Populární novinářka Karen White (Dee Wallace Stone) má nezvyklého obdivovatele – Eddieho Quista, sériového vraha a násilníka. Rozhodne se zúčastnit hry na jeho dopadení, ale po jeho zatčení a usmrcení ji začnou pronásledovat nezvyklé noční můry. Na doporučení psycholožky se podrobí rehabilitaci, ale postupně zjišťuje, že propadla stejné závislosti jako kdysi Eddie. S úplňkem se v ní probouzí touha po čerstvé krvi. (oficiální text distributora)

Knor

Čistokrevný průměr. Americký vlkodlak v Londýně zůstává nepřekonaný. 3/4 filmu je docela nuda, posledních dvacet minut to zachraňuje. Čekal jsem víc krve a rozpáraných obětí. Z celýho filmu tak vyniká pouze několik vlkodlačích momentů a jako vždy skvělá Dee Wallace. ()

Duke90

Vzhledem k tomu, že typově přesně takovéto horory dnes již moc nevyhledávám, bavil jsem se u jednoho z nejslavnějších vlkodlačích filmů poměrně solidně. Často kritizovaný pomalejší rozjezd mě nijak nenudil a úplný začátek mi dal zavzpomínat na osvědčené thrillerové prvky z De Palmova Dressed To Kill. Že bude děj malinko předvídatelný se dalo celkem očekávat a základní puzzle už jsem si "nanečisto" pospojoval hned po doporučení místa na "ozdravný pobyt". Atmosféra postupně příjemně houstla a detektivní thriller se šikovně proměnil v zábavnou hororovou podívanou s obstojnými vizuálními efekty. Pozdější komediální režisér Dennis Dugan ve své roli taktéž nezklamal. Slušné tři hvězdy a něco.... ()

pepino

První polovina poměrně nudná, ve druhé už to trochu odsejpá. Obdivuhodná přeměna- za ni dávám jednu hvězdičku navíc. Na téma vlkodlak existují lepší filmy (ale taky horší). ()

Kortexo

Podle mně vlkodlací nejsou a nikdy nebudou zajimavý charakter pro horor.Ale tenhle film je nadprůměr.Masky a efekty jsou slušný a i když film nemá potřebné tempo, konec ho důstojně uzavře. ()

zimzum

Na dnešné pomery slabunký horor. Prvá polovica jedna veľká obrovská nuda, potom sa trošku tempo zrýchlilo až film konečne dospel do konca. Neviem čo by som na filme vyzdvihol no skritizovať sa dá skoro všetko - od stupídneho deja ( reportérka pomáha chytiť seriového vraha/vlkodlaka , ktorý si ju obľúbil v správach ??) až po postavy ( SPOILER hlavne ten chlapík s tou babou, ktorý tam bol asi na to aby mal kto všetkých postrieľať na konci). Je to veľmi biedne ()

Dr.Loomis

Kdyz jsem tento film videl pred nekolika lety nebavil me a usnul jsem u nej...ale kdyz jsem si ho pustil ted zjistil jsem ze je to fajnovy horurek o vlkodlacich..Ktery me bavil a nenudil jsem se u nej...za me davam 85%. ()

Simo16

Atmosféra miestami vynikajúca, masky nie, herci celkom hrali, aj keď sa mi nepáčila tá ich odvážnosť.No schválne komu by napadlo ísť v noci do lesa pri zavíjájúcich zvukoch, asi nikomu.No inak celkom podarené.Takže u mňa priemer. 50%. ()

Nikolas__

Společně s vrcholně bizarní trojkou nejlepší díl série. Když přimhouřím obě oči, dokážu této mini klasice dát slabší čtyři hvězdy. Scény proměn skvělé, celé mě to celkem bavilo. Vlkodlaci boží, konec super, takže nakonec je to jeden z těch lepších vlkodlačích filmů z osmdesátých let, tady je vidět jak jsou filmy tohoto pod-žánru obecně nekvalitní. 7/10 Žebříček dílů Howling od nejlepší po nejhorší: 03, 01, 06, 05, 08, 04, 02 ()

prezyvka

Sledovanie takýchto starších typov je v porovnaní s dnešnou technológiou celkom komické, ale myslím, že niektoré efekty stáli za to, ale inak dejovo to veľmi neoslnilo. ()

