Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

MartinTerran

Film má pomalý rozjezd, takže ze začátku docela nud, ale když to překonáte, tak je to fajn. Není to sice žádný zázrak, či něco nevídaného, ale příběh mě chytl a bavilo mě sledovat jak to nakonec dopadne. Jimovi evidentně sedí i vážné role a hraje ji dobře. Film má pěknou historickou výpravu, především auta a foťáky/kamery. Hodnocení: 67/100. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 (?) | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 42%, Audience Score - 60% (?!) | FDb.cz - 73,2% | Krásný Darabontův velký malý film, který z vysoce ambiciózního námětu vytěžil téměr vše, vtáhl nás do děje a opět nám připomněl pravé životní hodnoty. Stěžovat si na příliš hollywoodské vyznění je zbytečné, vždyť samotný Majestic vzdává hold těm největším dramatickým klasikám stříbrného plátna! .... Tak co tedy ještě dodat? Snad jen fakt, že tento snímek je názornou ukázkou, jak lze vyjádřit svou lásku ke kinematografickému umění prostřednictvím filmu samotného. 80% ()

bohhous22

Film má poutavý rozjezd a Jim Carrey je krom umělecké všestrannosti (komik,muzikant, zpěvák,mim, vypravěč...) i vynikající charakterní herec, což potvrdil v několika dramatických hlavních rolích pod taktovkou režijních velikánů jako Weir nebo Forman.Tenhle snímek má bohužel jedno velké přepálené ALE a přes nádhernou výpravu, zajímavou dobovou atmosféru a tématiku až k Franku Darabontovi na stoličce je to právě scénář a délka,co sráží Majestic do průměru!!!! Taková škoda....Dalton Trumbo rulez ()

ostravak30

Tak mi teda řekněte...co to je? Jak se liší demokracie od komunismu, když i v USA šlo o hon na čarodějnice. Je to paradox. Zatímco v Sovětských zemích honili americké agenty, v Americe zase naháněli komunisty. V obou případech šlo o vymyšlenosti, vyšetřovatelé to věděli a stejně jim nebylo proti srsti odsoudit nevinné. Majestic to dobře popisuje. Stejně tak jako nesmyslnost války, i když se zde válka vůbec neodehrává. Někdy ale ke změně života potřebujeme správný impuls. A ti, kteří mají štěstí, dostanou zásah shůry. Jim Carrey opět dokázal, že není jen komediální herec a tvůrci zase skvěle nastolili atmosféru 50. let. V tomto případě mi stopáž nevadila a film si zase někdy rád pustím. ()

hrumsrt

Občas se setkáte s názorem, jak dobrý režisér a scénárista Frank Darabont je, vždyť je podepsaný pod Vykoupením z věznice Shawshank a Zelenou mílí, což jsou podle mnoha zdrojů jedny z nejlepších filmů všech dob, a já souhlasím, že jde o velmi kvalitní filmy, které ale stojí především na perfektní předloze, se kterou už Darabont nemá tolik společného, což vlastně nakonec platí pro jeho celou scénáristickou kariéru... Jenže ještě nikdy mě nebavil s žádným filmem tak, jako v případě Majesticu! Na jedné straně politická zpověď o nejhorší Americe ve své historii, kdy paranoia a udavačství ze strachu infiltrace komunistického východu vrcholila nesmyslnými procesy a země provolávající se jako nejsvobodnější na světě lynčovala davy lidí pro jejich hodnoty. Podobně je na tom i filmový scénárista Peter Appleton, který je státními orgány provoláván za komunistu a sympatizanta východu.. Ale než by se celou věcí zaobíral a příběh se nesl v duchu politického thrilleru, hlavní hrdina za víru okolností ztratí paměť a ocitne se v malém městečku Lawson, kde si ho místí v duchu zoufalství a potřeby zázraku zamění za jednoho ztraceného syna. Zmatený Peter se tak snaží za pomoci celého města a svého rádoby otce vzpomenout na svůj neexistující život a v tom díky svému vztahu k filmu rozeběhnout i staré rodinné kino Majestic.. Jde o jednu z těch rolí, kde po Jimovi Carreym nikdo nechce, aby ukazoval svůj komediální talent a podává herecký výkon podobného ražení jako v Truman Show. A podobně jako tehdy Peter Weir měl takovou romantizující tendenci, totéž předvádí i Darabont.. Majestic je překrásný film o rozpomínaní si na krásy života, který jste sice ani nežili ale díky přístupu těch, co si ho pamatují, jakoby jste tam byli. Stejně tak perfektně vystihuje pocity, když se před zaplněným kinosálem rozzáří plátno. Dojemné lehce absurdní  povídání, které rozzáří den a představuje možná nejlepší Carreyho výkon.. Někdy politicky hluboké, jindy absurdně hloubavé a nakonec i emocionálně vyzrálé, což z toho dělá jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem měl možnost vidět. Děkuji Jime! 100% ()

