Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

Trailer

tron

V podstate hraný celovečerák kultového kresleného vzdelávacieho seriálu Bol raz jeden život (!). Joe Dante nakrútil aj lepšie filmy, vždy bol predsa len skôr špecialistom na nenáročné horory (Howling, Piraňa, Ľudia z predmestia) a preto ma Vnútorný vesmír nikdy moc nebavil. Ale má fajn osemdesiatkovú atmosféru, na svoju dobu slušné triky, zaujímavo pozliepaný kasting (Martin Short a Dennis Quaid a Meg Ryan) a samotná zápletka je super. ()

monolog

Tenhle film znám ještě jako Zmenšen do sebe Nezní to mnohem líp? Díky tomuto jsem si zamiloval Meg Ryan (přesmyčka Germany mimochodem a vlastním jménem Margaret Mary Emily Ann Hyra) a oblíbil SF (hlavně tedy knižní). Sice je to spíš jen zábavná hollywoodská produkce, než něco hlubšího, ale člověk se nenudí. ()

Gemini

Mladý Dennis Quaid, akční jako obvykle. Mladý Martin Short v obvyklé roztržité komediální poloze - přeberte si sami, jestli vás baví nebo vytáčí a podle toho upravte hodnocení. Mladá Meg Ryan v obvyklé usměvavé poloze (a že jich proti jmenovaným pánům umí zahrát trochu víc), k tomu nápad, který už tu párkrát byl, ale nikdy ne v takhle dobrodružně komické mixáži. Výsledek? Zaslouženě trhák svojí doby. ()

Superpero

Parádní osmdesátková ujetost. Nikdy jsem netušil, že by Dennis Quaid mohl působit takhle frajerskym dojmem. Hlavní hvězda tu je ale neurotik Martin Short, z kterýho se vyklube fakt sympaťák. Celej tenhle film je jedna nekončící zábava. Z toho záporáka, pana Igoe, s kyborg rukou jsem fakt chcal a jeho honička s unikajícím profesorem má fakt grády. Nebo ten disco kovboj. No prostě super film. ()

B!shop

Muj oblibenej film s Martinem Shortem a ostatne i paradni sci-fi komedie, kterou uz jsem videl hodnekrat a vzdy na ni rad kouknu. Na dobu vzniku filmu perfektni triky, obstojny zaporaci a hlavne frajerskej Quaid, roztomila Ryan a perfektni Short, kterej furt dela nejaky kokotiny a celou dobu me rozesmival. Film by moh bejt sice krapet kratsi, dve hodiny jsou precejen zbytecne moc, ale film si furt udrzuje svizny tempo, takze nenudi a celou dobu dobre bavi. ()

• Film byl nominován na cenu Saturn (Akademie sci - fi filmů, fantasy & hororu) za nejlepší režii, nejlepší film a nejlepší speciální efekty. (Terva)
  • Martin Short, který při hádance "Eat me, Drink me" správně vyřkne: "Alice in Wonderland!" si o dvanáct let později zahrál Kloboučníka ve stejnojmenném televizním zpracování Alenka v říši divů (1999). (Zdroj ČSFD)
  • Kovbojova (Robert Picardo) tvář se na tvář Jacka Puttera (Martin Short) s ohledem na trikové provedení mění velmi podobně jako ve filmu Total Recall (1990). Je to proto, že na obou filmech tvořil triky Rob Bottin. Dalším pojítkem obou filmů je sám Robert, který ve druhém jmenovaném propůjčil hlas robotickému taxikáři jménem Johnnycab. (Stejšn)