Filmmaniak

Postavy z jedničky si po 25 letech zoufají nad svými mizernými životy. Vtip vystřídala smutná deprese. Vhodné k vidění leda v případě, že vás zajímá, jak ti herci po tolika letech vypadají. Na vlastní nebezpečí. ()

swamp

Měl jsem chuť dát 3,5* - jenže to nejde, tak jsem se rozhodl pro 3* - ovšem když jsem uviděl ta nízká hodnocení tady, dávám hvězdičky 4. :) Důvodem není nostalgie má, ale celková nostalgie filmu, která je více než hodící se. Asi v polovině filmu jsem si říkal, že autoři filmu neměli lákat na komedii, ale rázem jsem si uvědomil, že vlastně ani nelákali - že vlastně skoro vůbec nelákali - a právě proto všichni očekávali bláznivou komedii. Pokud však člověk není rozmrzelý z té impotence vtípků a poddá se filmu jakožto hořkosladkému baladování o životě, bude potěšen. ()

dex2man

Film, který nepotěší ani nepobaví. Depresivní atmosféra, která má zřejmě zdůraznit tíhu života a ne moc příznivých osudů bývalých rádoby machrů mi přišla naprosto neopodstatněná a zbytečná. Obzvlášť v kombinaci s nudou- sledovat půl druhé hodiny prázdného tlachání není to pravé ořechové..a výstupy nachcanýho Cabadaje už vůbec ne. Vlastně jsem na konci nechápal, proč jsem to nevypnul už po půl hodině a nešel si vybarvovat omalovánky. Jsem na předposlední stránce a u nich mě aspoň zajímá, jak to celé dopadne. ()

Ratemus odpad!

Snad jsem to ani nedokoukal a vůbec se nedivím, že si z toho nic nepamatuju. Snaha vyrovnat se českým klasik nám prostě nejde. Tady není nic, co by stálo za těch sto minut. ()

Marthos

Recyklovaná nuda. Skutečně nevím, o co se autoři pokoušeli, když se jim ani v nejmenším nepodařilo vytvořit nosnou dějovou linii. Film nemá žádnou osnovu, vše plyne volně a bez jakéhokoli vývoje. Silně pesimistický závěr je pouhým završením celkové bezradnosti. Z postav je cítit vyvanulý sentimentální tón, nejlépe charakterizovaný slovy jednoho z protagonistů: "Všichni jsme starý." Absolutně postrádám smysl vedlejší linie Prachaře a Johanidesové. A co to cameo Kateřiny Neumannové? Ocenit se tu dá pouze několik exteriérových záběrů, což je ovšem na celovečerní film zatraceně málo. Karel Smyczek se od vynuceného pokračování včas distancoval a dal tím nenápadně najevo, co si o celém projektu myslí. ()

Tomco

Nečudujem sa nízkym hodnoteniam.. Nebyť odmala odchovaný VHSkou s pôvodnými Snežienkami dám o hviezdu dve menej.. Nostalgická povinnosť - žiaľ max. na jedno pozretie. ()

WANDRWALL

Jediné co mě zaujalo, kolik lidí na to přišlo do kina. Filmaři se rádi vrací k hitům z osmdesátých let. Témat je hodně, ale jak na ně? A taky jsem si s chutí pročetl jak na koho tenhle film působil. ()

Chrustyn

Představte si, že vás rodiče vytáhnou na setkání se svými spolužáky, se kterými se čtvrtstoletí neviděli. Všichni se budou náramně bavit jenom vy skončíte nekdě v rohu a budete se neskutečně nudit a nechápavě zírat. Takhle nějak jsem si připadal při sledování tohoto opusu. Už první "Sněženky" mě nějak závratně nechytly a tento film bych nejspíš nikdy neviděl, kdybych na něj nebyl násílím dotažen. Přesně tyto filmy způsobují mojí averzi vůči české kinematografii, jelikož na jeden dobrý český snímek přichází deset takovýchto slátanin. Ale možná je chyba na mé straně, jelikož celé kino se náramně bavilo a jen já nehybně seděl a přál si konec. Jedna hvězda je za Suchánka, díky kterému mi alespoň párkrát cukly koutky, avšak ke smíchu mě nedonutilo nic. Buď jsem na takovéhle filmy moc blbej nebo naopak chytrej. ()

iamek

Jedná velká nuda se stále opakujicími se fórky z prvního dílu. Tohle si nezaslouží vydělat ani na náklady. ()

klerik

Pôvodný film mám rád, ale neprežívam pri jeho sledovaní orgazmus. Táto dospelá verzia mi prišla ako dobre vysušené seno. Nechápem úplne zmysel. Hej, trochu nostalgie, trochu starnutia, pôsobivá vizuálna stránka... ()

korbitch22

Čistá pravda vy sráči! To je život, to je realita, tvrdá pravda...co byste chtěli? Další barevnou sračku s úsměvy debilních herců od ucha k uchu? Další naivní a lživý kousek do těch vašich podělanejch dušiček? Táhněte do prdele když nevidíte pravdu života. Jeden z nejlepších a nejúpřímějších porevolučních filmů. 95%. ()

