Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

andrii

I stoický Colin dokáže být za běhu, v oběhu napodobenin, nenapodobitelně IN. Originální komik v obraze. A dojem? Za kolik? Tři hvězdy to hodí. Sem s nimi. ()

ecceHOMMO

Asi budem kritický,ale Gambit zaspal dobu. Možno tak pred 15-timi rokmi by to uspelo, dnes mnohí iba zazívajú nudou. Miestami sa to riadne vlieklo a i keď prišli aj svetlé momenty, chýbalo svižnejšie tempo. Prekombinovaná pointa mi vlastne na záver ( letisko) vadila tiež. **/*** ()

LiborGondek

Příjemné obsazení, celkem dobrá komedie a celkově velmi důstojný snímek, který vás nenadchne, ani nezarmoutí. Zejména při hotelové scéně jsem se hodně a upřímně pobavil. Gambit, aneb jak okrást miliardáře, lidskou svini... Také se mi velice líbila podobnost této postavy ztvárněné Alanem Rickmanem s jeho předchozí rolí z Harryho Pottera. Právě kvůli roli Severuse Snapa jsem si tohoto britského herce tak oblíbil. 60% ()

Johnny.ARN

Obchod s umením má stále svoje čaro. Ešte keď sa do toho zapletie Diaz, Snape a kokotavý kráľ, čaká Vás príjemná anglická komédia, pri ktorej netreba rozmýšľať, stačí len sledovať, baviť sa a nechať si v závere potvrdiť svoje domienky. 3 z 5 ()

filmmovier

Originál jsem neviděl, ale asi na něj v budoucnu mrknu, protože tady jsem se bavil parádně. Super je už úvodní animované intro, zápletka je příjemná a sympatická a plná parádních vtipů a situací a příjemně to celé utíká. Navíc je tu okouzlující Colin FIrth, okouzlující a sexy Cameron Diaz (mají spolu báječnou chemii) a naprosto geniální Alan Rickman, ten je prostě king, zas a znovu. Zatraceně sympatická komedie, která si určitě zaslouží lepší hodnocení, než které tady má. 70%. ()

venison

Tak jako nebylo to špatný, ale legenda film bodužel o hodně předchází.. Moc mi to nepřijde ani jako americká produkce, protože z každé scény prýští "suchý" anglický humor.. Líbí se mi úvod "jak by to mělo být" a pak v podstatě přichází opravdový příběh - realita.. :-) Colin Firth umí být vtipný, aniž by se za celý film zasmál.. Je kostnatej, suchej podělánek, ale dějí se mu místy vtipný příhody.. Alana Rickmana jsem si představovala z popisu filmu víc hard core a můj oblíbenec Stanley Tucci má opravdu miništěk (v podstatě "role navíc").. Ačkoliv nemusím Diazku, tak tady ani tolik nevadila a celkem se sem jako texaská buranka hodila.. Koukatelnej průměr, u kterého se občas zasmějete.. Achjo, bratři Coenovi už nejsou co to bývali.. :-( ()

Pavlínka9

Styl Coenů jsem v tomto filmu viděla, to ano, ale prostě to nebylo ono. "Humor" tam podle mě vytvářela jen postava Colina Firtha, který pro mě byl hvězdou filmu, což je škoda, jelikož jsem doufala, že to bude Alan Rickman (ale aspoň jsem ho po dlouhé době viděla bez oblečení) :D Cameron Diaz - nic nového a celkově zasazení filmu a nápad skvělý, ale prostě finálně nevyvedený a škoda těch významných jmen - což vlastně myslím jen Alana :D ()

terunka003

Komedie, herci, příjemně krátkodlouhé x nic extra. Obyčejná komedie s milým obsazením (pro mě tedy víc než milým, ty jejich hlasy a "britšina") a s pár vtípkama. Děj tak líně běží, občas jsem tedy ztrácela nit, jak tu lest vlastně připravili, ale na konci se to všechno pěkně vyjasní. Nejlepší scénou byl asi okamžik v hotelu od přesouvání čínské vázy po okenních římsách a nečekaném objevování v cizích pokojích (Colin výborný!) Víc ale nečekejte, za týden si to nebudu pamatovat. ..že bych naší zrzavou kočku taky ostříhala? ()

