Krissty

Říká se "Za pokus to stálo.".. Nevím, jestli se to u tohoto dá říct také tak jednoznačně, protože podle mě film za moc nestojí.. Původním Sněženkám a machrům se ani zdaleka nepřiblížil a až na pár dobrých hereckých výkonů to byl propadák.. Ten scénář mi přijde docela dost primitivní a hloupý.. Ale za tu nádhernou úvodní píseň a pár herců, které mám ráda, si to ty dvě hvězdičky zaslouží. ()

baribal odpad!

Jaká byla moje představa filmu po pěti minutách? Ten chlap, co vypadá jak úchylák, zabije ty dva parchanty, Duchoslav se vychrápe se svojí dcerou a Jeníčková přefikne všechny. Někdy prostě nemám sílu hodnotit film, ale pouze to co mě na něm "vysí*á" nejvíc. Marika, akcent mejd in "jů-es-ej", je to nejhorší co jsem v českém filmu za poslední roky viděl. Když bych měl vyzdvihnout jednu scénu, tak asi čichání ke zmrzlé růži. Film o dospělých lidech, kteří se chovají hůř jak dnešní puberťáci, snad jediný Kopta a Freimanová hráli duo, které nevypadalo na pěst. Film vzniknout měl, ale ne ve stylu vzpomínání na krásný časy. ()

selfesteem

Pětadvacetiletá odmlka má něco do sebe. Bylo zajímavé sledovat, jak nám postavy dozrály, změnily se, ale jejich city zůstaly pořád silné a neměnné jako v prvním díle. Někdy je to tak i v životě, je jedno kolik let uběhne, ale když se vrátíte na stejné místo se stejnými lidmi, je to tady prostě zpátky. Film přinesl přesně to, co jsem od něj čekala, na rozdíl od vtipnosti a jisté veselosti prvního dílu, ale i reálnosti toho, jak to na lyžácích chodí. Přinesl pohled dospělých lidí s novými starostmi i nevyřešenými pocity z minulosti. Navíc kamera byla úžasná, hudba dojemná a celý film byl natočen na velmi dobré úrovni. Moc pěkně se mi na to koukalo a vzpomínalo, jaké to kdysi bývalo na lyžácích...hlavně to ranní řazení na kopci, kdy padá čerstvý sníh, to byla paráda. ()

fannah

Film, na který jde víc jak půl milionu lidí, je buďto téměř odpad od Trošky nebo jiných, anebo od Svěráků s hodnocením 80+. Už první díl byl deprese jako prase, tak čemu se tu všichni diví. ()

Wysch

Zvysoka na nějakých 37 kašlu. Sněženky po pětadvaceti došly nezaslouženýho nepochopení. A trpí na to, že sněženky z 82 jsou z nějakýho záhadnýho důvodu kult. Scénáristům patří neskutečný klobouk dolů za to, jakou odvahu měli k tomu, aby tenhle hořký příběh o osobních nezdarech, stárnutí a stáří napsali. A ke všemu ho napsali moc dobře. Jasně, místama se vaří z vody, a vaří se z hlášek starých pětadvacet let, ale i tom to stárnutí přeci je. A já zvysoka kašlu na to, že 37 procent. Pro mě jsou Sněženky po pětadvaceti mnohem lepší film než jejich dospívající předchůdce. Komplexní a přitom strašně nevyvážený, hořký a přitom sladký ve vzpomínkách, který se místama měněj v dojmy toho, jaký jsme byli před pětadvaceti lety. **** a jedna * natruc. edit: Dalších osm let stárnutí přidává ještě silnější emoce. O to silnější, že si člověk sám začne uvědomovat, jak všichni stárneme. Všichni stárnete, jen já se s tím ještě nehodlám smířit. ()

frashmaker

Amaterský film s velice povrchním scénářem, který se snaží akorát hrát na nostalgii. Pár dobrých momentů tam bylo. Ale na tři to nebylo ani zdaleka. Škoda,že si s tím trošku víc nevyhráli. Mohlo to dopadnout lépe. ()

Hannibal92

Bohužel jsem na tomto filmu byl v kině, naštěstí jsem neplatil vstupenku, jinak bych byl asi hodně naštvanej. Pár scén bylo slušných a docela jsem se i pobavil, ale absolutně to zabil příběh mladší generace, který mě opravdu nebral. ()

Rosana

Jak jsem psala u prvního filmu - tyhle filmy bez dramatického oblouku, bez děje a pointy mě moc nebaví. Ale když pak hledím na film, který je vlastně recyklace díla, které v osmdesátých letech frčelo, a tvůrci nevymyslí vůbec nic nového! Jen opakují hlášky, které se líbily našim tatínkům a maminkám... Musím ale přiznat, že vidět ty samé herce, které známe jako puberťáky, jako fotry je vcelku dobrý nápad :D ()

