Uherská šlechtična Erzebet Bathory je bohatá, obdivovaná… a obávaná. Její krása je údajně draze vykoupena krví nesčetných nevinných obětí, v níž se koupe, aby si uchovala svěžest mládí! Kam až je ochotna zajít pro lásku a kde leží hranice mezi pravdou a mýtem? (oficiální text distributora)

corpsy

Oproti Jakubiskovej BATHORY je to o veľa míľ kvalitnejšie. Má to lepšiu atmosféru ( tajuplnejšiu ) a aj samotná Bátorička je lepšia mrcha. Juro, si to pokašľal. ()

ivishka

Nečekala jsem žádnou perfektní podívanou - ostatně nejen hodnocení ale také celkový obsah tomu podprůměru sám napovídá. Vždy mě zajímalo jak by to asi s Alžbětou Bathory mohlo být doopravdy, ale jedno vím jistě - tento film je mnohem horší než Bathory Juraje Jakubiska. V Bathory od Jakubiska se alespoň někdo spolehl na rozmanitější a smysluplnější scénář, pravděpodobný sled událostí či na historickou podobu nejen kostýmů, ale také všeho ostatního. Zde jste svědky toho, že se hraběnka chová jako lesba, megera, domina, lehká žena, násilnice, masochistka a jako zářný příklad na psychiatrii. Podobně jako se mi nelíbilo celkové zacházení s fakty kolem celého "případu" se mi nezdálo zobrazení Nádasdyho jako tlustého čuněte, který se občas objeví na bitevním poli, ale v ruce stále třímá jablko nebo jinou pochutinu, chodí navštěvovat lehké děvy a prahne po ranci peněz. Nepochybně bude zrnko pravdy na tom, že tato žena se stala jednou z největších záhad historie podobně jako pyramidy v Gíze, ale pravda zemřela s ní(podle skutečnosti ale uhořela). Musím ovšem pochválit dva herce bez kterých by film ode mě pravděpodobně dostal ještě horší hodnocení: Julie Delpy a Daniel Brühl."Pravda byla zazděna za cihlovou zdí, a nás ostatní již brzy pohřbí čas." ()

Gorehound

Možno pôjdem proti prúdu, ale tento mix historickej drámy s kvapkou gotického hororu na mňa zapôsobil. Síce by som si želal, aby z tohto fascinujúceho námetu niekedy niekto vytrieskal poriadny krvák vo veľmi pôsobivom Slovenskom prostredí(čert ber historickú presnosť, ja by som chcel práve tú "urban legend"), ale aj tak je toto spracovanie poctivo nakrútené, zahrané, poetické a emotívne. Julie Delphy je naozaj krásna, mocna, krehká, zmätená a všetko medzi tým, dialógy sú výborné, historické pozadie funguje a dostane sa ku slovu čosi aj z toho mýtu a pôsobivého gotického a hororového vizuálna. Aj keď je to hlavne historický film. A dobrý. ()

01Zuzana10

sklamanie. Nedokážem neporovnávať s Jakubiskovou verziou, potom mi The Countess vyjde ako maximálne priemerný film, kt. mi nič nepriniesol, ani snahu o nový pohľad, či zaujímavé spracovanie. Bathory bola aspoň vizuálne zaujímavá, miestami krásna, tu išlo len o šokujúci príbeh. Budem absolútne povrchná, pretože jediné plus bude asi iba Daniel Bruhl. I keď ani ten ma nepresvedčil. Veľmi ľadové, pomalé, miestami nechutné /nemám rada naturalistické scény/. Koniec ma priviedol do rozpakov, pretože popieral celú zápletku a v podstate uznal, že išlo hlavne o boj o moc, čo v podstate zobrazil Jakubisko, no v celom filme. Nevidím zmysel, keď si niekto napíše, zrežíruje, produkuje, zahrá svoj film, napíše k nemu hudbu a "ukradne" celý film pre seba. Špecializácia by možno pomohla. ()

corona

Táto Bathory nie je síce tak opulentná ako Jakubiskova ale je rovnako zlá. Delphy by si s ním mohla podať ruky v sprznení a absolútnom nezvládnutí historickej témy a reálií tej doby. Takmer celý dej je vystavaný na legendách a fiktívnej postave Štefana Thurzu (áno palatín mal syna, Imricha a v čase predmetných udalostí mal asi 10 rokov) a akéhosi podivného SM grófa Vizaknu (kde ho nabrala a aký mala jeho postava zmysel?). Škoda, Báthoriovej príbeh je aj na základe jasných faktov tak zaujímavý a desivý, že nepotrebuje pridávať vymyslené konšpirácie a potrebuje konečne kvalitné filmové spracovanie. ()

Martin741

U mna je to vyssie ako Jakubiskova Bathory, ktoru doteraz povazujem za nabubrelu a precenovanu srajdu. A pochopitelne, stale to nema na kultovy film o Bathory z roku 1980 /Krvava Pani/. 30 % ()

