Piraňa

• USA Piranha
Trailer

Americký filmový horor, ve kterém se hrozbou nevinných lidí stává velké hejno nechvalně proslulých dravých rybek, kterým se podaří utéci z experimentálního vědeckého ústavu, financovaného americkou armádou. Jejich cesta vede přímo do blízkého jezera, které je vyhledávanou turistickou atrakcí a jehož břehy jsou v letních měsících obleženy lidmi, kteří se sem sjíždějí z celého širokého okolí, aby se tu opalovali nebo si zaplavali. V okamžiku, kdy se k jezeru blíží smrtelné nebezpečí v podobě hladových rybiček, přijíždí k jezeru také autobus plný malých školáků. (oficiální text distributora)

Trailer

*CARNIFEX*

Pamätám ako ma voľakedy tento film vystrašil na smrť. Ako dieťa som mal obavy skočiť aj do bazéna. Dnes už pôsobí skôr absurdne, pričom určité pasáže v úvode, kedy dostali (nevedno prečo) priestor "chobotničky z druhého patra", celkom solídne lámu tejto jednohubke väz. Slabší priemer, remake "Piraňa 3D" je ďaleko lepším filmom po každej stránke, toto je s odretými ušami priemer, ktorý (už) nezanechá žiadnu stopu .. ()

MM_Ramone

Joe Dante je dobrý režisér. Mám rád jeho filmy. Určite všetci poznáte jeho dva snímky o malých, divokých potvorách "Gremlins" a "Gremlins 2". Ešte pred nimi natočil aj prvý, pôvodný werewolf horror "Kvílenie vlkodlakov" (The Howling), ktorý sa neskôr dočkal mnohých pokračovaní. V roku 1979 zrežíroval kultový snímok "Rock´n´Roll High School", ktorým potešil všetkých fanúšikov legendárnej, americkej punk rockovej hudobnej skupiny Ramones, vrátane mňa. No a ďalším jeho filmovým klenotom je aj natural horror "Piraňa" (Piranha) z roku 1978. Som náruživým priaznivcom animal horrorov a tento Danteho titul považujem za časom overenú klasiku tohto špecifického horrorového subžánru. *** ()

tron

Plagátom s gigantickou piraňou sa nenechajte zlákať/oklamať, ale i tak je toto dielko svojráznou klasikou béčkarského "prírodného amoku", na ktorom mnohí z nás vyrastali a preto dávam 80%, hoci spravodlivejších by bolo max. 40%. V produkcii Rogera Cormana vznikla milá dravá záležitosť s tomu odpovedajúcim mizerným scenárom (za vypustenie zabijackych piráň sú zodpovední hrdinovia!) a kvalitnými scénami (hore bez). ()

Mertax

Ten neměnný pižlavý zvuk, které piraňky vydávaly, ať už překusovaly lana nebo artérie, byl tak rozkošný! I když na mě samozřejmě efekty a masky působily až směšně zastarale, film stále dokázal vybudovat slušné napětí a atmosféru. Viděla jsem to nedávno v tv (zcela náhodou), zážitek to byl fajn vzhledem k mým nulovým očekáváním./// Jáj, ale teď už nevím, na jakém programu to dávali. Angie nás touto info výjimečně neoblažila:(. ()

Slasher

Ku příležitosti uvedení nadějně vyhlížejícího remaku (2010) do kin jsem si konečně doplnil další velkou mezeru v základním hororovém vzdělání a pustil si 30 let starý piraní originál. Z tajného armádního výzkumného projektu 'Razorteeth' vzejdou zmutované, superdravé, nadměrně odolné a zvýšeně inteligentní rybky, který se teď z nádrže ženou dolů po řece, přes dětský tábor až k sešlosti u jezera. / Je to docela průměrný béčko, co povídat... Co mi vadilo nejvíc, byl zběsile hemživý a totálně nepřehledný pohyb těch hajzlíků pod vodou - díky tomu si jich vlastně skoro vůbec neužijete (nejvíc pokoukání nabídne asi tenhle vystavený kousek), jen se vždycky někde rozvíří voda a spustí takový debilní hemživý zvuk. Jinak je tu celkem pohodový ústřední duo hrdinů, nějaký ty kozy, nějaký ten gore, dost blbosti. Takže PIRANHA '78 celkově: Nic co by stálo za chválu, na druhou stranu ani za vyprcání. Střednědobrá zábava, 6/10. [HD] ()

• Heather Menzies-Urich se ve filmu odmítla svléknout. Záběr na odhalené poprsí patří ochotné servírce z restaurace „Holiday Inn“, kde režisér a štáb navštívili. (Fenk)
  • Universal Studios se pokusili zažalovat New Word pro kopírování filmu Jaws. Jelikož si tento film však Steven Spielberg zamiloval, Universal Studios od žaloby ustoupili. (PußyMagnet)

Související novinky

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě…

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

07.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,…

Piraňa má zase hlad

Piraňa má zase hlad

28.10.2005

V dubnu příštího roku by se měl začít natáčet remake slavného hororu Piraňa z roku 1978. Příběh o malých rybičkách s velkými zuby, které uprchly z výzkumného armádního střediska přímo do blízkého…