Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

Trailer

lennyd

Lidstvo stojí před jedním z největších vědeckých úspěchu - miniaturizace pokročila natolik, že je možné zmenšit člověka na úroveň buňky. Právě když se schyluje k finálnímu pokusu, a to zavedení poručíka Tucka Pendletona (Dennis Quaid) s jeho raketkou do živého králíka je laboratoř přepadena zloději. Jednomu z vědců se ale podaří se zmenšeným Tuckem otéct do blízkého obchodního centra, ale brzy je zabijáky dohnat - a tak má jedinou šanci, vstříknout obsah zkumavky do nic netušícího kolemjdoucího. Tím je Jack Putter (Martin Short), psychicky labilní mladý muž, kterého vyvede z rovnováhy i obyčejný sen, natožpak miniaturní raketa brázdící jeho vnitřnostmi ... V produkci Stevena Spielberga vznikl velmi originální film, který - i přes spoustu nelogičností (když si člověk odmyslí samotnou technologii) i v dnešní době zaujme svými efekty, stejně tak i pár legendárními hláškami (Klidně si s ním hraj, ale nemluv s ním při tom). Celý film jsem zkoumal, kdo že to hraje poručíka Pendletona - byl mi povědomí, ale jméno jsem si nějak nemohl vybavit - a helemese, mladý Dennis Quaid. Mužské oko potěší i krásná Meg Ryan... ()

C0r0ner

Je to opravdu jiný vesmír, protože v tom našem by se držka Martin Short nikdy Meg Ryan líbit nemohl. Nápad to byl ale perfektní a na svou dobu skvěle zpracovaný. Když se k tomu připočítá halda dobrých vtipů, tak z toho vychází opravdová paráda. Škoda jen přepálené stopáže, protože to místy ztrácelo tempo. 85% ()

Jordan

sladké 80. roky v hollywoode priali šialeným nápadom, všemožnému žánrovému synkretizmu, béčku a na vrchole boli komédie "v pravom" zmysle, horory a sci-fi; a vo veľkom mori toho všetkého je Innerspace z produkčnej dielne pána Spielbrga v réžii otca Gremlinov Joea Dantea tróni Innerspace ako prototyp dokonalej nenáročnej zábavy, geniálnej sci-fi komédie, skvelý humor, výborná choreografia bláznivých akčných scénok a najpodivnejšia buddy dvojka (alebo trojka? alebo koľko ich je?:)) akú ste kedy videli; kráľovská zábava, kráľovské hlášky, krásna mladá meg ryan a sympatický quaid s komickým shortom; klenot osemdesiatych rokov, kedy sa filmári vedeli poriadne odviazať; ()

noriaki

Pohodová letní komedie s téměř thrillerovou zápletkou a zároveň bláznivé sci-fi okořeněné romantikou. Osobně se mi do tohohle mixu ještě vtírá i Top Gun, protože oba filmy mají parádní soundtrack a extrémně sympatickou Meg Ryan. Innerspace je o rok mladší, takže sice byla na prudkém vzestupu, ale protože scénář nestihl zareagovat na její čerstvou slávu, tak si hlavní role rozdělili Dennis Quaid a Martin Short. Ten první se do komedie moc nehodí, ale odehrál to se ctí, ten druhý se pro ně narodil, a na výsledku je to vidět. ()

Xmilden

Možná byly 80tky dobou ve které se dařilo pokleslé zábavě, ale ty nápady, které zde byla realizovány jim Hollywood 21. století tiše závidí a proto remakuje co se jen dá. Vnitřní vesmír mě dlouho míjel, vlastně ani nevím proč. Zřejmě kvůli tomu že zde nehraje žádný můj vyložený oblíbenec. Zcela určitě kdyby byl Vnitřní vesmír součástí mého dospívání mé hodnocení by bylo určitě vyšší. Takhle se mě nejvíce líbil jako vždy povinně skvělý Vernon Wells v roli bondovského záporáka, tak neskutečná záchodová scéna. "Hoň si ho, ale nemluv s ním." 60% ()

• Kovbojova (Robert Picardo) tvář se na tvář Jacka Puttera (Martin Short) s ohledem na trikové provedení mění velmi podobně jako ve filmu Total Recall (1990). Je to proto, že na obou filmech tvořil triky Rob Bottin. Dalším pojítkem obou filmů je sám Robert, který ve druhém jmenovaném propůjčil hlas robotickému taxikáři jménem Johnnycab. (Stejšn)
  • Martin Short, který při hádance "Eat me, Drink me" správně vyřkne: "Alice in Wonderland!" si o dvanáct let později zahrál Kloboučníka ve stejnojmenném televizním zpracování Alenka v říši divů (1999). (Zdroj: ČSFD)
  • Dennis Quaid a Meg Ryan, kteří se poznali během natáčení tohoto snímku, se o 4 roky později vzali. (oje)

Související novinky

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický

26.08.2007

Trailer na 10 000 B. C., v němž pralidé a mamuti válčí s prvními staviteli pyramid, a to v bombastickém stylu Krále Škorpiona a Apocalypta ;-), naznačuje, že Roland Emmerich je v staré dobré… (více)