Americký filmový horor, ve kterém se hrozbou nevinných lidí stává velké hejno nechvalně proslulých dravých rybek, kterým se podaří utéci z experimentálního vědeckého ústavu, financovaného americkou armádou. Jejich cesta vede přímo do blízkého jezera, které je vyhledávanou turistickou atrakcí a jehož břehy jsou v letních měsících obleženy lidmi, kteří se sem sjíždějí z celého širokého okolí, aby se tu opalovali nebo si zaplavali. V okamžiku, kdy se k jezeru blíží smrtelné nebezpečí v podobě hladových rybiček, přijíždí k jezeru také autobus plný malých školáků. (oficiální text distributora)

Courtemanche

Poctivá filmařina, ještě i dnes nadprůměrný film v podobné tematice. Na Čelisti samozřejmě nemá, ale ten druhý díl (ten romantickodětský horor) smete jak nic. Tito filmy mají udržet strach, mají mít jakž-takž kvalitní scénář, stačí si porozhlédnout dnes, Čelisti 3D, krokodýli, atd, (a pak skončí v černém), vidíme že dobrý film jen tak z ničeho s dohromady nedává. 3-3,5/5 ()

LordSnape

Tak na tohle béčko mi nesahejte! Ve své době byl tento film prezentován jako pro otrlejšího diváka, dneska už sice ničím nepřekvapí, ale je to pohodová podívaná. Ještě, že nechodím rybařit. ()

Kubaso

Poctivé béčko, v minulosti servírované Novou v jejích lepších časech. Dávno tomu. Sice se nebere vůbec vážně, ale má i několik opravdu povedených hororových scén, z nichž mi nejvíc utkvěla v paměti ta, kde piraně pilně "rozebírají" vor s hlavními hrdiny na palubě. Sympatické je, že Dantemu není zatěžko předhodit rybkám i pár děcek. Scénář už tak sympatický není, poněvadž se skoro všechny postavy chovají jako idioti. Příklad: rybičky vlastně vypustí na svobodu právě ústřední dvojice; vědec se z voru hrdinně vrhá do vody, aby zachránil dítě, toho času celkem bezpečně plovoucí na převrácené loďce; na břehu sedící stařík si nechá zaživa ohlodat nohy, aniž by ho napadlo je z vody vytáhnout, atd. Film si ale až do konce drží svižné tempo, za svou pokleslost se vůbec nestydí a bere ji s nadhledem. A právě tohle ve dvojce chybí, proto už dokáže pobavit jen svou blbostí. ()

Brain-D

Jako nečekal jsem, ale bylo to velmi příjemné béčko. Sice vykrádá trochu kvalitnější "Čelisti" i tak jde o supr horor. Teď se bojím chodit k řece- účel splněn. ()

lykan9

Tohle je prostě klasika. Zvuk žeroucích piraň si pamatuji již od dětství a má na mě pořád stejnou sílu. Piraňa není dokonalým filmem a objektivním pohledem se dá tomuto hororu mnoho vytknout, ale z mého pohledu je tento film dokonalý a já se u něj pobavím. Ba co víc, když se rozmyslím, že si tento horor pustím, tak se vždy těším, jak si připomenu své oblíbené scény, postavy, hudbu a další zvuky (ano, ty piraně). Nostalgie je prostě svině a díky ní u mě tato klasika nikdy neklesla a ani neklesne. ()

Ravi

Toto se dá v pohodě shlédnout, ale nadšeného diváka hororů určitě zklame, že atmosféra je budována spíše na nenustálem napětí, než na nějakém hmatatelném strachu z dravých rybek. Jako hororová klasika tenhle film u mě nezafungoval ani za mladých let. Spíš mě zaujal příběhový rámec a dobře vyšroubovaný konec. Celkově ale není nutno se kvůli tomuto filmu nijak vzrušovat. 50% = 2+/5 ()

ABCD Marta

Další počin z TĚCH hororů, u kterých jsem se jako mále děcko bál, ovšem narozdíl od svého konkurenta udrží divákovu pozornost i dnes a nabízí mnohonásobně větší zábavu i po těch letech. Jasné čtyři kaňky! ()

pfa

No, Piraně jsou prostě obyčejnej horor, kde nelze očekávat žádné extravagance, svoje kouzlo však tento film má. [5/1O] ()

