Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

ArsenalEagle

Tenhle film je něčím zvláštní, nevím čím, možná spiritovým hlasem, nebo neuvěřitelně tupým S.L. Jacksonem. Prostě a jednoduše. Film sám o sobě by se měl točit v duchu 30. let minulého století, jelikož jsou tu ale současné vrtulníky tak bych přivítal trochu barevné barvy, jelikož všude jen šedá,bílá,černá a červená kravata by se hodili spíš do nějakého hororu.. Malinko jsem se pousmál, ale žádné výgeby u tohodle filmu nečekejte. Pár vtipných scén tam bylo, jenže byly tak moc roztahané, až z nich byla jen nudná část filmu.. ()

Popluh

Bavil jsem se. A říkám to bez jakéhokoliv provinilého pocitu. Spirit pro mě není žádné guilty pleasure. Spirit je dle mého záměrné béčko dotažené tak daleko jak si zatím v áčkové lize troufnul jen Frank Miller. A filmový svět na to zřejmě ještě není připravený. Miller scenárista mixuje všechny komiksová a filmová klišé a obaluje je do lahodného komiksového hávu, který se podobně jako v Sin City neokouká. Herci perfektní, herečky sexy, režie místy obyčejná místy parádní, ale v každém případě je na co se koukat. A ne že ne. 80 % Na podruhé... That´s the Spirit, Frank, that´s the spirit. I like this shit eggs. ()

JJ.Gibson odpad!

Spirit je přesná ukázka toho, jak to vypadat nemá!!! Po skvělém Sin City, si nejspíš všichni mysleli, že stačí filmu dát komixový vzhled, přimíchat černou a bílou barvu, zaobalit to rádoby temnou atmosférou a úspěch bude zaručen. To se, ale pekelně spletli!!! Tenhle film je jako dostat vejcem do ksichtu a vy víte jak nerad mám vejce v ksichtu?!? ()

Macejko

Frank Miller je poprdaj, ktorý si nedokáže uvedomiť, že nasilu vytvorené rádoby cool a kultové hlášky nikdy nebudú cool, ani kultové. V Spiritovi (a čo si budeme navrávať, aj v Sin City, tentoraz komiksovom) sa priam do krvi snaží zbúchať niečo, čo by sa dalo označiť ako nezabudnuteľné repliky. Stoja však za hovno, takisto ako celý scénar. Gabko Macht neustále melie, čo sa práve chystá urobiť, ako všetkým nakope rite a akú má tajomnú minulosť. Je to nevýslovne otravné a postave to na sympatiách rozhodne nepridáva. Frank sa takisto nazdával, že keď sa díval cez rameno Rodriguezovi, že je z neho automaticky pán režisér. O réžii však vie ešte väčšie hovno. Herci pod jeho vedením sa ksichtia a správajú ako deti, ba až retardi, a prehrávajú až hrôza. Miller sa ani neobťažoval dať filmu originálnu štylizáciu. Však načo. Stačilo mu celú obšľahnúť zo Sin City. Avšak, zatiaľ čo filmové Sin City bolo vynikajúce, Spirit je nehorázna sračka. ()

Freemind

Hodně, hodně špatné. Miller přinutil jinak vcelku obstojné herce hnusně přehrávat, jediným kladem celého filmu je vizuál, vše ostatní je hnusná, nudná a tupá břečka. ()

