Vnitřní vesmír

• slovenský

Vnútorný vesmír

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 120 min

Ako zástupca generácie VHS kultúry druhej polovice 80tych rokov a začiatku 90tych nemôžem z nostalgie dať nižšie hodnotenie. Dante sa námetu miniaturizácie človeka za cieľom putovania po ľudskom tele zhostil oveĺa uvoľnenejšie, ako Fleischer vo Fantastickej ceste. Od bláznivých osemdesiatok ale samozrejme nemôžme očakávať nič iné ako únikové komédie a akčňáky. Aj po rokoch solídna zábava.(8.6.2012)

Je to opravdu jiný vesmír, protože v tom našem by se držka Martin Short nikdy Meg Ryan líbit nemohl. Nápad to byl ale perfektní a na svou dobu skvěle zpracovaný. Když se k tomu připočítá halda dobrých vtipů, tak z toho vychází opravdová paráda. Škoda jen přepálené stopáže, protože to místy ztrácelo tempo. 85%(17.3.2017)

Nápad je to výborný, a nebyť niektorých vyložene hlúpych postáv (kovboj a všetko okolo neho), bolo by to na štyri hviezdy. No boli to osemdesiate roky a vtedy sa veľmi nedbalo, aby aj v komédii malo všetko svoje správne miesto a zmysel. Okrem tých pár scén som sa bavil, ale zostal mi pocit, ako to mohlo byť lepšie.(19.9.2015)

Okouzlující sci-fi komedie v produkci Stevena Spielberga, z úžasných 80. let, která je jakousi variací na Fantastickou cestu. Vnitřní vesmír jsem si připomenul po téměř dvaceti letech a s radostí jsem zjistil, že neztratil nic ze své uhrančivé přitažlivosti a trikového půvabu. P.S. Tento film má u mne jedno malé, bezvýznamné mínus a sice za to, že vyfoukl mému oblíbenci Predátorovi Oscara za vizuální efekty. Ale já mu to odpouštím. A rád.(5.1.2015)

Docela příjemná komedie podle neotřepaného scénáře. Na dobu svého vzniku působí počítačově a trikově zpracovaný "vnitřní vesmír" lidského těla až překvapivě autenticky. Všichni tři představitelé hlavních rolí navíc děj táhnou dopředu, zejména Martin Short a jeho proměna z popleténého hypochondra v téměř Jamese Bonda je zábavná.(10.2.2013)

• - Martin Short, který při hádance "Eat me, Drink me" správně vyřkne: "Alice in Wonderland!" si o dvanáct let později zahrál Kloboučníka ve stejnojmenném televizním zpracování Alenka v říši divů (1999).

• - Film byl nominován na cenu Saturn (Akademie sci - fi filmů, fantasy & hororu) za nejlepší režii, nejlepší film a nejlepší speciální efekty. (Terva)

• - Kovbojova (Robert Picardo) tvář se na tvář Jacka Puttera (Martin Short) s ohledem na trikové provedení mění velmi podobně jako ve filmu Total Recall (1990). Je to proto, že na obou filmech tvořil triky Rob Bottin. Dalším pojítkem obou filmů je sám Robert, který ve druhém jmenovaném propůjčil hlas robotickému taxikáři jménem Johnnycab. (Stejšn)