Brucey

The Howling je film prichádzajúci so zaujímavým námetom, no bohužiaľ po úvode filmu úvod tak nejak neprestáva a celý film pôsobí iba ako jeden veľký úvod, kde v momente, keď sa začne dej zauzľovať, film si len tak skončí. Pritom námet o vlkodlakoch, ktorí žijú niekde v ústraní a plánujú sa začleniť do spoločnosti vôbec nie je zlý a efekty tiež idú ostošesť. Ničmenej oproti ostatným dielom je prvá časť o dosť podarenejšia a asi aj ako jediná pozerateľná. ()

montel

Reportérka Karen White (Dee Wallace) se snaží navázat kontakt se sériovým vrahem Eddiem Quistem (Robert Picardo). Při jejich prvním setkání v pornokině, jej policisté zastřelí. Karen od té doby pronásledují děsivé noční můry a tak je svým doktorem poslána na rehabilitaci. Mezitím se z márnice ztratí Eddieho tělo a Karen začíná tušit, že je Eddie opět na blízku. V okolí se množí těla mrtvého dobytka a jakmile začnou umírat i lidé, Karen pochopí že Eddie není člověk...Perfektní proměna člověka ve vlkodlaka, to se musí nechat. Jinak je první Howling spíše průměrný nijak hrůzostrašný horor, ale rozhodně nejlepší z celé série. 55% ()

Fenk

Hauuůůůůů… na tyhle klasický horory se dívaj týnejdžři v současnejch hororech. Večer kouknu na zprávy, jestli se Lucka nezačíná měnit ve Voříška. ()

sibskyn

V první řadě bych chtěl pochválit hravou kameru a i přeměnu ve vlkodlaka, mě se vlastně líbila. A teď nastává ten největší problém v tom, že do 50 minut filmu se nic podstatného neděje, jenom se na diváka hází kýble nudy. Pak už děj dostává spát a vlkodlaci se hemží na scénu. Přes pěkný konec, stejně tipuji, že snímek zachvíli , protože těch 50 vleklých minut se mu nedá odpustit. Ps. Ale taky vám přišlo, že se Karen nakonec proměnila do Yorkshira? Tomu jsem se musel smát. ()

Niko_DA339

No, osobne som tento film videl minulý rok a musím povedať, vzhľadom na to, koľko má tento film rokov to je aj dnes celkom slušná hororová akcia. Premena vlkodlaka bola...ak si to môžem dovoliť, tak Legendárna. Premena, ktorá sa snád už nikde inde nezopakovala. Proste...skvelý film to bol. Ale s postupom série (ktorá bola čím dalej tým nudnejšia a nudnejšia - až na štvrtý diel ) to všetko strácalo na napätí, všetko sa už dalo predpokladať, ale prvý diel... asi najlepší :) ()

Pollini

Kvlílení je standardní snímek o vlkodlacích, dost dobrý na svou věkovou kategorii. Možná je tam jedna dvě věci přitažené za vlasy, ale byla jsem spokojená. ()

drkaldj

Ano, scénář není geniální, ale o to tady ani moc nejde. Začátek je takový nezajímavý, což jsem měl i po shlédnutí filmu za zlé, ale jakmile se přesune děj do lesa tak to pomaličku začíná být ono. Transformace ve vlkodlaka je celkem slušná na tu dobu a na ten rozpočet. Pokud od tohoto nebudete čekat zázraky a přežijete asi prvních 15 minut tak se budete bavit, za předpokladu že vás baví horory (zvláště ty staré) nebo vlkodlaci. ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller