Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

shyster

Prvních 100 minut je jen kopie Šifry, pořád se někam chodí a luští se záhady tak nudným způsobem, až to není hezký. Jenže poté se rozjede velice solidní drama, které nám předhodí i lehce emocionální finále s vrtulníkem (tady se někdo koukal na Heaven, co?) a zvláště pak i trochu toho napětí (přiznávám se, že jsem to rozuzlení nečekal). 70% ()

cariada

Film je poměrně pěkný a dobře se na něj kouká, ale jako celek a děj je to už slabší. Opět je tu církev ukazovaná né zrovan v dobrém světle což mě navadí spíš naopak, nebot je to největší zlo co na světě je. Film nenabízí nic nového jen pátrání po to kdo vraždí podle jakéhosi rukopisu a podobných nesmyslů. Vědec má několik hodin na to ,aby to vypátral, nebo celý Vatikám vyletí do luftu (jaká škoda). A tak pomocí různých knih a sličné pomocnice a policie dělá co může. Příběh je jakoby už x obehrán, jen je zasazen do prostředí církve. Konec je zajímavý ,ale zase né tak nepředvydatelný. Přesto je to film, který si schutí pustíte za 60%. ()

xjane

...také jsem po Šifře mistra Leonarda nečekala žádný zázrak, ale dostalo se mi napínavější a akčnější atmosféry, zajímavějšího tématu, překvapivého zvratu, lepších hereckých výkonů - v čele s Hanksem a McGregorem. Ve Vatikánu jsem byla, lokace je nádherná, nahlídnete i tam, kam se normální člověk nedostane a dovíme se, jak probíhá volba papeže a jiné zajímavosti chodu Vatikánu. Ještě bych zmínila skvělou hudbu, která dokresluje atmosféru celého filmu - 80%. ()

Streeper

Příběh je nereálný a trochu i klišé, ale Tom Hanks v hlavní roli udělá z filmu něco světoborného. Ještě jsem neviděla film, který by se zabýval církví v takovéhle světle. Je to zajímavý snímek se skvělou hudbou. Rozhodně si chci knihu přečíst, abych porovnala co z toho je lepší. Každopádně tenhle film mě nadchnul a bavil mě od začátku do konce! ()

joker.george

Když jsem to viděl poprvé, tak mě film nevýslovně bavil a neskutečně jsem si užíval, závod s časem, rituální vraždy a hlavně závěrečné rozuzlení, a tak v mé paměti utkvěl jako skvělé dílo. Jenže po pár letech jsem si přečetl mnohem lepší knihu a na film jsem dostal chuť, takže jsem si zhlédnutí zopakoval, což jsem neměl dělat. Bylo to zoufalství, které místy bolelo a knize nesahalo ani po paty, a marně jsem hledal to, co mě tak poprvé uhranulo. A už to asi ani nezjistím, jelikož na další rekapitulaci nemám sílu. ()

starbrejkr

Ač bych to netipoval, tak se mi poměrně o dost víc líbila Šifra. Howard a spol. si nejspíš po mnohých kritikách, jak se předchozí brownovka zubynehty držela knihy řekli, že na to půjdou jinak a dost věcí změní. Dle mého názoru to ale změnili na hodně špatných místech. Zmizelo takřka vše, čím u mě Andělé a démoni jako kniha vynikají nad ostatními Brownovými knihami. Zajímava postava Assasina se změnila na úplně tuctového a nudného nájemného zabijáka, stejně tak nebyla totálně vykreslena postava camerlegna (zejména jeho spojení s bývalým papežem, které bylo pro příběh klíčové). Některé pasáže bych naopak zkrátil (honička Římem) a rázem tak mohlo být víc prostoru na charakteristiku postav. Takhle se z toho vyklubal sice dynamický, skvělou hudbou podpořený, ale obyčejný thriller. Troufám si říct, že tak zaujme spíše člověka předlohou nezastiženého. Fanoušek knihy bude z většiny poněkud zklamán - z oněch změn se poměrně vydařilo snad jen dějové prohození vědce Kohlera za commandera Richtera v podání skvělého Stellana Skarsgarda. Závěrečná exploze je sice úchvatná, ale mírné pachuti na jazyku mě nezbavila - tohle Howard trochu nezvládl... ()

