Amazing Spider-Man

• USA The Amazing Spider-Man (více)

Peter Parker je středoškolák, který nemá mnoho kamarádů. On sám je trochu podivín, jehož v dětství opustili rodiče a svěřili ho do péče strýce Bena a tety May. Stejně jako většina mladých lidí v jeho věku hledá Peter svou identitu a zároveň prožívá první lásku. Společně se svou dívkou Gwen Stacyovou se potýkají s bouřlivými city, závazky a tajemstvími. Peter jednoho dne objeví otcův tajemný kufřík a rozhodne se vydat po stopách svých rodičů, aby pochopil, proč ho opustili. Pátrání ho zavede přímo do Oscorpu a laboratoře otcova bývalého kolegy Curta Connorse, kde se musí postavit doktorovu alter egu, Lizardovi. Petr je přitom nucen učinit několik rozhodnutí, která mu navždy změní život... (HBO Europe)

michald99

Je vtipné, jak teď, když už jsem viděl dvojku, se mi to hned lépe hodnotí. Tenhle Spider-týpek není špatný, jen se tak zoufale snaží být originální, až to přehání a to vyúsťuje v chyby a nesmyslné momenty, kterých se určitě mohl vyvarovat. Když porovnám Spider-týpkovo alter ego s dvojkou, také bohužel ztrácí. Není tak vtipný a některé scény jsou zahrány špatně, což v tu chvíli režiséra zřejmě netrápilo. Naštěstí to vyspravil Amazing Spider-manem 2. ()

redwik

Spider-Man tu už raz bol. A Tobey Maguire sa mi páčil viac ako nemastný-neslaný Andrew Garfield. Akurát Emma Stone bola super (no keďže ju mám v obľúbených herečkách tak na ňu nemôžem kydať pravda), i keď som čakal, že sa bude klasicky volať Mary Jane. A ešte sa mi páčil Spider-Manov protivník: ten tu predtým nebol. Ale inak nuda, príbeh taký istý ako všetky predtým, neviem prečo tam nezmenili aspoň niečo, nech je to trochu origoš. Celkom sa mi ale pozdáva trailer na Amazing Spider-Man 2 a v ňom už aj Jamie Foxx (to bola ďalšia vec, ktorá sa mi tu nepozdávala: okrem Emmy Stone tu nie sú žiadne známejšie tváre?), tak uvidíme. Andrew Garfield - Spider-Man / Peter Parker /:/ Emma Stone - Gwen Stacy /:/ Rhys Ifans - The Lizard / Curt Connors /:/ Denis Leary - Captain Stacy /:/ Martin Sheen - Uncle Ben /:/ Sally Field - Aunt May /:/ Irrfan Khan - Rajit Ratha ()

FanKalEl

Po druhom zhliadnutí zvyšujem na 4 hviezdy. v podstate to nemá ďaleko ani ku piatim, ale zatiaľ ma film na to nepresvedčil. Okrem vizuálnych trikov, tie nepočítam, tie budú vyzerať aj v roku 2016 super cool, je Webbov spider-man lepší než Raimiho predchodca. Nebudem sa tu vypisovať že v čom, proste je miestami suprovejší a basta. A bavil som sa pocelý čas. Občas fakt epic. (85%) ()

KafuR

Jedna veliká nuuuuda.. Ne že bych očekával nějaké extra originální inovace typu sympatické hlavní hrdinky, ale scénář míchající prvky Godzilly, Spider-Skatemana a nad tím vším bdících jeřábníků na správném místě mi ke spokojenosti stačil asi tak jako vidina dalších nudných pokračování, takže nezbývá než rejžovi poblahopřát za to, že se mu podařilo vytvořit z tisíckrát otřepaného klišé verzi ještě o pár melounů otřepanější. ()

Mayers

Reboot zas taková šupa není, spíďovi ubylo schopností (zápěstní strojek), zato celkově přibylo romantiky (nebo se mi to jenom zdá?) a rychlých zvratů v chování postav. Fešounek Gárfíld mi nějak nesedí, podivínskej Tobík mi byl bližší. Na druhou stranu působí nový spíďa víc cool a míň looserovsky. Lizard sice vypadá docela reálně ale měl vypadat určitě víc dinosaurovitě/krokodýlovitě. Nebudu ani hodnotit super efekty, jenom bych rád zmínil Sheena staršího v roli strýčka Bena (mám ho v merku z Wall Streetu). Celkově průměr, druhej pavoučí muž mě prostě ničím nedostal. ()

Pekisan

Definitivne to nie je komix pre dospelych. Spociatku sa to aj tvari sofistikovane a mierne temno, ale pride prvy skolsky den a je jasne, ze najviac poteseni budu hajskulisti. A este twajlajtaci a ti-co-sa-vzdy-hraju-hladni". Najviac sa mi paci obrovska empaticnost postav. Po premene nasho spajdika sa do nho okamzite zamiluje miesnta frndzica, hoci den pred tym ani nevedela jeho meno. A lokalny sikanista sa na pockanie premeni na citliveho best kamosa. Uprimne priznam, ze obcas to bolo dost vtipne (hlavne scena v kniznici) a ta frndzica je naozaj je naoko prijemna, ale celkovo z toho nic viac ako priemer nevyliezlo. ()

dalziel

Netuším aký je rozdiel medzi Spidermanom a Amazing Spidermanom , ale Amazing sa mi teda páči oveľa viac. Je tu viac akcie aj Peter Parker (Andrew Garfield) tu nie je taká sralbotka ako bol Toby Maguire. A Aj Emma sa mi páči viac oko Kirsten. ()

