Vnitřní vesmír

• slovenský

Vnútorný vesmír

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 120 min

Okouzlující sci-fi komedie v produkci Stevena Spielberga, z úžasných 80. let, která je jakousi variací na Fantastickou cestu. Vnitřní vesmír jsem si připomenul po téměř dvaceti letech a s radostí jsem zjistil, že neztratil nic ze své uhrančivé přitažlivosti a trikového půvabu. P.S. Tento film má u mne jedno malé, bezvýznamné mínus a sice za to, že vyfoukl mému oblíbenci Predátorovi Oscara za vizuální efekty. Ale já mu to odpouštím. A rád.(5.1.2015)

Ako zástupca generácie VHS kultúry druhej polovice 80tych rokov a začiatku 90tych nemôžem z nostalgie dať nižšie hodnotenie. Dante sa námetu miniaturizácie človeka za cieľom putovania po ľudskom tele zhostil oveĺa uvoľnenejšie, ako Fleischer vo Fantastickej ceste. Od bláznivých osemdesiatok ale samozrejme nemôžme očakávať nič iné ako únikové komédie a akčňáky. Aj po rokoch solídna zábava.(8.6.2012)

Vnitřní vesmír už dnes nemá moc co nabídnout. Ztřeštěný je dozajista dost, zábavný však o poznání méně a tak jediné, co skutečně stojí za zmínku, je Meg Ryan, která se mi zde líbila asi nejvíce, ze všech jejích rolí. V následujících letech se herecky samozřejmě posunula o poznání dále, ale tak to tentokráte nemyslím...(21.4.2019)

Na mňa až moc crazy film. Aj keď zaujímavý námet, ale pripečené spracovanie. Príliš veľa nelogický, priveľa humoru, zopár trápnych scén. Milý ale trápny Martin Short, mladý Dennis Quaid ešte s kockami na bruchu a pekná ale priemerná Meg Ryan. Miestami nudný dej, ktorý by potreboval väčší spád a mal by hlavne rýchlejšie plynúť. Film označujem iba ako úlet, žiadna klasika ani nič podobné. Dobrý námet ešte z filmu nerobí dobrý film. A Oscar za efekty v tom roku ? No neviem, ale budiš. 65%(19.4.2010)

O tom, co vedlo k takřka zázračnému uzdravení Jacka Puttera ... a taky o tom, že miniaturizace není žádná legrace, obzvláště když s omezenou zásobou kyslíku uvíznete v cizím těle. Ale jelikož se jedná o velice zdařilou komedii s víc než dobrými triky (zejména s přihlédnutím k roku vzniku), nebudete se o osud jejích hrdinů nijak zvlášť strachovat, naopak - jejich nemalými obtížemi se budete královsky bavit.(12.1.2012)

• - Film byl nominován na cenu Saturn (Akademie sci - fi filmů, fantasy & hororu) za nejlepší režii, nejlepší film a nejlepší speciální efekty. (Terva)

• - Kovbojova (Robert Picardo) tvář se na tvář Jacka Puttera (Martin Short) s ohledem na trikové provedení mění velmi podobně jako ve filmu Total Recall (1990). Je to proto, že na obou filmech tvořil triky Rob Bottin. Dalším pojítkem obou filmů je sám Robert, který ve druhém jmenovaném propůjčil hlas robotickému taxikáři jménem Johnnycab. (Stejšn)

• - Dennis Quaid a Meg Ryan, kteří se poznali během natáčení tohoto snímku, se o 4 roky později vzali. (oje)