Kvílení vlkodlaků

• slovenský

Zavýjanie

Horor

USA, 1981, 91 min

Spolu s akčnými Dog Soldiers britského režiséra Neila Marshalla, vnímam The Howling ako najlepší a najhrôzostrašnejší werewolf movie, aký som kedy videl a v rámci plejády hororov, ktorú priniesli pre tento žáner nezvyčajne plodné osemdesiate roky, ho považujem za jeden z najvýraznejších výtvorov vôbec.(27.5.2010)

Jeden z nejlepších hororů na téma vlkodlak, kterej sem kdy viděl, sice dejme tomu tak do půlky to působí hodně pomale, ale díky dobrý atmosféře to ani nějak nevadí a pak následuje opravdu vynikající část, která nepostrádá napětí, krev a několik fakt výborných hororových scén. A krom toho na tu dobu vzniku tu jsou dobrý triky, sice pokud se tomu člověk opravdu bude chtít smát, tak to neni samozřejmě žádnej problém, jelikož to působí celkem uměle, ale podle mě to dokáže zároveň navodit velice slušnou strašidelnou atmosféru a samotná přeměna člověka na vlkodlaka je hodně zdařilá. Docela překapení a po Vlkovi s Jackem Nicholsonem asi druhej nejlepší horor na tohle téma(5.9.2008)

• JohnnyD

(Unrated version) Scény v noci v lese = skvelá atmosfére. Ostatok = vata, vata, vata. Prvú polhodinku sa nič nedeje, ale potom ako sa hlavní hrdinovia premiestnia do dedinky, sa to celkom zlepší. Celkom? To znamená, že z času na čas príde atmosférická, zaujímavá scéna, ktorá je ale hneď vystriedaná nudnou vatou vyplňujúcu 80% filmu. Masky sú smiešne, hlavne tá posledná premena zakončená akýmsi plyšákom - ale to oceňujem, film má vďaka tomu brakovú atmosféru ... teda aspoň niekedy. Nuž takto sa zrodila táto neslávne známa séria, teda ak bol začiatok taký, nečudujem sa, že ...(31.12.2007)

Hodně dlouho film balancoval na hranici trojky, ale posledních 30 minut mě naprosto utvrdilo v lepší čtyřce. 2/3 filmu je pravda taková klasická žánrovka na tu dobu. Ničím neohromí, ničím neurazí. Posledních 30 minut tomu ale dává ty správné grády a jsou přesně tím důvodem, proč má The Howling status "klasiky", jelikož atmosféra vyletěla strmě vzhůru. Ty masky jsou skvělé a celá ta přeměna na vlkodlaka musela tenkrát pro lidi působit dosti děsivě, jelikož i dnes působí dobře. Sice asi nikdo nechápe, proč Karen na tu tří minutovou scenérii přeměny kouká a neuteče, ale čert to vem. :D Závěřečné 2 scény podtrhly celý film a já jen zapleskal. :)(28.4.2013)

Škoda tej prvej polovici ktorá je neúprosne nudná dal by som aj 5. Ale ináč Howling od režiséra Joe Danteho je skvelá ukážka dobrého hororu ktorý si buduje napätie už od začiatku a dáva nám najavo očom vtomto filme pôjde. Maska vlkodlaka vyzerá dobre a tá premena je dobre spravená a herecké výkony sú taktiež dobré 80 percent.(18.1.2009)

• - Obrázek vlka napadajícího stádo ovcí můžeme vidět nad postelí Billa a Karen. (Chatterer)

• - Vo filme sa na chvíľku objavil aj Forrest J Ackerman, v obchode drží výtlačok časopisu Famous Monsters of Filmland, ktorého bol vydavateľom. (beso74)

• - V anketě Bravo, 100 Scariest Movie Moments, byl film zařazen na 81. místo. (Chatterer)