Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

Paldiny

Frank Darabont v rozpätí pár rokov zanechal filmovému svetu nezmazateľnú stopu snímkami z dvoch väzníc. Majestic ale toľko šťastia nemal a asi to nemohlo dopadnúť inak, pritom má tromfov na rozdávanie. Príbeh sa venuje nijak zvlášť výnimočnému scenáristovi, ktorý po nehode stratí pamäť a zblíži sa s rodinou kedysi strateného syna, aký mu bol podobný. Začne žiť jeho život, zreštauruje s otcom starú kinosálu, zaľúbi sa do jeho manželky. Do toho malé príbehy obyvateľov mestečka Lawson. Nezainteresovaný by mohol hľadať v titulkoch Rosamunde Pilcher, ale vedzte, že tomu tak nie je. A nie je za tým len komplikácia so zabudnutou minulosťou, čo mu začne šľapať na päty. Atmosféra filmu je svojim retro podaním a zobrazenou láskou k filmografii priam neodolateľná, príbeh viacvrstvový a nad oboma hlavnými brehmi sa znáša pomyselné čaro. Postupne prichádza rad na otvorené myšlienky, kritický pohľad na diskrimináciu človeka a Jimmiho veľké sólo. Ten opäť dokazuje, že vie ohúriť i v dramatických úlohách menej známych kúskov. A Majestic takým kúskom je, lenže je zároveň filmom z iného sveta, aký prišiel v dobe, kedy už nemohol osloviť takú základňu divákov. Veľký to paradox, vzhľadom k tomu, že ide o poctivý kus filmárčiny natočený výhradne srdcom. ()

IvoB

Povedený snímek s Jimem Carreyim, který konečně nachází vážnou roli bez zbytečných grimas. Přestože je zápletka zajímavá, dobová atmosféra pohlcující a soundtrack skvělý, trošku mě vadila přetažená délka filmu a (příliš rychlé a přeslazené) vyústění filmu – 8/10 ()

prezdivaka

Film by mohl být mnohem lepší, kdyby jeho scénárista nebyl ze stejného ranku jako ta partička, co vymýšlela co největší kasovní trhák. Díky tomu je poslední třetina polopatická, aby tomu rozuměla i uklízečka v Georgii. ()

Rozjimatel

Veľmi pekná pocta klasickému Hollywoodu, výborný Carrey. Vadili mi tam len dve strašne patetické veci. Prvá je mimoriadne trápna a zbytočná postava Boba, ktorú by som celú z filmu vystrihol a film by bol kvalitnejší (prvé plus) a kratší (druhé plus). Tiež by som nechal natočiť scénu s učiteľkou hudby iným spôsobom, pretože tiež vyznela trápne. Veď aký dáva zmysel postaviť človeka po vážnej nehode s amnéziou pred celé mesto, aby im zahral Lizstovu Rapsódiu? A potom tá reakcia učiteľky, keď Luke/Peter začal hrať ten rokenrol, to bolo tiež dosť cez čiaru. Ale to som uviedol len dve drobné vady na inak výbornom filme. ()

system

Vlastne ani nemam co rict, Carrey je vyborny, Darabontuv rukopis jako vzdy perfektni, pribech krasny, laskavy a i ja, ktery ma rad spatne konce, jsem si strasne pral aby to dopadlo dobre. Byt to o pul hodiny kratsi tak to bude za 5* ()

Vejrrr

Tenhle film se mi zasekl hluboko do srdíčka už po prvním shlédnutí. Po dalším a dalším se dál pěkně zavrtával a je to jeden z těch, který tam zůstane navždycky. Možná proto, že jsem Majestic viděl jako první z Carrayho dramatických rolí... Možná to má jiný důvod.. Ale každopádně se mnou tenhle film zacloumal a příběh Lukea Trimbleho, který se omylem objevil ve správný čas na správném místě a tím změnil koloběh dění v jednom malým městečku, jsem si zamiloval. Prostě krásný příběh a dojemné, lidské hraní Jima... dokonalé... A když po posledním záběru zčernal obraz a naskočilo jakési jméno pod nápisem "Direct by"... jen jsem se utvrdil v tom, že Frank Darabont je skutečně jedním z nejlepších režisérů vůbec ()

