poster

Kvílení vlkodlaků

 • český

  Vytí vlkodlaků

 • anglický

  The Howling

 • slovenský

  Kvílenie vlkolakov

 • slovenský

  Zavýjanie

Horor

USA, 1981, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ****

  První Howling patří do klasiky žánru, i když stejně starý Americký vlkodlak v Londýně ho trošku zastínil. Sice tu není tak strhující atmosféra jako u druhého jmenovaného, ale tajuplné lesy plné krvežíznivých vlkodlaků, ke všemu za doprovodu Donaggio hudby, to bohatě vynahrazují. Hodně velkou zásluhu na jeho nepopřené kvalitě mají hlavně maskéři Rick Baker (již zmíněný Americký vlkodlak) a Rob Bottin (Věc, Total Recall).(13.7.2010)

 • Karamanlis
  *****

  Spolu s akčnými Dog Soldiers britského režiséra Neila Marshalla, vnímam The Howling ako najlepší a najhrôzostrašnejší werewolf movie, aký som kedy videl a v rámci plejády hororov, ktorú priniesli pre tento žáner nezvyčajne plodné osemdesiate roky, ho považujem za jeden z najvýraznejších výtvorov vôbec.(27.5.2010)

 • AlistairMir
  *****

  Cca ve 12ti letech jsem na original VHS u našich v obýváku našel film Kvílení vlkodlaků V. A nelíbilo se mi to tak silně, že jsem se zařekl, že další díly této série zkouknu leda když mi budou filmy s vlkodlakama docházet. No a po 18ti letech se tak i stalo a já si s trpkostí stáhl první díl série Kvíleni vlkodlaků. A po zhlédnutí jsem zůstal chvilku jako opařenej a marně dumal jak je možné že Kvílení 1 a 5 jsou filmy ze stejné série. Dostal jsem totiž bezvadnou chlupárnu, která mě bavila (hlavně od příjezdu do kolonie se film rozjíždí na bomby) , bezva prostředí, vlkodlaci vypadali 100x lépe než ta plyšová krysa v pátém dílu a mělo to i hutnou atmosféru. Jsem zvědav u kterého dílu se to zvrhne, ale každopádně už se s chutí dnešní večer chystám na dvojku a budu doufat, že pětka byla prostě jen omyl (něco jako "Halloween 3" ). Doporučuje devět vlkoušů z deseti.(15.9.2015)

 • Mr.Apache
  ***

  S významnými vlkodlačími filmy jako by se na začátku 80.let tak trochu roztrhl pytel. Joe Dante (později natočil např. Gremlins) se rozhodl konkurovat trháku American Werewolf in London Johna Landise snímkem THE HOWLING. Do týmu se mu podařilo získat i renomované specialisty Roba Bottina a Ricka Bakera, kteří odvedli vynikající práci právě na maskách v Americkém vlkodlakovi. Nutno ovšem dodat, že tentokrát nebyl výsledný efekt zdaleka tak přesvědčivý jako v Landisově filmu. Přesto nelze Howlingu upřít jisté kouzlo, kterému ve své době podlehlo nemalé množství diváků. Poměrný úspěch zajistil filmu i několik pokračování. Vytí vlkodlaků od svého vzniku nechybí v žádné horrorové encyklopedii, a bývá často vyzdvihováno předními kritiky. Je velice zajímavé srovnávat při čtení Encyklopedie fantastického filmu (vyšla v roce 1993 ze spolupráce časopisů Cinema a Ikárie) názory těchto publicistů s míněním našeho předního scifisty Pavla Beneše. Podle něj Howling nevývaženě balancuje na hraně mezi parodií a horrorem, kdežto jeho zahraniční kolegové pokládají film vesměs za vydařený počin: „Opravdu hrůzostrašný snímek, který je něčím víc než pouhou sérií šokujících vražd. Kdyby měl známější herce a o něco lepší scénář, mohl být živoucí klasikou“, tvrdí R. E. Geis z britského časopisu Screen International. Film na tuzemského (horrorové mytologii nepřivyklého) diváka, působí skutečně místy trochu obskurně, což způsobuje podvědomé nutkání hledat v něm parodickou rovinu. Tomuto dojmu by mohlo napomáhat i množství vtipných narážek a odkazů (kreslená Červená Karkulka v televizi, diskžokej Wolfman Jack, výtisk Kvílení Allena Ginsberga atd). Jedním z nejpodivnějších zážitků, jaké The Howling nabízí, je pohled na párek pářících se vlkodlaků, prskajících rozkoší. Naopak asi nejsilnějším (možná nechtěně filozofickým) momentem zůstává scéna, v níž se jedna z ženských hrdinek promění v přímem televizním přenosu ve vlkodlaka, a my sledujeme následný rozhovor štamgastů v baru: „To bylo jen v televizi. Nebyla to skutečnost!“ tvrdí jeden. A druhý mu s klidem opáčí: „To ještě neznamená, že se to nemohlo stát.“ [Napsáno v září 2006 pro blog Horror, Chlast & Rock'n'Roll.](1.9.2007)

 • sidzej
  **

  Po technickej stránke solídne odvedené remeslo s dobrou atmosférou. K tomu feeling 80. rokov a krehká Dee Wallace čo viac si priať. Predovšetkým kvalitnejší scenár ktorý nebude obsahovať otrepané žánrové klišé. Vlkodlačie premeny boli doslova trápne. Prvá polovica filmu OK, druhá pre mňa znamenala stratu záujmu čo sa u Danteho stáva pravidlom + ten príšerný koniec v priamom prenose bŕrrrrrrrr. 50%(10.6.2008)

 • - Pôvodne mal film režírovať Jack Conrad, ale kvôli problémom so štúdiom natáčanie filmu opustil. Navyše to isté spravil aj Terence H. Winkless najatý na tvorbu scenára. Následne bola ponúknutá réžia Joe Dantemu, ktorý si ako scenáristu vybral Johna Saylesa, ktorý mu predtým napísal scenár k filmu Piranha (1978). (beso74)

 • - Roger Corman mal v tomto filme cameo ako muž čakajúci pred telefónnou búdkou, v ktorej práve telefonuje Karen (Dee Wallace). (beso74)

 • - Film je volně založen na stejnojmeném románu Gary Brandnera. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace