Americký filmový horor, ve kterém se hrozbou nevinných lidí stává velké hejno nechvalně proslulých dravých rybek, kterým se podaří utéci z experimentálního vědeckého ústavu, financovaného americkou armádou. Jejich cesta vede přímo do blízkého jezera, které je vyhledávanou turistickou atrakcí a jehož břehy jsou v letních měsících obleženy lidmi, kteří se sem sjíždějí z celého širokého okolí, aby se tu opalovali nebo si zaplavali. V okamžiku, kdy se k jezeru blíží smrtelné nebezpečí v podobě hladových rybiček, přijíždí k jezeru také autobus plný malých školáků. (oficiální text distributora)

corpsy

Béčko do morku kosti. Nieje však také zábavné a drastické ako 2010 verzia. Tým ich nechcem porovnávať. Túto verziu som videl ešte pred Ajovou peckou. A už vtedy sa mi to zdalo tak trochu paradoxne ´´suché´´. Ale doplniť si týmto filmom svoj počet videných filmov, určite chyba nebude. ()

sidzej

Jasné je to blbosť na entú ale v porovnaní s dvojkou je to priam majstrovské dielo. Dante vyťažil z banálneho námetu čo sa dalo a obdaril niekoľko scén atmosférou a napätím. A o to ide v horore predovšetkým. 55% ()

curunir

,,NEMÔŽEM UVERIŤ, ŽE SI MA POKÚSALA." ,,VARI VYZERÁM AKO NETVOR Z ČIERNEJ LAGÚNY?" __ Snáď už aj kultové béčko, dokonale zosobňujúce svoj žáner. Dokonalé ale určite nie je, no na druhej strane, koľko takých filmov je? Možno to znie paradoxne, ale Dante je aj nie je dobrý režisér. Vie sa vyhrať s rôznymi prkotinkami ako strihy rôznych scén alebo úžasne zakončený úvodný titulok filmu, no akosi sa mu vôbec nechce využiť to, čo scenár ponúka a tak sa jednoducho úplne vykašle napr. na úplne preplnenú výletnú loďku, ohrozovanú stále hladnými pažravými rybičkami. Okrem toho niekoľko momentov je aj napriek podstate filmu neuveriteľne nadnesené hlúpych (zbytočná smrť doktora, nevyjasnený prerod skrachovaného alkoholika na záchrancu regiónu...). Milo ma potešila krátka vsuvka stop-motion, pri ktorej som si hneď spomenul na pána Raya H.. Ako sa pozerám na čísla, je zaujímavé, že aj napriek prepadu filmu, nedokázajúc si zarobiť na svoj smiešny rozpočet sa dočkal aj pokračovania. To som videl ešte pred jednotkou, no o jej kvalitách radšej pomlčím, ako som to už raz urobil. Tento film bol ešte okey-dokey. (1267. hodnotenie) ()

Kryton

Opravdu legrační béčko s naprosto tupou US ARMY a šerifem. Jo to se člověk nasmál. Nepujdem si večer zaplavat?! ()

ledzepfan

Jako malý jsem to žral více než piraně nohy toho dědka, ale dneska už je to přecejenom ožrané nemilosrdným zubem času-takže si dám radši toho Aju a jeho ceckoidně goreoidní verzi. ()

fcreading

"Rodia sa ako muchy." "Nebude spôsob ich zastaviť... všetkých nás zabijú!" Výborne béčko od Danteho ktorý režíroval napr. (Howling, Gremlins) sa v snímku nepára, hneď sa ide na vec, piraňe sú agresívnejšie, hladovejšie a túžia po ľudskej krvi. Hudbu skomponoval Pino Donaggio (Howling, Tourist Trap, Carrie, Black Cat) jeho hudba hrá určitú rolu napätia 60 percent. ()

