poster

Vnitřní vesmír

 • USA

  Innerspace

 • slovenský

  Vnútorný vesmír

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  *****

  Tenhle film znám ještě jako Zmenšen do sebe Nezní to mnohem líp? Díky tomuto jsem si zamiloval Meg Ryan (přesmyčka Germany mimochodem a vlastním jménem Margaret Mary Emily Ann Hyra) a oblíbil SF (hlavně tedy knižní). Sice je to spíš jen zábavná hollywoodská produkce, než něco hlubšího, ale člověk se nenudí.(31.1.2006)

 • sidzej
  ***

  Pohodová sci-fi komédia s námetom pritiahnutým za vlasy, vďaka humorným odľahčeniam však prekvapivo funguje. Jerry Goldsmith odvádza tradične dobrú robotu aj keď tentokrát bez výraznejšieho ústredného hudobného motívu. Herecké obsadenie neurazí, ani nenadchne (Snáď len Meg Ryan je príjemne očarujúca). Množstvo kreatívnych nápadov a vydarená scéna s meniacou sa tvárou tento film držia v príjemných nadpriemerných vodách. 70%(7.9.2008)

 • (mOnkey)
  ***

  Pokud mám být upřímný, tak mě docela mrzí, že se ke mně Vnitřní vesmír nedostal mnohem dřív, za mých mladých let. To bych ho totiž určitě docenil mnohem víc. Dnes už mě ta všudypřítomná infantilnost spíš štvala, což platí i o Martinu Shortovi v jedné z hlavních rolí. Zato Dennise Quaida a Meg Ryan jsem si užíval každičký okamžik, kdy se objevili na obrazovce. Pochvalu si zaslouží i triky, které vypadají i dnes velmi uvěřitelně, a Goldsmithova hudba a to zejména v těch špageťáckých pasážích. Pokud si mám ovšem vybrat svou oblíbenou komediální sci-fi z osmdesátých let, bez mrknutí oka volím trilogii Návrat do budoucnosti (ta sice zasahuje třetím dílem i do let devadesátých, ale vzhledem k tomu, že ten byl natáčen zároveň s dílem druhým, do osmdesátkového ohraničení se trilogie podle mě stále vejde), kterou miluju bez výhrad. Po příběhové, režijní i herecké stránce (těch sympatických postav je tam jednoduše mnohem, mnohem víc) je na tom prostě Zemeckisovo dílo o dva stupně výš, což se musí logicky odrazit i v mém hodnocení. Ale jak říkám, vidět Vnitřní vesmír před dvaceti lety, mohl z něj být pro mě stejný kult jako Návrat. To už se ale nikdy nedozvím. 70%(11.5.2013)

 • matkoulko
  ****

  Bolo to nečakane zábavné. A počas tohoto filmu som si uvedomil, že niektoré veci musia byť nelogické, aby sme sa neskôr mohli o to lepšie zabaviť... ale pozor, to neplatí ani zďaleka pre všetky filmy! Akčné scény boli fakt úžasné, napr. jazda v mraziacom aute. Čo by som asi vynechal by bolo to čapovanie alkoholu do fľaštičky pre bábiky... Všetci traja hlavní herci príjemne prekvapili, hlavne "Kraťák"... PS: A scéna v pokladni je fakt super... Toľko hotovosti pri sebe nemám :)(25.9.2012)

 • Ceberus
  ***

  Pohodová komedie, jejímž zhlédnutím nic nezkazíte. Pro fanoušky Star Treku, konkrétně holodoktora z Voyageru, je tento film povinnost! ;-) Robert Picardo tady sice dostal téměř nevýznamnou roli, zato však naprosto parádní. :-D Škoda, že Dennis Quaid nedokázal Shorta ovládat ve větším měřítku (něco na způsob vesmírné lodi v Seznamte se s Davem), možná by to bylo ještě zábavnější. Mimochodem docela mě pobavilo několik místních komentářů s trefným přirovnáním k dětskému seriálu Byl jednou jeden život - vrátil jsem se zase do dětství. :-)(11.1.2012)

 • - Kovbojova (Robert Picardo) tvář se na tvář Jacka Puttera (Martin Short) s ohledem na trikové provedení mění velmi podobně jako ve filmu Total Recall (1990). Je to proto, že na obou filmech tvořil triky Rob Bottin. Dalším pojítkem obou filmů je sám Robert, který ve druhém jmenovaném propůjčil hlas robotickému taxikáři jménem Johnnycab. (Stejšn)

 • - Film byl nominován na cenu Saturn (Akademie sci - fi filmů, fantasy & hororu) za nejlepší režii, nejlepší film a nejlepší speciální efekty. (Terva)

 • - Dennis Quaid a Meg Ryan, kteří se poznali během natáčení tohoto snímku, se o 4 roky později vzali. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace