Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

Amaranta

Miluju původní Gambit, mám ráda Firtha i Rickmana, Diaz mi nevadí. A tak jsem si myslela, že nebudu pohrdat a vynasnažím se se bavit. Nevyšlo to. ()

Nerdvana

Spálená, přímo seškvařená šance na gól. Kombo superblonďatá Cameron Diaz, debílek Firth a asexuální slizoun Rickman bylo úplně mimo mísu. Co to jako bylo? ()

MrKrahujec

Možná to až tak příšerný nebylo, párkrát jsem se dokonce i usmál, ale marná sláva, Colin Firth (jakkoli je jinak dobrý) v tomhle na Petera Sellerse nenavázal, ani Cameron Diaz na Barbru Streissandovou (aspoň takový dojem jsem měl), jakož ani celý příběh nenavázal na Kingsleye Amise. Nevím, jestli jsem se strefil správně, ale těchhle několik vzorů mi to prostě evokovalo, byť v tom smyslu, že už se to holt nikdy nevrátí, ani uměle nevzkřísí... ()

Ma_mo1985

Je příjemná změna vidět "krále" Cilona Firtha a "severuse snejpa" Alana Rickmana v úplně jiných rolích než v jakých se nám zapsaly do paměti. Ovšem to je asi tak všechno. Začátek je velice slibný ale prvotní nadšení rychle upadá. Vtipu je málo a téma umění a malířství asi málokoho zaujme. Tak nějak to člověk v pohodě "dává" ale konec filmu je lehce zmatený a chybí důvod "proč vlastně?" Ale co se mi na filmu velmi líbilo je Colin bravurně zvládající situace kdy jde např. bez kalhot ale chová se naprosto mistrovsky jako by je měl. ()

sha.piro

Alan Rickman měl ve filmu parádní roličku a Cameron Diaz ... ta měla hezké nohy. Colin Firth měl také jistě co nabídnout, ale film jako celek spíše nudil. Ač jsem byl na filmu včera, dnes si nevybavím ani jednu opravdu humornou scénku, která by mi film přišpendlila navždy do paměti. ()

surprise

Limonádová romance za kačku s obvyklými kliše. Kdyby to natočil čerstvý absolvent FAMU jako svou závěrečnou práci, dostane jedničku s hvězdičkou, kdyby to natočil Troška, byl by to zázrak, ale na Coeny, kteří nechtěli ztrácet čas s režií, je to slabé, slaboučké a jen miloučké. ()

ticex

Odlehčená, místy i vtipná komedie s vynikajícími herci. Díky Alanu Rickmanovi a Colinu Firthovi stojí za to Gambit zhlédnout. Herecké výkony jsou jedna z mála věcí, které můžu na filmu pochválit. Scénář je celkem předvídatelný (kromě překvapivé závěrečné scény) se spoustou "typických amerických vtipných scén" (viz uvíznutí na parapetu bez kalhot). Vzhledem k tomu, že je to komedie, měl by se člověk asi bavit v jednom kuse, ale přiznávám, že jsem se zasmála asi jen třikrát a to skutečně jen díky skvělým hercům. Můj verdikt zní – oddechovka pro chvíle nudy. ()

Mates Hradecky

Režijně slabé, místy připomínající divadelní veselohru v místní sokolovně, ale coenovského ducha to má! Firth, Rickman skvělí, v roli padělatele excelentní Tom Courtenay-promiňte mistře, že jsem vás hned nepoznal, ale od Garderobiéra jsem vás v ničem neviděl, ale jak tak koukám, o nic jsem nepřišel. Zbytek hereckého ansáblu se jen trapně pitvoří do kamery. P.S. NIKDY nechci navštívit Texas, to je má noční můra! ()

Janebuschka

Příjemný oddechový film. Alan Rickan se mi paradoxně líbil v první části filmu, Collin Firth a skvělá hotelová eskapáda vyrovnávají zbytek. ()

karel63

Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal. Celkem slušné. Malinko mi to připomínalo "Růžového pantera". Samozřejmně toho starého... ()

Hrabenka7

Colin Firth a Alan Rickman v jednom filmu ...copak bych mohla jinak? :-) Já jsem se bavila, hlavně v hotelových scénách! ()

fabregas1

Na bratry Coenovy celkem slabý výkon. Gambit se zoufale vleče až zjistíte, že to lepší nebude. Firthova ňoumovitost a sexuchtivost Diazové je jediné pozitivum, jinak se jedná o průměrný a zbytečný film s postavami bez jakéhokoliv vývoje a chabou přímočarou zápletkou. ()

BlackVelvet

Velmi pomalu opravdu usmevnych scen (napriklad Colin Firth v hotelu), jinak nic moc dej, nic moc krimi...proste niceho nic moc. Dost pruhledne bylo asi tak od poloviny filmu i to, co se Colin Firth chysta udelat, takze s timhle si scenariste take nedali dost prace. Skoda, dalo se to udelat hodne vtipne. Oteviraci titulky jak ve stylu Ruzoveho Pantera, uz to mne melo tkrnout ze je neco spatne. ()

PSyk

Někdo to pokazil, Firth s Rickmanem to nebyli, Cameron taky ušla, scénář Coenů se taky povedl, takže kdo nám ještě zbývá...? ()

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)