HomeAlone

Na svoju dobu sa urcite tento film o piranach za seba nemusi hambit , prave naopak . Je pravda ze nejakeho velkeho masakru sa nedockame ale ako sa hovori - menej je niekedy viac ()

fiLLthe3DD

Mnozí z vás jistě Piranhu srovnávají s kultovním snímkem Jaws. Já také srovnávám... A přesto,že má Piranha nic moc hudbu i herecké výkony,hloupý námět(ovšem v téhle době ,,zmutovaných zvířat" moc nebylo,takže by se dalo říci,že zápletka s pokusy na zvířatech byla v té době celkem originální) a celkově je to vykrádačka slavných Čelistí,působí na mě mnohem lepším dojmem než ty Čelisti. Snaha tvůrců se ale musí uznat,protože útoky piraní na nic netušící plavce jsou celkem dobře zpracované. Spokojen jsem byl i s druhými,tentokráte Létajícími zabijáky... A posléze i s 3D verzí,a 3DD verzí... 70% ()

misstake

No právě.. Byl to jeden z prvních "hororů", co jsem kdy viděl. A protože jednoho dne se mi nenabízela žádná zajímavější alternativa, zkusil jsem to znovu. Dostal jsem film, jehož scénář je obšlehnutý od Spielbergových Čelistí (které jsou asi tak o čtyři hvězdičky lepší), s tím rozdílem, že všechno, co u Stevena bylo fajn, tady jaksi znegovali. Je to nuda, příběh je stupidní, ale hlavním záporem pro mě byly strašně nesympatické postavy naprosto nelogicky a imbecilně jednající, a to klaďasové i záporáci. Samozřejmostí je také logika kulhající většinu stopáže. Tady prostě ani nostalgie nezabírá. ()

Han22

Nesmrtelná klasika z dětství, kterou jsem měl mnohem radši než takové Čelisti a viděl ji aspoň třikrát. Některé věci jako vířivý útok piraní a zvuk jejich útoku či pár skvělých scén jsem nezapoměl dodnes a i teď je to skvělá podívaná. Krásná hudba, sympatický hlavní pár, idiotský šéf zábavného centra, vojáci snažící se všechno zakrýt, naprosto perfektně natočené masakry dětského tábora či zábavného centra a kulervoucí finální scéna. Joe Dante nemohl mít lepší debut. ()

iXtr3m3

Na svoju dobu celkom slušné krvavé béčko, ktoré sa viezlo na niekdajšej mánii zoohororov (smrtiace krokodýly, pirane, medvede, vtáky, netopiere, hmyz atď. atď.). Omnoho lepšie ako jeho nasledovník. ()

Schuldiner

Dřív mě to bavilo, přiznávám. Později se vyrojilo tolik podobných, ale bohužel daleko blbějších ´´zvířátkovských´´ horůrků, že si pak člověk rád vzpomene na tyhle rybičky :-) ()

Paldiny

Luxusný braček Čeľustí. Pritvrdilo sa na krvavých záberoch, sadistickom holdovaní na telách, ktoré nezomierajú po pár uhryznutiach a v mukách si to odnesú až do konca. Navyše bola prekročená miera korektnosti a svoje si užijú tiež deti z tábora. Hlavní aktéri sú sympaťáci a bez okolkov film unesú v pasážach, kde sa hladné potvorky nevyskytujú. Tiež miesto toho, aby robili záchranné misie a vyťahovali ľudí z vody, ukradnú čln a vydajú sa opačným smerom zničiť ekosystém akousi chemikáliou, čo mi prišlo roztomilé. Veď ako všetkým aj mne boli životy dovolenkárov ukradnuté a sympatie patrili výhradne snaživým rybkám. ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Piraňa má zase hlad

Piraňa má zase hlad

29.10.2005

V dubnu příštího roku by se měl začít natáčet remake slavného hororu Piraňa z roku 1978. Příběh o malých rybičkách s velkými zuby, které uprchly z výzkumného armádního střediska přímo do blízkého… (více)