Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

SkyHawk

Z vizuální stránky bezchybné dílo. Po zdařilé akci také není sháňka, ale čím víc o snímku člověk bude přemýšlet, tím menší smysl mu budou dávat ve filmu představené činy lidí/strojů, což na dobrém dojmu rozhodně nepřidává. Přesto doufám, že původně zamýšlená trilogie dostane šanci na reparát v podbě pokračování. Lepší 3*.. ()

Všivák

Bomba, dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Málo kecání a spousta akce, akce, atomových výbuchů, akce. Atmosféra je výborná a podle mého přesně vystihlá. Jenom jsem tak nějak ztratil své klukovské představy z druhého dílu jak ta válka asi tak bude asi vypadat. Netočil bych to, ale když je to jednou natočené, nebudu to hanit. Radši se budu těšit na další díl. Doufám, že to už nebude jenom trapné ždímaní peněz. ()

hroubek

Tady nastává změna a ne k lepšímu, ani ne k výrazně horšímu. Film měl být o válce Johna Connora proti Skynetu, ale místo toho se stal oneman show v podání Sama Worthingtona jehož výkon zastiňuje Bala na plné čáře. I přesto, že je Terminátor Salvation slušná podívaná s pěknými efekty, tak se filmu nepodařilo pořádně prodat to co sliboval v trailerech, což zamrzí o to více, že k tomu měl moc pěkně vykročeno. ()

Petr23

Nad očekávání velmi dobrý výsledek. Sice už neobsahuje to kouzlo jako měli jeho předchůdci, ale ty efekty a místy dobrý scénář, udělali z tohoto snímku vcelku koukatený film. ()

Timak

rozhodně nenadchnul. Plus body za odkazy na první dva díly a za logickou návaznost. Ale jinak je to obyčejnej B-čkovej film ()

shantim

Jako akcni film to neni zle, kdyz pripustime, ze dej neni to hlavni, o co v takovem filmu jde. Specialni efekty velmi efektni, jen mi celou dobu prislo, ze je tento snimek urceny hlavne milovnikum pocitacovych her. Atmosfera mi (mozna ze i diky pritomnosti Ch. Balea) pripominala Temneho rytire, coz je mozna dobre. Trosku legracni a zbytecny mi zde pripadal stroj Schwarzenegger. 70% hvezdicek ()

Danny F.

Typická Sci-Fi, tento apokalyptický film už nemá ten pravý šmrnc jako první dva díly. To jsem se dost těšil co zajímavého nám předloží pokračování a byl jsem trochu zklamán a taky tomu napomohl fakt že už Arnolda neuvidím. Terminátor v podání Sama Worthingtona mi neseděl, není to typický terminátor. Tvářil se jako ''slaďoušek'':-) Taky to že nechali jeho polovinu tváře ''odstranit'' se už opakovalo od předchozích dílů, nic nového. Oběvují se zde i pasáže jako by skopírované z předchozích dílů např. fráze ''Já se vrátím'', ''Pojď se mnou jestli chceš žít'' nebo finální boj v jakési továrně, kdy na terminátora vylijou rozžhavený kov. Fakt, že se režie ujal týpek co natáčí seriály ubralo tomuto filmu jednu hvězdu, jelikož je to poznat. Pátý díl už je zbytečný a nebude to o nic lepší a rozhodně to nezachrání. Kamera je taky slabší, místama trochu trapnější. Náladu mi trochu pozvedl Arnold který se tam taky objevil, i když na chvíli a v digitální podobě. Ten mi hodně chyběl. * Můžeme vypočítávat řadu klišé, nedostatků, nevěrohodností a příznaků načinčaných velkoprodukcí, které zapomínají na minimalismus, skromnost, ošuntělost a temnost svých působivějších předchůdců: většina herců tu má skvělý chrup, slušivé zástřihy či elegantní lokny, fešácké uniformy, obrovské zásoby munice, přežívají strašlivé pády i drtivé nárazy a s terminátory si div nedávají páku v hospodě u stolu. 85% ()

Ceres

Nic nenahradí legendární film Terminator a ještě lepší pokračování Terminator 2: Den zúčtování, který považuji za nejepší akční film. Celkově nic moc, ale to se dalo čekat. ()

