Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

Jassatko

Je to v pohode. Film rychle utece, je tam trocha zabavy i napeti. Kdyz jsi chce clovek odpocinout idealni ( zadny fekalni humor atd.). ()

Dixieboy

Jsem rád, že se tato příjemná komedie vyhnula přílišnému zahlcení absurdním humorem. Jistě, není žádný superklenot, ale bavil jsem se... Anglická elegance Colina Firtha a fantastický jižanský přízvuk Cameron Diaz a Stanley Tucci?? ... to stojí hned za několik hvězd :) ()

zerk0

Nieže by to bolo zlé, ale nejako to celé nezafungovalo. Tento počin teda hodnotím ako slabší priemer. Zopár momentov bolo síce vtipných, ale to na lepšiu známku proste nestačí. Každopádne Cameron je stále kosť. ()

lobo87

Príjemná (asi) jednorazová komédia so sympatickým a hviezdnym obsadením. Firth bol výborný a jeho hotelové eskapády ma rozosmiali najviac... 60% ()

daniel.98

Příběh sice nic extra, ale na tom vůbec nezáleží když je tam Rickman. On prostě dokáže pozvednout jakýkoliv film i kdyby to byla úplná sračka. Ten jeho ksicht je prostě výbornej. ()

Luckyboy

Coenovský podpis se ve filmu najít dá, ale bohužel se jím šetří. Film je naivní, příliš jednoduchý... takové velmi letmé pohlazení, kterého si ani nevšimnete. ()

suboss

Ako som sa na ten film tešil, tak sa moje nadšenie vyparilo už po prvej polhodine. Veľmi nudný film, v ktorom sa prakticky celý čas nič nedeje. Miestami mi to pripomína film - Bean : najväčšia filmová katastrofa. A Cameron Diaz je tu tiež príšerná. ()

Stuck

Scénář by měl velké ambice i herecké obsazení je dobré, ale přesto komedie často pokulhává. Komedie by měla bavit..ale tohle bylo spíše jen úsměvné. Neurazí, ale.. Navíc mě celou dobu točila hudba velmi velmi podobná té z růžového pantera..Takže bych to viděl na mix - Prázniny pana Beana a Růžového Pantera. ()

mandella

Velmi mdlé. Coeni, co mi to děláte?? Nemůžu říct, že by to byla nuda, ale absolutně mě to nevtáhlo. A pokud musím z 89minutového filmu nejvíc pochválit parádní texaský přízvuk Cameron Diaz, tak je asi jasné, jaká slabota to je. ()

niki niki

Komedie bych tomu neříkala, zasmála jsem se tak jednou či dvakrát. Dívala jsem se na to jen kvůly Alanu Rickmanovi, jinak to nestálo za nic. ()

fafejt001

TAK TOHLE JE OPRAVDU SLABŠÍ . POKUD MÁTE RÁDI HLAVNÍ PŘEDSTAVITELE , DÁTE ASI VÍCE , ALE NEMĚLO TO JISKRU , NÁBOJ ANI MOC VTIPU . NO ŠKODA . ČEKAL JSEM VÍCE . ANI TI JAPONCI SE MOC NEPOVEDLI . NĚJAK SE TO CELÉ NEPOVEDLO . SNAD PŘÍŠTĚ . ()

samoss

Tohle, že je komedie? Taková ptákovina, ani jeden dobrý vtip, trapný neznamená vtipný a proč ta hvězdička? No vydržel jsem to nevypnout a to je úspěch :) ()

ludovit14

GAMBIT je dosť rozporuplná komédia,kedže celý film ťahal iba Colin Firth.Ostatný herci tu boli iba do počtu a viezli sa pri COLINOVI.A hlavne Cameron Diaz,ktorá bola hrozná,trápna,nesympatická a jej CZ dablérka(katastrofálny dabing) ten jej výkon úplne zabila.HOD:40%.Na Colinových scénkach sa dá pobaviť,a stačilo k nemu dať nejakú komparzistku a bolo by to o LEVEL vyššie.PS: scénka so stoličkou ma najviac pobavila. ()

v.indruchova

Nelíbilo. Trapné. Pár momentů jsem se smála. Díky mému partnerovi jsem ohodnotila dvěma hvězdami jinak bych hodnotila asi za jedna. Rozbor hlavní postavy když to řeknu po svém: šílenej předvídatelnej ňouma. Nejvtipnější momenty: Odhalení padělku a pravého podkladu malby obrazu a nudista. Nejlepší herec v tomto snímku je beze sporu A. Rickman. ()

david666

Krimi? ne, Komedie? Ani náhodou. Jedna velká nuda. Nepomůže ani Cameron, která tady zas taková ozdoba není ani Firth, který sice Angličana zvládá dobře ale bez chuti a zápachu. ()

wick

Vtipné...a celkem zábavné, kterou rozumná stopáž umožní aniž jsem se nudil a o to tady jde. Původní film jsem neviděl, ale Coenové mě nemůžou zklamat. ()

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)