Broxigar

Garfieldovi jako Spidermanovi jsem se takřka dekádu úplně vyhejbal, ale vzhledem k vědomostním požadavkům Hollandova “Bez Domova” jsem si aspoň tenhle první díl Amazing sady pustil. Těžko říct, jestli se od tý doby obor kinematografie nějak výrazně neposunul, ale tenhle Webbův počin prostě nemá vůbec hloubku. Postavy nemají žádný backstory, podle kterýho byste se do nich dokázali vcítit, v některých případech je celý character development vtěsnán do několikavteřinového záběru. Všichni se chovají extrémně hloupě a i evoluci Spidermana nejde tomuhle filmu prostě věřit. Vizuálně to ale je celkem podívaná. ()

geek.ondra

S klidem provedené a neurážející. Webb má vše pod kontrolou a předvádí nám milý blockbuster který neurazí ani ty největší fanoušky Raimiho trilogie. Mimochodem tentokrát se nejedná o akcí nadupaný blockbuster ale o důvěryhodný teen drama s důrazem na postavy a romantickou linku což je v tomhle žánru hrozně osvěžující 7/10 ()

Kofolacik

Nechaaaapem. Po vsetkych Ironmanoch, Batmanoch, Xmenoch a Avengeroch sa Sony rozhodne spravit Spider-Man (mimochodom moj najoblubenejsi comics hero) reboot len 10 rokov po Raimiho verzii, A SPRAVI TO ISTE?! Cakal som "new take" tak ako to spravil Nolan s Batmanom, Vaugh s Xmenmi a tak ako to spravi Snyder so Supermanom... Toto je len ten isty Raimiho salat, s vybornym Garfieldom, spatnou Emmou Stone, nabliskanou kamerou a slabym zaborakom. 6.5/10 VELKE SKLAMANIE ()

TomStrom

Špatné to vskutku nebylo, jenom jsem čekal, že se tento film bude od Raimiho Spidermana diametrálně lišit. A ono ne. Sice se to víc blíží Nolanově vizi osobnosti superhrdiny, ale pořád se tento film od původního konceptu dostatečně neodpoutal. Buď tedy existuje v podstatě jediná správná cesta, jak spidermanovskou látku filmově zpracovat, nebo scénárista vytasil tak neotřelé nápady, až se studio zaleklo a vrátilo se k původní vizi pavoučího atleta. Ať tak nebo tak, nějak mi nejde na rozum, proč utratit sto padesát milionů za restart nikterak staré série, když výsledkem je zase téměř ten stejný film? ()

ER

Restart pavoučího muže se povedl. Má všechny ingredience, který takový film má mít a oproti dílům S.Raimiho je i atmosférou trochu jinde ( "opisování" od Nolanového Batmana je zjevné ). Přesto se dostavil pocit "jen" dobrého filmu, který nezklamal, ale ani nenadchl (např. vrhání pavoučích nití prostřednictvím zařízení?!! doteď to nějak nemohu vstřebat). Ovšem když si vzpomenu na triky prvního "Pavouka", tak tady už není co řešit a některé scény se mi zdály přeci jen o něco vymazlenější. Ovšem pořád to nevnímám jako pádný důvod pro restart. ()

Votvirak

Další komiksová adaptace,tentokrát v malinko jiném pojetí,ale perfektně zpracovaný! Příběh vesměs ohraná písnička,ale co,vypadalo to dobře a film za to stál, ALE NE V 3D ()

Boris.

Mně se to líbilo. Je to možná zbytečně dlouhý a možná si měli víc pohrát se vzhledem ještěra záporáka, kterej mi přišel moc "levně", ale jinak sem se pobavil a ústřední dvojice na mě působila velice příjemně. Andrew Garfield neni aspoň takovej posera jako Tobey Maguire. Celkově bych řekl, že to bylo asi lepší než původní Spidey. ()

Ryšty

Ale jo, bavilo mě to. Nejspíš asi protože to je prostě Spidy. Ale Tobey Maguire mi seděl jako pavoučí muž víc. Pro mě jsou všechny ostatní lepší než tenhle. Jak v hereckym obsazení, tak padouchama a i zábavností. Jediný co si mi v tomhle líbilo víc je oblek spidyho. ()

Moiraine

Nedopadlo to špatně. Asi dvakrát jsem se i zasmála, i když v tom jednom případě to nebylo úplně zamýšlené. Objevilo se tu celkem dost mých neoblíbených klišé, ale celé ty dvě hodiny mě to relativně bavilo. Nic víc jsem od toho vlastně ani nečekala (včetně těch klišé), takže zklamání se nedostavilo. Je to takový slabší průměr. ()

Claude Speed

Abych byl upřímný, tak mě nový pavouk bavil víc, než jeho filmový předchůdce. Herci si myslím, že své úlohy zvládli výborně, všichni .... Průběh filmu není pomalý, ani moc rychlý, je to tak akorát. Tady zase odvedl dobrou práci Marc Webb. Akorát mě trochu zklamalo zpracování ještěrky/ ještěrek. Tady si mohli dát grafici trochu více práce u filmu s takovým rozpočtem. I když má film něco přes 2 hodiny, tak jsem vydržel sedět na jednom místě a zarytě se koukat. Prostě letošní komiksovky prostě vyšly, k tomu není co dodat. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (více)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (více)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (více)