Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

mazadlo

Po dlouhé době jsem zase vsadil na Stillera a nebyl jsem zklamán. Nemůžu rozepisovat proč protože by mi Tom Cruise asi natrhl pr*** a tak dále ale pokud jste neviděly okamžitě to napravte. Je to šílené ale já se válel smíchy...hlavně ty hlášky typu..,,necítím nohy" ..,,To je divný vzalo ti to ruce.." Já v tom prostě viděl komando :D ()

D3VIL

55% - Je mi líto potenciálu, jenž zůstal nevyužit. Po fantastickém začátku, u něhož nejeden divák smíchy spadne ze židle přichází nudná prostřední pasáž, díky níž ztrácí Tropic thunder tempo a skvělí herci kouzlo. Pořád sice přetrvávají klady - několik perfektních hlášek, trailery v úvodu, neuvěřitelný (!) Downey, nicméně ten uspávající prostředek filmu je na zabití. Škoda Jebale, měls náběh na komedii roku 2008. ()

Movie Gourmet

Tak tohle je fakt kruťárna. I s českým dabingem jsou zde fakt krutý hlášky. Stiller, Downey Jr. a Jack Black tady perlí jako nikdy. Jako bonus jsou zde potom taneční kreace Toma Cruise! Tenhle filmek je asi nejlepším počinem Bena Stillera, jeho role retardovaného chlapečka, který rozbrečí celou komunitu jeho asijských věznitelů nemá chybu. Verdikt: 4* a 75-80 %. PS. "Tlustej" a téměř "nahej" a absťák mající Jack Black taky nemá chybu. ()

jarmik

Nemohl jsem tomu uvěřit, když jsem zjistil, že ve filmu hrál Cruise. Říkal jsem si "Kde???". No, člověk asi musí dávat větší pozor. Jinak kvalitní komedie plná komediantů hrajících si na hrdiny. Super :) ()

Ollie235

Nebýt černýho Downeyho asi bych to ani nedokoukal. Ale ve výsledku to vůbec není špatná parodie. Sice bych čekal daleko víc vtipu, ale párkrát jsem se zasmál a o to mi šlo. Navíc je to na parodii výborně technicky zvládnuté. Pokud od toho nic nečekáte, tak to pobaví. P.S. Toma Cruise bych (nebýt internetu) nepoznal ani za milion let. ()

Mikino00

Stiller jako jeden z mála pochopil, že dobrou parodii nedělá parodování konkrétních filmu a postav, ale samostatný příběh parodující určitý žánr se skupinou vedlejších postav, které pole záběru rozšíří. Zde se tedy skvěle povedlo zparodovat herecké hvězdy, filmový průmysl obecně, ale i Ramba, či Četu v vtipné míře s kupou zajímavých postav. Nejvíce mě zaujal Cruise a Downey. ()

Santino7

Tropickú búrku som prvý raz videl už dávnejšie, niekoľko rokov dozadu a z toho mála, čo som si z oného prvého pozretia zapamätal, som tak nejak predpokladal, že to bude sračka preplnená stupídnym, nevkusným humorom. Z tohto dôvodu som bol teda viac než prekvapený (a treba podotknúť, že príjemne), keď sa predo mnou - pri pozretí druhom - začala črtať pomerne zaujímavá, nevšedná komédia plná rôznych narážok a odkazov na rôzne známe filmy aj filmové osobnosti, podareného (do veľkej miery i parodického) humoru, ktorý vôbec nebol až taký stupídny, ako som sa (neviem prečo) mylne nazdával. Taktiež sa tu predstavilo mnoho prvotriednych hercov, ktorí sa ukázali v polohe síce nezvyklej (napríklad taký Cruise), no o to viac to bolo v konečnom dôsledku sympatické (a to bez výnimky, v tomto prípade mi tam výnimočne sedel i ten Jack Black, ktorého inak v obľube skutočne nemám). Samozrejme, niekedy sa vyskytli aj také tie typické trápnejšie chvíľky - čo sa ostatne dalo čakať - no našťastie ich bolo dosť málo, a teda celku to nijak výraznejšie neuškodilo. Čiže teraz, po druhom pozretí, musím svoje hodnotenie radikálne pozmeniť a z pôvodných dvoch zvyšujem hneď na hviezdičky štyri, a to bez akéhokoľvek váhania. Nasmial som sa teda statočne, to treba uznať. Vskutku vynikajúci nápad, unikát. 4/5 ()

Oralfabet

Tropické Bouři se sice celkem daří ospravedlňovat vlastní hloupost, nicméně hloupá je stejně. Vtipy fungují stěží v polovině případů, pár nápadů je sice sympaticky šílených, ale v konečném důsledku fakt nejde o nic extra. Dělat si prdel z Hollywoodu je sice činnost chválihodná, ale přišlo mi, že herce to v tomhle případě bavilo víc, než mě. Potěšil McConaughey, otrávil McBride (ani nevím čím). 5/10 ()

Milky.

