Piraňa

Piranha

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1978, 94 min

Byť to žádná pecka není, tak stále o hlavu převyšuje moderní pokusy jako Piraňa 3D nebo Megapiraňa. Příběh je sice dost debilní - protože piraně se do řeky dostanou tím, že je vypustí naši kladní hrdinové (nevědomky samozřejmě), nechybí pokusy o ututlání, všehoschopní a všeumnějící hrdinové, pěkný potvory, hodně krve a hafo blbých hlášek a chování. V rámci žánru a vzhledem k době vzniku asi nejlepší "piraní" horor, efekty jsou zvládnuté celkem obstojně a film je koukatelný i když zpočátku poměrně nudný. 60 %(31.3.2011)

• Ravi

Toto se dá v pohodě shlédnout, ale nadšeného diváka hororů určitě zklame, že atmosféra je budována spíše na nenustálem napětí, než na nějakém hmatatelném strachu z dravých rybek. Jako hororová klasika tenhle film u mě nezafungoval ani za mladých let. Spíš mě zaujal příběhový rámec a dobře vyšroubovaný konec. Celkově ale není nutno se kvůli tomuto filmu nijak vzrušovat. 50% = 2+/5(7.2.2011)

Celkom príjemné Béčko o zmutovaných živočíchoch, ktorých sa natočilo mraky. Je to maximálne tradičná hororová zábava, ktorá však plní svoj účel pobaviť a poskytnúť určitú dávku relaxu zainteresovanému publiku. Len pritvrdiť to chcelo. Čo sa týka filmu, tie rybičky boli celkom milé, taktiež atmosféra 70 rokov potešila, ale dosť mi nesedela tá malá dievčinka, dcéra hlavného hrdinu, ktorá sa bála už od začiatku vody. Tú by som vymenil za nejakú prsatú blonďavú dvadsiatku. 50%.(20.9.2007)

• Joe321

Před více než deseti lety tohle patřilo do vrcholu "monster" movies. Druhý den jsme to nadšeně probírali ve škole, ale až teď jsem zjistil, že tenhle film nemá výpravu, natož nějaký scénář. HOW TO SURVIVE RULE: Pokud plánujete koupel s piraněma, nezapomeňte se vhodně obléknout. Flanel! Červená flanelová košile vyjde nastejno jako antižraločí kroužková vesta, hlavní hrdina by mohl vyprávět.(24.4.2008)

Mnozí z vás jistě Piranhu srovnávají s kultovním snímkem Jaws. Já také srovnávám... A přesto,že má Piranha nic moc hudbu i herecké výkony,hloupý námět(ovšem v téhle době ,,zmutovaných zvířat" moc nebylo,takže by se dalo říci,že zápletka s pokusy na zvířatech byla v té době celkem originální) a celkově je to vykrádačka slavných Čelistí,působí na mě mnohem lepším dojmem než ty Čelisti. Snaha tvůrců se ale musí uznat,protože útoky piraní na nic netušící plavce jsou celkem dobře zpracované. Spokojen jsem byl i s druhými,tentokráte Létajícími zabijáky... A posléze i s 3D verzí,a 3DD verzí... 70%(14.5.2014)