Chobotnice z II. patra (TV seriál)

• Západní Německo

Die Tintenfische aus dem zweiten Stock

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo / Švýcarsko / Rakousko / Francie / Portugalsko, 1986, 3 h 52 min (Minutáž: 4x59 min)

Emil Sirotek

Pavel Zedníček, Dagmar Havlová-Veškrnová, Milan Šimáček, Žaneta Fuchsová, Jaroslav Moučka, Jiří Kodet, Nina Divíšková, Vlastimila Vlková, Vlastimil Bedrna, Laďka Kozderková, Josef Bláha, Oldřich Kaiser, Jaroslava Kretschmerová, Ondřej Havelka, Vlastimil Brodský, Jiřina Jirásková, Miroslav Macháček, Jan Kanyza, Boris Rösner, Jitka Molavcová, Július Satinský, Jaroslav Mareš, Otto Šimánek, Vladimír Kratina, Martin Šotola, Stanislav Tříska, Božena Fixová, Přemysl Kočí, Kateřina Lojdová, Jiří Zahajský, Jiří Wimmer, Václav Luks, Hana Militká, Vladimír Hrabánek, Petr Skarke, Rudolf Vodrážka, Milan Hein, Jiřina Bohdalová, František Filipovský, Angelo Michajlov, Oldřich Vlach, Eugen Jegorov, Milan Mach, Ladislav Navrátil, Jitka Asterová, Jan Přeučil, Jan Kuželka, Pavel Vondruška, Jiří Žák, Jan Řeřicha, Pavel Vangeli, Václav Kopta, Martin Otava, Renata Mašková, Jiří Fero Burda, Marek Kučera, Valentina Thielová, Petr Brukner, Jaroslava Tichá, Luděk Nešleha, Vilma Cibulková, Markéta Fišerová, Jiří Havel, Miloslav Štibich, Lena Birková, Daniela Pokorná, Rudolf Horák, Petr Jana, Jan Kadlec, Josef Burda

Dalibor Lipský

Masky:

Jiří Budín

Kostýmy:

Šárka Hejnová

Po letech mě překvapilo, že Chobotnice jsou poměrně depresivní záležitost. Jistě, jsou tady dětsky vděčné scény s roztomilými chobotničkami (podle mě by kultovní Bohdalka dokázala hlasem oživit i děravou botu bezdomovce). Ale film je svědectvím o těžkém údělu dětí, co musí jet na dovolenou s rozhádanými rodiči a pak sledovat pomalu se blížíci rozvod. Pamětníci se pobaví při scénkách, kde žárlivá Veškrnová (výborná, mimochodem) vyhodí Zedníčkovi z auta panenku, který okamžitě brzdí a vrhá se po ní se slovy: "Bylo v ní sto dolarů, pro Krista!" Dnešní generace nepochopí. Za zmínku stojí mikrokosmos sousedských vztahů, kde přijíždějící rodinka musí předstírat, že dovolená byla perfektní, aby se jim drbny neposmívaly - skvělá studie českého společenského úkazu. Takže, jako dítě bych dal určitě 5 hvězdiček a jako dospělý dávám to samé, protože mě Chobotnice po letech pořád bavily i z druhého úhlu. Polák a Hoffman jsou prostě talentovaní drtiči dětských srdcí :)(1.7.2008)

"George nás rozkrájí!" Parádní nápaditý seriál o kusech záhadné plazmické hmoty, z níž děcka Holanovic uplácají dvě rozdivočelé a zvědavé chobotničky. Spousta gagů (všechno na půl) a výborných nápadů (jiskření, mazání písmenek...) plus solidní herecké obsazení a německá produkce. Kvalita tedy zaručena. Už jako dítě mě uchvacovala atmosféra Kampy a nesnášel jsem operní zpěváky. Zjišťuji, že to mi zůstalo... A ta hudba, to je hit jako blázen!(23.12.2017)

• standsiller

Ako sopliakovi mi bolo srdečne jedno či ide o film alebo seriál, stačilo mi že som si tie malé plastelínové monštrá obľúbil a nikdy som si nevedel vymodelovať podobné. Preto som bol nepriamo nútený sledovať ich štruktúru až kým som nevyrástol, nepozrel si to nechtiac zas a prišlo mi to o niekoľko levelov primitívnejšie.(8.10.2014)

Štvordielny detský televízny sci-fi seriál "Chobotnice z druhého poschodia" je o súrodencoch Honzíkovi a Eve, ktorí najdú počas dovolenky pri mori dva zhluky plazmatickej životaschopnej inteligentnej hmoty. Vymodelujú z jej dve chobotnice a odvezú si ich domov do Prahy. Tam s nimi zažijú mnoho veselých príhod, ale zároveň sa dostanú aj do nebezpečenstva, pretože sú im na stope agenti zahraničnej energetickej spoločnosti, ktorá má o túto matériu záujem. ***(22.2.2018)

Televízny seriál, ktorý pravidelne sledujeme počas vianočných sviatkov. Postupne som si na to zvykol a dnes si to rád pozriem. Vrátim sa do mladosti a príjemne si užijem príbeh dvoch chobotničiek.. Jednu nadaboval krásne František Filipovský, ktorého hlas je nám, ktorý sme vyrástli na Funésovi nezabudnuteľný.... Chobotnice neurazia a vždy zabavia..70%.(4.12.2012)

• - Počas natáčania sa zamilovala Dagmar Veškrnová-Havlová (Andrea Holanová) do vtedy ženatého pomocného režiséra Jiřího Ostrého čo neskôr vyústilo do jeho rozvodu. (Raccoon.city)