Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

.killer.

Čekal jsem trochu víc... každopádně scénka v hotelu je výborná :-). Pod taktovkou samotných Coenů by to bylo asi o něčem jiném. ()

Terka_127

Coenů humor opět nezklamal, je brilantní! Co ho takhle ale umět pořádně prodat? Skvělé obsazení: Firt, Rickman a Diaz hráli své role výtečně, byly jim snad napsané na tělo? Diaz jako rodilá Texačanka byla skvělá, Firt je přirození britský gentleman a Rickman je Rickman. Jak ale říkám, dobrá komedie, ale je potřeba humor taky dobře prodat. Pokulhává tedy především režie. Střih nebyl dobře zvládnutý. Jediné, co na tom je tedy dobré, je zcela jistě geniální scénář. ()

Hexa

Do kina sem šla s očekáváním svižné britské komedie a to se mi taky dostalo. Je pravda, že některé věci byly předvídatelné, ale ruku na srdce, který film je nemá... Já jsem se zasmála a pobavila a o nic jiného u toho filmu ani nejde, nemůžete čekat nějakou hlubokomyslnou myšlenku. Vytkla bych tomu jen jednu věc a to souseda a jeho "pěsti", který mi přišly antikomický. Ale za Alana musim dát hvězdičku navíc, byl fenomenální. Takže jasná pětka :) ()

vetsinezobri

Pár scén a fórků ve stylu britského humoru se tu najde, ale je jich tu málo. Herci jsou přirození, ale celkový dojem z filmu nevytáhnou víc jak k průměru. Rickmanova role byla dost suchá, čekal jsem, že se předvede, ale nějak neměl co... ()

sWONDER

Milá, ale trochu málo vtipná oddychovka, ktorá vďaka svojej dĺžke nestíha nudiť. Na Cameron Diaz už príliš vidieť odraz čašu. Rickman parádny a Firth s Tuccim ešte lepší. Ako vždy. ()

TommyDiamond

Příběh (i když se jedná o remake) byl podle mě opravdu vydařený s množstvím vtipných situací… Konečně nějaká komedie, která mě upřímně pobavila. Byla to taková směsice amerického a anglického humoru i herectví. Colin Firth jako smolař Harry Deane doslova perlil. Alan Rickman, Cameron Diaz i parta japonských byznysmanů mu zdatně sekundovala... U mě to jsou čtyři hvězdy ()

denulik

K svojim životným plánom si v tejto chvíli pridávam aspoň jednu noc v londýnskom Savoyi, tamojší personál vyzerá byť na úrovni:-)) ()

Lavinia odpad!

Zoufale zmatené povídání o podvodu, Babovřesky jsou proti tomu excelentní komediální thriller. Nedůvěryhodně hrající panáci, pardon herci, divné chování, působí opsaně z tak velké dálky, že nelze najít podobnost s originálem Film jako mizerná kopie. Nedoporučuji. ()

pushover

Zkrátka platí, že film od Coenů mají režírovat Coeni. Jinak hrozí prvoplánově ploché charaktery postav a spousta zabitých fórů. ()

Alca

Exceletní herecké výkony, super hudba, povedený závěr. Ale jinak strašlivě prvoplánový "humor" a Cameron Diaz už je na takovou roli stará. Proto celkově jen 2 hvězdičky. [Febiofest Praha 2013] ()

blowup

Firth a Rickman dobří, Cameron hrozná. Teď si nevybavím, jestli to mělo titulky nebo to bylo přemluvené - titulky by asi byly lepší. Hrozní Japonci, to byl vrchol nevtipu. Závěr byl trochu překvapivý, to by šlo, ale jen konec filmu ocenit, to je málo. Dokonce i ten Rickman mi přišel na začátku trochu přešvihnutý, jak to mělo být legrační. Očekávání bylo velké, proto i zklamání. ()

JajinkaBec

Coline, drahoušku, k čemu ses to propůjčil... *povzdech* Klobouk dolů před tím, kdo dělal trailer, protože tomuhle filmu prokázal obrovskou službu. Díky němu jsem totiž netrpělivostí doslova poskakovala na židli a říkala si, ať už to proboha začne. Z fáze nadšeného očekávání jsem ovšem až bolestivě rychle přešla do fáze zoufalého uvědomění a následného netrpělivého poskakování na židli a modlení se, ať už to proboha skončí. Možná mi mělo napovědět, že tam hraje Diaz, ale tak nějak jsem doufala, že to Firth s Rickmanem utáhnou. S neutuchající hrůzou v očích musím přiznat, že neutáhli. Hvězdu dávám za scénu na římse, druhou čistě z pocitu, že nemůžu dát jen jednu, když tam hrají ti dva. (Jo, jsem srab...) ()

vieriX

S tak dobrým obsazením šlo udělat daleko více výsledek je pro mě hodně rozpačitý. Děj ani nevím jestli tu nějaký je prostě ve zkratce je tu podvod v tom, že hlavni hrdina se snaží přes lest obstarat svému šéfovi obraz, který je padělek a namastit si kapsu. Zatáhne do toho Cameron Diaz, která tu nemá moc co hrát. Těžko tu nacházím nějaká pozitiva. ()

gicous

Kdyby tam nebyl Colin Firth, tak bych šel zřejmě ještě o stupínek níže. Gambit by si to totiž poprávu zasloužil. Už jen kvůli výkonu Cameron Diaz, která je ve své roli naprosto hrozná. 1/10 ()

darthvader77

Mám radost, že jsem předtím nečetl žádné recenze, díky tomu jsem si film vychutnal bez předsudků. Solidní humor, kterému dominuje honba za ztracenými kalhotami s Colinem Firthem a Cameron Diaz v hlavních rolích. Na filmu se mi líbilo to, jak jsou všechny postavy svým vlastním způsobem mazané. Selský rozum, anglická elegance a podnikatelská dravost(Alan Rickman má ode mě za svůj herecký výkon za jedna). Pěkná zábava, která mě dobře pobavila, smál jsem se a to je u komedie to hlavní. ()

mac000

Dost dobrý příběh, solidně natočený, ale v kontextu Coenových jeden z nejslabších. To mu ale neubírá poctivé řemeslo. Základem je remake filmu z roku 1966, zápletka je ale předělaná (to by ani nebyli Coeni) ()

jancin4

Videl som už dosť bláznivých komédií s Cameron Diaz, ale táto bola fakt najhoršia. Normálne sa čudujem, že dostali herci za to nejaký honorár, ale asi chybu netreba hľadať v nich. Na šibenicu by som skôr postavil scénaristu a všetkých, ktorý jeho stupidný humor priviedli do filmovej podoby. ()

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)