Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

jasanka

Nebýt Colina Firthe, tak bych šla s hvězdičkami asi ještě níž. Slabší komedie bez zapamatovatelnějších scén. ()

Monisek

Průměr. Alan je okouzlující, Cameron přehrává a Colin je prostě fajn. Jedná se o komedii s potenciálem, ale ani tato zvučná z toho nedokázala vytěžit víc. Škoda. ()

hazaba

Lehce potrhlé, ale ne za hranou nevkusu, skvělí mužští představitelé, jen kdyby Cameron místy tak moc nepřehrávala. Ale bavila jsem se od začátku do konce, hlavně díky Firthovi a Rickmanovi, a film hbitě odsýpá, takže ano, mi se to hodně líbilo. ()

BOURQUE

Bohužiaľ podpriemerná záležitosť jak zo strany režisérskej tak i zo strany scenáre (a to i napriek tomu, že to napísali bratia Coenovci). Ja osobne herecké predstavenie C. Firtha mám veľmi rád, ale role H. Deana mu vôbec nesadil. A. Rickman je arogantný a C. Diaz je v spodnej bielizni stále sexy. Ale to je všetko, čo sa dá povedať o tomto filme. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

merigieren

nu pár relativně vtipných míst by se našlo, debaty o majorovi, bez kalhot v cizím pokoji, japončíci a na konci ten nečekaný zvrat docela překvapí. Jinak je to takový pohodový povídání a hraní si. ()

Karmyn

Skvele, vtipne, nenudici proste uzasne. Tato komedie me nadchla. Konecne v kine neco na co se muzu tesit az to vyjde na dvd. ()

darkreider

Pre mňa najhorší Coeni. Veľmi lacné, prvoplánové a humor založený na prdoch? Som sklamaný a Diaz sa mi ešte k tomu vôbec nepáči. ()

SiMMaS

Díky skvělému obsazení se jedná o celkem pěknou podívanou. Trojice Rickman-Tucci-Firth funguje a zapadá jak hodinky! Je to ten typ komedie, která Vás sice nedonutí chlámat se na celé kolo, ale úsměv místy vykouzlí. ()

Rockerman

Překvapivě málo vtipná komedie ze scénaristického pera mých dvou oblíbenců, bratrů Coenových. Příběh smolaře a nešiky, který se rozhodl pomstít se svému despotickému šéfovi a ukrást mu vzácný obraz trpí nezáživností a vtípky z rodu prvoplánových. Ještě, že ta závěrečná pasáž s lehce překvapivou pointou vše trochu vylepšuje. Na jedno podívání to je, ale od Coenů jsem zvyklý na daleko lepší, šťavnatější filmy. ()

Hpatrik

Výborně herecky obsazené (Firth, Rickman, Tucci) s několika zábavnými momenty, ale jako celek toho moc nenabízí. Přesto to bylo docela příjemně strávených 89 minut. ()

vla_kor

Předesílám, že nemám moc ráda komedie - obzvláště ne ty crazy. Když už tedy komedie, tak spíš ty romantické, nezávislé nebo černé. Skutečnost, že se celý film bláznivě nechechtám, je u mě plus. Což je případ tohoto filmu. Není hloupý. Inspirace jinými filmy je zřetelná, ale vůbec mě neuráží. Firth a Rickman jsou fajn. Diazová mi nevadí. Vadí mi tam jen ti Japonci. ()

Sykon

Gambit mohl být dobře promyšlenou, inteligentní a zábavnou komedií. Bohužel není, nejspíš z mého pohledu kvůli nepříliš zvládnutému tempu a nedostatku většího množství podfuků a nebo vtipů. Jinými slovy řečeno, až na epizodku v hotelu jsem stále čekal, kdy se začne něco dít. Ovšem na druhou stranu, právě za tu hotelovou eskapádu, a protože i když mě film místy trochu nudil, dalo se to vydržet, tak přimhouřím oko a dám ještě tři. ()

Matt007

Tahle komedie potěší a neurazí, má sice pár slabších momentů, ale za to i pár velice vtipných pasáží. Takový lepší střed. ()

Kenty

Stále krásná Cameron Diaz, která hraje naivku stejně jako před 19 lety v Masce, skvělý slizoun Alan, který překvapil nahými scénami a úsměvem na tváři, který se u něj tolik nevidí a ucházející Colin. Suma sumárum celkem slušná podívaná, která nezklame, ale trhák kin to taky není. ()

Eventyrer

A mohlo to byť tak dobré. Snaha o vtip je zrejmá, dokonca niekedy aj zafunguje, no počas celého filmu ma sprevádzal neidentifikovateľný pocit nudnosti a nesympatickosť voči všetkým účinkujúcim napriek tomu, že všetkých hercov mám v obľube, avšak spoločne ladili asi ako vepřo, knedlo, zelo s jahodovým pudingom. ()

Jolee

Promiň Coline, promiň Alane, ale tomu filmu prostě něco chybí. I když vy dva jste byli k poňuňání jako dycky. ()

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)