Stanley

No pane jo. Další prachbídné filmové zpracování života hraběnky Báthoryové, které snad vyfásla za trest za všechny své napáchané krvavé zločiny. ()

tomtomtoma

Hrůzostrašná legenda, rozprostřená kolem osoby Alžběty Báthoryové, je lákavým námětem pro filmaře. Julie Delpy pojala svou Čachtickou paní ambiciózně v žánru historického dramatu. Výsledkem je zajímavý subjektivní pohled na jednu možnou alternativu. Silnou stránkou jsou kulisy a nejednoduchá a ponurá atmosféra vznešenosti a zkaženosti. Zaujmou a ponoří do zobrazované doby intrik a vraždění. Díky tomu film dostatečně pobaví až do svého patetického konce. Nálada vrhá svou stísněnost, každý se dle svých schopností a urozenosti dere k vrcholu a bohatství. Krutost, přetvářka, účelová spojenectví, zrady, úchylky a zneužívání jsou nezbytné ochranné známky v dravém světě, který vládne, dobývá a porobuje. Hlavní postavou příběhu je pochopitelně uherská hraběnka a předpokládaná masová vražedkyně Erzsébet Báthory (šarmantní Julie Delpy, jako malá Ella-Maria Gollmer a jako nejmenší Paula Hartmann) v podobě vzdělané, zábavné a atraktivní ženy, která elektrizovala jednotlivce již svou přítomností v pokušení a ušlechtilým podmaňujícím se gestem rafinované koketnosti. Vzbuzuje obdiv a strach, a přesto je zasažena osudovou láskou více, než by se na její povahu slušelo a patřilo. Hlavní mužskou postavou je Alžbětin příbuzný a mladý hrabě István Thurzó (zajímavý Daniel Brühl) se svou rozpolceně osudovou rolí v legendě. Podléhá, bezhlavě miluje, poslouchá, provinile miluje a neochotně poslouchá. Důležitou postavou je Istvánův otec György Thurzó (dobrý William Hurt), nenasytný mocný muž s pokoutní praktikou. Výraznou postavou je Alžbětina pravá ruka a čarodějka Anna Darvulia (výrazná a elegantní Anamaria Marinca) s potlačovanou žárlivostí, oddanou láskou a snahou o zachování zdravého rozumu. Poslední důležitější postavou je urozený kníže Dominic Vizakna (velmi zajímavý Sebastian Blomberg) s nakažlivě našeptávající temnou stranou duše, prodejnou a všehoschopnou. Z dalších rolí: Alžbětina vídeňská teta a styčný bod Klara Báthory (Adriana Altaras), Alžbětin manžel a udatný vojevůdce Ferenc Nádasdy (zajímavý Charly Hübner, jako malý Jack O. Berglund), mocný a pragmatický uherský král Matthias (Jesse Inman), přísná Alžbětina matka Anna Báthory (Jeanette Hain), poslušný Alžbětin služebník Janos (Frederick Lau), další věrná sloužící Dorothea (Katrin Pollitt), opatrný reverend Matej (Felix Vörtler), či Istvánova bývalá milenka Kati von Kraj (Nora von Waldstätten). Není to žádné převratné dílo, ale svému zábavnému účelu poslouží a zaujme svým vykouzleným prostředím. ()

frings

Tak jsem se s nedůvěrou a skepsí pustil do shlédnutí tohoto díla a ejhle! Přesně toto zpracování mi padlo do noty a splnilo naprosté očekávání o hraběnce Bathoryové. Komorní, milé, brutální... ()

animaxis

Na tento film jsem se podíval pár týdnů po zhlédnutí Bathory (2008) a to možná trohu způsobilo, že se mi tento pohled na život Erzebeth Bathory tolik nezalíbil. Nejvíc mi na filmu vadilo, že je podaný jakoby hrozně moc stručně a rychle. To, že je celé dětství Bathory shrnuto během tří minut jsem ještě pochopil. Vadit mi ale začalo to, že život s jejím manželem je následně shrnut v dalších čtyř minutách. Pokud je pověst o Bathory pravdivá, tak právě během jejího dětství a manželství by mělo proběhnout možná i několik základních "pudů", proč se z ní stala "krvavá hraběnka", ale na to film bohužel z vysoka kašle. Dále během filmu ale stejně postupně dochází k takovým dvěma důvodům, proč vlastně s vraždením začala. To mi sice už nepřipadalo, že to zabralo takových 10 minut filmu ani ne, ale stejně si nikdo s propracováním příběhu moc práce nedal. Konec filmu přišel z jakoby nic a ten celý film pohřbil trochu hlouběji. Herecké výkony jsou dobré, výprava je dobrá, dokonce ani hudba není špatná, ale ten děj to prostě kazí skoro jak nejvíc to jde. Přesto nějakým zázrakem film celkově nadopadl až tak špatně. Dojem na mě nezanechal moc dobrý, ale alespon jsem rád, že jsem se na něj podíval. Nakonec dávám s přimhouřenýma očima tři hvězdičky, ale nezaručuji, že si to s těmi dvěma s postupem času nerozmyslím. ()