Honzus

Frank Darabont dokázal zatím vždy vytvořit "film s duší" a i tentokrát diváka nutí zamyslet se nad nejednou životní otázkou. Co mu chybí k dokonalosti Shawshanku nebo Zelené míle je nějaký neočekávaný prvek či zvrat, protože příběh je místy dost předvidatelný. Jim Carrey je vynikající (avšak není to jeho nejlepší vážná role), zbylí herci jakbysmet. Filmu by možná neublížilo lehké zkrácení, některé scény mi přišli zbytečné, nicméně kvality Majestic určitě má a to nemalé. Holt laťka, kterou si režisér v roce 1994 nastavil, se mu bude jen těžko překonávat, ale proč se o to vůbec pokoušet, když to snad ani nejde. ()

route60

Jim Carrey je herec s velkým H, v komédiích ho můžu ale v dramatech je zcela bezchybný, Mejestic Franka Darabonta je film na ktery nedám dopustit už kvuli vykreslení 50 let amerického snů a idealu té doby a jde vidět že hloupost a zaslepenost je všude na světě bez rozdílu politiky. ()

rawboy

Ne náhodou mám Franka mezi oblíbenými režiséry, byť mě scénář moc nenadchl tak z hereckých výkonů se pod jeho taktovkou stal koncert. ()

George.Camel

Tento film doporučuji ke shlédnutí všem, kteří nesnáší Jima Carreyho komika. Při sledování tohoto filmu totiž zjistí, že dovede zahrát, a to bravurně, i roli vážnou, jako v tomto případě. Navíc vás do děje a doby, kdy se příběh Petera Appeltona odhrává, vtahuje také nádherná hudba Marka Ishama, přestanete vnímat čas a čekáte, co bude následovat. Naštěstí ten americký patriotismus v tomto filmu byl umírněný, došlo i na soud, protože bez něj nemůže existovat žádný americký film, a nakonec ... a to přece nemohu říct. Podívejte se. Je to pohlazení na duši v záplavě dnešních stupidních nekonečných seriálů na všech televizích. ()

exoomer odpad!

Pardon, ale toto je co? Vacsiu sracku som asi fakt nevidel a to myslim uplne uprimne. To snad ani nema zmysel komentovat. Myslel som ze Ace Ventura je naozaj neprekonatelne, ale Majestic od toho naozaj nema daleko. ()

Pete24

Daleko více než na režijní zpracování netradičního retro příběhu jsem byl zvědavý na výkon trhlého komika Jima Carreyho. Svoji roli, tedy přesvědčit mě, že protentokrát není komikem, splnil naprosto dokonale. Nejen že jsem mu věřil, ale také mi do dobového kontextu zapadl navzdory všem předpokladům. Zřejmě nepostradatelné klišé v podobě patriotismu při závěrečném monologu Frank Darabont skvěle zakamufloval tak, že nenechal hlavního hrdinu vyváznout úplně s čistým štítem. Sečteno podtrženo, 90%. ()

Mr.Lojza

Báječně „vážný“ Jim Carrey a překrásná Laurie Holden, to musí být podívaná. Navíc děj je zasazen do období studené války, žasnu blahem. Celý děj provází pomalu klidná režie (jako např. u C. Eastwooda) a člověk si vše užívá plnými doušky. Smutný konec nás nečeká a můžeme si s kamarádem u televize plácnout, že zase jednou maccartismus dostal na prdel. ()

Crybaby

Majestic zostane pre mňa navždy symbolom toho že aj film skvelého režiséra, obsadení skvelými hercami, s celkom dobrým príbehom nemusí byť až taký zaujímavý aby som bez váhania na jeho hlavu nasadil korunu a trepol tomu plný počet. Jedno viem určite, a to že Jim má aj lepšie filmy. Je jedno či bol obsadený do komickej, alebo dramatickej úlohy. Ak by som tu videl aspoň trochu z geniálne herecky aj dramaticky zvládnutého Trumana, kto vie, možno by sa aj tento film stal mojim obľúbeným. Takto je to len snímok ktorý sa snažil stavať základy na jednom hercovi, čo mu príliš nevyšlo. ()

javynabi

V tomto filmu chci určitě ohodnotit hlavně Jimmiho Carreyho – znám ho jako trapného komika z filmu - které mně moc neberou. Ale tady skvěle zahrál perfektního hrdinu Luka z malého městečka, kde jsou úžasní lidé. .. Povedený film – a skvělé obsazení ! ()

a0001

Strata pamäti, no ocitneš sa v rozprávke - pekné mestečko, ľudia sú príjemný a všetci ťa majú radi. Škoda len, že si nemôžeš spomenúť, alebo nemal by si aby tento "pekný sen" vydržal aj naďalej. Veľmi sympatický film 80% ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)