Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

O´Neill

Cameron to není, ale přesto McG odvádí slušnou práci. Perfektní efekty, dobří herci v čele se sympatickým Baleem. Hudba bohužel není to pravé ořechové jako např. v T2 či T3, ale za špatnou bych ji neoznačil. Jen zkrátka není tak dobrá. Dvě hodiny utečou jako voda, a člověk se nenudí, což je vždy k plusu. ()

moviefreak

Ach jáááj, ale zase ak to beriem ako prvý diel trilógie, mohla by všetka sranda prísť neskôr. Avšak všetci vieme, že asi nevznikne, a určite niekoho napadne dať zase hlavnú úlohu Arnoldovi. A Skynet T-dedkov nevyrába. ()

Streeper

Líbilo se mi, že jsme se příběhově dostali do doby po "apokalypse", je fajn, že to někoho napadlo natočit a líbila se mi premisa o technicky upraveném člověku. Christian Bale mi v roli Connora přišel možná až moc tvrdý, ale nevadil mi. Docela mě i mrzí, že se z toho ta trilogie nestala, podle mě by to bylo zajímavý a mělo by to nějakou šanci na úspěch. ()

starbrejkr

Co víc říci než - naprostá spokojenost. U nového Terminátora nehledejte podivnou atmosféru jedničky, technickou přelomovost dvojky nebo odlehčenost trojky. Je to prostě veliká akční jízda s laskominovým postapokalyptickým nádechem a plně těží z půdy, kterou pro ní připravili předchůdci. Co se týče pokleslých hodnocení, je mi to celkem jasné. Už když dávno vyšlo najevo, že tu nebude Arnie (pokud nebereme jeho libovou digitální podobu) a bude to točit ten "sračkoidní klipař" McG, věděla spousta lidí, že to prostě bude sračka a tak k tomu i přistupovali. Já na předsudky nedávám a nepřipravím se pak o skvělý zážitek, který je dělaný vyloženě pro kina. McG režijně vůbec nic nezkazil. Ten film má dynamiku a právě ty akční scény jsou natočeny bravurně. A Arnie nechybí, popravdě by se do tohohle typu filmu až tak nehodil. Bale a Worthington herecky vládnou filmu s jistotou (tady se taky budu trochu lišit od ostatních, rozhodně mi nepřišlo, že Bale za Worthingtonem nějak vlaje - oba mi přišli naprosto rovnocenní a zejména ve společných scénách naprosto špičkoví). Jestli je něco slabinou snímku, tak očekávaný, trochu protahovaný a hlavně patetický konec, který to malinko shodil. Potenciál do dalších pokračování rozhodně je, snad se hlavně scénáristi nebudou bát větší odvahy a temnoty, kterou film Salvation srší hlavně na začátku. ()

Trainspotter

The End Begins První dva filmy jsou moje srdcovky, protože jsem na nich prakticky filmově odkojenej, trojku jsem jako pokračování zcela odmítl, ale Salvation jsem si nemohl nechat ujít a já říkám: Lidi, tohle bylo žrádlo podle mého gusta a jak víme, proti gustu žádný dišputát!!! Sice moc dobře vím, že McG se flashforwardy prvních dvou dílů příliš neinspiroval, ale i tak vytvořil bezmála dokonalou vizi světa budoucnosti, kterého bych se dožít zrovna nechtěl. Co musím vyzdvihnout, tak rozhodně spád děje, při kterém celé kino ani nedutalo a já si ani na vteřinu neříkal, že by mě to nebavilo nebo že by to bylo blbý (u trojky jsem si to myslel bohužel celou dobu) a taky obsazení, u kterého nemám pražádné výhrady. Sečteno podtženo: Po trojkovém zklamání jsem toho od čtverky moc nečekal, ale tohle mi opravdu vyvrátilo čelist, i když hodnot T1 a T2 to nedosahuje. Čau. AR: 2,35:1 - Super 35 ()

TomikZlesa

Ano, přesně takhle bych si představoval post apokalyptický film ! Ano, přesně takhle bych si nikdy nepředstavoval "pokračování" jedné z nejlepší scifi trilogie. Z původního Termoše zbyly jen stroje a rádoby digitální hlava Arnieho, což považuju za vrchol blbosti celýho filmu. Párkrát sem byl joo napjatej a celý film sem se bavil, efekty pěkný, ale Terminátor na hovno. ()

Amroth666

Na tento film jsem byl velmi zvědavý, ale ještě více na McG, co předvede jak v hereckém obsazení tak i v ději.Obával jsem se toho, ale docela mě to překvapilo. Je jen a jen dobře, že se McG nesnažil kopírovat předešlejší díly a zkusit tak nové hlavní role a to mu vyšlo dokonale. Navíc přidal svoje prvky. Hodně přispěli právě Christian Bale a Sam Worthington, který je pro mě dosavadním největším překvapením roku 2009. Jinak dobré triky a dobré napětí ve filmu. Na pátý díl jsem velmi zvědavý hlavně proto, jak se povede navázat kontakt na první díl od pana neznámého - McG. ()

bourec

Ale jo,člověk pookřeje,když slyší ten základní hudební motiv z terminátora.Příběh války lidí proti strojům už sice není tak silnej jak za dob Jamese Camerona,ale pořád to baví.70%. ()

