Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

BloodMax

Tento terminátor se bohužel nedá srovnávat s T2, kde kraloval Arnie. Bohužel v tomto snímku se mihne jen na okamžik a to ještě díky počítačovým trikům. Děj je akční, ale velmi rychlý a tudíž i nepřehledný. Pro fanoušky je zde celá škála různých potvor od Skynetu. 4. díl není špatný, ale snad PĚTKA udělá krok jiným směrem nejlépe k dvojce. Čtyřka postrádá napětí a pocit pochmůrné budoucnosti. Je to slabých 70 %. ()

JančiBači

Terminátor Salvation ja ako prvá čast novej trilogie celkom slušný film. Aj ked má vela nelogických scén, ktoré si všimnú hlavne fanúšikovia série a miestami sa dej vlečie, dá sa pozerat. Mne tam chýbalo viacej akcie a pochmúrnosti..Ale tie dve akčné scény boli parádne.Tiež hudba bola dobrá no a najviac sa mi pačil "Marcus Wright" Sam Worthington, ktorý si svojou charizmou ukradol film pre seba a prehral arogantného Christiana Balea. Je vidiet, že nová trilogia už nebude mat nič spoločné s atmosférou starých Terminátorov. ()

spikey1

sedmdesát procent... dal bych šedesát, ale (SPOILER) Arnie tu má prostě skvělý Cameo. Štve mě jak šíleně moc věcí v tom filmu nedává smysl skoro čtvrtku filmu jsem se otáčel na kamarády a zoufale se ptal proč to je tak nelogický. A po tom co znám Balea jako batmana chci aby jeho filmy byly dostatečně kvalitní. Navíc na něj mám pifku od doby co o sobě prohlásil, že je profesionál a že odvádí profesionální práci(zvukový záznam, který koluje po netu, kde nadává zvukaři právě na place Terminatora) tenhle film je skvělou béčkovou akčňárnou... ale viděl jsem T-2 a taky Temnýho rytíře a vím, že z postapokaliptického filmu se dá vytáhnout mnohem víc a bude to vypadat mnohem lépe. Osobně si myslím, že za to může zase MCG, který má akorát tak na točení videoklipů pro hip-hopery. ()

Ludivitto

4 bilióny naprostých blbostí. 40% jen za prvních 40% filmu. Hlavně nad tím po skončení nepřemýšlejte nebo byste se mohli klidně dostat k hodnocení 10% apod. Co by asi dokázal natočit Cameron s 200 mil. $? ()

Madlene

...řekněme si to narovinu, čekala jsem opravdu o něco více. A navíc, to klišé na závěr, že by o něj divák mohl zakopávat...tfuj, že se nestydí... ()

pugs

"Tu John Connor, ak toto počúvate patríte k Odporu" Tento film bol najočakávanješím roku 2009. A stal sa z toho film, na ktorý sa rýchlo zabudne. Ak sa mám priznať, tak mne sa páčil viac ako prvý Terminátor od Camerona(6/10)! Čakalo sa hlavne na príbeh Johna Connora, no Marcus Wright v podaní Sama Worthingtona Balea totálne zatienil. Dalo by sa povedať, že Bale tu mal len taký "štek" z toho, koľko tu mal byť. Tzn. vôbec jeho príbeh nie je rozvinutý, čo ma na tom štvalo asi najviac. Ako sa hovorilo, že to je trapárna a blbosť, tak to opäť nie je pravda. McG svoj vysokorozpočtový "debut" natočil výborne. Čo sa dá tomu ešte vytknúť je hudba. Elfmanov potenciál nevyužitý a hudba sa strácala pri (výborných!) zvukových efektoch. ILM (napr. Transformers) sú majstri vo svojom obore a dávajú to poznať. Bitky medzi skalami sú efektne spracované, tak, že by ste uverili všetkým "hunterkillerom". Jediné, čo som v tom nečakal, ako písal c.tucker, bolo kultové "I'll be back povedané priamo z Connorových úst. PS: Bolo vidno, že si McG v bitke v SkyNetu prepožičial scénu s lávou a dusíkom z T2. Pekných 8/10 ()

jamalka

Velké zklamání. Jedna hvězdička za dobrou hudbu a zvuk, druhá za vydařené efekty a dobrou akci. Vše sráží dolů hlavně trapný příběh s trapnýma a klišovitýma dialogama. Režie a kamera velice nepovedené. ()

