totiž opět skvělý. ()

Vessper

Na Casino Royal to sice nemá, ale v porovnání s Brosnanovskými díly je to skvělý Bond. Craig je skvělej a jako agenta 007 jsem si ho oblíbil. S radostí budu očekávat další díly, pokud tedy přijdou. ()

zipexx

Quantum je zdatným nástupcem Casina! Je minimálně stejně dobrý. To, že akce vypadají jakoby z Bourne trilogy mi osobně vůbec nevadilo. Přece jen doba pokročila a už prostě nestačí padouchovi dát jen pěstí, jak to dělávali všichni předešlí představitelé agenta jejího veličenstva. Daniel Craig ztělesnil nekompromisního, nelítostného zabijáka s perfektním treninkem. Jednoznačně se katapultoval do pozice nejlepšího Bonda! Marc Forster umí hezké obrázky, leč přece jen mam výhrady ke zběsilému střihu, občas sem nevěděl která bije. Co se týká bondgirl, jsem na straně Evy Green...její Vesper byla přeci jen daleko více sexy:-). Přesto všechno dávám s klidným svědomím 5*. ()

Cafú

Velmi povedená bondovka a to hned z mnoha stránek-obsazení (bondgirl unikátní, zvláštní padouch Amalric...), kamera, akce, hudba... Jediný zádrhel je v až moc přímočaré zápletce, která ani vlastně zápletkou není. Byl jsem připraven tomu dát pět hvězdiček, ale když už bylo jasné, že film končí, cítil jsem se trochu podveden. Ale vem to čert, je to precizní stylová podívaná. Určitě doporučuji.... P.S.: nejlepší bondovské intro všech dob ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter