Piraňa

• USA Piranha
Trailer

Americký filmový horor, ve kterém se hrozbou nevinných lidí stává velké hejno nechvalně proslulých dravých rybek, kterým se podaří utéci z experimentálního vědeckého ústavu, financovaného americkou armádou. Jejich cesta vede přímo do blízkého jezera, které je vyhledávanou turistickou atrakcí a jehož břehy jsou v letních měsících obleženy lidmi, kteří se sem sjíždějí z celého širokého okolí, aby se tu opalovali nebo si zaplavali. V okamžiku, kdy se k jezeru blíží smrtelné nebezpečí v podobě hladových rybiček, přijíždí k jezeru také autobus plný malých školáků. (oficiální text distributora)

Trailer

*CARNIFEX*

Pamätám ako ma voľakedy tento film vystrašil na smrť. Ako dieťa som mal obavy skočiť aj do bazéna. Dnes už pôsobí skôr absurdne, pričom určité pasáže v úvode, kedy dostali (nevedno prečo) priestor "chobotničky z druhého patra", celkom solídne lámu tejto jednohubke väz. Slabší priemer, remake "Piraňa 3D" je ďaleko lepším filmom po každej stránke, toto je s odretými ušami priemer, ktorý (už) nezanechá žiadnu stopu .. ()

Mertax

Ten neměnný pižlavý zvuk, které piraňky vydávaly, ať už překusovaly lana nebo artérie, byl tak rozkošný! I když na mě samozřejmě efekty a masky působily až směšně zastarale, film stále dokázal vybudovat slušné napětí a atmosféru. Viděla jsem to nedávno v tv (zcela náhodou), zážitek to byl fajn vzhledem k mým nulovým očekáváním./// Jáj, ale teď už nevím, na jakém programu to dávali. Angie nás touto info výjimečně neoblažila:(. ()

tron

Plagátom s gigantickou piraňou sa nenechajte zlákať/oklamať, ale i tak je toto dielko svojráznou klasikou béčkarského "prírodného amoku", na ktorom mnohí z nás vyrastali a preto dávam 80%, hoci spravodlivejších by bolo max. 40%. V produkcii Rogera Cormana vznikla milá dravá záležitosť s tomu odpovedajúcim mizerným scenárom (za vypustenie zabijackych piráň sú zodpovední hrdinovia!) a kvalitnými scénami (hore bez). ()

Slasher

Ku příležitosti uvedení nadějně vyhlížejícího remaku (2010) do kin jsem si konečně doplnil další velkou mezeru v základním hororovém vzdělání a pustil si 30 let starý piraní originál. Z tajného armádního výzkumného projektu 'Razorteeth' vzejdou zmutované, superdravé, nadměrně odolné a zvýšeně inteligentní rybky, který se teď z nádrže ženou dolů po řece, přes dětský tábor až k sešlosti u jezera. / Je to docela průměrný béčko, co povídat... Co mi vadilo nejvíc, byl zběsile hemživý a totálně nepřehledný pohyb těch hajzlíků pod vodou - díky tomu si jich vlastně skoro vůbec neužijete (nejvíc pokoukání nabídne asi tenhle vystavený kousek), jen se vždycky někde rozvíří voda a spustí takový debilní hemživý zvuk. Jinak je tu celkem pohodový ústřední duo hrdinů, nějaký ty kozy, nějaký ten gore, dost blbosti. Takže PIRANHA '78 celkově: Nic co by stálo za chválu, na druhou stranu ani za vyprcání. Střednědobrá zábava, 6/10. [HD] ()

MM_Ramone

Joe Dante je dobrý režisér. Mám rád jeho filmy. Určite všetci poznáte jeho dva snímky o malých, divokých potvorách "Gremlins" a "Gremlins 2". Ešte pred nimi natočil aj prvý, pôvodný werewolf horror "Kvílenie vlkodlakov" (The Howling), ktorý sa neskôr dočkal mnohých pokračovaní. V roku 1979 zrežíroval kultový snímok "Rock´n´Roll High School", ktorým potešil všetkých fanúšikov legendárnej, americkej punk rockovej hudobnej skupiny Ramones, vrátane mňa. No a ďalším jeho filmovým klenotom je aj natural horror "Piraňa" (Piranha) z roku 1978. Som náruživým priaznivcom animal horrorov a tento Danteho titul považujem za časom overenú klasiku tohto špecifického horrorového subžánru. *** ()

• Heather Menzies-Urich se ve filmu odmítla svléknout. Záběr na odhalené poprsí patří ochotné servírce z restaurace „Holiday Inn“, kde režisér a štáb navštívili. (Fenk)
  • První počin specialistů na makeup a efekty Roba Bottina a Phila Tippetta. (PußyMagnet)

Související novinky

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě…

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

07.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,…

Piraňa má zase hlad

Piraňa má zase hlad

28.10.2005

V dubnu příštího roku by se měl začít natáčet remake slavného hororu Piraňa z roku 1978. Příběh o malých rybičkách s velkými zuby, které uprchly z výzkumného armádního střediska přímo do blízkého…