Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Ryuuhei

Snaha o oživení Terminátorské série dobrá a velmi ambiciózní. Film ale záživný jen místy. Akční pasáže fajn, ale zdálo se mi, že se to na nich snažilo dohnat nedostatky zbytku. Postavy taky fajn, chemie mezi nimi docela fungovala. Ale když se na to kouknu jako na celek, je to jedna velká digitální spleť, kde selhává logika ohledně strojů a jejich motivů a armáda, která dá na motivační slova jen jednoho člověka. Dobrá, koukat se na to dá, ale nebaví to, jak by mělo a člověk je pak rád, že už to má za sebou. 45% ()

Lachtaan

Je to už poměrně dávno, co jsem ve velkém hltal postapokalyptické filmy (District 9, Elysium..) a jediný důvod, který mě napadá v rámci omluvy tomuto subžánru, je ohromná spousta nízkorozpočtových blbin, co kolem něho vzniká a které mě postupem času úplně odradily. Naštěstí jsem se prostřednictvím mého nynějšího terminátořího maratonu zase po letech sešel s koukatelným sci-fi filmem z dob, kdy už i ty dříve vyspělé oblasti vypadají jako poušť v Kazachstánu. Pro většinu příznivců Jamese Camerona a Arnieho může být Salvation nejslabším kouskem série. Já ale s terčem na zádech tady na databázi prohlašuju, že jsem se bavil víc než u “Soudného dne”. [viděno na Netflixu 25.1.2020] ()

uhlajz

Přesně mezi 3 a 4*, čtvrtou dávám za první hodinu, která je fakt našlapaná, a taky za kinoprojekci. Ke konci už to byla spíš křeč. ()

marvan

S předchozími filmy série má ten poslední společný pouze název. Banální dialogy opisují dění na plátně nebo pochmurně deklamují a balancují tím na hraně trapnosti. Není divu, že v některých případech se ozval v sále kina smích tam, kde se tvůrci zřejmě snažili být démoničtí. McG je úspěšný režisér klipů a reklam a vizuální stránka filmu je to, co z filmu alespoň částečně dělá zážitek vhodný pro zabití nedělního odpoledne s pikslou popcornu. Není to ovšem syrový vizuál postapokalyptického světa, ale spíš vydesignovaný a sterilní vizuál světa reklam. Po urputném boji vypadne z kokpitu letadla bojovnice nikoli zaprášená nebo nedejbože zpocená, ale se sexy vyčesanou hřívou a dokonalým makeupem. Božínku, jak to ty holky dělaj? ()

civalII

Nečekal jsem od tohoto filmu moc. Přeci jen Terminátor bez Arnolda nemůže být zajímavý. Film mě mile překvapil. Od začátku do konce nebylo jasné kam se bude děj ubírat. Je zde sice několik scén, které jsou americky přehnané, ale tomuto filmu bych to prominul. Těším se na další díl. ()

Micro41CZ

Vcelku jsem se bavil. Vcelku jsem i překousnul, že je film natočen stylem, jako by všichni byli nesmrtelní terminátoři a mohli si dělat, co chtějí. Vcelku dobře zahrané (Sam jako hlavní hrdina, ne Chris). Copak ale takhle vlažné hodnocení zasluhuje další z řady Terminátorů? Když jinak to nejde... Nevidět to v kině se super zvukem a megaplátnem, asi by to nemohlo příliš zaujmout. Baví to. Docela to funguje. Ale všechno v rámci lehce nadprůměrného amerického akčňáku, nikoliv následovníka T1, T2 a částečně i T3. /// po letech znova a hvezdicka navic, ten temnej svet zboznuju, navic tak syrove a castokrat v dennich scenach, kde vynikne vizual ()

Beky

Jednou větou: Triky slušné, Arnie...spíše úsměvný cameo:))), jinak strááááášně nelogický!!! A tentokrát to vadilo!! ()