Moje guilty pleasure. Perla s naprosto perfektním Downeym a Cruisem. Nebojte se toho, je to stupidní, ale geniálně stupidní. ()

ddf76

Komedialni narez Frat Packu se fakt povedl. Vyzdvihl bych, ale Toma Cruise, kdyz se na platne objevi je to narez :)). Fukovy titulky rulez :)). ()

Greg25

Ehm, možná jsem čekala trochu jiný humor než se mi v Tropické bouři dostalo. To byla asi základní chyba, jenže mně v tomhle filmu zase až tolik moc vtipných scén nepřišlo. Nemluvě o tom, že vidět lidská střeva v krvi, mě zrovna k hlasitému smíchu nepřinutí, ani přesto, že mám ráda Kill Bill. 35% ()

JM87

Ačkoliv tenhle druh filmů nemusím tak jsem se na doporučení kamaráda, kterej má celkem dobrej vkus nebál a podival se. Začátek nebyl rozhodně špatnej, ten fake trailer mě rozsekal, ten úvodní jimi točenej film a pak ty sceny těch herců taky nebyly špatný, ale jakmile vlezli do té jungle šlo to ihned dolů. 45 minut nudy. Trošku to nadzvedl celkem zajímavej konec, ale i tak se jim to nepovedlo. Ale Robert Downey Jr. jako černoch a Tom Cruise jako ten boss, to bylo super:) ()

Phillo

"Who left the fridge open?" Po úvodných desiatich minútach som myslel, že som svedkom filmovej revolúcie. Že nie je možné robiť si srandu z toľkých ľudí a tak presne a neskonale vtipne. Že sa v kine zadusím smiechom. No potom film naráža na bod menom príbeh, pri ktorom sa spomalí a zvoľní. A tak sú stále vtipné len individuálne (resp. dialógové) momenty a nie príbeh samotný. No v epizódkach a v postave Downeyho (ak zvládne aj dramatickú časť tohto roka /The Soloist/, ktorý patrí iba a len jemu je to skutočne Pán herec) je Tropic Thunder neprekonateľný a smrteľne vtipný. Len ten Cruise by s naozaj skôr hodil do iných amerických paródií a navyše má v mojich očiach len jednu dobrú hlášku, ktorú aj tak interpretuje neskoro ("We not negotiate with terrorists"). A trailer s Tobeym Maguierom by si zaslúžil vytesať do kroniky najvtipnejších filmových momentov ako takých. ()

Simgal

Už se vám někdy stalo, že byste se u filmu smáli od začátku do konce? Musím říct, že mě už dost dlouho ne. Na Tropickou bouři jsem se těšil hlavně kvůli Robertu Downey jr., který si mě získal už svou rolí Tonnyho Starka v Ironmanovi. Tady hraje herce, který hraje černošskou postavu a o to jsem nemohl přijít. Kdo mě ale nejvíc překvapil, byl Ben Stiller. Nedá se říct, že bych byl zrovna jeho velký fanda, i když nic proti němu nemám. V Tropické bouři ale předvedl velice sympatický výkon, za který by se nemusela stydět kdejaká hvězda "skutečných" akčních filmů 80. let. A to nemluvím o tom, že celý tento snímek také režíroval a povedlo se mu to na jedničku. Po dlouhé době se taky těším na to, až bude tento film nadabovaný do českého jazyka. Jasně originál je originál, ale v Tropické bouři je prostě tolik šťavnatých hlášek, které angličtina prostě nepobere. V podstatě tam slyšíte jen "shit", " fuck" a jejich různe kombinace. Přiznejme si, že čeština má v tomto ohledu slovní zásobu daleko bohatší. Jen doufám, že se dabing opravdu povede, tak jak se to dělalo dříve. Jako příklad z nejryzejších uvedu třeba film - Poslední skaut. V dnešní době už dabing není hold to co býval, tak tady je šance se zase ukázat. Zkrátka tento film stojí za to navštívit v kině, ať máte rádi komedie nebo akční filmy. Na své si přijdou i opravdoví filmoví znalci, kteří si v Tropické bouři budou všímat i mnohých narážek na jiné známé snímky. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)