mcb

Velice nečekané a příjemné vánoční překvapení. Zatímco by někdo očekával bezobsažnou blbinu topící se ve vlastní hlouposti, která těží jen z názvu, dostali jsme velmi dobrý tragikomický (jakých je v Česku nespočet) a nostalgický příběh, který na nejednom z nás vyvolal onen pocit vzpomínek, starých časů a taky toho, že nic netrvá věčně. Jednoduše chytrý snímek se až po kolena babrá v osudech hlavních hrdinů, kteří se změnili k nepoznání a každý v životě nakonec dopadl tak, jak nechtěl. Kloubouk před nimi dolů, protože si ze sebe utahují, kudy chodí. Ačkoliv je ve snímku pár hluchých míst a některé postavy jsou zbytečné i otravné, sám jsem hleděl, jak neskutečně zajímavý a citlivý film to je. Není to pubertální veselice jako před 25 lety, avšak v mnoha chvílích se film snaží být nenuceně vtipný a humorný, a taky že mu to jde. Ale je to jen takové pozdvižení v jinak depresivním obalu. Obalu tak krásně citlivém, že jsem si sám sebe vybavoval, jak budu nostalgicky vzpomínat někde s bandou starých přátel na staré časy. Jasně, je to až příliš pesimistické, depresivní, všichni se tam podrážejí a podobně. Ale myslím, že to přesně vystihlo na jakém jsou už dně a už z něj není úniku. Aneb když je špatně, bude i hůře. 7* P.S. Musím poukázat i na velice kvalitní řemeslnou práci. Režisér si očividně rád hraje a zkouší a jde mu to velice dobře. A lepší kameru jsem dlouho v českém filmu neviděl. ()

heyda

Film je to na průměrné 3 hvězdičky, ale tady to vaše hodnocení mě moc nepotěšilo, takže dám 4 hvězdičky, abych to alespoň trošku pozvedl. Celkově jde o milé překvapení. Čekal jsem na dnešní dobu typicky českou kokotinu plnou nesmyslných situací a vykonstruovaných dialogů, ale to jsem se mýlil. Film drží krásná kamera a horské prostředí, příjemný humor i určitá melancholie a hořkost. Dále se mi líbily herecké výkony především Duchoslava a Suchánka, ostatní nic moc. A ačkoli děj není nikterak výrazný a může chvilkami nudit, tak já jsem si tento film docela užil a můžu konstatovat, že Viktor Tauš své předloze neudělal větší ostudu. Jen ji přenesl ze světa humorného, do světa hořké reality. Zajímavé. ()

triatlet

Konec Cabadaje v Čechách? Doufám. Potom mi přijde celá trilogie o Máchovi (Suchánek) zdařilá. Ve srovnání s navazováním na úspěšné hity jsou Sněženky a machři po 25 letech mnohem lepší než Jak se krotí krokodýli nebo čtvrté a páté pokračování Básníků. Jasně, je třeba se oprostit od stále omílaných hlášek, na které upozorňují i samotné postavy: "Hele Viki, zmůžeš se taky na něco jiného?" Ale na abiturientských srazech ty opakující se vzpomínky fungují, tak proč si je neužít i ve filmu. Je třeba přehlédnout neoriginální název, pár zbytečných scén (pracné zjištění Radkova telefonního čísla) nebo některé studiové scény, na nichž se zimní atmosféra na pozadí tapety rozplývá jako tající sněhulák. Smíšeně působily poetičtější pasáže – na jedné straně zajímavé uklidnění děje prostřednictvím sjíždění na igelitových pytlích nebo paralelního slalomu Jany a Máchy ml., na druhé straně příliš patetický (a neoriginální) hudební podkres u těchto motivů. Ovšem celkově hudba W. Krafta s ústřední písní Noc padá v podání Davida Volence a Kláry Vtiskové (vhodně zvolený duet – machra a sněženky:-) dotvářela příjemnou atmosféru. Jakkoliv se může zdát, že „třídní slepice ještě víc zeslepicovatěly“, nakonec se ukáže, že i ony mají své problémy a víc než jejich "stříhání kartami" upoutá (pro mě nejzajímavější) scéna, v níž kamera shora sleduje dvě spolužačky – matku a bezdětnou s dvěma uspanými raubíři v posteli… Podobně se mi líbila postava Máchy. Pokud tvůrci upozorňovali na to, že částečně postavy těží ze skutečných osudů jednotlivých herců, pak právě zakomponování této složky se podařilo (nejvýstižněji asi v postavě baviče Máchy). Charaktery postav jsou uvěřitelné. Tvůrci pokračování zbytečně nerozmělňovali novými postavami. Cabadajová ml. a Mácha ml. mají dostatek prostoru a vyvíjí se celkem přirozeně. Do celkové mozaiky zapadne i spolužák – fotograf/paparazzi. Celkově příběh o netradičním abiturientském setkání vyznívá smutněji. A pokud budete pokračování o sněženkách a machrech sledovat prostřednictvím očí Radka a Hanky, pak třeba uvěříte, že i ta braková Kráska na pláži se dostane do teplých krajů a nezamrzne v podkrkonošské říčce… ()

Stanislaus

Sněženky a machři jsou názorným úkazem toho, že některé úspěšné filmy by neměly mít pokračování po x-letech, kdy už divák baží po něčem jiném. Zpočátku jsem si myslel, že bude mít snímek aspoň nějakou úroveň, nicméně kvalita začala hodně rychle klesat, až zabředla do hodně podprůměrné a nudné šedi. ()