Javad

Viac než *** si to nezaslúži, a pri porovnaní s T1,T2 a T3 tak 0,5* .Keď som po prvý krát videl niekde napísané, že to bude režírovať McG tak som iba pokrútil hlavou, proste každému asi bolo jasné, že tvorca Charlieho anjelov nemôže natočiť dobrého Terminátora. A tí čo hovoria, že tam bola aspoň dobrá akcia asi predošlé diely nevideli. ()

Akumulátor

O trochu se mi líbil víc než Terminator 3, ale zde mi zase moc neseděl Christian Bale v hlavní roli. O příběhu se tu už nedá moc mluvit, je to spíš jen vizuální podívaná, ale víc asi od 4. pokračování chtít nemůžeme. Po této vizuální stránce však je film, dle mého soudu, znamenitý. Obzvlášť počítačový Arnold Schwarzenegger byl skutečně jako živý. Uděluji 4 hvězdičky když přihmouřím obě oči nad zcela stupidním koncem. I když byl konec trochu otevřený bylo by lepší, kdybychom se 5. dílu už nedočkali. Zkrátka Terminatorovi 2 se už nic vyrovnat nemůže. ()

Raven0

Tři je moc a dvě je málo. Měl jsem sen... Byli tam roboti a střílelo se tam, bouchaly bomby, lidé umírali... Byl to sen, který se mi zdál po projekci nového terminátora. A byl zábavnější a promyšlenější než samotný film. Dalšímu pokračování se nebráním, jen by to chtělo méně bombastických superefektů a více se soustředit na propracovaný scénář. Protože depresivní, postapokalyptický svět, plný smrti a beznaděje, si tedy představuji trochu jinak. Bez malých klišoidních holčiček a bez tuny hrdinského patosu. ()

drederik

Film, který by si zasloužil víc než jen superakční scény s roboty. Hodně slabý příběh orámovaný spoustou nelogičností a naprosto postrádající atmosféru (např. Marcusovo zjištění, že je robot je víc působivější v traileru než v samotném filmu). Ani bych tolik nezavrhoval McG, protože kamenem úrazu je tady evidentně scénář. Neakční scény, které by nás měli vtáhnout do děje a osvětlit nám o co vůbec jde, jsou tak strašně nedomyšlený a jednoduchý, až se mi chce brečet. Opravdu nestačí pospojovat pár prázdných frází a plácnout do toho několik odkazů na předchozí díly a pak hurá zpátky ke střílení a výbuchům, protože to je přece to hlavní po čem dnešní divák touží. Co se týče post-apokalyptického světa, tak ani tady si mě Terminátor moc nenaklonil. Kam se poděl ten temný svět plný zbídačených lidí napokraji sil, který nám už kdysi dávno přibližoval Cameron. Bale moc prostoru k tomu aby táhl film nedostal a nakonec ho převyšoval Sam Worthington. O té patlanině co předvedli v závěru se snad ani nebudu vyjadřovat....Sečteno podtrženo normálně bych dal hvězdy tři, ale když si uvědomím jaký název tenhle film nese a jak nedůstojným následovníkem mu je, nemůžu jinak než za dvě. ()

ywo666

Vcelku dobré akčné sci fi. Aj keď ma už celkom iritovalo, že chcú vyťažiť ďalšie peniaze z pôvodného nápadu film nie je vôbec na škodu. Terminátor štyri sa už nesnaží byť obrovským hitom a veľkofilmom. Atmosféra mi prišla sôr taká komorná. Aj keď efekty a akčné scény sú dobré a určite aj poriadne drahé. Rozmýšľal som aké hodnotenie by si film zaslúžil. Dávam mu teda 3,5* objektívne plus 1/2* za vzkriesenie mladého Arnieho. ()

asirtes

Ešte stále má T svoju silu, aj keď je mu to stále menej podobné, najmä v tomto prevedení Mr.McG.Na gaštanoch mu teraz určite spievajú malé naprogramované vtáčiky. žečvyryk...ryk...Otázka do éteru: Čo myslíte, dožijú sa naše deti jubilejnej 20. časti? ..a naši prapravnuci 50-tky? ()

