Americký filmový horor, ve kterém se hrozbou nevinných lidí stává velké hejno nechvalně proslulých dravých rybek, kterým se podaří utéci z experimentálního vědeckého ústavu, financovaného americkou armádou. Jejich cesta vede přímo do blízkého jezera, které je vyhledávanou turistickou atrakcí a jehož břehy jsou v letních měsících obleženy lidmi, kteří se sem sjíždějí z celého širokého okolí, aby se tu opalovali nebo si zaplavali. V okamžiku, kdy se k jezeru blíží smrtelné nebezpečí v podobě hladových rybiček, přijíždí k jezeru také autobus plný malých školáků. (oficiální text distributora)

Astrebleue

Správný horor pro lidi, kteří se neradi dívají na horory. Nádherně předvídatený scénář, který nevyděsí ani velkého strašpytla a zároveň zažije krapet vzrušení při vražedných scénách. Horor light. ()

Knor

Jeden z mála zvířecích hororů, které nevypadají tak blbě i když je to čistokrevné béčko. Popravdě jsem to právě shlédl po dlouhých letech a líbilo se mi to. Myslím, že jako malý jsem z toho měl noční můry a zanechalo to ve mě tu vzpomínku, že je to fakt drsňárna. Samozřejmě, že účinek je po letech mnohem menší, za to jako milovníkovi těchto jednoduchých béček se mi to nemůže nelíbit. ()

Shanen29

Za pár set tisíc na tu dobu velmi koukatelný horrůrek a svižně i natočený.Zvuk blížících se rybiček byl fascinující. ()

nooly

Ohromná béčková zábava se spoustou klasických momentů, celou dobu jsem se bavil, někdy jsem se dokonce smíchy svíjel v křečích. Na druhé straně si pamatuji, že když jsem tento horor viděl jako menší, regulerně jsem se bál. Krvežíznivé potvory totiž za zběsilého pištění okusují nebohé oběti, dokud se nestanou jen hromádkou kostí. Bod navíc dávám za prsa =) ()

miki68cz

Jako malej kluk jsem to měl na videu a koukal na to snad desetkrát týdně, záviděla mi to celá škola, originální syrový současným okem amatérský horror. DOPORUČUJI ()

waltosin

Příběh je zajímavý, ale ty útoky piraňů jsou nic moc, spíš takovej průměr. Nevím ale proč je tam napsaná komedie? :D ()

djbarrel

Byť to žádná pecka není, tak stále o hlavu převyšuje moderní pokusy jako Piraňa 3D nebo Megapiraňa. Příběh je sice dost debilní - protože piraně se do řeky dostanou tím, že je vypustí naši kladní hrdinové (nevědomky samozřejmě), nechybí pokusy o ututlání, všehoschopní a všeumnějící hrdinové, pěkný potvory, hodně krve a hafo blbých hlášek a chování. V rámci žánru a vzhledem k době vzniku asi nejlepší "piraní" horor, efekty jsou zvládnuté celkem obstojně a film je koukatelný i když zpočátku poměrně nudný. 60 % ()

Cechyno4

Příjemně koukatelné, slušná atmosféra, pár dobrých záběrů na útočící piraně a jejich oběti. Na rok vzniku nadstandard. V dnešní době čirý průměr. ()

CrazymanM

Tak jsem si po letech připomněl tenhle snímeček,no a musím konstatovat,že to má pořád něco do sebe,i když je to o něco více komedie než horor.Jen trošku nechápu,že se ti lidi v tom zábavním vodním parku byli ochotni válet v tak hnusné,špinavé vodě plné chaluh nebo čeho?! ()

Chema4

Béčkovy, natural horror vo všetkých smeroch ktorý sa inšpiroval Sbielbergovym Jaws ( čo je podľa mňa vrchol v tomto subžanri) a moc sa tym ani netají, ba by som tvrdil že miestami to bolo až príliš podobné len prevedené v béčkovom štýle. Zistil som že film netreba brať priliš vážne, pretože by to mohlo uraziť váš intelekt, toto je naozaj film na jedno zhliadnutie a možno ani na to...46% ()

bulawaio

Jedna z hororových klasik mého mladí, která ani v dnešní době není vůbec nudná. Dneska už to nevypadá tak strašidělně jako kdysi. Avšak stále jsem měl za herce takový nepřijemný poctit z toho, co se skrývá ve vodě. Určitě dobrá oddechovka, na kterou by se zapomínat nemělo. ()

MFZB

V pohode filmík celkom pozerateľný, ale skôr som čakal, že pôjde o čistokrvný horor a nie miešaný s komédiou. No čo ja viem na tie roky to možno bolo drsné, neviem, ale teraz je to skôr taká rozprávočka na jedno vzdhliadnutie. Skôr to u mňa teda fungovalo ako komédia a nie horor, čím som tak trochu sklamaný, ale nevadí, hádam remake chyby napraví... ()

Elijah93

Tak na tenhle film si přesně pamatuji ze svého dětství, úvodní scéna dvou milenců v bazénu plných piraňí mi ještě dlouho naháněla hrůzu při letním koupání. S odstupem času můžu říct že film není až tak špatný, ale ani dobrý. Ve své době asi úspěšné, ale dneska už jen koukatelné což je, ale nakonec také úspěch. ()

PatrikP4

Béčko na které mě rodiče zakazovali se dívat, ale jen chvíly... Rozhodně na svojí dobu to nebylo špatné teď už to nemuže konkurovat... ()

Kontryhelka

Já hodnotím velmi kladně. Na tu dobu dobře vypracovaný horůrek. Samozřejmě nemůžeme srovnávat s dnešní dobou, ale jako celek je solidní a koukatelný. Ráda se k němu vracím, hustá atmosféra je z něho cítit i po létech. Pamatuju si, jak mně rodiče nemohli po shlédnutí filmu dostat do rybníka. Hrozně jsem se bála, že mně tam sežere piraňa. Po létech se tomu směju, ale tenkrát jsem to brala vážně. ()

Drky

Tak u této oldschoolovky jsem se i po tolika letech příjemně bavil. I když, piraně vypadají úplně jinak, i když rány po jejich kousnutí vypadají jinak, i když všechno vypadá dneska jinak tak pořád byl tento zoo horor lepší než čelisti.(Nepočítám ovšem Jaws I - na ty Piranha nemá ani zdaleka). Zápletka filmu - únik dravých rybek z experimentální nádrže, jedno velké jezero, kam se lidé jezdí odreagovat a máme malér na světě. Hodnocení 3* a 55%. ()

Helled

Toto byl hrozný film brutalita byla sice dostačující ale jinak je tento fim hrozný tato dvoudílná serie je važně debilní ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Piraňa má zase hlad

Piraňa má zase hlad

29.10.2005

V dubnu příštího roku by se měl začít natáčet remake slavného hororu Piraňa z roku 1978. Příběh o malých rybičkách s velkými zuby, které uprchly z výzkumného armádního střediska přímo do blízkého… (více)