JohnRambo

Inteligentný film s inteligentným scenárom a úchvatnou Zimmerovou hudbou. Po celý čas sa niečo deje, Tom Hanks behá ako za čias Forresta Gumpa a Ewan McGregor hrá na city jak len to ide. Tak dlho očakávaný výbuch bol nakoniec senzačný, ako vystrihnutý z Transformers. Bravó. ()

TomikZlesa

Takže, jak jen začít, na filmu mě lákala a zároveň odpuzovala přítomnost vydřidušskejch panbíčkářů (kdyby vzali do pracek lopaty možná by byli prospěšnější). Už v šifře jich bylo minimálně na tři zásobníky a tady jich běhalo rovnou na celou lahvičku antihmoty. Není tedy divu že hlavnímu záporákovi sem do posledních chvil držel palce aby tyhle čepičkáře vyprovodil na předčasnou cestu mezi mráčky. Těch přicmrndávačskejch glumů na náměstí by mě taky líto nebylo. Jenže natěstí mysteryózno zvítězilo nad modlením a o skvělym Hanksovi ani nemluvim. Hans Zimmer opět naprosto geniální hudba. No a konec mi naprosto vytřel vyprdel, moc pěknej efekt :). ()

DruidKarel

758. hodnocený film: Snad jeden z pěti až deseti filmů letošního roku, které jsem nejvíce očekával a musím uznat, že jsem byl hodně mile překvapen. Nevím, zda dosahuje takové kvality jako "Šifra mistra Leonarda", ale rozhodně pro mě je kvalitním a hlavně zábavným kouskem s mým oblíbeným Tomem Hanksem. Rozhodně mu skvěle sekundoval i Ewan McGregor coby falešnej rádoby zachránce církve. Film má skvělej a nápaditej děj, rozhodně se člověk nenudí a dosti se snaží přiblížit dívákovi méně známá historická fakta. Navíc po boku krásné a neznámé (pro mě tedy ano) Ayelet Zuher Tom Hanks znovu dokázal, kdo je nejlepším hercem filmového plátna. Sice má snímek hodně pomalý rozjezd, ale pak film skvěle plyne. Asi tak 20 minut před koncem snímku dojde film do fáze, kdy by bylo klidně možné skončit a nic by se nestalo. Režisér zapojil do snímku ještě jednu a finální kličku, která ani nemusela být. Nebo..., možná snímku pomohla a možná také ne. Já to nechám otevřené. Každopádně pro mě skvělý a zábavný film s historickou tematikou a hlavně s Tomem Hanksem. 5* je na místě, ale doufám, že se dočkáme dalšího skvělého pokračování s podobnou tematikou. 5* ()

Wladi.mir

Obyčejný průměrný film, který nezachranil ani Tom Hanks a Ewan McGregor. Příběh nebyl tak zamotaný jako v Šifře, přesto to nebyl film jaký jsem čekal. A myslím, že šifra byla o dost lepší. Dost mě zklamal konec filmu, kde přišel zvrat. Bez té scény jak Ewan letí vrtulníkem atd. bych se určitě obešel, ale tohle určitě nemůžu vytknout filmařům, ale panu Brownovi. Zklamání z mé strany. ()

Crawler-D

V úvodu film dost trpí tím, že Langdon nemá svého Watsona, tudíž veškerého jeho nápady a vysvětlování vůči Vatikánu směřují zástupcům Vatikánu, kteží by obdobné věci měli vědět. Když se ale koečně rozjede záchranná akce, Howard dokáže zaujmout. ()

bourec

Je to o kousek lepší než Šifra,hlavně teda co se týče napětí,akce,a taky to má o něco přehlednější děj .Jenže pak přijde konec,pointa a ta mě osobně připadá taková přitažená za vlasy.Není to špatnej film,ale něco tomu pořád chybí.80%. ()

snob

Velmi smutná snaha o něco. Pambu ví o co. Já jsem jen hleděl a z huby vypouštěl bublinky štípavého opovržení. ()