kurcatovium

No, asi tak nějak za 2 hvězdy. Rozhodně by stálo za to tvůrce nakopat do prdele za svěření hlavní role idiotovi Baleovi. A vůbec celý castingový tým by zasloužil řádně a veřejně zostudit, i když to vlastně udělal už sám tím co pustil ven. ()

lennyd

Jak já jsem se na čtvrtého terminátora těšil. Po částečně-komediální trojce jsem doufal v temně-akční-scifi, leč ač se McG snažil ze všech sil, moc se mu to nepovedlo. Částečně taky proto, že si vzal za vzor místo Jamese Camerona, a jeho pojetí temné budoucnosti (je snad někdo, kdo by si nevzpomněl na "sen" Kyle Reeseho ?) spíše pejska a kočičku, a dle nich do filmu naflákal všechno, co ho napadlo - a že mu utíká děj nebo logika, to je přece jedno, ne? Ale od začátku - zhruba první hodinka je úplně o ničem, kromě pár úvodních minut nemá s Terminátorem vůbec nic společného. Pak se sice McG pokusí o "velké překvapení", ale tak nějak nevím, jestli mu na tu fintu někdo skočil. Prostředí se vůbec nepovedlo - čekal jsem (viz výše) spálenou zemi plnou kostí, kde se budou lidé bát vylézt na ulici, ale prd. Všichni si pobíhaj jak se jim zlíbí, lítají si ve stíhačkách, plovou v ponorkách a sem tam se někde objeví nějaký ten stroj. Skynetova základna je pro změnu úplně vykradena z města v Blade Runnerovi a továrna na terminátory jako by z oka vypadla továrně na nevímco z prvního/druhého terminátora. Celkově mne potěšil snad jen ten digitální Arnold :) ()

_DAVE_

Měl jsem z toho strach, ale narozdíl od odporné parodie jménem Terminátor 3 znamená čtyřka navrat ke starším dílům. Samozdřejmě to zase nesmí brát člověk moc do hloubky, jinak zjistí že je tam tuna nelogičností a ž e to má masivní slabiny. Ale když jsem kdysi dokoukával dvojku, hrozně jsem si přál vidět příští díl v kulisách zničené krajiny budoucnosti. T4 to myslím zvládl, škoda jen opravdu stupidního T3, vůbec by nemusel existovat. ()

MiCM

To je takové šlápnutí do lejna mi přijde.. Žádný původní herec (ani jeden), nějací borci v ponorce úplně do počtu...Bale přesvědčivý a roli oddaný, ale tlačí mimo mísu.. To se teda zdatně nepovedlo.. Pochybuju, že někdo kdo měl rád T1, T2 tohle ocení. T3 bylo dost jiné, ale půl bídy.. Tohle má s původní myšlenkou společné už jen opravdu nutné minimum..možná ani to ne.. Pochmůrný svět, absolutně nesugestivní, nezasahující děj..nic.. Není to nějak vyloženě špatně natočené, ale více méně o ničem a titul Terminátor se k tomu zdatně nehodí.. Tohle nemělo vzniknout..radši žádné pokračování, než takové.. Vlastně jak se nad tím teď zamyslím, tak ten Bale tam skoro ani nemá hlavní roli.. ()

neoBlast

Boží dvojku miluju co to dá, ale zřejmě nejsem hardcore Terminator fan. Protože mě nový díl vůbec nepobuřuje, ba dokonce jsem spokojený i když je to velké plivnutí do Cameronovy tváře. Dostal jsem nálož akce (jednolitá scéna havarujícího vrtulníku v úvodu rulez), spoustu hlášek a odkazů na původní trilogii a i pár slušných herců - samozřejmě Worthington, ale i ti další, přehrávající; imho tak činí záměrně. Musím smeknout McGimu, protože on táhne naivní děj vpřed a s velkým rozpočtem si patřičně zablbnul (přesně takhle si představuju reálie oživlého světa Falloutu). Je zřejmě chyba ve scénáři, když dává divákovi čas a příležitost přemýšlet nad "nedomyšleným" světem a paradoxně právě dost ruší diváka jeho vlastní mozek. Škoda, že McG už nikdy podobně rozsáhlou příležitost zřejmě nedostane. 70 % ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013