Piraňa

Piranha

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1978, 94 min

V pohode filmík celkom pozerateľný, ale skôr som čakal, že pôjde o čistokrvný horor a nie miešaný s komédiou. No čo ja viem na tie roky to možno bolo drsné, neviem, ale teraz je to skôr taká rozprávočka na jedno vzdhliadnutie. Skôr to u mňa teda fungovalo ako komédia a nie horor, čím som tak trochu sklamaný, ale nevadí, hádam remake chyby napraví...(12.9.2010)

Tohle je ta klasická béčková hříčka, kdy jsou všichni úplně mimo a nějaká geniální vládní organizace pod záštitou armády pěstuje nějaké úchylné tvory, zde krvelačné piraně vyšlechtěné na naprosto neskutečné zabijáky možné vysadit kamkoliv do nepřátelských vod. Jenže ouha oni nějak uniknou a ještě se k tomu připletou blonďatá pipka a místní ožrala, a aby toho nebylo málo, tak je na vodě i dětský tábor s ožralovou dcerou. Kdo takové filmy nedokáže milovat, tak ať si trhne nohou.(11.10.2010)

Jako menší jsem to viděl ještě v televizi, teď, když jsem celý natěšený na Alexův remake, jsem si musel pořídit tuhle starou verzi pro osvěžení příběhu a děje. Koukat se na to dalo bez problémů, v několika momentech jsem se i zasmál, no zkrátka vynikající předloha k tomu, aby z toho Aja stvořil novodobou nezapomenutelnou pecku (po zkušenosti s remakem filmu The Hills Have Eyes o tom nepochybuji)... Ale každopádně si cením i téhle sedmdesátkové lahůdky.(7.10.2010)

Skvělý horor. Viděl jsem ho asi dvakrát před mnoha lety a rád bych si ho zopakoval. Má dechberoucí atmosféru. V některých scénách se opravdu leknete. Nehodnotím výkony herců, ale spíše těch "zvířat". Byly mistrovské. Toto slovo jsem při komentování použil asi poprvé a zde se hodí nejvíce. Tento horor je pro mě nezapomenutelnou klasikou.(20.6.2010)

Debilni hlavni hrdinove vypustily nadrz zubatky uplavali a masakr muze zacit! dalsi typicky zastupce beckovych klasik z minulych casu ze si tu nikdo nedela zadny starosti ze serioznosti dokazuje dialog reditele turistickyho strediska kterej telefonuje a jeho zamestnanec mu zahlasi pane sou tu pirane! a co je s nima? zerou nase hosty! a reditel do telefonu vydrz chvilku mame tu takovy nepodstatny problem sranda musi bejt trochu krve k tomu a kouzlo starych dobrych zvirecich hororu zije naveky(20.5.2012)