Trevor

Marotón hororov tohto štýlu som predĺžil aj o tento film, pochopiteľne inšpirovaný Čeľusťami ktorý vzhľadom k roku kedy vznikol priniesol pomerne solídne spracovanie s jednoduchým príbehom, ktorý k týmto zvieracím hororom neodmysliteľne patrí. Uvidím či sa mi bude chcieť v tomto challengi pokračovať a pptiahnem šnúru 10 filmov tohto štýlu... ()

mahler

Béčko. Samozřejmě. Viděl jsem to jako malé robě a už tehdy to bylo místy trochu nudné - ale má to spoustu scén které spolehlivě fungují i dnes : pán s nohama ve vodě, masakr turistů a dětí a především samotné finále v chemičce. A že by mohlo vzniknout pokračování ? - "there's nothing left to fear" . BTW geniální byl ten člověk který přisoudil piraním bzučivý zvuk který vydávají když se ženou ke své kořisti ... ()

balba

Výborný horor ze žravými rybičkami.Skvělá zábava a hlavně některé scény jsou perfektní.Chudák chlápek , který chytal ryby a přišel o nohy. ()

Joe321

Před více než deseti lety tohle patřilo do vrcholu "monster" movies. Druhý den jsme to nadšeně probírali ve škole, ale až teď jsem zjistil, že tenhle film nemá výpravu, natož nějaký scénář. HOW TO SURVIVE RULE: Pokud plánujete koupel s piraněma, nezapomeňte se vhodně obléknout. Flanel! Červená flanelová košile vyjde nastejno jako antižraločí kroužková vesta, hlavní hrdina by mohl vyprávět. ()

rakovnik

Úsměvný horror, kde se opravdu skoro nebojíte a spíš se smějete. Odlehčená záležitost pro nespavce, s nostalgickým nádechem horrorů starých časů, bez jakýchkoli efektů a se spoustou nelogičností. Zvuk, jaký ryby vydávají, vás asi zaujme nejvíce :-) ()

Martin741

Celkom slusny horor na rok vzniku. Ma to strasidelnu atmosferu a dostatok krvavych scen, takze hororovy fanusik si pride na svoje. 62 % ()

zdenotvor

Škoda že som tesne pred piraňou videl čeluste. Latka bola príliš vysoko a tieto filmy sú neporovnatelné. Dalo sa na to pozerať ale skôr taký slabší priemer. Ku starším hororom príliš neinklinujem ale ako fanúšik hororov som si chcel rozšírit obzor aj takýmto starším Béčkom. No v porovnaní s piraňou 3D to bolo rozhodne slabšie. ()

Bay_watch

Jak mě Spielbergovy Čelisti odnaučily koupat se v moři, tak od zhlédnutí tohohle dílka sem zase pár let nevkročil do žádné řeky, potoka či rybníka. Slušné béčko s mrazivou atmosférou. ()

c.tucker

Tohle je ta klasická béčková hříčka, kdy jsou všichni úplně mimo a nějaká geniální vládní organizace pod záštitou armády pěstuje nějaké úchylné tvory, zde krvelačné piraně vyšlechtěné na naprosto neskutečné zabijáky možné vysadit kamkoliv do nepřátelských vod. Jenže ouha oni nějak uniknou a ještě se k tomu připletou blonďatá pipka a místní ožrala, a aby toho nebylo málo, tak je na vodě i dětský tábor s ožralovou dcerou. Kdo takové filmy nedokáže milovat, tak ať si trhne nohou. ()

Scratt

Parádní hororové béčko 70.let. Triky jsou sice už notně zastaralé, ale atmosféra je i tak mrazivá a napadení tábora, kde se prolije nejedna kapka dětské krve, je něco jedinečného. 70% ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Piraňa má zase hlad

Piraňa má zase hlad

29.10.2005

V dubnu příštího roku by se měl začít natáčet remake slavného hororu Piraňa z roku 1978. Příběh o malých rybičkách s velkými zuby, které uprchly z výzkumného armádního střediska přímo do blízkého… (více)