Bat55

Myslím, že s takto peckovým obsadením, sa dalo toho viacej vykúzliť. Podobnosť Sin City je tu veľká, ale bohužial je tento filmový počin oproti ,,Mestu hriechov" naozaj zlý. Asi prvá polhodinka filmu je fain a uvažoval som, že dám 4*. Naozaj to bolo veľmi brilantne nakrútené a úvodná mlátička mala niečo do seba. Bohužial, s každou ďaľšou minútou som sa nudil, občasne skvelá pasáž hodná Franka Millera. A naozaj sa mu nedajú odoprieť fakt ale fakt nudné scény. Obsadenie, ako som už hore zmiňoval je peckové. Záporáčka Johansson je fakt sexy, o Evy Mendez nehovorím. Naozaj sú to kočky. Samuel Lee Jackson si tu strihol hlavného záporáka Octopusa (bože to je meno ale viem,komiks je komiks). Nedokážem si ani odpustiť strašné, ba až nereálne scény, ktoré sú omnoho nereálnejšie ako nejaké sci-fi. Ale je to fantasy komiks, takže proti tomu nemám nič. Čo sa týka prevedenia filmu, tak to bolo slušné, zvykol som si už u Sin City. Bohužiaľ tento film postráda poriadnu šťavu, hlášky a to prostredie z mesta. Napomáha tomu ešte maskovaný hrdina s tvárou Gabriela Matcha. Tlstí zločinci, ktorí slúžili Octopusovi, taktiež neboli zaujímaví. Komiks to so všetkým, ako má byť je, ale je vidieť, že Miller nemá so samostatným režírovaním skúsenosti. Sin City zvládol spolu s Tarantinomm a Rodriguezom lepšie. Čakal som viacej, po tom namakanom úvode. /65%/ ()

Remedy

Hodně průměrné komiksové béčko, nicméně zábavné. Když jsem viděl zdejší otřesná hodnocení a četl komentáře, očekával jsem tragédii a kravinu toho nejhoršího rázu. Jenže já se bavil a užíval si krásné vizuální zpracování (i když v mnohém prakticky totožné se Sin City). Frank Miller sice není rejža, ale své vlastní dítko si na plátno převedl zřejmě tak, jak si představoval. Jestli dobře či špatně, o tom můžeme diskutovat.) ()

Kaluž

Scarlett Johansson v nazi uniformě? Ano! Skvělý komiksový film? Bohužel ne. Eisner by Millera hnal. Podstata Spiritovy postavy byla jakž takž zachována, ale ten scénář pane Millere! To je jako kdyby to psalo prase. Vizuální stránka je stejně dokonalá jako u Sin City a Gabriel Macht v roli Spirita je celkem sympaťák. Což jsou vedle Scarlett jediná pozitiva tohoto snímku. ()

MATADOR

Snaha sesadit nebo se alespoň přiblížit k Sin City je v podobě Spirita absolutně nemyslitelná. Hlavní hrdina Spirit mi totiž nic neříkal, hrál nějaké padesáté housle a nejvíce na mě zapůsobil záporák Octopus v podobě hajlujícího Samuela L. Jacksona. Takže se to mohlo jmenovat Octopus a osobn2 bzch bzl spokojen. ()

FilmFan24

Během sledování filmu jsem měl několikrát pocit, že lížu med přes sklo.Na jednu stranu nebývalý výtvarný počin, který ve výsledku ubíjí právě forma, která nejde na ruku divákovi. Chlad je jeho největší problém. Sebestředné Millerovo výtvarné pojetí film vyloženě ubíjí. Na jednu stranu vizuální orgie, na stranu druhou si připadáte, jako čtenář listující bez zájmu knihou, která mu nic neříká...Škoda, dobrými herci maximálně využitý potenciál, který na stranu druhou převážnou část populace mine účinkem... ()

Dexter1

Slabý odvar na Sin City. Dalo by sa povedať nemastné-neslané, avšak je tu niekoľko veľkých ale. Černoch-nácek, atmosféra akoby z noiroviek 40. rokov, pekné ženy a totálne nadnesené konverzácie. Jediné čo tomuto Millerovmu vizuálnemu orgazmu podkopáva kolená je veľmi slabé tempo. Chcelo by to trošku viac akcie a menej nezmyselných kecov. ()

