Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

DavidS.

Colin hrál v několika skvělých filmech a mnoha podivných a zbytečných...Toto je ten druhý případ...Na Alanovi je vidět, jak zoufale prahne po pořádné roli...Britská angličtina už dlouho nebyla tak otravná... ()

AdamesWWE

[6/10] Herecké obsadenie, príbeh a trailer mi dali vieru že to bude slušná komédia, ale vo výsledku svoj potenciál Gambit určite nenaplnil. Zápletka je dosť jednoduchá, s minimum zvratov(ktoré filmu neprospievajú), ale zato po celý čas sa nato dobre pozerá, aj ked´ sa nič geniálne neudeje. Ale herci to aspoň zachraňujú, Cameron Diaz je až prekvapivo pozerateľná, Colin Firt je fajn a Alan Rickman skvelý. Čo sa týka humoru, tak to malo byť prvoradé no ale humoru tu moc nieje. Je to síce celé spracované v zábavnejšom štýle, ale je to málo výrazné, vyslovene vtipné scény sa tu nájdu len fakt zriekdkavo, no občas nejaká narážka alebo dobrý dialóg poteší. Vo výsledku ma Gambit aj celkom pobavil, je to dobrá oddychová komédia, ale určite nesplnila to čo mohla. Stále je to americký film, ibaže s anglickými hercami ktorí dávali nádej že to nebude iba typické, dobre zahrané divadielko na jedno pozretie. ()

derryl

Pořád přemýšlím, čím mě tento film dostal a potěšil. Bude to jednoznačné: Alan Rickman! Mnoho dalších důvodů, proč se mi tento film MUSÍ líbit přidám později, až mě přestane oslňovat zář herectví Alana Rickmana. ()

Teabag

Jednoduché, milé, svěží... Pobavil jsem se, a to je přesně to, co jsem v neděli v podvečer potřeboval. Firth a Rickman jsou pořád na britské herecké špičce. ()

Lionheart

Zpočátku jsem se bál, že to bude opravdu úplně na stejné brdo jak původní film, ale naštěstí to šlo pak svou "vlastní" cestou a hotelová scéna s groteskním Firthem byla osvěžující :) není to kdovíco, ale nezaslouží si to až tak nízká zdejší procenta, a proto se přikláním spíše k vyšším 4*. ()

lucijelucije

C. Diaz už nám trochu stárne, ale i když jsem téhle herečce nikdy nepřišla na chuť ve snímku Gambit mi ani nevadila..Zajímavý scénář, a vůbec celý film byl v takovém zvláštním komediálním duchu. Je to trochu něco jiného, než jsme zvyklí. ()

Weyland

Gambit je jeden z těch filmů, u kterých čekáte, co se z nich vyklube, a při závěrečných titulcích zjistíte, že se vlastně nevyklubalo nic. Na druhou stranu je to film ideální do deštivého počasí, když nemáte co dělat. Film totiž nijak nepřekvapí, ale rozhodně ani neurazí. Pravdou je, že jsem si od filmu sliboval víc, kvůli hereckému obsazení. Colin Firth, Alan Rickman a Stanley Tucci byli vynikající, ale řekl bych, že to kazila Cameron Diaz, která mi tam vůbec neseděla. ()

Greg25

Něco tomu chybí, víc vtipu a trocha toho šmrncu. Takhle pár skvělých scén, ale nic navíc, natož pak kompaktně vtipný film. 60% ()

rotel

Komédia na ktorej sa nebudete smiať. Aspoň ja som sa nezasmial. Pre mňa veľké sklamanie. Scénár: Ethan Coen, Joel Coen - dôvod prečo som film chcel vidieť. ()

Milwa

Velmi dobře zpracovaný žánrový snímek, který bohužel doplácí na jakousi neaktuálnost, ne příliš zajímavý scénář a hlavně na velmi detailní trailer. Dobře jsem se pobavila, herci byli výborní všichni..ale je pravdou, že nebýt Alana Rickmana asi bych tento film minula jako nezajímavý...dávám o hvězdičku více čistě ze subjektivního fandovství. ()

barteca

Pro mne zklamání roku. Slabota po všech stránkách. Dvě hvězdy ze staré známosti s Colinem a Alanem. Kačer Donald to zazdil. ()

kaze

Nečakala som, po komentároch na tejto stránke, veľa. Fakt som veľa nečekala. Ale trojka Firth+Rickman+Tucci ma uplne dostala :) boli vtipní, milí a profíci, tak ako ich mám rada. A bola to super komédia :) ()

Wardan

Hezká heist komedie s fajn herci. Nic převratného. Hodně vtipů je už v traileru, ale i tak nevadí a film je vtipný dost. Nikdy nesklouzne do trapnosti (jak je nejen v amerických komediích zvykem) a díky krátké stopáži příjemně uběhne a nenudí. Neoslní, ale potěší. Na rovinu bavil jsem se víc než u Lupičů paní domácí nebo Po přečtení spalte. ()

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)