Tayen

Že bychom opravdu všichni ve čtyřiceti byli dobří akorát tak na vzpomínání, úplně bez naděje bez vyhlídek, jen se dožít důchodu? Děkuji nechci. Velká škoda, že hlavní hrdinové se zmohli akorát tak na to vzpomínání, zápletka veskrze žádná, prostě uběhl jeden víkend bez nějakých proměn, zvratů a dramat. Všichni se rozešli tak jak přišli. Překvapil ovšem Suchánek, který si dokázal udělat srandu sám ze sebe a jako jediný ze staré bandy sem tam podal nějakou vtipnou hlášku. Něco jiného je dvojka "Slovena" a Prachař, kteří drží snad celý film a jako jediní hýbali dějem. Veronika Fraimanová a pan Brzobohatý jako vždy výborní, ostatní by si zasloužili profackovat. ()

Ellmariachi

Podle mě tohle každej zná. Vracíte se někam ať už na místo nebo v čase s pocitem nebo spíš přáním, že to bude třeba jako dřív. Že si tenhle den, víkend, týden užijete, tak jako tehdá. Nasadíte masku štěstí a jdete na to. Chvíli to funguje a vy si to užíváte. Pijete, blbnete smějete se. prostě na chvíli máte ten život, který už vám nepatří. Průser ale je, že ať chcete nebo ne, tak vás váš kostlivec ve skříni nakonec dožene. A je jedno jestli ještě tam, druhý den v kocovině nebo třeba za týden. Je škoda, že tenhle film se tváří jako hrozná prča. Jedná se totiž o poměrně zajímavou sondu do nitra (ne)šťastníků legendárního zájezdu. 70 procent. ()

Siegmund odpad!

Ať o tomto filmu přemýšlím jak chci, nemohu (a snad ani nechci) se ubránit srovnáním s jeho prvním dílem. S jedním z autorů scénáře jsem strávil celý jeden rok na vojně a poznal jsem ho jako neobyčejné vnímavého, pečlivého a mimořádně schopného jedince. Tomu také odpovídal i film Sněženky a machři (1982). Každá scéna byla skvěle promyšlená, dialogy odposlouchané z reálného života. Toto všechno jsem v tomto filmu postrádal. Na film jsem se díval dokonce 2×, abych sám sebe přesvědčil, že je film opravdu tak dobrý, jak zde o něm někteří píšou, ale nepovedlo se mi to. Film mi přišel nenápaditý, scény násilně vymyšlené a poslepované do pochybného celku. Ve mně film zanechal pouze pocit rozpačitosti, nenaplněnosti až zbytečnosti. Nezachránil ho ani Václav Kopta. Škoda. Na film jsem se docela těšil. ()

Orlau32

Neskutečně hloupá nastavovaná kaše. Za takovéhle kraviny naše kultura vydává prachy ? Už chápu, proč lidi tak málo chodí do kina. Obdivuji kolegu Karlose80, ža mu tahle volovina stála za tak dlouhý a perfektní rozbor. ()

vorheese

Mládí už se nevrátí a stáří stojí za prd...víc se z tohohle filmu nedozvíte. Přičtěte si k tomu fakt, že scénář se občas humorem přibižuje Kameňákům, kamaremana někdo den před natáčením naučil pracovat s hloubkou ostrosti (a ten si to zjevně užívá) a nakonec vám vyjde, že jediný člověk, který odvedl slušnou práci, je autor hudby. ()

Pragrik

Dost průměrná komedie s řadou starých fórků oživená jen mladým Prachařem a vcelku neznámou Julianou Johanedis. ()

slunicko2

Sentimentálně zvadlé sněženky a machři, kteří dostali po hubě. 1) Především je třeba zdůraznit, že toto není pokračování jedničky. Dvojka je samostatný film, který využil nám všem důvěrně známých postav k osobní reflexi stárnoucích nespokojených loserů. Z komedie nezbylo nic, zato hořkosti přibylo._____ 2) Vyprávění o nové "ztracené generaci", kterou nezdeptala válka, za to však život na pomezí reálného socialismu a postsocialismu, je o to působivější, že ve filmu nezazní ani slovo o politice nebo ideologii. Bezobsažné tlachání umocňuje pocit prázdnoty, který film zanechává. Inu ano, i takhle to v životě chodí._____ 3) Snímku porozumí spíše střední a starší generace, která má životní zkušenosti a ví, o čem ten film je._____ 4) Konzistentní scénář důsledně pracuje s kartami tak, jak byly před čtvrt stoletím rozdány. No jak by ne, když hlavní scénárista - Radek John - je pořád ten samý._____ 5) Počasí, které filmařům nepřálo, jakoby symbolizovalo změnu atmosféry oproti jedničce - od optimistického rozjásaného sluníčka do pochmurných zamračených dnů dneška (bez politických konotací, prosím)._____ 6) Snad by neškodilo trochu snímek prostříhat, aby získal na tempu a dopsat alespoň nějakou dějovou linku, byť by byla i tak málo zřetelná, jako v jedničce. ()