KatRi

Není to Zelená míle, ani Shawshank, ale to nevadí. Když já mám prostě slabost pro Jima Carreyho v těchto polohách. Film odlehčenější, ale dobrý. ()

ottis

Musím říct,že i když sem měl tenhle snímek delší dobu doma,moc se mi do něj nechtělo.Ze spojení Darabont a Carrey sem žádné zázraky nečekal,opak byl nakonec pravdou.Carrey v jedné ze svých nejlepších rolí,doprovázený spoustou dalších sympatických herců.Snímek na mne celou dobu působil velmi příjemně a i přes delší stopáž ani chvilku nenudil.Jak už bývá u Darabonta zvykem,slzám sem se neubránil.Silný filmový zážitek,který určitě ocení romantické duše. ()

Yardie

Pro mě docela zklamání. Po hodnoceních zde jsem se velice těšil, ale nebyl jsem až tak spokojen. Je to takových 70%, ale slabších. Film je to pěkný, takový poetický. Ale strašně se táhne a v podstatě se nic neděje. Nevadí mi dlouhé filmy, ale musí to mít nějakou dynamiku. Být to o půl hodinky kratší, mohlo to být lepší.Todle bylo strašně utahané. Nicméně, za to stojí výkon Jima Carreyho. Vynikající! Zase ukázal, že umí zahrát i pořádné role a ne jen tlemící se figurky. Pěkná byla také atmosféra filmu. Co mi také trošku pokazilo dojem byl závěr, resp. soud. Čekal jsem, že to bude boj jedince proti útlaku a stal se z toho takový nějaký vlastenecký patos, to mě dost zklamalo. Celkově je to film pěkný, ale moc dlouhý a bez dynamiky. Howgh! ()

lucinka.md

Frank Darabont je můj oblíbený tvůrce a ani tentokrát nezklamal. Majestic je tak trochu pohádka a leckdo by možná řekl, že s realitou nemá moc společného. Ano, film byl plný amerických ideálů a vlastenectví, ale na druhou stranu... Po válce se plno synů, manželů, otců a kamarádů domů už nevrátilo a zaslouží si památku... A nikdo by se tomu neměl posmívat:-( A já filmy odehrávájí se v 50. a 60. letech miluji. Okouzlila mě atmosféra té doby. Auta, hudba, oblečení... Nádhera:-) ()

LBsmoke

kéž by to nebylo tak tak americké/happyendové/srdce"povznášející"/hrdinské/romantické ..víte co za pocit mám na mysly -těch momentů tam na mě bylo až přezpříliš a tlačilo se na pilu (jak hrál na klavír,soudní řeč,návrat) /jinak film má své kvality..a Jim byl fajn, ale on se vždycky tak divně usmívá.. ()

Reverger

Bylo velice osvěžující vidět Jima Carreyho v poněkud hlubší a dramatičtější roli, na rozdíl od jeho předchozích snímků… Bohužel, i když mě film natolik vzal, jak mě dokázal dojmout, jak mě dokázal překvapit – krása - , ale Jim, který svoji roli neuvěřitelně zastal, tak bych – dle mého názoru - podotkl, že mu to úplně nesedlo - jistěže Darabont natočil další na city brnkající pecku - , ale i tak jsem měl pocit, že se dívám na zvíře, které se snaží zkrotit svůj temperament. ()

simply

Nádherný film s tradičně skvělým hereckým výkonem Jima Carreyho. Trochu mi vadila ta délka, na druhou stranu ty retro laděné záběry byly krásné. Nechyběla pohodová atmosféra ani zajímavý příběh...takže 4,5 * ()