H.Gordon

Asi první půl hodinu jsem se hrozně nudila. Byl tam rukopis Coenů, příjemná kamera, dobrý nápad, ale kde to mělo být vtipné, tak se to najednou utnulo. Kdyby uprostřed filmu nebyla skvělá a vtipná asi pětadvaceti minutová pasáž, tak bych filmu dala max.2 *. Ovšem Rickman předvedl "nečekaně" skvělý výkon a Colin Firth potěšil. Jsem trochu zklamaná, ale na jedno podívání docela dobré. ()

Mishqo

Neviem na čom Coenovci fičali ale tentokrát šľapli hodne vedľa, ten scenár bol jednoducho zlý - ani nie originálny, ani nie tak vtipný ako si nepochybne myslia =D ... a tie postavy? no jedna viac nesympatickejšia než druhá - Cameron Diaz s neprirodzeným južanským prízvukom a nikdy by som nepovedal že herci kalibru Rickman a Firth má budú niekedy otravovať...no čo už ()

Eleanor05

Jak už tu kdosi přede mnou napsal, nedokázal tomu pomoci ani Alan Rickman... Hloupý děj, prostoduché fórky (někdy i na té nejnižší úrovni) a předvídatelné sitcomové situace. Jedním slovem blbost. ()

drake31

Cameron Diaz ešte nikdy nebola tak otravná (a nie, tým prízvukom to nebolo), avšak problémy Gambita siahajú ďaleko hlbšie. Chýbajú tomu výraznejšie, zábavnejšie prvky. Je to mdlé, bez života, a rýchlejšie mi ubehli filmy ktoré trvali tri hodiny. Jediným, ale na hodnotení sa to neodzrkadľuje, je Alan Rickman. Vééééééééľmi slabá 1*. ()

Krosmen

Jeden by si řekl, a možná dva pokud by nenašli nic lepšího k rozhovoru, že takové obsazení a Coeni k tomu jsou zárukou dobré nebo alespoň zajímavé nebo ALESPOŇ originální podívané..tak nic takového v Gambitovi nenajdete. Ono se taky není čemu divit. Postavit film na texaském přízvuku Cameron a vykradeném scénáři od Gyue Ritchieho nemůže vést k úspěchu. Trailer vypoví víc než celý film a původní očekávání fakt povedené komedie skončilo uvažováním o ukončení příjmu projekce asi v polovině, kdy stejně víte, jak to skončí. Za kino ušetřete a radši přispějte na žrádlo pro pandu ()

Myrreczech

Solidně obsazená oddychovka, která nikoho neurazí a (bohužel) ani nenadchne. Naprosto jednoduchý příběh se slušnými herci, několika kvalitními gagy a trochu nečekaným (nebo jak pro koho) koncem. Jo a perfektní závěrečnou scénou. ()

Guzo

Místy dost úsměvné (scéna v hotelu boduje), ale místy naopak nudné a až moc přehnané (ten texaský přízvuk byl opravdu zbytečný). Film každopádně sází na herecké obsazení a tím se trefuje do černého, protože s jinými herci by asi nebylo vůbec o co stát. Takhle se jedná o solidní podívanou, která se ale z průměru bohužel nevyhrabala. 5/10 ()

Mr.KarlAdler

Jedna z milosti za prdící dámu v hotelu Savoy a pár promakaných řečových hříček. Těžká nuda - když se inteligenti pokouší o absurdní komedii, nedopadá to dobře, glum. ()

Hollohlaway

Dost jednoduché, a spíše úsměvné než vtipem sršící. Coenovský humor je tu jen tak tak zastoupen, a byť Firth je roztomile naivní, tak texaská královna rodea? Cameron nám ale opravdu odkvétá a nebýt tradičně dobrého Rickmana tak se ani nepobavíte. ()

kisha

Pokleslá (ne)zábava. Škoda pánů herců Firtha a (především) Rickmana, že na starý kolena ztratili soudnost. ()

darwin odpad!

Otřesný, nudný scénář; mdlé herecké výkony a až na pár scén kolosální nuda zaobalená do otravných keců Colina Firtha. Naprosto zbytečný film a vyhozené peníze v kině. ()

ElizabethBay

Nějak mi nedává smysl to, jak je možné, že jména jako bratři Coeni, Alan Rickman a Colin Firth, se mohly potkat v takovéto v podstatě ptákovině. Námět nebyl špatný, herci výborní, ale podle mě selhal totálně režisér. Film měl pár vynikajících momentů, jinak se ale pohyboval v těžkém podprůměru. Škoda, opravdu škoda. Myslím, že snímek trpí především na nedostatek originality. ()

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)