Poslední dny sopky Krakatoa (TV film)

• Česko

Giulio Biccari

Tim Atack

Kostýmy:

Diana Cilliers

Na televízny film má síce Krakatoa pomerne vydarené triky a celkovo peknú vizuálnu stránku a aj keď príliš nenudí, nedokáže si po celú dĺžku udržať atmosféru a napätie. Film však nie je veľmi dlhý a rozhodne stojí za pozretie, aj keď možno len jedno. Dá sa však povedať, že za posledné roky sa v tomto "žánri" jedná o nadpriemernú záležitosť.(6.8.2007)

Triky nejsou bůhvíjaké suprové, ale ne zase tak špatné. Příběh je zajímavý, s hlavními postavami jsem se docela ztotožnil. Trochu té rozmělňovací omáčky díky tomu, že film je dvoudílný (co uvidíte příště a co jste viděli minule) mě štvalo, ale rychloposuv DVD to spravil. Samotný závěr je až apokalyptický. Věru, nechtěl bych být "při tom".(10.10.2012)

Toto velkolepé drama vychází z výpovědi očitých svědků, aktuálních rozhovorů a moderní vědy aby vyprávělo skutečný, úžasný příběh o jedné z nejhorších přírodních katastrof v historii. Dne 26. srpna 1883, na malém sopečném ostrově vybuchul vulkán, který rozpoutal sérii děsivých tsunami, explozí a žhavých mraků popela. Během 48 hodin zničil stovky měst a vesnic, zanechaje za sebou více než 36. 000 mrtvých. Film zobrazuje čtyři příběhy, které se navzájem propojují : Holandského dispečera Willema Beijerincka s manželkou Johanou, snažící se zachránit svojí rodinu. Vědce Rogiera Verbeeka, který si až příliš pozdě uvědomí rozsah katastrofy a důsledky jeho selhání při varování populace. Strážce majáku Jacoba Schuita odmítající opusit svůj post, když je pobřeží zaplaveno popelem. A hrdiny kapitána Lindemana zodpovědného za životy cestujících, se kterými uvízl na lodi v moři. Živá rekonstrukce jevu, která je mnohými považována za první globální mediální událost. Krakatoa - je autentická rekonstrukce toho co se dělo během budování, děsivé vyvrcholení a devastující následky výbuchu.(26.1.2013)

Zdařilá záležitost vzniklá pro tv. Snímek má solidní trikovou stránku, příjemné herce a navíc díky krátké stopáži vůbec nenudí. Doporučuji každému, koho zajímá historie v zábavné podobě. Podle mě je Krakatoa o stupeň lepší, než ostatní snímky o vulkánech co vznikly za posledních pár let pro kina(Pekelná hora či Sopka).(31.10.2007)

být to dokument, bylo by to o hvězdičku víc...(6.11.2007)

• - Film je natočený podľa skutočnej udalosti. Počas leta 1983 Krakaroa niekoľko krát vybuchla a zničila tým samu seba. Pri explózii zomrelo približne 36000 ľudí. (dobso)

• - Do prípravy filmu bolo zapojených množstvo geológov a vulkanológov, aby film odpovedal čo najviac skutočnosti. (dobso)