aLPaC

Opět výborný Darabont. Je jasné, že řada lidí byla zklamána, protože na Shawshank a Zelenou míly se zkrátka dost obtížně navazuje, ale pro mě to Frank dokázal. Tentokrát si vybral scénář, který kombinuje McCarthyovské antikomunistické procesy 50.let, ztrátu paměti a návrat ztraceného syna do malého městečka. Zvlášť atmosféra oného městečka je skutečně skvostná (je vidět láska Darabonta k dobovým filmům). Když navíc Jim Carrey předvede opět jeden ze svých vynikajících dramatických výkonů (jeho závěrečná konfrontace s povahou Luka je skvělá - ano, dalo se vytušit, že to takto dopadne, to mi ale výsledný dojem pokazit nemůže), není o plný počet nouze. PS. Ten jeho otec byl super postava. ()

Renfield

Samozřejmě, je to takové naivní a zidealizované, přesto kvalitně zrežírované a především výborně zahrané. Ano, Jim Carrey opět dokazuje, že má na víc, než na bláznivé komedie, což od dob Majesticu již předvedl mnohokrát. Více než dění ve městě (přesto, že kino určitě zaujalo) a románek s Adele mě zajímal hon na čarodějnice, v tomto případě na komunisty, včetně těch domnělých. Žel tohle téma nemá ve filmu ten hlavní prostor a tak jsem si občas musel zapřemýšlet nad poněkud zvláštním scénářem. Přesto je Majestic kvalitním filmem, který ode mě má hvězdičku navíc za závěrečný proslov... ten je k zamyšlení a to i v dnešní době. 70% ()

El Loco

Príjemná melodráma, v ktorej nechýba za priehrštie emócií. Jim Carrey tu v postave priemerného hollywoodskeho scenáristu musí najprv stratiť pamäť, prežiť si akýsi nový život, aby nakoniec našiel šťastie a hlavne sám seba. Atmosféra filmu je uvoľnene sentimentálna, čo je typické pre F. Darabonta. Niekedy je to síce dosť zdĺhavé a trošku nudné, ale na „štvorhviezdičkovú métu“ to zas vrátia výborní herci - hlavne J. Carrey a M. Landau. Jedinú vec, čo by som vytkol je nevhodná dejová línia zaoberajúca sa mccarthyzmom-honbou na komunistov v USA v povojnových rokoch. V tej chvíli sa film mení na akúsi politicko-súdnu drámu, čo sa podľa mňa do snímku vôbec nehodí. ()

Simgal

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Jimmem Carreym vůbec (když počítám jen jeho vážnější role, tak s přehledem ten nejlepší). K Majesticu mám zvláštní vztah. Zamiloval jsem si ho už před lety, když jsem ho viděl poprvé a vždy jsem se na něj s chutí podíval, kdykoliv ho dávali. Jenže potom, jakoby se po něm slehla zem. Několik let jsem neměl možnost si ho znovu pustit. Až donedávna mě to však příliš netrápilo, ale najednou se ve mě opět objevila myšlenka, že bych ho rád po dlouhé době viděl. Ve videopůjčovně jsem koupil kazetu za 99 Kč a ten samý den jsem si už vychutnával cestu zpátky v čase do 50. let 20. století, tam se totiž odehrává příběh The Majestic. O tom se ale rozepisovat nebudu. Napíšu snad jen, že určitě stojí za to. Obvzláště výrazný je zde rozdíl atmosfér mezi jednotlivýmy částmi filmu. Zatímco na začátku a především ke konci na vás doléhá tíseň a nesmyslnost tehdejší politiky a procesů s "komunisty", ve zbytku filmu oproti tomu je vše optimistické, barevné a mírumilovné. Může to znít jako kýč, ale není tomu tak. Působí to spíš jako kdyby ta část světa byla odtržená od všední reality a je to velice svěží pocit. ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)