Death

Tady se vařilo hodně z vody. Výsledný nápoj sice není úplná břečka, ale příliš nezachutná a podruhé si dá člověk radši něco jiného, co bude mít aspoň správný říz. Terminator 4 mohl dopadnout hůře, mnohem hůře než nakonec dopadl, otázka ale je, jestli je to nějaké pozitivum. Akční scény jsou bravurní, film má tempo a postapokalyptický svět je velmi sugestivní. Škoda ale, že Salvation vlastně nemá žádný pořádný děj a v podstatě zůstane jen u sledu akčních scén. Ty navíc trpí nedostatkem atmosféry a opravdového napětí. Pár zajímavých prvků nám ale nakonec tuhle bárku přeci jen zvedá nad hladinu. Může za to zejména postava Marcuse. Terminátora tedy zatím úplně nezatracuji a docela mě i zajímá, s čím tvůrci přijdou dále. Pár rad bych pro ně měl, zvýšit rating alespoň na 15let a výš, vyhodit režiséra a scénář svěřit peru jednoho člověka, který má aspoň trochu talent na psaní sci-fi. ()

mikulem

Bavil jsem se. Nebýt ale citací z TERMINÁTORA 1 & 2, VETŘELCE 2 & 3, MATRIXU, BLADE RUNNERA a VÁLKY SVĚTŮ, nedalo by se na to koukat. Vše už existuje v mnohem kvalitnějším provedení. ()

Drnqonovic

Co říct. Nejnovější Terminátor mě zklamal. Takřka bezvýrazné akční scény, u kterých jsem neměl tendenci je vidět znova (oproti průměrné trojce), příběh béčkový, a ten patetický a rádoby dojemný konec... Christian Bale se do role Connora hodí, ale herectví nechal za sebou a střídá víceméně asi tři výrazy, Worthington je vcelku překvapení, každý záběr s ním je potěšující, Anton Yelchin je vysloveně skvělý. Ze ženských postav exceluje akorát Helena B. Carter ( a to má jenom malou roličku). Jediné, co je u T. bez debaty skvělé, je hudba, což u filmu takového formátu je tak trošku málo. Ani ten Arnie mě nevytrhl. Jedním slovem? SMŮLA! ()

Kangaxx

Vizuálna stránka bez chýb, postapokalyptické terminátorovské univerzum je tu vykreslené skutočne excelentne, avšak obrovské množstvo nelogickostí v scenári ako aj scenár samotný nedovoľujú hodnotiť vyšie ako 3*. ()

P1tr

Překvapivě kvalitní nástupce legendární série, který jí rozhodně nedělá ostudu, jen se musíte připravit na to, že dostanete odlišný zážitek od předchozích Terminátořích snímků. Ani tentokrát tu nechybí Arnold, nicméně to je spíše symbolické pomrknutí na skalní fanoušky. Příběh se rozhodně dal vyždímat lépe, ovšem díky povedenému vizuálu a výbornému Samu Worthingtonovi jste schopni leccos přehlédnout. McG ukázal, že docela umí, nicméně propagační řeči a slovní přestřelky s Michaelem Bayem byli naprosto mimo. ()

ssfan

Jedná se o velkofilm, který stojí za to vidět už jen kvůli efektům atd. Velmi dobré je herecké obsazení, ale jinak děj nic moc a jen akce a akce. Upřímně jsem čekal propracovanější příběh, ale moc se to nezdařilo. Film je rozhodně horší než předchozí díly, ale chápu těch 70%. Pro mě za 3 hvězdy. ()

