Vnitřní vesmír

• slovenský

Vnútorný vesmír

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 120 min

Nerad dávám hvězdy z nostalgie, ale na druhou stranu, když vidím výkony některých místních mental mohykánů, jak sypou z rukávu hvězdy po tunách pro kdejakou sračku (NEBO MÁM RADĚJI NAPSAT DIARRHEU?), proč by mé oblíbené scífko z dob mládí a iluzí o dobrém světě v sametu a něze, mělo trpět? Scénář je povedený, výkony jsou přiměřené době a žánru, snad jen jistá nafouklá komediálnost mi trochu překáží, ale dá se to vydržet. A jako tenkrát, i dnes bych si přál takovou cestu absolvovat:-)(11.1.2012)

Lidstvo stojí před jedním z největších vědeckých úspěchu - miniaturizace pokročila natolik, že je možné zmenšit člověka na úroveň buňky. Právě když se schyluje k finálnímu pokusu, a to zavedení poručíka Tucka Pendletona (Dennis Quaid) s jeho raketkou do živého králíka je laboratoř přepadena zloději. Jednomu z vědců se ale podaří se zmenšeným Tuckem otéct do blízkého obchodního centra, ale brzy je zabijáky dohnat - a tak má jedinou šanci, vstříknout obsah zkumavky do nic netušícího kolemjdoucího. Tím je Jack Putter (Martin Short), psychicky labilní mladý muž, kterého vyvede z rovnováhy i obyčejný sen, natožpak miniaturní raketa brázdící jeho vnitřnostmi ... V produkci Stevena Spielberga vznikl velmi originální film, který - i přes spoustu nelogičností (když si člověk odmyslí samotnou technologii) i v dnešní době zaujme svými efekty, stejně tak i pár legendárními hláškami (Klidně si s ním hraj, ale nemluv s ním při tom). Celý film jsem zkoumal, kdo že to hraje poručíka Pendletona - byl mi povědomí, ale jméno jsem si nějak nemohl vybavit - a helemese, mladý Dennis Quaid. Mužské oko potěší i krásná Meg Ryan...(12.1.2004)

• dopitak

Od začátku to jde s tímhle filmem z kopce, a není to tím, že se děj odehrává v San Franciscu, ale že se z toho postupně klube pořádná hovadina. Kdyby tam zůstalo jenom sci-fi s akcí, anebo v horším případě parodie na sci-fi, ještě by se dalo. Starý český dabing z dílny Bär, kde se potkala esa jako Zahajský či Bubník, ale také už doba, kdy přesně osm dabérů namluvilo asi čtyřicet postav. Palec dolů.(3.2.2013)

Síce si neviem tento film predstaviť, ako by vyzeral bez prvkov komédie, no tak isto mi tam niektoré pasáže vyslovene vadili a nehodili sa mi tam asi rovnako ako niekedy Martin Short. Nápad bol však čo do rozmeru využitý celkom schopne, čo sa dalo od dielka zo Spielbergovej produkčnej stajne aj očakávať. Pričuchnutie k sci-fi žánru bolo jasné a zvládnutie vnútro-telového nápadu sa mi tiež rátalo. Taký pohodičkový nadpriemer. 70%.(28.10.2007)

Pohodová komedie, jejímž zhlédnutím nic nezkazíte. Pro fanoušky Star Treku, konkrétně holodoktora z Voyageru, je tento film povinnost! ;-) Robert Picardo tady sice dostal téměř nevýznamnou roli, zato však naprosto parádní. :-D Škoda, že Dennis Quaid nedokázal Shorta ovládat ve větším měřítku (něco na způsob vesmírné lodi v Seznamte se s Davem), možná by to bylo ještě zábavnější. Mimochodem docela mě pobavilo několik místních komentářů s trefným přirovnáním k dětskému seriálu Byl jednou jeden život - vrátil jsem se zase do dětství. :-)(11.1.2012)

• Meg Ryan

• - Dennis Quaid a Meg Ryan, kteří se poznali během natáčení tohoto snímku, se o 4 roky později vzali. (oje)

• - Kovbojova (Robert Picardo) tvář se na tvář Jacka Puttera (Martin Short) s ohledem na trikové provedení mění velmi podobně jako ve filmu Total Recall (1990). Je to proto, že na obou filmech tvořil triky Rob Bottin. Dalším pojítkem obou filmů je sám Robert, který ve druhém jmenovaném propůjčil hlas robotickému taxikáři jménem Johnnycab. (Stejšn)

• - Film byl nominován na cenu Saturn (Akademie sci - fi filmů, fantasy & hororu) za nejlepší režii, nejlepší film a nejlepší speciální efekty. (Terva)