C0r0ner

Šifra se mi nadmíru líbí, ale Andělé a démoni už ztratili počáteční nadšení a ani Howard už není schopný z daného tématu vytvořit nějaký hodnotný materiál. Dost jsem se nudil a ospale sledoval, jak Hanks chodí sem tam a nakonec vlastně nedojde nikam. 50% ()

Dannysek4U

Stejne jako v pripade Sifry nejde nez litovat divaky, kteri necetli knizni predlohu. Ti se totiz nechytnou a zaplava informaci je povali na zada a zadupe do prachu. Goldsman to zene dopredu jako blazen, prvnich sto stran sfoukne asi za pet minut, a kdo si nezacne psat poznamky, nebude nakonec ani vedet, proc vlastne ve Vatikanu hlavni hrdinove jsou. Kupodivu od pulky filmu se ale tenhle nudne slovnikovej trend lame a zacina akce, ktera uz zdaleka neni tak spatna. Jen si holt clovek nesmi klast zbytecne moc otazek ohledne smyslu deje a nesmi mu vadit, ze veskery tajemno je nahrazeny jen pobihsnim po Rime s jecenim pneumatik. Proste film urcenej hlavne pro oddech, ani zdaleka nevytezujici potencial literarni predlohy, presto ale v druhy polovine nenudici a vizualne relativne pohlednej. A chvilema i docela mile vtipnej. Nicmene i kdyz lepsi nez Sifra, i tak me Andele nepresvedcili, ze je jde zfilmovat jinak nez v serialovy forme. P.S. - Pro fandy knihy - cekejte hodne velke zmeny, popravde si ani nejsem jistej, ze ve filmu zaznelo, ze Vittoria je Vetriho dcera. Zvlastni:o/ ()

kusper

Jednoduchý film s dynamickou režii, spousty nápadů a nečekaným koncem... Jen herecký výkon Toma Hankse je trochu utlačen. Dobrý film na dlouhé odpoledne. ()

Andre3000

Temhle film má mnoho plusů, ale i mnoho mínusů. Nejdříve trochu nudný úvod, poté docela dobrá omáčka, ovšem s tím, že jak paka lítali po celém Římě a vždycky dorazili za 2 minuty celá a již bylo pozdě. Celková poutavost a napínavost se popřít nedá, sem tam vtipná hláška a Hanks mi k tomu docela seděl, ono to nechtělo žádného Daniela Craiga, co by je hned po chvíli postřílel všechny. Jak říkám, občas mi scény připadali hodně podobné, ale jinak bych toho už moc podstatného nevytknul. Konec a samotný zvrat v něm byl famozní a tak trochu si pohrává s dimenzí a hranicemi působnosti všech náboženství. ()

Wormboy

Kniha napriek jej jednoduchosti ponuka v podstate prijemne oddychove citanie. Jej prenesenie na filmove platno skoncilo opat v skusenych rukach a pred kameru sa opat postavil kvalitny herecky ansabel. Preco je vysledok taky aky je? Mozno pre to, ze okrem Zimmera sa nikto nesnazil dostat zo seba viac ako svoj obvykly standard. Mozno pre to, ze sa nikomu do "pokracovania" nechcelo ist a film sa robil len pre to, aby si zucastneni naplnili vrecka a aby sa reklamou oblbnutemu publiku ponuklo to, co chce...ukecany, ubehany a uplne zbytocny thriller. A divak to zerie spolu s popcornom, hoci ta chut popcornu je vyrazne lepsia. ()

Flynn

Mě osobně se film docela dost líbil, prostě mi příjemně sedl. Přišlo mi to, že to má spád a jelikož jsem nečetl knihu, (na rozdíl od Šifry), tak jsem neměl s čím srovnávat a asi to bylo dobře. Konec byl sice až trošku moc sci-fi, ale dejme tomu. Pro mne příjemné překvapení po všem co jsem tady četl.... ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)