Trustme

Terminátoří universum mám rád velmi. Tento díl má možná víc kritik než by si zasloužil, ale tak je to se vším novým, přiliš očekávaným. Mohlo to dopadnout i hůře ( co kdyby byl volný v tu dobu Roland Emmerich). Takhle dostal šanci McG a já jsem spokojen. Nesledujeme tak sice atmosférický opus, ale zápletka na dnešní dobu ucházející. Marcus Salvation je tak špičkovým akčním pohlazením s větším množstvím T- Šestistovek než jsme doufali a pohledem na známé postavy z minulosti/budoucnosti jak byli mladí/dospělí. Pozn.: Tolik diskutované zjevení virtual Arnolda osobně považuji za výborný osvěžující nápad. Na T3 se taky tenkrát plivalo že je to komedie a ted jsme rádi že vůbec je, neboť pokud bude dodržena rovnice vzniku Terminator dílů tak další uvidíme až v roce 2012... Budoucnost je jen taková jakou si ji připravíme ( hodně odvahy McG !!! ) ()

Brain-D

Ano ! další režisér si šáhl po Cameronově Terminátorovi, tady se mi zdá že je to i o trochu horší než 3.díl a vůbec je to naprosto mimo. Arnie tu je, ale 1min a to v grafické podobě. Hudba sem tam dobrá, ale nejvíc tu musím pochoválit akci a efekty, které mi dost připoměli Transformers. Bale 'I'll be back!' , říkat neměl je to Arniho věta krucinál. No tak tak 4*- 70% ()

darek kartac

Říkal jsem si další pohoršení když už tam neni Arnold. A ono opačně. Efekty filmu a nové nápady Terminátorovy prospěli a líbylo se mi to. Christian Bale je voják, kter vede válku proti robotům a země je spustošená. Nevím co dál psát. Snad jen to že jsem zvědav na pokračování. ()

Andreas83

Není to špatný, není to vlezlí, není to nudný ale hlavně není to Terminátor, když není Arnold nemůže být Terminátor, ()

Pump

Před 20ti lety jsme se smáli, že jednou půjdeme na pátý díl. Je to tady, bude pětka. Chápu, že se to může někomu líbit, měli tomu dát ale jiný název. Nemělo to být pokračování a film si zasloužil lepší casting (proboha proč namyšlený Bale?), možná lepšího režiséra a určitě lepšího scénáristu. Pro mě zklamání a to mi nejde o Arnieho. Před dvaceti lety ještě věděli jak se točí Terminátor :´(. Nikomu nepřeji nic zlého, ale finanční krach tohoto paskvilu, mě nechává zcela chladným. ()

zdenny

Mně se to líbilo a myslím, že hlavně proto, že jsem žádný zázrak neočekával. Určitě jsem si ale myslel, že to bude trochu větší - prostě válečný film, kde se hodně bojuje s Terminátory. Nevadí, možná mi to připadalo trochu minimalistické, ale akčních věciček tam bylo dost a především mototerminátoři byli velice dobře vyvedeni. I takový ten velký stroj, co chytal lidi, byl zajímavý. Problém jsem ale spatřoval v tom, že ho lidé slyšeli vždy až v poslední fázi před samotným útokem. Přitom takový kolos musí vydávat při pohybu zvuky na míle daleko. Co se týče herců, tak tam se mi nejvíce líbil S. Worthington (a to se mi v "Avatarovi" moc nelíbil) i přesto, že jsem se těšil především na Ch. Balea. Tomu byl dán opravdu pohříchu malý prostor tak, že to z něj akční hvězdu prostě udělat nemůže. Co se ale týče celého zpracování, tento Terminátor je lepší než "trojka", protože jako kultovní fanoušek této série nikdy neodpustím ty laciné žertíky právě ve "trojce". Zde to bylo o akci a ikdyž to už s Arnoldem nemá nic společného, bylo to pro mě v poslední době akční osvěžení. PS: A děkuji za Arnolda, třebaže tu scénku s jeho postavou většina odsoudila. Řeklo se taky "I´ll be back", takže já jsem spokojený. ()

harryy

Terminator Salvation je obyčajný akčný film, čo má do poriadneho sci-fi i kvalitnej dvojice Terminátorov Jamesa Camerona veľmi ďaleko.Je tu prakticky všetko od pästných súbojov, cez náhaňačky, lietadlá, helikoptéry, prevahu terminátorov, megarobotov. Ale len máloktorá scéna na vás z tych priemerných akčných scen zanechá hlbší dojem (možno pád vrtulníku v jednom trikovom zábere). 40% ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013