Pecival

První půlhodina vypadá na nenáročné post apokaliptické béčko, víc než slibně, ale pak se to začne poněkud lámat. Nepatřím mezi lidi, kteří by se nějak speciálně šťourali v nelogičnosti děje obzvlášť u takových filmů, ale ty logické boty tak strašně perou do očí, že se to prostě nedá. Naštěstí to zase tak nevadí, protože film je jedna velká akce a stejně skoro žádný příběh nemá. Peníze jsou na filmu vidět a akce je více než solidní. Baleova role opravdu není nijak moc zajímavá a tak pozornost strhává Sam Wirhington, ale ani on se nějak zvlášť nepřekonává. Uběhlo to docela rychle a neměl sem přes neustálou akci příliš šanci se nudit, na druhou stranu oproti prvním dvěma terminátorům je to ostuda, na druhou stranu asi je to daň za zcela jiný příběh i námět.Ostatně, čekal ale někdo něco jiného? Já teda ne. ()

Josefin

Já si tu podívanou užila. Akční, sice občasné chybičky a natahování pasáží,kde to nutné nebylo. Pro fandy Terminátora, James Cameron už svou neuvěřitelnou práci odvedl. Taky nechápu tu vlnu kritiky, ale jsem si jistá, že je to pro ten název Terminátor Salvation. Myslím, že McG to natočil slušně. Určitě bych to neházela do koše mezi béčkové filmy. Jestli se vůbec dočkáme dalšího pokračování, třeba nás to ještě může překvapit. Velkou slabinou je , že nevytvořili žáden soundtrack........bohužel. Proště teto film si směřuje svou vlastní cestičkou, což nemyslím, že je na škodu. Co se týká hereckých výkonu, je nepochybné, že tu pro ně nebylo dost místa. Přesto všechno Christian Bale dokazuje jak jeho potenciál hrát v různých žánrech narůstá. Výkon Antona Yelchina byl také povedený. Být to lépé vykrystalizovaný scénář dala bych i 4 *, tak hodnotím 70% ()

jenik71

Výborné speciální efekty a akční scény. Co je to však platné, když oproti všem předchozím dílům pokulhává příběh. Čekal jsem výrazně lepší podívanou, ale i tak to ještě docela ujde. Další díl už snad raději nenatáčejte. Obávám se, že by to již byla nastavovaná kaše a navíc bez nějakého převratného nápadu. Ale možná se mýlím. ()

sellsakul

Pre mňa sklamanie, ale čo sa dalo čakať, keď v dnešnej dobe má skoro každý dobrý akčný film deravý scenár a bez Arnieho to už ani z ďaleka nie je ono...film má 70% a viac si určite nezaslúži. ()

Wbcko

Absence arnolda, chabý děj a spousta nelogičností stahuje film do hlubim průměrnosti. Obyčejný akčnák, který nemá s původnímy snímky společného zhola nic. ()

Wlck

Takové 3,5*. Když je akce, tak má grády, když se kecá, chci mít glády a zadupat to do země. A pak ještě kecy o lidských srdcích, které... Prostě trochu víc nonsense, ale sranda. Akorát bez vtipu. Co už.... ()

Karlos10

Ono je těžké natočit pokračování legend jako je T1 a hlavně T2 a doufat snad v malý (nebo spíše velký) zázrak že to bude pecka jako před těmi X lety. Samozřejmě že není, takové filmy už se totiž nikdy nenatočí, a tak se musíme smířit s tím, co nám McG nabídl teď. Rozhodně tohle totiž není špatný film, naopak jedná se o špičku ve Sci-fi filmech, ať už jde o akční scény, tak herecké výkony které Christian Bale a Sam Worthington zvládli na jedničku, ovšem opravdu ''cool'' pak jsou samotní terminátoři jako Moto-Terminator, Lovec zabiják a samozřejmě T-600 a T-800. Na ně se může fanoušek sci-fi dívat snad pořád. Jinak řečeno, slušná pocta starých legend. 83% ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013