majo25

Po prvé, film teda určite nevykresľuje skutočnosť, ale zakladá si na fámach a bohapustom mýte o krvavej grófke, ktoré boli už x-krát vyvrátené. Existujú na to historické spisy a dokumenty. Ale ako samostatný fiktívny konštrukt ujde. Film má atmosféru, dostatočné historické cítenie a niekoľko dobre odvedených trilerových scén. Samozrejme, vyzdvihuje to aj prítomnosť Willima Hurta. Nemôžem si však odpustiť a nespomenúť prerážajúci feministický podtón, kde každý muž je buď intrigár alebo hochštapler a ženy sú tie podvedené a využívané. Aj zo samotnej vraždiacej grófky bažiacej po panenskej krvi robia v závere obeť mužských intríg. Prejavuje sa v ňom aj typicky francúzska úchylnosť - neštítí sa lesbickej lásky či sado-masochistických chúťok a nijako ich ani nekritizuje. ()

dr.fish

Tak nám tvůrci nabídli zase jednu verzi. Hraběnka Báthory byla obyčejná marnivá ženská, nechala se zblbnout mladíčkem, a jelikož si připadala hrozně stará, začala se omývat krví panenskou. K tomu všemu je zbytek děje vyplněn poměrně neslanými nemastnými dialogy, které začnou brzy unavovat. A tak i když se interiéry a celková výprava filmu myslím dost povedla, absence souvilejšího příběhu sráží Čachtickou paní do temných vod podprůměru. Nuda,nuda, šeď, šeď. Díky lokacím a interiérům dávám 50% ()

ecceHOMMO

Bezduchý, príbehovo absolútne nezvládnutý snímok. Film ani nie tak o krvavej Bátoričke ako o láskou trpiacej Erzebet, blúdiacej v začarovanom kruhu z ktorého niet úniku....Herci mi prišli nepresvedčivý, dialógy mnohokrát absolútne mimo a príbeh samotný povrchný zameriavajuci sa na nepodstatné veci ( pričom podstata im uniká ). ()

Ryuuhei

Nevím, ale mě toto ztvárnění známého příběhu docela bavilo! Líbilo se mi rozvláčné tempo, motiv, ale i zpracování, které se občas nebálo vyobrazit trochu té krutosti, protože o té to celé ve výsledku přecejen je. Jakubiskovu verzi jsem nicméně ještě neviděl a tudíž nemám s čím porovnávat. ()

oveckaoa

O hodně lepší než Bathory od Jakubiska moc se tu nemoralizuje (u Jakubiska byla Alžběta svatá) a je to i krvavé místy. Konec působí trochu divně koho by zajímalo že nějaký týpek ji miloval víc než to že byla největší vražedkyně v historii. Některé scény jsou zde podané tak jak to údajně skutečně bylo to česání železná panna a další některé jsou naopak změnéné Alžběts měla 4 pomocnice a 1 pomocníka přičemž 3 z pomocnic byly upáleny za čarodějnictví a poslední osvobozena za svědectví a pomocník byl skutečně sťat. ()

Maki89

uz strasne davno sa mi nestalo, ze by som film po polhodine zhnuseny vypol a to som teda videl riadne blbosti, ale toto bola neskutocna nuda... nic sa tam nedialo, iba kecy, predstavitelka hlavnej postavy nesympaticka, hudobny doprovod som si ani nevsimol... z milosti dam 1/10 ()

lennyd

Knihu od Nižňanského jsem kdysi četl (dokonce ve slovenštině), ale už je to tak příšerně dávno, že se ani neodvažuji hodnotit příbuznost filmu s knižní předlohou (v celkových rysech to ale asi bude sedět, to by si ani Jakubisko snad netroufl překroutit legendu úplně naruby). To stejné bych mohl napsat i o pokusu Julie Delphy o zfilmování této legendy. Sice mi celý tento film připadá velmi prvoplánovitý - Julie Delphy hledala nějaký film, kde by si mohla zahrát. A jelikož ji nikdo nechtěl, tak si někde sehnala prachy, a natočila si takové dražší home video. Celkově mi ale tento film přišel o chloupeček zajímavější, než Jakubiskovo zpracování (které ale zase získávalo body díky známým hercům). Takže tak či onak, je úplně šumák, který z filmů si pustíte - snad jen že u Delphyiny verze strávíte o třičtvrtě hodinky méně volného času. Jinak mne v tomto filmu docela překvapil Daniel Brühl - to hlavně proto, že je to cca týden co jsem jej viděl v Good Bye Lenin, a předtím o něm nikdy neslyšel... ()

Dagoussek

Nudné, zdlouhavé...na to, jak se o hraběnce říkalo, že je masová vražedkyně, tak bych čekala více akce a drama. Čarodějka mi byla sympatická 🙂 ()