Kvílení vlkodlaků

Zavýjanie

Horor

USA, 1981, 91 min

• Flipnic

Tak tohle jsem vůbec nepobral ... ani nechápu úspěch tohoto horroru a následující 3 (prý ještě horší ...) pokračování ... Půl filmu úplně o ničem. Půl filmu někde na farmě s vidlákama, vůbec žádný děj, scénář, posouvání děje, vysvětlování o co vlastně jde, kdo je hlavním hrdinou filmu atd. Najednou mi tam vybafne vlkodlak bez jakékoliv scénické hudby a gradace (měl jsem na hlavě kvalitní sluchátka), takže se ani neleknu. Trapné vyústění v objevení se postavy, která všechny pokosí puškou (ale do té doby ve filmu skoro nehrála), finále docela vtipné ... Ale prostě divný, nezáživný, nudný horror. Ani ty triky nebyly nic moc plus absolutní absence gore až na tu useknutou ruku. Oproti Americkému vlkodlakovi v Londýně (1981) slabá nevýrazná nuda ...(26.3.2009)

Spolu s akčnými Dog Soldiers britského režiséra Neila Marshalla, vnímam The Howling ako najlepší a najhrôzostrašnejší werewolf movie, aký som kedy videl a v rámci plejády hororov, ktorú priniesli pre tento žáner nezvyčajne plodné osemdesiate roky, ho považujem za jeden z najvýraznejších výtvorov vôbec.(27.5.2010)

V každém z nás je skryta nebezpečná šelma........ Ocenění :Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´81 ( USA ): - Cena za nejlepší hororový film. - Nominace na ceny za nejlepší masky a nejlepší speciální efekty. Scénář : John Sayles a Terence H. Winkless. Kamera : John Hora. Hudba : Pino Donaggio. Tento příběh se dočkal šesti pokračování, které mají pouze jediný společný prvek, a to přítomnost vlkodlaků, jinak na sebe dějově nenavazují - Howling II: Stirba - Werewolf Bitch (1985), Howling III (1987), Howling IV: Original Nightmare, The (1988), Howling V: Rebirth, The (1989), Howling VI: Freaks, The (1991) a Howling: New Moon Rising (1995). Nutno dodat, že tento byl první a nejlepší.(2.6.2011)

Tenhle film je opravdu těžké ohodnotit. První část filmu není skoro vůbec zábavná tak, jak by měla, a druhá část (znatelně kratší než první) je naopak velmi dobrá. Teda až na ten úplný konec, ten si mohli tvůrci nechat. Herci jsou tak trochu mimo (až na režisérova dvorního herce Dicka Millera, který ve vedlejší roli vždy potěší). Nakonec i ta zvláštní kamera je otázkou vkusu a mně místy ty zvláštní odstíny docela iritovaly. No vezmeme to kolem a kolem. S vlkodlaky to nikdy nebude lehké, takže budu hodnej a dám čtyři hvězdy. Mám to u tebe Joe. Úprava: Po druhém zhlédnutí v daleko lepší kvalitě a s dvd bonusy musím přiznat, že se mi to líbilo daleko víc než předtím. Upřímně nyní se musím za tento snímek postavit. Zasloužil by si vyšší hodnocení a druhou šanci u diváků.(10.5.2011)

• nash.

Nevím čím si Kvílení vysloužilo tolik pokračování, protože jde o zcela průměrný béčkový horror, u kterého se člověk téměř ukouše nudou než se konečně začne něco dít, a to to něco není navíc nic úžasného. Jen vlkodlačí rutina, která navíc jakoby si nebyla jistá zda krev, sex a solidní masky stačí, a tak se to všechno pokouší ještě pojistit snahou o humor. Podobně to ve stejném roce zkusil také Landis, a nutno uznat, že jeho Americkému vlkodlakovi v Londýně to vyšlo, po všech stránkách, mnohem lépe.(20.3.2012)