Hlavní podezřelý: Poslední případ (TV film)

Prime Suspect: The Final Act

Hlavný podozrivý: Posledný prípad

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2006, 2x92 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

Důstojné zakončení (?) jedné velké kriminální ságy. Pro mne vražedná kombinace skvělé britské detektivní tvorby a jedinečné superintendantky v podání Helen Mirren, která v této roli působí dojmem, že starou, jízlivou a suverénní šéfku policejní party vlastně ani nehraje. Jako i v předchozích dílech je i zde velmi dobře do detektivního děje zapracován přesah v podobě problémů hlavní hrdinky s alkoholem i její tápání v osobním životě a ve vztazích se svojí rodinou. Marná sláva, kriminálky prostě Britové umí a celá tato série navíc patří k jejich zlatému fondu. Btw.: jenom nechápu, proč je v žánrovém vymezení uvedeno "Mysteriózní"...(17.10.2008)

Extra třída klasické britské detekttivky, v níž pod základním krimi příběhem probíhají další plány o závažnějších tématech než je odhalení: kdo to udělal.(18.11.2012)

Jedno hodnocení za celý cyklus - britské detektivky mám rád jako takové, ale Hlavní podezřelý je i něčím víc: přesvědčivou sondou do psychologie vyšetřovatelů i vyšetřovaných, i do způsobu "práce" na obou stranách barikády. Celé sérii vévodí herecký výkon Helen Mirrenové a v několika dílech je jí více než důstojným partnerem Frank Finlay, dnes již dlící na věčnosti bohužel nejen ve filmu.(25.6.2007)

"Hlavní podezřelý" je jeden z nejlepších krimi-seriálů britské produkce vůbec: jedinečný, odvážný , inteligentní, nezjednodušující - a hlavně z nezvyklé perspektivy zachycující vývoj Západu v posledních dvou desetiletích. Jsou tu všechna zásadní témata: postupné rozmrzání a pády společenských tabu, změny genderových konvencí, ba i způsobů práce kriminalistů. To vše při zachování hluboce lidské "nešoumenské" perspektivy na zločiny, jejich pachatele, oběti a policisty. Přes všechny úspěchy na jiných parketách jde podl mě o životní roli Hellen Mirren.(11.5.2011)

Série si po celou dobu držela výbornou úroveň (až na jednu malou výjimku) a poslední díl ji zakončil více než skvěle. Spolu s prvním dílem je to to nejlepší, co nám Hlavní podezřelý mohl dát. Opět se jedná o prvotřídní filmařskou práci, nechybí napínavý příběh plný zvratů a především báječná Helen Mirren, jejíž Jane se potýká s koncem kariéry, samotou, alkoholismem. Bylo to smutné, vzrušující, dechberoucí. S Jane jsme ušli kus napínavé cesty a rozloučili jsme se s ní se ctí.(10.4.2014)

• danecek24

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - nominace (2) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Helen Mirren(18.3.2009)

Odchod naší hrdinky ve velkém stylu. Závěr kariéry, stáří, chlast, ale pořád má má kolty proklatě nízko a sakra rychle tasí. Jenže rána už nejsou tak svěží a kocovina trvá až do hlubokého odpoledne. Navíc se vkrádá pocit osamění, který se stává každodenním parťákem, spolu s lahví whisky, samozřejmě. Poslední případ je obzvláště vysilující, zejména citově. Napadá mne jedna paralela- český film z trochu jiného žánru- Pan Vok odchází...85%(13.2.2018)

Zajímavé případy & lidské osudy & podrazy & facky & urážky & nenaplněné vztahy & věčný boj s alkoholem & samota & výhry & prohry. Jane Tennisonová urazila veliký kus cesty, až nastal čas loučení s tím, čemu obětovala svůj soukromý život. Nejsilnější a zároveň nejsmutnější příběh z celé série.(18.9.2013)

Helen Mirren je neskutečně skvělá herečka a v tomhle seriálu hraje na výbornou(16.10.2008)

pozeral som z toho asi desat minut a mirrenova ma absolutne ochromila, znehybnela.. wow...(23.9.2007)

Strasti a slasti britské Matky vlasti převlečené za Tennisku. Poměrně drsné a smutné případy (ovšem, co mně taky nepřipadá smutné, že?) a především velmi solidní seriál, s hlavní hrdinkou jakožto policistkou, která mi nelezla na nervy (konečně!). Helen Mirren je totiž výborná. Silné tři hvězdy.(26.9.2010)

Dvě moje životní lásky, britská detektivka a Helen Mirrenová, v jednom luxusním balení a bonusem navíc. Nekoná se totiž černobílá pohádka o dobru a zlu. Koná se oku a duši nepříliš lahodící příběh o svinstvu a boji proti druhým a sobě samému, hrdinů je pomálu a musíte brát zavděk těmi, kteří dělají chyby, neradi si je připouštějí, prohrávají s nimi vysoko na body a přespříliš pozdě jim dochází, že obětovat kariéře a věčné rvačce s úplně vším celý život možná nebyl tak úplně nejlepší nápad. Koná se doušek reality. 9/10(8.2.2009)

Povedlo se kvalitně a bez zbytečného pathosu zakončit jeden z nejlepších kriminalistických seriálů. Velmi působnivé jsou momenty, kdy se vynikající Mirrenová snaží vyrovnat s výpadky paměti a přiznat si že je stárnoucí alkoholička.(26.5.2007)