DruidKarel

807. hodnocený film: Na to, jak byl nový Terminator kritizován, tak to dopadlo nakonec dobře. Opět ale musím konstatovat, že Bale by si měl role vybírat a ne sáhnout vždy a po všem. Nškodí to jenom jemu, ale i filmům jako takovým. Snímek má výbornou grafiku a může se pyšnit i skvělým zvukem. Herci předvádějí dobré akce a jsou plni odhodlání. Navíc spousta technických vychytávek dělá radost nejenom mě, ale i mnohým dalším. Co ale dělá ze snímku tak velkým zklamáním? Tak rozhodně je to ta nepřítomnost Arnieho, byť se objeví aspoň v náznaku počítačové simulace. Dále je to ten smazaný kult akčního sci-fi, který si Terminator za tu řadu let vydobyl. Nedá se tedy dělat nic jiného, než doufat v lepší pokračování. 4* jsou ale dobrým hodnocením. 4* ()

sulimo

Jestliže bych se bez předchozího "dílu" obešla, tak bez tohodle bych se obešla tuplem. Důvod, proč tomu dávám 3 hvězdy je trapnej jako film sám....ale dyž ono se na toho permanentně mizerně hrajícího Sama tak krásně dívá, až z toho celé té hovadině přeji, aby to tu měla červený. Holt hormony, asi. ()

C0r0ner

Prvních pět minut bylo z říše snů. Pak už to bylo jenom horší a horší. Tam, kde trojka výrazně upadala oproti dvojce a jedničce, čtyřka upadá oproti trojce. Nulové napětí, nezajímavé postavy a stupidní děj. To, co jsem psal u Vzpoury strojů, se tady projevuje naplno. Hollywood zabil příběh a atmosféru na úkor vizuálu a efektů. Totálně kontraproduktivně. 50% ()

Dannysek4U

Ne, tyhle tri hvezdicky nejdou na vrub noname rezisera McG. Naopak, jim vystavena postapokalypticka atmosfera je velmi prijemna, stejne jako celej vizualni nadech filmu, akce je svizna a chytre vymyslena (jedna z uvodinch scen s vrtulnikem je vazne kulervouci a nasleduji i mnohe dalsi), zabery sedi, povetsinou industrialne poustni prostredi ma svyho ducha, chodicim plechovkam se sviticima ocickama a jejich mechanickejm bratrickum to sekne, v tomto ohledu se neda filmu mnoho vytknout. A ani na herce nejde nic hodit, i kdyz vsichni jsou jak vystrizeni podle sablony a vyrazove se ani na vterinu neodchyli od sve charakterove cernobilosti, coz plati predevsim o Baleovi, ktery je tu proste za toho, co se mraci a neda se s tim hnout (z toho vseho v podstate nejlip vychazi Yelchin). A jen zatleskat jde Elfmanovi, ktery klasicke kovove tema jestle vice vylepsil a dal mu fazonu, ktera by se dalal poslouchat az do zblbnuti (skoda, ze ve filmu je jen na par desitek vterin). Ale jakmile nekdo otevre pusu, je zle. Jestli nekdo muze za to, ze Terminatora Salvation nejde nazvat jinak nez oku lahodicim, presto beckem s velkym B, pak jsou to scenariste a predevsim pak vsichni, kdo se v tomhle filmu podileli na dialozich. Protoze takovou snusku pseudofilozofujicich a radoby srdcerivnych a moralizujicich zvatlu hned tak nekde neuslysite. Fraze za frazi, klise za klise, v momente, kdykoli jakakoli postava promluvi, zacinaji se hory zelenat, a clovek ani nechce verit, ze nesedi na Muzikalu ze stredni. To, ze je pribeh jednoduchy, mu lze odpustit, ale natolik nevkusne mudrlanstvi tezko, jeden si pred platnem vazne pripadal jako ve skolce. A to ani nemluve o nejruznejsich lapsech v pribehu, nelogicnostech, zbytecnych okrasach... jsou toho mraky. Popravde radsi Resident Evil 3 nez tohle, ten si aspon na nic nehral a vitezi i pres fakt, ze v nem nezaznela ani noticka od Guns´n´Roses. No proste spis zklamani nez radost:o/ SPOILER!!! - A to pocitacovy oziveni Arnieho nakonci... ne ze by nepotesilo, ale melo zhruba takovy smysl jako fakt, ze je Connorova manzelka tehotna nebo ze postava Sama se do celeho deni dostala skrze nejake blize nevysvetlene vrazdy. Proste vata. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013