Dubro

Ono tento cirkus má od odpadu presne tak ďaleko ako do piatich hviezd. Čeknúť tento komix sa oplatí jednak pre zadné (a nielen zadné) sexy partie Evky Mendes, nápisy na tričkách pobehajov samotného Samuela L. Octopusa, poskakujúcu hlavonohu (pri takýchto scénkach nesmie zazvoniť mobil, ináč vraždím) a do štvorice samotný vizuál snímku, ktorý ja ako výtvarník-amatér, posudzujem zrejme inak ako ostatné dievčatá. Zajtra si už pravdepodobne okrem spomenutých vecí z filmu nebudem pamäť zhola nič, snáď len trápnu pasáž so Samom LJ v nacistickej uniforme. Týmto sme si s Frankom od Millerov tak nejak fifty-fifty. ()

Efik_CZme

Možná jsem ten film nepochopil já, možná jste ho nepochopili vy všichni ostatní:-). Jako třeba HVĚZDNÁ PĚCHOTA... drtivá většina diváků v ní vidí jen béčkový film založený na efektech. Ale já v tom vidím neuvěřitelné fóry na nacistické společenství a sarkastický humor v každé scéně. A stejně vidím i SPIRIT. Ten film není SIN CITY!!! Ten film není vážný!!! Ten film nemá zázračný příběh!!! Ten film je totiž poskládaný z jednotlivých GAGŮ, které nejsou všem přístupné a pochopitelné. Štěpán Kopřiva - Asfalt, Max Cannon - RedMeat, Paul Verhoeven - Starship Troopers. Pro každého, kdo chápe tento humor, pro každého kdo ho vyhledává, bude tento film stejně DOKONALÝ jako pro je mě... 88% ()

rastlinka

Tak, myslím, že toto nie je až taký prepadák, ako to podľa hodnotenia vyzerá. Mnohým sa nebude pozdávať tento názor, ale nezdá sa mi, že by bol The Spirit až o toľko horší než Sin City (a možno by som si mala pozrieť oba filmy ešte raz...). Dalo sa pri tom aj zasmiať a grafika filmu bola efektná. Celkovo to vyznelo tak, akoby tento film nebol myslený vážne. Zdalo sa, že pozerám na paródiu slabých filmov a v konečnom dôsledku sa mi to ako taký "úlet" celkom zapáčilo. Veľmi pekný výkon (asi najlepší) predviedla Sarah Paulson. Hodne ma tiež prekvapila Eva Mendes (až na pár scén). Z menej známych tvárí ma však najviac potešila mladá policajná "zelenáčka" (v podaní Stany Katic). Tá to zahrala naozaj uvoľnene a veľmi dobre. Celkové hodnotenie - slabá trojka. ()

Gereth

Velmi působivá vizuální stránka spolu s charismatickými herci dělá z tohoto snímku pastvu pro oči. Ty jsou ale asi jediným účastníkem, který si toto Millerovo dílko užije. Příběh až na pár celkem povedených vtípků nenabízí nic výraznějšího, herci se povětšinou se svými výkony taky nijak nepřetrhnou a na první pohled příjemná 108minutová stopáž se tak brzy začne zdát až příliš dlouhá. Jsou to hezké pohyblivé obrázky, ale bez dalších důležitých elementů brzy omrzí. 55% ()

fmash

Na první pohled pokračování Sin City, ale nadsázka udělala čapí krok směrem k frašce. Bohužel. Hlášky a příběh ve stylu Mazaného Filipa, navíc pro mě nestravitelný kontrast mezi drtivou vizuální podobou města a bezbřeze mělkými projevy postav. Jakkoli Jackson Octopa zahrál jako by se jím narodil, ženy byly okouzlující a atmosféra podmanivá, prostě to jako celek nefungovalo. Méně je někdy více, přehánění nebylo vtipné a bohužel ani zábavné. Snad kdybych četl komiks (nejlépe Millerovu verzi), kdybych nezažil dabovanou verzi, kdyby... kdyby to nebylo tak zoufale trapné a nudné. Slabé dvě za pastvu pro oči (jinak jsem uvažoval i o odpadu). ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)